0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #980 -: Септември 29, 2011, 11:07:14 am »
Момичета, плодният и сак е 14 мм. Лекарката каза, че не отговарял на седмиците ми. Но ако съм била с късна овулация можело. Много съм притеснена



*
Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #981 -: Септември 29, 2011, 11:18:59 am »
Момичета, плодният и сак е 14 мм. Лекарката каза, че не отговарял на седмиците ми. Но ако съм била с късна овулация можело. Много съм притеснена
Няма за какво а се притесняваш Крис. При мен също беше така, даже през цялата бременност бебчо вървеше с 1-2 седмици назад, а сега спи сладко до мен :-)
Горе главата и мисли само хубави неща


Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #982 -: Септември 29, 2011, 11:22:51 am »
Момичета, плодният и сак е 14 мм. Лекарката каза, че не отговарял на седмиците ми. Но ако съм била с късна овулация можело. Много съм притеснена
Няма за какво а се притесняваш Крис. При мен също беше така, даже през цялата бременност бебчо вървеше с 1-2 седмици назад, а сега спи сладко до мен :-)
Горе главата и мисли само хубави неща


Но каза също, че още не виждала пулс :( Това вече никак не е нормално, мисля :(



*
Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #983 -: Септември 29, 2011, 11:39:59 am »
Това CRP част от някакво изследване ли е или се пуска самостоятелно? Търсих го в ПКК, но го няма там. Уж с Ники сме в 1 клиника пък не са ми го пускали на мен :ask:
Гери, аз си го пускам заедно с другите кръвни изследвания, за да не ме бодат постоянно, но може да се пусне и отделно - води се към "Специализирани клиничнолабораторни показатели - серологична и имунологична диагностика" и струва 8 лв. в Кандиларов. За другите лаборатории не знам, може да варира.


Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #984 -: Септември 29, 2011, 12:54:35 pm »
На мен ми изследват С - реактивен протеин всяка седмица, заради мумиефициращите се ембриони, които ще останат в мен до секциото. Стойностите му са много високи над 50 и всеки месец пия антибиотик, за да не се развие инфекция.
Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #985 -: Септември 29, 2011, 12:59:14 pm »
Момичета, плодният и сак е 14 мм. Лекарката каза, че не отговарял на седмиците ми. Но ако съм била с късна овулация можело. Много съм притеснена


Когато отидох за първи път на генеколог за да установи бременност бях в 9 гестационна седмица ,но.......... според доктора който ме прегледа каза че бебчо е с една седмица назад всъщност размера му отговаря на 8 гестационна седмица каза че не е за притеснение , но аз бях не притеснена а уплашена даже ,но по нататъчните прегледи като мерят бебчо си е в седмиците и така сега ми смениха термина от 12.02.2012 на 05.02.2012.Така че според мен изобщо не се притеснявай аз понеже съм в Италия и ходя на консултации тук като се върнах в БГ август ходих при моя генеколог и му обясних за тази ситуация и той ми каза че няма за какво да се притеснявам че ехографите са настроени с някакви стандартни стойности и според тях отчитат гестационите седмици ,а някой бебчета или са по-големи или по -малки и затова се получава това разминаване но бебчета сас и наплно в седмиците който трябва да бъдът .Според мен няма за какво да се притесняваш :D

Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #986 -: Септември 29, 2011, 13:01:30 pm »
Момичета, плодният и сак е 14 мм. Лекарката каза, че не отговарял на седмиците ми. Но ако съм била с късна овулация можело. Много съм притеснена


Когато отидох за първи път на генеколог за да установи бременност бях в 9 гестационна седмица ,но.......... според доктора който ме прегледа каза че бебчо е с една седмица назад всъщност размера му отговаря на 8 гестационна седмица каза че не е за притеснение , но аз бях не притеснена а уплашена даже ,но по нататъчните прегледи като мерят бебчо си е в седмиците и така сега ми смениха термина от 12.02.2012 на 05.02.2012.Така че според мен изобщо не се притеснявай аз понеже съм в Италия и ходя на консултации тук като се върнах в БГ август ходих при моя генеколог и му обясних за тази ситуация и той ми каза че няма за какво да се притеснявам че ехографите са настроени с някакви стандартни стойности и според тях отчитат гестационите седмици ,а някой бебчета или са по-големи или по -малки и затова се получава това разминаване но бебчета сас и наплно в седмиците който трябва да бъдът .Според мен няма за какво да се притесняваш :D


И аз така прочетох тук. Но все пак не е ли притеснително, че не се видя пулс.



*
Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #987 -: Септември 29, 2011, 13:41:16 pm »
Здравейте момичета, минавам само да пожелая приятен ден и леко бременеене :) Аз съм на лекар чак на 17ти Октомври и направо нямам търпение вече :) :lol:

kriss_and като ти гледам графиката би трябвало да си в 7 г.с (пресметнато по последен цилкъл), но ако наистина си имала късна овулация може и да си в 6 г.с и е нормално да не се чуе сърчицето още. Ембионче вижда ли се? Аз бях в 5 г.с и 6 дена на преглед и се видя само 12мм  плодно сакче, а после след 10 дена отидох и се видя и ембриона и се чу сърцето. За това не се притеснявай, даже съм чела в една от най-известните книги за бременност(What to expect when you are expecting), че някои жени чуват сърчице чак в 10 г.с. Всичко зависи от организма и много от апаратурата на доктора.
Почивай си и не се притеснявай:)


Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #988 -: Септември 29, 2011, 14:49:43 pm »
Криси1812 за запека на мен лично много ми помогнаха сушените сини сливи.Похапвах си по 5-6 на ден.Ако не си пробвала с тях опитай :bighug:
Дори сега вече не ги ям и си ходя  вече всяка сутрин без проблем

Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #989 -: Септември 29, 2011, 15:08:52 pm »
Относно запека, при мен нищо не помогна. И сливи ядох и сок от круши пих, и какво ли още не, но в крайна сметка организма се справи сам. Сега нямам проблем с това.
Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #990 -: Септември 29, 2011, 16:11:46 pm »
kriss_and,кото гледам графиката ти,овулацията наистина е била малко по-късно(20-23 ден).Не се притеснявай,при нас пулс чухме в 8г.с.
А щом се е отворила пак темата за запека-на мен ми помагаше студен айрян,или сутрин киви на гладно.
[/url]
*
Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #991 -: Септември 29, 2011, 19:38:20 pm »
...на мен зелена ябълка... :)
                    أريد أن يأتي الطفل في هذا العا


url=http://pregnancy.baby-gaga.com/][/url]
*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #992 -: Септември 29, 2011, 19:48:08 pm »
Току що се завърнах от преглед (по-точно от поредната фетална морфология) - поуспокоих се вече. Всичко според доктора е наред, отговаря си бебето на седмиците, че и малко напред върви. Цели 450 грама сме. Толкова подробно ми обясняваше и показваше всичко, че чак не ми се тръгваше :D. Странното е, че Доплера показа, че и кръвотока се е нормализирал, а аз мислех, че е необратим процес...
Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #993 -: Септември 29, 2011, 21:48:36 pm »
Много хубаво Гери.Само добри неща да се чуват :bighug:
И аз утре ще пътувам към София да видим бебето.Ще пиша като успея,че часа ни е чак в три следобед.Ако има и закъснение кой знае по-тъмно ще се приберем :)

Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #994 -: Септември 29, 2011, 23:09:25 pm »
Гери,много се радвам за хубавите новини покрай теб и бебока.CRP се води специализирано изследване и боикновено се пуска при съмнение за инфекция. При мен го назначиха заради завишени левкоцити
Мецани, гъбите баш от антибиотика си ги хванах, 1 месец по-рано имах чиста МБ, а в деня след като спрях Аугментин-а си пуснах новата МБ и в заключението пишеше масирано пъпкуваща се candida. Но уморих я гадината мисля, ще проверя след около седмица
Относно запека, сливите не помогнаха, днес док. по ЗК ми каза да пия сироп Фрутилакс,бил доста ефективен и безвреден, Някой пил ли го е и действа ли? От утре го почвам и ще споделя мнение
Kriss_and не се тормози, ще видиш,че на следващия преглед всичко ще е наред и ембриончето ще има пулсации
Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #995 -: Септември 29, 2011, 23:11:24 pm »
Днес ми мина ФМ при д-р Сигридов. Продължавам с добавката желязо, докато станат 25 дни и ще пия сокчета от червено цвеклло, чай от коприва и червени меса трябва да присъстват в менюто ми. Това са препоръките относно добавки.
Изписа ми някакви хапчета (заместителя на но шпа) и свещички за болките и каза, че били, защото след лапарото има сраствания, които сега се опъват от матката.
Иначе бебчетата са пораснали, едното е 4,9см, а другото 5,08см. Каза, че едното е момче, а другото момиче на 70%. Ще се разбере занапред прогнозата му вярна ли е. Нямат аномалии, а за мен това е най-важно - да са живи и здрави :)
Разбрахме се, че ще ходя на предгледи при него на 3 седмици, така че на 21.10 съм отново в клиниката.
*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #996 -: Септември 29, 2011, 23:26:14 pm »
На мен с Аугментина ми бяха дали и 1 вагинален апликатор Гиназол за да избегнем гъбичките. Иначе и на мен ми се появяват след прием на антибиотик :?.
*
Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #997 -: Септември 30, 2011, 01:05:44 am »
Днес ми мина ФМ при д-р Сигридов. Продължавам с добавката желязо, докато станат 25 дни и ще пия сокчета от червено цвеклло, чай от коприва и червени меса трябва да присъстват в менюто ми. Това са препоръките относно добавки.
Изписа ми някакви хапчета (заместителя на но шпа) и свещички за болките и каза, че били, защото след лапарото има сраствания, които сега се опъват от матката.
Иначе бебчетата са пораснали, едното е 4,9см, а другото 5,08см. Каза, че едното е момче, а другото момиче на 70%. Ще се разбере занапред прогнозата му вярна ли е. Нямат аномалии, а за мен това е най-важно - да са живи и здрави :)
Разбрахме се, че ще ходя на предгледи при него на 3 седмици, така че на 21.10 съм отново в клиниката.

Браво Аничка, страхотна комбинация  :bori_007: :bori_004: На мен в същата седмица доктора ми говореше в мъжки род и за двете бебета и наистина се потвърди прогнозата му.


Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #998 -: Септември 30, 2011, 08:03:09 am »
Браво за страхотните новини! Относно червеното цвекло, вчера като го видях на пазара подскочих от радост, сега си правя сок - цвекло, морков и ябълка - гадничък е, но се пие. Другото, което правя е салата - настъргано цвекло, морков, царевица и маслини - доста ми харесва и си хапвам през ден. Момичета от форума ми казаха, че хемоглобина рязко пада през 8-я месец, моят за момента е ок и се надявам с подходяща храна да го задържа, ама Божа работа. Не съм почнала още никакви покупки за бебето, както никога до сега суеверие ме гони  :oops:.
*
Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #999 -: Септември 30, 2011, 08:44:06 am »
kriss_and,не се притеснявай, всичко ще е наред.
За хемоглобина - аз също хапвах доста цвекло и пиех витамини Пренатал на Джеймисън. Хемоглобина ми беше прекрасен през цялата бременност.
Къди, всичко ще е наред. Остави суеверията и ще се почустваш по-добре. Аз започнах да пазарувам рано и след като ни изписаха бях изключително доволна. Имах си всичко и не тичах между две кърмения на пазар :wink:
Лека бременност на всички!