0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #1160 -: Април 21, 2012, 21:37:20 pm »
Как мислите нормално ли е всичко до тук според графиката ми? Тези дни очаквам М., но засега нямам никакви симптоми.
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #1161 -: Април 22, 2012, 10:55:19 am »
Много ти благодаря Denis!От днес тогава започвам Дуфастона и ще видим какво ще стане накрая! :)
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #1162 -: Април 22, 2012, 16:13:47 pm »
Как мислите нормално ли е всичко до тук според графиката ми? Тези дни очаквам М., но засега нямам никакви симптоми.
Графиката ти е добре до тук - О. според мен е била на 16/17 ден от МЦ 
Добре е да правиш и тестове за О.

 

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #1163 -: Април 22, 2012, 17:27:40 pm »
Здравей Denis! Имам въпрос към теб.Както вече ти писах,меря си температурата орално.От няколко дни ( както съм отбелязала и в графиката )се наблюдава спад.От няколко дни освен орално ( чийто стойности нанасям в графиката,защото така започнах да я меря този месец ) я меря веднага след това и анално.Стойностите при аналното мерене са 37.10, 37.30, 37,20...И въпроса ми е на кое от двете мерения да вярвам-на спадащата температура ( т.е. да чакам МЦ ) или тайничко да се радвам на по-високата анално измерена температура и да се надявам на 2 чертички !?? Благодаря ти за отговора предварително!  :) :wink:
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #1164 -: Април 23, 2012, 10:29:28 am »
Здравейте Denis!Ще ви бъда много благодарна,ако погледнете и моята графика.Тези дни очаквам О,но нещо не мога да се ориентирам.Вашето мнение-минала ли е ???Да продължаваме ли да работим за бебе?
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #1165 -: Април 23, 2012, 13:15:18 pm »
Здравейте, искам само да споделя,че днес направих нов кръвен тест и резултата му е 738.8 ..в сряда съм на лекар :) Благодаря на всички за подкрепата и милите думи !:)
Пожелавам на всички момичета положителни резултати :)


url=http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?userLoginName=knick][/url]
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #1166 -: Април 23, 2012, 18:58:07 pm »
Здравейте, искам само да споделя,че днес направих нов кръвен тест и резултата му е 738.8 ..в сряда съм на лекар :) Благодаря на всички за подкрепата и милите думи !:)
Пожелавам на всички момичета положителни резултати :)


url=http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?userLoginName=knick][/url]
Успех и дано всичко е наред при теб и в теб!!!!
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #1167 -: Април 24, 2012, 09:51:34 am »
Здравей Denis!Искам да те помоля отново да погледнеш графиката ми и да ми кажеш дали според теб О вече е минала, защото Т не се покачва и това ме притеснява, а след като бях на 19.04. на доки и се видя доминантен фоликул 19мм, лигавица 8мм, мисля че О вече трябва да е минала?!Моля те да ми кажеш и твоето мнение?!Гледах в другите графики, че Т след О рязко се повишава, а при мен по принцип се повишава постепенно, но този месец вече 3дни е съвсем леко повишена?!Предварително ти благодаря!
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #1168 -: Април 24, 2012, 12:32:04 pm »
Здравей Денис, както ме посъветва изследвах прогестерон на 22/21 ден при овулация съответно на 14/15 ден, доказана с УЗ. Резултатът е следния: Progesteron 66.670 nmol/l при референтни граници: Ж(фол 0.6-4,7;овул 2,4-9,4; лут 5.3-86 постменопауза 0,3-2,5M(0.7-4.3). Нормално ли е всичко според теб?
Благодаря ти предварително! :)
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #1169 -: Април 24, 2012, 15:36:46 pm »
vaseto_dani 
Ако е имало О. може да е била на 26/27 ден от МЦ
Ако не се е получило - М. трябва да е тези дни.
По графика не може да се разбере дали е станало или не - все още няма голям спад в БТ / а и само 1 не е достатъчен /
Не ти остава нищо друго освен да чакаш - а аз ти стискам палци :)

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #1170 -: Април 24, 2012, 15:39:39 pm »
Здравейте Denis!Ще ви бъда много благодарна,ако погледнете и моята графика.Тези дни очаквам О,но нещо не мога да се ориентирам.Вашето мнение-минала ли е ???Да продължаваме ли да работим за бебе?
Къде мериш БТ? Колко време държиш терм-ра?

Ако БТ се задържи висока - О. може да е била на 13/14 ден от МЦ.
Добре е да правиш и тестове за О. - те ще ти посочват кога да очакваш О.
По Бт се разбира - когато тя вече е минала.


Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #1171 -: Април 24, 2012, 15:48:48 pm »
Здравей Denis!Искам да те помоля отново да погледнеш графиката ми и да ми кажеш дали според теб О вече е минала, защото Т не се покачва и това ме притеснява, а след като бях на 19.04. на доки и се видя доминантен фоликул 19мм, лигавица 8мм, мисля че О вече трябва да е минала?!Моля те да ми кажеш и твоето мнение?!Гледах в другите графики, че Т след О рязко се повишава, а при мен по принцип се повишава постепенно, но този месец вече 3дни е съвсем леко повишена?!Предварително ти благодаря!
Добре е да правиш и тестове за О.


Фоликула може и да се е пукнал вече, но по графика ще се разбере по-късно / след 2-3-4 дни/
Нормално Бт се покачва от 1 до 5 дни след О.
Така, че няма проблем за сега - излишно се притесняваш - има време да се повиши БТ
Стискам палци да е станало :)

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #1172 -: Април 24, 2012, 16:03:57 pm »
Здравей Денис, както ме посъветва изследвах прогестерон на 22/21 ден при овулация съответно на 14/15 ден, доказана с УЗ. Резултатът е следния: Progesteron 66.670 nmol/l при референтни граници: Ж(фол 0.6-4,7;овул 2,4-9,4; лут 5.3-86 постменопауза 0,3-2,5M(0.7-4.3). Нормално ли е всичко според теб?
Благодаря ти предварително! :)


Добре е. Имало е О. - ЖТ функционира добре.
Не съм сигурна, кога точно е била О.
Тези тестовете - 3 положителни и тази по-висока БТ ме затрудняват малко
Според мен О. е била на 15 ден от МЦ / притеснява ме само, че тогава БТ е вече 37.00 градуса/ - тогава Прогестерона трябва да е на 22 ден от МЦ.

Както и да е - добре е Прогестерона :)
Дано да е станало


Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #1173 -: Април 24, 2012, 16:22:33 pm »
Здравей Денис, както ме посъветва изследвах прогестерон на 22/21 ден при овулация съответно на 14/15 ден, доказана с УЗ. Резултатът е следния: Progesteron 66.670 nmol/l при референтни граници: Ж(фол 0.6-4,7;овул 2,4-9,4; лут 5.3-86 постменопауза 0,3-2,5M(0.7-4.3). Нормално ли е всичко според теб?
Благодаря ти предварително! :)


Добре е. Имало е О. - ЖТ функционира добре.
Не съм сигурна, кога точно е била О.
Тези тестовете - 3 положителни и тази по-висока БТ ме затрудняват малко
Според мен О. е била на 15 ден от МЦ / притеснява ме само, че тогава БТ е вече 37.00 градуса/ - тогава Прогестерона трябва да е на 22 ден от МЦ.

Както и да е - добре е Прогестерона :)
Дано да е станало



Благодаря за бързия отговор. Не знам дали е от значение, но първия тест беше с доста по-наситена черта от контролната, а последния беше вече на границата да стане по-бледа от контролната. :) Ако прогестерона се окаже изследван 8ми ден след овулация, резултата достоверен ли е?
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #1174 -: Април 24, 2012, 17:40:56 pm »
Здравейте Denis!Ще ви бъда много благодарна,ако погледнете и моята графика.Тези дни очаквам О,но нещо не мога да се ориентирам.Вашето мнение-минала ли е ???Да продължаваме ли да работим за бебе?
Къде мериш БТ? Колко време държиш терм-ра?

Ако БТ се задържи висока - О. може да е била на 13/14 ден от МЦ.
Добре е да правиш и тестове за О. - те ще ти посочват кога да очакваш О.
По Бт се разбира - когато тя вече е минала.


Благодаря за отделеното внимание.
БТ я меря вагинално с живачен термометър,държа го около 5-7 минути.С тестовете за О ще започна от следващият месец-ако до сега нищо не се е получило.С колко единици трябва да е разликата,за да е минала О,от това което прочетох и разбрах-поне над 4 единици.
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #1175 -: Април 24, 2012, 18:58:29 pm »
Здравейте,
първо да благодаря на всички,че ви има.Почти една година правим опити за бебе,и всеки ден съм с вас. Гледам графиките ви,чета ви, просълсявам се и се радвам заедно с вас. Реших и аз най-сетне да се присъединя към вас.
Моля за коментар на графиката ми за изминалия месец.Четох във форума,че утрогестана повишава температурата.Дали е вярна графиката ми?
БТ меря с дигитален термометър- ректално.
Благодаря :)
« Последна редакция: Април 24, 2012, 19:00:22 pm от donae951 »
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #1176 -: Април 25, 2012, 10:02:26 am »
Много ти благодаря Denis!Днес вече Т стана 37, но може ли да ми кажеш кога според теб е била О или трябва да изчакам още няколко дни и да видя дали Т ще се задържи висока за да съм сигурна, че О е имало?!Според мен О е била на 22/23.о4., но не съм сигурна защото този път изобщо не съм имала никакви неразположения.А и друго нещо исках да те попитам възможно ли е от Дуфастона, който пия да имам главоболие, защото от няколко дни почти всеки ден съм с главоболие и мисля, че е откакто започнах да пия Дуфастона?!Благодаря ти предварително!
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #1177 -: Април 25, 2012, 16:14:44 pm »
Момичета бихте ли хвърлили един поглед от изследванията ми днес ЛХ 31.17/реф.ст.9.6 до 80/,ФСХ 9.57./реф.ст.6.3 до 24/ Е2-187.59 /93 до 573/.Днес ми е 14 ден от МЦ. Благодаря ви
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #1178 -: Април 25, 2012, 19:04:05 pm »
Благодаря за бързия отговор. Не знам дали е от значение, но първия тест беше с доста по-наситена черта от контролната, а последния беше вече на границата да стане по-бледа от контролната. :) Ако прогестерона се окаже изследван 8ми ден след овулация, резултата достоверен ли е?

Тогава е още по-добре - това означава, че на 7 ден след О. е бил по-висок
На 8 ден започва вече да се понижава / ако няма бременност/
Добре е Прогестерона - не го мисли

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #1179 -: Април 25, 2012, 19:06:30 pm »
Благодаря за отделеното внимание.
БТ я меря вагинално с живачен термометър,държа го около 5-7 минути.С тестовете за О ще започна от следващият месец-ако до сега нищо не се е получило.С колко единици трябва да е разликата,за да е минала О,от това което прочетох и разбрах-поне над 4 единици.
Живачен се държи 10 мин
Разликата в БТ ФФ-ЛФ трябва да е 0,4-0,6 за да е сигурно / по графика/ че е имало О.
Ако Разликата в БТ е под 0,4 - трябва да се провери от лекат дали всичко е наред с О.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум