0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #1040 -: Април 06, 2012, 09:49:11 am »
Денис би ли погледнала отново графиката ми?Моля кажи ми според теб кога е била овулацията?
Не съм сигурна - рано е за коментар, а липсват и стойности

Ако е имало О. може да е била на 17-18-19 ден от МЦ - ако БТ се повиши още и се задържи висока
Добре е да правиш и тестове за О.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #1041 -: Април 06, 2012, 09:50:52 am »
Здравейте момичета бихте ли погледнали и моята графика и да споделите мнението си.Не съм сигурна,че съм определила правилно О и въобще дали сме хванали момента.Благодаря ви предварително
Според мен О. е била на 12/13 ден от МЦ
Графиката ти е много добре до тук
Стискам палци да е станало

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #1042 -: Април 06, 2012, 09:52:07 am »
Здравей Denis!Дали ще може да погледнеш графика ми  и да ми кажеш кога според теб е била О
Според мен - на 17 ден от МЦ
Добре е да правиш и тестове за О.
Стискам палци да е станало :)

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #1043 -: Април 06, 2012, 09:53:55 am »
Здравей Денис,може ли да ми погледнеш графика и да ми кажеш какво мислиш за нея.Благодаря.
О. според мен е била на 16 ден от МЦ

Не е добре да пиеш Геритамин след О. / освен ако не ти е предписан от лекар/

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #1044 -: Април 06, 2012, 09:58:46 am »
Благодаря за бързия отговор.Това не е геритамин,а гравитамин т.е преведено на български витамини за бременни комбинирани със фолиeва,препоръча ми ги лекар.А Овитрела който ми сложиха го има и в БГ,но мисля че там използват повечето Прегнил(в бг.)
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #1045 -: Април 06, 2012, 13:21:52 pm »
Благодаря за бързия отговор.Това не е геритамин,а гравитамин т.е преведено на български витамини за бременни комбинирани със фолиeва,препоръча ми ги лекар.А Овитрела който ми сложиха го има и в БГ,но мисля че там използват повечето Прегнил(в бг.)
Да, моя грешка - не съм прочела правилно
За Прегнила и Овитрела  - едно и също е  /  у нас се прилагат и двата медикамента/
 

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    petianikolova1981

  • *
  • 46
  • Което не ме убива, ме прави по-силна
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #1046 -: Април 06, 2012, 16:44:18 pm »
denis,
Благодаря ти за бързия отговор и за палците!  :wink:
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #1047 -: Април 06, 2012, 19:54:58 pm »
Здравейте, бих искала да видите и моята графика, температурата е мерена орално в 6.30 часа с дигитален термометър.
« Последна редакция: Април 06, 2012, 20:04:28 pm от mishi_84 »
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #1048 -: Април 06, 2012, 21:31:03 pm »
Искам да попитам нещо извън темата, отбелязала съм си в профила на овулационния календар, че цикъла ми е на 28 дена,понеже горе долу на толкова време ми идва, но календара автоматично ми изчислява, че средната дължина на цикъла ми за последните 8 цикъла е 25 дни. Та въпроса ми е трябва ли да си преправя настройките от 28 на 25 дневен цикъл? Понеже по моите изчисления и по тези на системата овулацията се разминава. Благодаря предварително и извинявайте за отклонението!
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #1049 -: Април 07, 2012, 09:21:35 am »
Здравейте, бих искала да видите и моята графика, температурата е мерена орално в 6.30 часа с дигитален термометър.
 
Оралното измерване е много неточно.
С какъв терм-р мериш и колко време го държиш, струва ми че Бт е малко ниска / дори и за орално измерване/

Графиката ти като конфигурация е добре - О. може да е била на 20/21 ден от МЦ
Добре е да правиш и тестове за О.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #1050 -: Април 07, 2012, 09:28:01 am »
Искам да попитам нещо извън темата, отбелязала съм си в профила на овулационния календар, че цикъла ми е на 28 дена,понеже горе долу на толкова време ми идва, но календара автоматично ми изчислява, че средната дължина на цикъла ми за последните 8 цикъла е 25 дни. Та въпроса ми е трябва ли да си преправя настройките от 28 на 25 дневен цикъл? Понеже по моите изчисления и по тези на системата овулацията се разминава. Благодаря предварително и извинявайте за отклонението!
Не би трябвало да е така - виж си настойките, може сама да си потвърдила промяна в дължината на МЦ
Ову-календара работи само с въведените от теб данни и не ги коригира автоматично


Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #1051 -: Април 07, 2012, 10:09:04 am »
Денис,при резултат на Прогестерона на 22ден от МЦ-80,34 при стойности 9,4-86 доказва ли че е имало овулация?При такива стойности трябва ли да се приема допълнително Дуфастон или Утрогестан след овулация(така ми беше изписвано 3 месеца поред,без резултат)но този месец такива са ми стойностите без да пия никакви лекарства.Вчера имах зацапване,може ли да е от евентуална имплантация?И ако има бременност повишават ли се стойностите на Прогестерона?При тези стойности за лутеална фаза имам ли някакъв шанс или просто значи че е имало овулация и сега да чакам да дойде :witch:?Извинявай за дългия пост.Благодаря ти предварително
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #1052 -: Април 07, 2012, 14:54:48 pm »
При мен БТ продължава да ми играе номера като се редуват или 36 и 8 или 36 и 7 , не можах да отида на УЗИ, и сега просто остава да си чакам м. и така, днес е 36 и 7 и мисля че е късно за тестове за О. а и освен това на 21 ден от Мц ми зацапа съвсем леко кръвенисто 1,2 капки и нищо повече. Та явно О. няма да има.  :?
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #1053 -: Април 07, 2012, 20:35:22 pm »
Здравей, Денис! Благодаря за отговора, наистина и на мен ми се струва много ниска температурата, от новия цикъл ще започна да я меря ректално и ще държа термометъра повече време 3-5 минути след сигнала/ имам дигитален термометър/,за да е по-точна и ще си правя тестове за овулация.
« Последна редакция: Април 07, 2012, 20:38:04 pm от mishi_84 »
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #1054 -: Април 08, 2012, 10:29:21 am »
valentina todorova 
Прогестерона ти е супер - Браво :)
Показва че е имало О., но само толкова
Стойностите са високи - ЖТ функционира добре
От какво е зацапрането - само може да е гадаем. Дано да е станало и да е от имплантация.
Консултирай се с лекар за Прогестина

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #1055 -: Април 08, 2012, 10:31:21 am »
При мен БТ продължава да ми играе номера като се редуват или 36 и 8 или 36 и 7 , не можах да отида на УЗИ, и сега просто остава да си чакам м. и така, днес е 36 и 7 и мисля че е късно за тестове за О. а и освен това на 21 ден от Мц ми зацапа съвсем леко кръвенисто 1,2 капки и нищо повече. Та явно О. няма да има.  :?
До тук графиката ти не показва да е имало О.
Може да има ПК - имаш леко покачване на БТ, което може да показва повече от 1 фоликул

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #1056 -: Април 08, 2012, 10:33:47 am »
Здравей, Денис! Благодаря за отговора, наистина и на мен ми се струва много ниска температурата, от новия цикъл ще започна да я меря ректално и ще държа термометъра повече време 3-5 минути след сигнала/ имам дигитален термометър/,за да е по-точна и ще си правя тестове за овулация.
 
Да, дигиталния се държи 2-3-4 мин след сигнала.

ПП. В противен случай, ако мериш както трябва и ако Т. ти е по-ниска, може да показва Хипофункция на ЩЖ - затова е добре да се измерва правилно :) 

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #1057 -: Април 09, 2012, 10:52:31 am »
Здравейте и от мен, какво можете да кажете за моята графика? :oops:



« Последна редакция: Април 09, 2012, 10:59:36 am от tinkamaninka »
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #1058 -: Април 09, 2012, 16:58:31 pm »
Аз не съм много веща при резултатите,но според мен Прогестерона е нисък,нищо че е в границите.Моя е 80,34 при същите норми и е добре.Доколкото знам колкото е по-висок толкова по-добре.Той спомага за задържането на оплодената яйцеклетка.Дано да не говоря големи глупости но това знам.Пак според мен трябва след овулация да приемаш прогестеронов препарат примерно Дуфастон,но преди това се консултирай с доктора ти.Успех
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #1059 -: Април 10, 2012, 09:54:49 am »
Здавей Денис!Би ли погледнала графиката ми и да ми кажеш дали според теб съм оцелила момента!?Има ли щанс да е станало?
Благодаря ти!