0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

графиката на bubabo
« -: Август 23, 2011, 09:58:12 am »
Моля, дайте мнение и за моята графика. Нещо не е наред, но незнам какво и към кой да се обърна.Гинеколожката ми каза да меря БТ 3 месеца и да правим опити за второ дете и да отида тогава на преглед отново. След първата графика на БТ каза, че ми е ниска Т във втората фаза. Беше около 36,8, а този месец е още по-ниска. Положителни са ми тестовете за О. ден след свършване на цикъла, като втората черта на теста е значително по-силно оцветена от контролната в 3 последователни дни. Май нещо не са ми наред хормоните :ask: Първото ни дете стана от раз, но май след бременността и двугодишното кърмене нещо се е объркало. Също да допълня, че преди бременността цикъла ми беше около 34-36 дни, после пих Логест /противозачатъчни/ около 2 години, родих, нямах 1 година цикъл и от там насетне е на 25-28 дни.Помагайте :bighug:
Re: графиката на bubabo
« Отговор #1 -: Август 23, 2011, 10:24:01 am »
 Добре дошла при нас бубе :balk_64:.Тук си на правилното място. Всички момичета са много мили и винаги ще намериш подкрепа. Моята б.т съшто не е от най-високите.Почти никога не надхвърля 37 ,а понякога е и по-ниска. Хо за това единственнят съвет ,който мога да ти дам е да потърсиш специалист.Той ще ти каже най-точно. Пожелавам ти да не се задържаш много на тази страница и съвсем скоро да видиш :bfp1:. Много целувки :bighug: :bighug: :bighug:
Re: графиката на bubabo
« Отговор #2 -: Август 23, 2011, 11:09:00 am »
Мерси, Марго за топлите думи:bighug: Дано скоро отлетим от този форум :D
*
Re: графиката на bubabo
« Отговор #3 -: Август 23, 2011, 11:20:21 am »
Бубабо ,  :welcome_1: и не се задържай дълго време тук :) .
И аз съм с положителни тестове за ову още ден след цикъла.Но овулацията ми е около 15-16 ти ден.Няколко пъти изследвах LH на 3 -ти ден от цикъл и се видя,че е доста завишен още по време на цикъла,затова ми казаха да не купувам тестове за овулация.При мен се съмняват за ЛУФ синдром , а заради завишен ДХЕА и малко завишен тестостерон - и за поликистоза...Отиди на специалист миличка и ти пожелавам много много успех и скоро да видиш  :bfp:


Re: графиката на bubabo
« Отговор #4 -: Август 23, 2011, 13:16:10 pm »
Въпроса е ендокринолог ли да търся? Гинеколога ме посъветва да изчакам 3 цикъла, в които съм мерила БТ и тогава да преценим какво да правим. При гинекологичния преглед всичко си беше ОК. Не съм изследвала хормони. Предполагам, че трябва да си мина пътечката личен лекар-ендокринолог-изследване на хормони, че поне от малко да си намаля разходите за изследвания. :D Поликистозата не се ли характеризира с оскъдна или липса на менструация?
Re: графиката на bubabo
« Отговор #5 -: Август 23, 2011, 15:16:00 pm »
Честита темичка, Бубе!  :welcome:
Добрите гинеколози изследват хормоните. За сега всичко съм си плащала и затова не мога да изразя мнение, но има други момичета тук, които разбират мнооооогоо повече. Моят цикъл също рядко минава над 37 С . Засега видимо на прегледите всичко е наред. Имам уж овулация по БТ, но с тестовете за овулация нещо не се справям.
Съветвам те да си намериш добър гинеколог в твоя град, който да те проследява във всеки цикъл. Не случайно гинеколожката ти е казала да проследиш 3 цикъла, защото всичко е относително - често има случайни изменения в цикъла. Понякога са нужни няколко месеца до евентуална окончателна диагноза.
Успех!  :bighug:
Re: графиката на bubabo
« Отговор #6 -: Август 23, 2011, 15:56:17 pm »
Здравей...и по-бързо да отлиташ към бременните темички...
Да започнем отначало...кога и къде мериш температурата? После...не съм съгласна, че ако не минава 37 градуса, нещата не са добре...трябва да има разлика между двете фази на графиките ти от 0.4 градуса. Друго...провери си и термометъра и май друго не се сещам сега...

Успех ти желая, и не се шашкай още... :) аз се боря за второ бебче...колко стана ... 9 години с прекъсване от около 2 години...абе тъпа работа.

Благодарим Ви д-р Александров, д-р Кисьов, д-р Ковачев, Малена и Ани - МЦАР Варна.


Re: графиката на bubabo
« Отговор #7 -: Август 23, 2011, 16:11:37 pm »
Dragon, Наде ти ли си  :oops:
Меря Т сутрин веднага след като изключа алармата на телефона за ставане за работа. Не мърдам от леглото, че е на 1 ръка разстояние. Съответно меря всяка сутрин в 6:40, дори и в събота и неделя си го навивам да ме буди в толкова да меря и после си доспивам. :D Меря в устата с дигитален термометър. Миналия месец мерих с друг дигитален, но се усъмних и го сменил в началото на този цикъл. Показват едно и също. Другия цикъл смятам да пробвам и с живачен, луда работа. Със сина ми Т се качи над 37 градуса втория месец от бременността ми. Седеше си на 36,8-36,9 преди това, но пък в първата фаза беше 36,2-36,3 най-много, като при О. падна на 36,00. Вече си мисля дали от дългото кърмене нещо не може да ми се пренастрои организма. Но утре ще посетя личния та да видим той какво ще измисли, че гинеколожката ми е в отпуска до средата на септември.
Re: графиката на bubabo
« Отговор #8 -: Август 23, 2011, 16:28:43 pm »
:) Е, не съм Надето :) Ето, аз мисля, че причината за по-ниската температура е, че я мериш в устата. Както всички момичета във форума казват, най-точно е да мериш анално или ректално. Иначе, добре е, че всяка сутрин по едно и също време я мериш...защо не пробваш на другото място и да видим каква ще е разликата.
 :bighug:
Благодарим Ви д-р Александров, д-р Кисьов, д-р Ковачев, Малена и Ани - МЦАР Варна.


*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: графиката на bubabo
« Отговор #9 -: Август 24, 2011, 07:57:01 am »
bubabo добре е да метиш БТ анално, че е по-точно
Прави и тестове за О.

Когато минат 2 МЦ в началото на 3-я може да си пуснеш хормони /ЛХ,ФСХ и Е2  на 3 ден от МЦ, Тестостерон, Пролактин, ТСХ + Т4, Инсулин/ и с тях да отидеш на лекар - първо на АГ, а ако има проблем и на Ендокринолог
Прегледа, ако е на 10-12 ден от МЦ - на УЗ може да се види дали има доминантен фоликул и дали ще има О. /Ако си с по-къс МЦ - отиваш по-рано на преглед/ 
Пожелавам ти да няма проблеми и скоро да ни се похвалиш с хубава новина :)
« Последна редакция: Август 24, 2011, 07:59:48 am от denis »

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: графиката на bubabo
« Отговор #10 -: Август 24, 2011, 08:33:39 am »
 Да,Бубе.Момичетата са прави. Най-точна представа ще имаш ,ако мериш температурата анално. Направи си и изследванията ,които казва Денис и преди всичко не се притеснявай излишно :balk_77:.Хайде ,късмет и дано всичко е наред :balk_602:
Re: графиката на bubabo
« Отговор #11 -: Август 24, 2011, 08:40:33 am »
Много ви благодаря за милите думи  :bighug:
Запазих си час следобед за личния лекар и утре ще споделя. :D
Re: графиката на bubabo
« Отговор #12 -: Август 24, 2011, 14:54:30 pm »
Здравей и добре дошла при нас, bubabo! Дано бързо, бързо се ориентираш към бременните темички :balk_600:! Много късмет, мила! Разбрали сме се с момичетата септември да донесе много :bfp:, така че точно на време пристигаш :) :goodluck:
Re: графиката на bubabo
« Отговор #13 -: Август 25, 2011, 08:25:32 am »
Привет! Личния ми даде направление за ендокринолог, та в петък съм на преглед. Дано внесе яснота в нещата :D
Re: графиката на bubabo
« Отговор #14 -: Август 25, 2011, 08:29:04 am »
 Бубе както разбирам от графиката ти ,овуто трябва да е минало.Както казва Аселинка,септември очакваме мноооого :bfp: .Дано да си първата ,която ще се похвали с preggo :goodluck: :bighug:.
Re: графиката на bubabo
« Отговор #15 -: Август 25, 2011, 09:10:03 am »
Марги, да ти се връщат тъпкато пожеланията.:party:
Ние този месец не пробваме за второ, че бяхме на АБ, но дано следващия цикъл да е ползотворен и наистина септември да даде много бебета  :D
Re: графиката на bubabo
« Отговор #16 -: Август 26, 2011, 16:18:37 pm »
Сега идвам от ендокринолога. Даде ми направление за Т4, TSH и пролактин. Отделно при нея ми излезе захар 8,2, което хич не ми хареса. Сега ще пробваме в понеделник да изпия глюкоза разтворена в 200 мл вода и след 2 часа да ми види захарта. От там каза, че ще гледаме щитовидната на ехограф и още някакви хормони. С една дума ми пусна нещата, които са по каза.
За графиката тъкмо се зарадвах 2 дена, че беше 36,9, а днес пак падна на 36,7. Май трябва да преустановим опитите, докато не се изясни картинката.
Re: графиката на bubabo
« Отговор #17 -: Август 26, 2011, 16:34:08 pm »
На мен ми изглежда супер графиката ти - може би първата бременна за септември  :D Този спад, според мен, е точно 6-7 дни след овулация и може да е имплатационен. Много успех, дано да няма проблеми при хоромоните.
*
Re: графиката на bubabo
« Отговор #18 -: Август 26, 2011, 20:04:32 pm »
 :bfp: We are the champions my friends...And we'll keep on fighting - till the end
:lol: :lol:

Дано още септември имаш повод за радост


Re: графиката на bubabo
« Отговор #19 -: Август 27, 2011, 20:26:05 pm »
Излязоха ми и резултатите от изследванията:
FT4 - 16.02
TSH - 1.39
Prolactin - 557.60
Мисля, че са добре. В норма са. Пролактина идва висок, но май е защото е близко до цикъл или така си мисля.
Захарта ме притеснява. Дано е нещо моментно.