0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #420 -: Ноември 03, 2011, 20:49:29 pm »
извинявам се а сега    http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle=-1
Нещо не мериш както трябва
Провери си терм-ра, може да е повреден
Ако е живачен се държи 10 мин., ако е дигитален - 2-3-4 мин след сигнала
Мери анално че е по-точно
Оправи си графиката / има само 1 ден М/
Отбележи в деня на предполагаемата М -в бележки - че този ден трябва да ти дойде М
Така ще може да се ориентираме колко дни е МЦ

благодаря ви момичета
 
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #421 -: Ноември 03, 2011, 21:31:38 pm »
Момичета някой може ли да коментира графиката до момента,имало ли е овулация и кой ден е била според вас,благодаря ви
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #422 -: Ноември 04, 2011, 10:44:05 am »
Здравейте, момичета. Denis, благодаря ти за отговора, може ли да ми обясниш защо не е нормално и как би трябвало да изглежда графиката, защото си нямам много понятие по темата. Честно казано си мислех, че е супер  :( Като не разбирам. Този месец ми дойде на 23 ден, което не ми се е случвало близките 10 месеца. А нормално върви - 28 - 30 - 28 - 30 и така. Този месец останах много изненадана. Веднъж един лекар, на който много не се доверих ми каза "не добра овулация". Нямам представа това какво означава. Ще видим Бойчев този месец какви изследвания ще ми назначи и какъв ще е резултата, но все пак ти какво мислиш?
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #423 -: Ноември 04, 2011, 11:48:12 am »
моля, погледнете и моята графика и да ми кажете имало ли е О.За пръв път  измервам БТ, а ми е важно :(
http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle=81123
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #424 -: Ноември 04, 2011, 11:50:52 am »
не ти се вижда графиката оправи си настроиките:)))


*
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #425 -: Ноември 04, 2011, 12:09:06 pm »
Здравейте, момичета. Denis, благодаря ти за отговора, може ли да ми обясниш защо не е нормално и как би трябвало да изглежда графиката, защото си нямам много понятие по темата. Честно казано си мислех, че е супер  :( Като не разбирам. Този месец ми дойде на 23 ден, което не ми се е случвало близките 10 месеца. А нормално върви - 28 - 30 - 28 - 30 и така. Този месец останах много изненадана. Веднъж един лекар, на който много не се доверих ми каза "не добра овулация". Нямам представа това какво означава. Ще видим Бойчев този месец какви изследвания ще ми назначи и какъв ще е резултата, но все пак ти какво мислиш?

Не мисля че има нещо нередно ! На мен миналия месец също ми дойде на 24 ден , но не съм хукнала да си правя изследвания :)
Графиката ти е ОК и недей да се вманячваш :)
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #426 -: Ноември 04, 2011, 13:43:14 pm »
dolfijn 
Къде мериш БТ и колко време държиш терм-ра? В колко часа мериш?

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #427 -: Ноември 04, 2011, 13:44:55 pm »
Момичета някой може ли да коментира графиката до момента,имало ли е овулация и кой ден е била според вас,благодаря ви
Ако БТ продължи да се покачва и се задържи висока - О. може да е била на 15/16 ден от МЦ
Добре е да правиш и тестове за О.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #428 -: Ноември 04, 2011, 13:51:40 pm »
Здравейте, момичета. Denis, благодаря ти за отговора, може ли да ми обясниш защо не е нормално и как би трябвало да изглежда графиката, защото си нямам много понятие по темата. Честно казано си мислех, че е супер  :( Като не разбирам. Този месец ми дойде на 23 ден, което не ми се е случвало близките 10 месеца. А нормално върви - 28 - 30 - 28 - 30 и така. Този месец останах много изненадана. Веднъж един лекар, на който много не се доверих ми каза "не добра овулация". Нямам представа това какво означава. Ще видим Бойчев този месец какви изследвания ще ми назначи и какъв ще е резултата, но все пак ти какво мислиш?


МЦ 11/10/2011 - графиката ти показва проблем:
- имаш много продължително покачване на БТ - от 9 до 20 ден на МЦ
- няма изразена друфазност на графиката.
- графиката ти образура връх / което може да означава или задържан фоликул или ЛУФ

Добре е да те видят на УЗ защото, ако има задържан фоликул - той може да обърка и следващия МЦ
Моля те, пиши ми какво е казал лекаря :)

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #429 -: Ноември 04, 2011, 13:53:06 pm »
моля, погледнете и моята графика и да ми кажете имало ли е О.За пръв път  измервам БТ, а ми е важно :(
http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle=81123
Не се отваря - оправи я :)

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #430 -: Ноември 04, 2011, 16:44:25 pm »
siena, ако ти можеш да не се вманиачаваш - браво. Аз не мога. И не съм хукнала по изследвания, защото цикълът ми е бил 23 дни, а защото вече година и половина опитваме за бебче, а поради причина неясна за мен не се получава. Знам, че не е много, но не е и малко. Споменах краткия си цикъл като ориентир за тези момичета, които се опитаха да ми помогнат по някакъв начин и за което съм им безкрайно благодарна. Denis, благодаря ти за изчерпателното разяснение, честно да си призная разтревожи ме. 
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #431 -: Ноември 04, 2011, 17:22:55 pm »
siena, ако ти можеш да не се вманиачаваш - браво. Аз не мога. И не съм хукнала по изследвания, защото цикълът ми е бил 23 дни, а защото вече година и половина опитваме за бебче, а поради причина неясна за мен не се получава. Знам, че не е много, но не е и малко. Споменах краткия си цикъл като ориентир за тези момичета, които се опитаха да ми помогнат по някакъв начин и за което съм им безкрайно благодарна. Denis, благодаря ти за изчерпателното разяснение, честно да си призная разтревожи ме. 

Не знаех за другите ти проблеми . Но дори когато една жена е здрава и с нормален цикъл има месеци когато и идва по рано или закъснява, отделно че има месеци без овулация както и задържан фоликул.
Мисълта ми е ако нямаш сериозно заболяване няма смисъл да се вманячваш тъй като може да е само този месец .
Лично на мен ми се е случвало да имам задъжан фоликул но това не зна4и 4е ще е така всеки месец.
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #432 -: Ноември 04, 2011, 17:36:06 pm »
 :? ами по името тогава ако може - katqandreeva
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #433 -: Ноември 04, 2011, 18:19:14 pm »
Бихте ли погледнали и при мен,въобще не съм наясно :oops:

Графиката ти е добре до тук - О. предстои
Продължавай с тестовете.
Добре е да се правят от (-) до (-)


Благодаря ти,Денис за бързия отговор,днес не успях да си направя тест,може ли по-късно,въпреки,че вече :bed:,дали ще се отрази? osi_10
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #434 -: Ноември 04, 2011, 18:46:45 pm »
Първо Денис, безкрайни благодарности за полученото ЛС скоро  :)
Второ може ли коментар , срантилено пълна графика , БТ мерена в 7 и 30 с дигитален , но сравнявам и с живачен , при док в понеделник - ДНК типизация  :wink:Ако няма м. но май няма и да има О. Поне по Бейбиплан засега няма нищо, а там относително точно ми отчита О.  :o
Не сеп притеснявам , само предстоящото в понеделник!
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #435 -: Ноември 04, 2011, 20:46:17 pm »
dolfijn 
Къде мериш БТ и колко време държиш терм-ра? В колко часа мериш?

Здравей, Денис!
Благодаря ти за отделеното време.
Меря сутрин в 7 ч. ректално с дигитален термометър. Държа го 2-3 мин. след сигнала. Може би имам проблем с него и трябва да си взема нов?
Иначе какво мислиш за графиката ми? Отскоро меря и няма много база за сравнение с предишни месеци, но все пак...
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #436 -: Ноември 05, 2011, 09:42:58 am »
Здравейте, моля ви да погледнете и моята графика, защото аз нищо не разбирам :oops: Температурата е мерена ректално, в 7 часа сутрин. М ми идва на 28- 30 дни. Благодаря предварително :D
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #437 -: Ноември 05, 2011, 09:44:15 am »
Здравейте! Денис, според теб има ли някаква, дори минимална вероятност да съм имала О този месец? Знам, че графиката няма никак добра форма и едва ли е имало О, но бих се радвала и на твоето мнение. Благодаря!
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #438 -: Ноември 05, 2011, 17:30:04 pm »
........ Denis, благодаря ти за изчерпателното разяснение, честно да си призная разтревожи ме. 
Съжалявам, но ти сама усещаш, че има проблем - аз само потвърдих /според графиката ти/.
Не се тревожи за това сега, а отиди на лекар - тези проблеми в повечето случаи са поправими с медикаментозно лечение.
Повече време се губи за определяне на причината, отколкото за нейното елиминиране.
Винаги съм съжалявала, когато се усъмня в нещо, но го премълча и така някое момиче отлага във времето посещението при лекар. Дано ме разбираш правилно - искам да помогна :), не мога да те лъжа, че всичко е ОК когато имам съмнения.   

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #439 -: Ноември 05, 2011, 17:37:07 pm »
:? ами по името тогава ако може - katqandreeva

Така, както изглежда графиката ти, показва проблем /нямаш ясно изразена двуфасност/, Но, ми се струва че нещо не мериш както трябва.
Колко време държиш терм-ра?
Дигитален 2-3-4 мин след сигнала
Живачен 10 мин.
Тестовете за О. е добре да се правят от (-) до (-)

пп. Ако е имало О. може да е била на 11/12 ден от МЦ.


Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум