0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #700 -: Януари 13, 2012, 09:03:58 am »
Denis, благодаря ти. МЦ ми е 28 дни, като изключа последния месец когато ми закъсня с около месец. Този месец ще видя как ще вървят нещата. Не съм пила никакви лекарства.Започнах да меря БТ по препоръка на АГ-то.При прегледа миналия месец док. видя функционална киста 27мм предположи, че е жълто тяло.Засега само я следим, в началото на февруари съм пак на преглед.
Иначе БТ си я меря както ми каза док. Сутрин преди ставане по едно и също време и т.н.
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #701 -: Януари 13, 2012, 09:23:28 am »
Забравих тестове за О правих от 11-15ден Бяха отрицателни.
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #702 -: Януари 13, 2012, 14:24:25 pm »
Здравейте, бях на преглед и се установи, че фолкулът се е пукнал, лигавицата е малко тънка, но док. каза, че и така има шанс. За другия месец ми препоръча да не увеличавам дозата на клостила, заради тънкостта на лигавицата. Може ли да кажете кога според вас е била овулацията, защото тестовете показваха мн бледо...,а док ми даде късно час този месец,защото МЦ ми варира и не можа да определи кога точно.
Мерси предварително
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #703 -: Януари 13, 2012, 18:09:32 pm »
На 02.01 ми сложиха Прегнил,на 04.01 бях на преглед фоликула се беше спукал

Браво - това е важното - да има О.
Дано да е станало :)

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #704 -: Януари 13, 2012, 18:12:46 pm »
Здравейте, бях на преглед и се установи, че фолкулът се е пукнал, лигавицата е малко тънка, но док. каза, че и така има шанс. За другия месец ми препоръча да не увеличавам дозата на клостила, заради тънкостта на лигавицата. Може ли да кажете кога според вас е била овулацията, защото тестовете показваха мн бледо...,а док ми даде късно час този месец,защото МЦ ми варира и не можа да определи кога точно.
Мерси предварително

Ако е имало О. може да е била на 15-16 ден от МЦ
Чудно ми е как се е пукнал фоликула след като си пила Дуфастон толкова дни преди О?

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #705 -: Януари 13, 2012, 18:24:31 pm »
El_72  

Кистата подтиска развитието на фоликулите и едва ли ще има този МЦ О.
Важното е кистата да претърпи обратно развитие и да изчезне.
Няма ли да те видят пак на УЗ - добре е кистата да се следи, ако намалява, няма проблем. Лошо е, ако расте.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #706 -: Януари 13, 2012, 20:44:49 pm »
Здравейте, бях на преглед и се установи, че фолкулът се е пукнал, лигавицата е малко тънка, но док. каза, че и така има шанс. За другия месец ми препоръча да не увеличавам дозата на клостила, заради тънкостта на лигавицата. Може ли да кажете кога според вас е била овулацията, защото тестовете показваха мн бледо...,а док ми даде късно час този месец,защото МЦ ми варира и не можа да определи кога точно.
Мерси предварително

Ако е имало О. може да е била на 15-16 ден от МЦ
Чудно ми е как се е пукнал фоликула след като си пила Дуфастон толкова дни преди О?

Незнам наистина, но е факт, че фоликул няма...и док. каза, че се е пукнал! Температурата е 37...незнам наистина, винаги съм в загадка...
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #707 -: Януари 13, 2012, 21:09:21 pm »
Здравейте, бях на преглед и се установи, че фолкулът се е пукнал, лигавицата е малко тънка, но док. каза, че и така има шанс. За другия месец ми препоръча да не увеличавам дозата на клостила, заради тънкостта на лигавицата. Може ли да кажете кога според вас е била овулацията, защото тестовете показваха мн бледо...,а док ми даде късно час този месец,защото МЦ ми варира и не можа да определи кога точно.
Мерси предварително

Ако е имало О. може да е била на 15-16 ден от МЦ
Чудно ми е как се е пукнал фоликула след като си пила Дуфастон толкова дни преди О?

Denis, искаш да кажеш, че според теб, когато се приема дуфастон не може да настъпи овулация ли или да се забременее ли? При две докторки ходих, защото едната излезе в отпуск и двете ми потвърдиха тази схема на клостил + дуфастон....нищо друго не ми казаха...
Благодаря ти за вниманието!:)
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #708 -: Януари 14, 2012, 07:48:08 am »
Здравейте,

  ето и моята :)Ще се радвам на повече коментари :)
 Предните 2 месеца правих тестове за оволация и само в първия я отчетох.Декември бях болна и нищо не се получи.Спрях с тестовете и почнах с БТ,но за оволация нищо не ми говори......
 

  Успех на всички,незнам защо но си мисля,че тази година всички които искат бебче ще го имат  :bori_011:
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #709 -: Януари 14, 2012, 07:53:00 am »
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #710 -: Януари 14, 2012, 17:46:09 pm »
El_72  

Кистата подтиска развитието на фоликулите и едва ли ще има този МЦ О.
Важното е кистата да претърпи обратно развитие и да изчезне.
Няма ли да те видят пак на УЗ - добре е кистата да се следи, ако намалява, няма проблем. Лошо е, ако расте.

В на4алото на м.Февруари ще ходя при док. да се провери за кистата и да й покажа графиката за да видим дали има О и да реши какво да предприемем.Денис, озна4ава ли, 4е няма да има овулация докато имам тази киста? Проблем ли е забременяването при киста? Годините не са ми малко и нямам време за губене.
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #711 -: Януари 14, 2012, 17:55:22 pm »

 

  Успех на всички,незнам защо но си мисля,че тази година всички които искат бебче ще го имат  :bori_011:
А дано от твоята уста в божиите уши и природата да си свърши своята работа с наша помощ(БОГ ДАВА АМА В КОШАРА НЕ ВКАРВА). И от мен успех на всички.
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #712 -: Януари 14, 2012, 19:41:54 pm »
Вярвам в това  :ballons:
 Всеки трябва да вярва и много силно да го иска....и никакво отчайване :)


« Последна редакция: Януари 14, 2012, 19:46:04 pm от didoca »
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #713 -: Януари 15, 2012, 08:16:43 am »
moje li poglednete i moiata  :(
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #714 -: Януари 15, 2012, 09:16:46 am »
Чакам си и аз някой нещо да каже и за моята  :oops:
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #715 -: Януари 15, 2012, 10:42:08 am »
Денис, би ли погледнала и моята графика? Кога според теб ми е била овулацията този месец? За съжаление нямах възможност да направя тестове.
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #716 -: Януари 15, 2012, 12:53:01 pm »
Моми4ета, искам да попитам при тест за О ми излезна в4ера втора бледа 4ерта, как да го приема за положителен или отрицателен?Направих го защото забелязах лека ЦС.Тестът е Clear Ovu, нямаше друг по аптеките.БТ ми се повиши от 36.5 в4ера на 37.0.
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #717 -: Януари 15, 2012, 16:59:46 pm »
Моми4ета, искам да попитам при тест за О ми излезна в4ера втора бледа 4ерта, как да го приема за положителен или отрицателен?Направих го защото забелязах лека ЦС.Тестът е Clear Ovu, нямаше друг по аптеките.БТ ми се повиши от 36.5 в4ера на 37.0.

Ел, бледа тестова черта по принцип означава отрицателен тест. За да се приеме теста за положителен, тестовата черта трябва да е или толкова наситена, колкото контролната, или по-тъмна от нея. Така пише и на опаковката.
На мен примерно ми излиза бледа втора черта, дори и да не съм в овулация. Дано да съм била полезна
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #718 -: Януари 15, 2012, 17:02:19 pm »
За да си сигурна, че покачването на Т. не е било инцидентно, трябва да изчакаш още няколко дни. Ако Т. се задържи висока, значи е имало овулация.
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #719 -: Януари 15, 2012, 18:48:03 pm »
Здравейте и от мен :)

От днес започвам да пиша за първи път. Опитите за бебенце са от два месеца насам, но едва от този месец за първи път меря БТ и дори започнах да правя тестове за Овулация. Средно цикъла ми е около 31 дни с продължителнос 6-7. По мои изчисления О. трябва да е на 17-18ти. Моля Ви хвърлете едно око на графиката ми, за да съм сигурна, че се ориентирам правилно. Лошото е че с приятеля ми за момента все още не живеем заедно, и ни е трудно със  :heartbeat: , но се стараем поне в правилните дни да действаме :) Страхотни сте всички! :)
« Последна редакция: Януари 15, 2012, 19:31:11 pm от lozenec_girl »