0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #500 -: Ноември 18, 2011, 19:10:39 pm »
Денис, пак ще те помоля да ми погледнеш графиката. Резултатът от ЧХГ-то е 6,2 което не знам какво би трябвало да означава. Има ли някакъв варионт в комбинация с графиката да измъкнем някаква информация? Док видя "нещо", което приличаше на мехурче в рога на матката и се усъмни за извънматочна. Моля те, ако имаш някаква идея, сподели я, че почнах да се притеснявам ...
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #501 -: Ноември 18, 2011, 21:43:45 pm »
denis, какво ще кажеш за графиката ми досега? Шансовете ми се изпаряват след гинекологичен преглед, нали? Снощи докторът не видя нищо обезпокоително, поне малко ме поуспокои и ми вдъхна надежда. но според теб имало ли е О или е още рано да се каже? :oops:

Какво стана на прегледа?
Нямаше ли ЖТ / спукан фоликул/?

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #502 -: Ноември 18, 2011, 21:49:10 pm »
Денис, пак ще те помоля да ми погледнеш графиката. Резултатът от ЧХГ-то е 6,2 което не знам какво би трябвало да означава. Има ли някакъв варионт в комбинация с графиката да измъкнем някаква информация? Док видя "нещо", което приличаше на мехурче в рога на матката и се усъмни за извънматочна. Моля те, ако имаш някаква идея, сподели я, че почнах да се притеснявам ...

Според графиката - дори не е имало О.
Сигурна ли си, че всичко е наред с терм-ра и че си измервала точно?
Според ЧХГ - теста е  (+)   / не си дала рефер. граници/ - има зачеване

Повтори го след 2 дни


ПП. В този случай - вярва се на ЧХГ

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #503 -: Ноември 18, 2011, 22:58:43 pm »
Денис, пак ще те помоля да ми погледнеш графиката. Резултатът от ЧХГ-то е 6,2 което не знам какво би трябвало да означава. Има ли някакъв варионт в комбинация с графиката да измъкнем някаква информация? Док видя "нещо", което приличаше на мехурче в рога на матката и се усъмни за извънматочна. Моля те, ако имаш някаква идея, сподели я, че почнах да се притеснявам ...

Според графиката - дори не е имало О.
Сигурна ли си, че всичко е наред с терм-ра и че си измервала точно?
Според ЧХГ - теста е  (+)   / не си дала рефер. граници/ - има зачеване

Повтори го след 2 дни


ПП. В този случай - вярва се на ЧХГ

Ами мисля, че точно съм измервала, де да знам, може и да не е наред, но малко вероятно ми се струва. Освен това в началото на цикъла си правих и хормони - LH  10,95 ( 1,5 - 8 ), а FSH е 3,65 (3,80-10), което прави още по-малко възможно да има каквато и да било бременност. Референтните стойности са  <5.0 miu/ml /-/ отр. 3-4 г.с. 9-130,4-5г.с. 75-2600,5-6г.с. 850-20800,6-7г.с.4000-100200,7-12г.с.11500-289000,12-16г.с.18300-137000. Според док няма бременност,въпреки резултата, но ме посъветва да го повторя в понеделник. Тогава ще се види със сигурност. Благодаря за мнението.
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #504 -: Ноември 19, 2011, 10:17:57 am »
Денис, лекувам уреаплазма с антибиотик Авелокс, а също така ми предписаха и Полижинакс, за да не получа гъбички.Мъжа ми също я има и пие Левокса и Тинидазол, днес му е последен ден от схемата.Въпроса ми е, може ли някое от двете или и двете лекарства, които пия да влияят на БТ.Слагам Полижинакс 3 ден и последните 3 дни БТ е над 37 градуса.Днес ми е 18-ти ден, по принцип овулацията я засичам някъде към 17-18-19-ти ден.Но този месец БТ падна на ден 15 и рязко се вдигна на ден 16.Аз си го обяснявам с Полижинакса, но дали е така не знам.Отделно при мен винаги БТ в лутеална фара е под 37, никога не е имало случай 3 поредни дни да е над 37.Мисля като свърши курса, да видя дали ще се задържи пак така.
 

Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #505 -: Ноември 19, 2011, 11:27:01 am »
Denis,да споделя за прегледа.Занесох си хормоналните изследвания(нормални),спермограмата(нормална) и графиките ми за последните 4-5 месеца...докторката коментира графиките,"какво се занимаваш с тези неща от времето на баба ми" и констатира,че по тях нямам овулация, понеже във втора фаза не ми се покачвала Т до 37 и нагоре!Прегледа ме обстойно-всичко наред,на вагинален имах 2 фоликула 10 мм в десен, които разбира се са малки,но дали е имало големи нямаше как да се разбере.Назначи ми задължително снимка на тръбите след цикъл, която не знам защо мнооооого ме плаши(след като попрочетох) 8O.С една дума офффффф!
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #506 -: Ноември 19, 2011, 13:35:20 pm »
felicita ,цветната снимка не е страшна,мен ме бяха наплашили яко,но после разбрах,че не е страшно,преди самата снимка пих нурофен,а това ,което усетих,беше както,когато ти идво,но за кратко,може би зависи и от прага на тарпимост на болка!
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #507 -: Ноември 19, 2011, 14:06:12 pm »
Благодаря, Steli, опитвам се да се настройвам положително  :),понеже съм страхлива доста.
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #508 -: Ноември 19, 2011, 15:04:31 pm »
Денис,мислиш ли,че това е ову(утре де)
Николай е на 2г.4м.5д.
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #509 -: Ноември 19, 2011, 15:11:33 pm »
Какво ще кажете за моята графика?
Днес ми е четвърти ден след поставянето на Прегнила,а не мога да разбера дали се е спукал фоликула.

Ако не вярвате в чудеса вероятно сте забравили,че всеки от нас е чудо!
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #510 -: Ноември 19, 2011, 17:34:34 pm »
Благодаря, Steli, опитвам се да се настройвам положително  :),понеже съм страхлива доста.
Не се страхувай,моля те,не се настройвай така,това е една процедура,която не боли даже и колкото кола-маска,скубене на вежди osi_13оф ама и аз едни сравнения правя :balk_21:няма страшно,най-важното е да стане работата и скоро да гушкаш бебче :balk_602:
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #511 -: Ноември 19, 2011, 17:38:01 pm »
Ами Денис да ти кажа, това беше първият ми преглед и изобщо не се стигна в разговора до овулацията, нея ще следим след изследванията на хормоните и спермограмата, на 12ти ден от МЦ, тоест др месец. Иначе според мен, ако имаше неспукан фоликул или нещо от сорта щеше да го види и да ми каже,нали? Каза, че е много доволен от това, което вижда. Знам ли...
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #512 -: Ноември 19, 2011, 17:54:30 pm »
Много ме окуражи, Steli! :bighug: Благодаря ти!
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #513 -: Ноември 20, 2011, 10:59:35 am »
Денис,може ли да ми видиш графиката! Благодаря предварително !
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #514 -: Ноември 20, 2011, 11:16:53 am »
Успех на всички!!!!!Много положителни вируси ви пожелавам......
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #515 -: Ноември 21, 2011, 08:55:19 am »
Денис, би ли погледнала графиката ми. Знам, че не е пълна, а и от вчера вечерта имам хрема и не знам дали днешната БТ е реална, но ще се радвам на коментар! Благодаря ти предварително!
Хубава седмица на всички!
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #516 -: Ноември 21, 2011, 18:43:57 pm »
Златен дъжд 
Според мен, това което пиеш, едва ли би повлияло на БТ.
Може О. да ти е била по-рано този МЦ

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #517 -: Ноември 21, 2011, 18:53:54 pm »
Денис би ли погледнала как върви и моята графика?Днес правих два теста от една и съща у.. първи-положителен втори отрицателен от различни марки като първия е по-чувствителен на кой да вярвам и кога да ги повторя пак?
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #518 -: Ноември 21, 2011, 18:55:01 pm »
Denis,да споделя за прегледа.Занесох си хормоналните изследвания(нормални),спермограмата(нормална) и графиките ми за последните 4-5 месеца...докторката коментира графиките,"какво се занимаваш с тези неща от времето на баба ми" и констатира,че по тях нямам овулация, понеже във втора фаза не ми се покачвала Т до 37 и нагоре!Прегледа ме обстойно-всичко наред,на вагинален имах 2 фоликула 10 мм в десен, които разбира се са малки,но дали е имало големи нямаше как да се разбере.Назначи ми задължително снимка на тръбите след цикъл, която не знам защо мнооооого ме плаши(след като попрочетох) 8O.С една дума офффффф!

Според графиката и тестовете - О. трябва да е била на 16/17 ден от МЦ
Не се ли видя фоликул - дори и спукан?
ЦС е добре да направиш - поне ще си спокойна, че тръбите са проходими. Не е страшно, дори и малко да боли - поносимо е и трае секунди.
Мисли за това, че ако случайно има малки сраствания - те ще се отстранят и че след тази процедура по-лесно се зачева :)

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #519 -: Ноември 21, 2011, 19:19:23 pm »
Денис,мислиш ли,че това е ову(утре де)
По графика не може да се предположи кога ще бъде О. - затова се препоръчва да се правят тестове за О. - те показват кога да очакваш О. / О. настъпва 12 до 48 час след пика на ЛХ/
Твоите тестове за сега са (-) / спазваш всички правила при тестването, предполагам :)/

ПП. Тези, по-високи стойности може да са инцидентни
ППП. Може и тестовете да не са кач-ни, това ще се разбере по-късно по графиката

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум