0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #960 -: Септември 28, 2011, 13:04:41 pm »
От няколко дни имам странна болка , която тръгва надолу към крака, все едно е сухожилие схванато или мускул, на някой да му се случвало, идеи за облекчение?
Криси, пиеш ли някакъв вид магнезий? Ако не, поговори с доктора си - принципно магнезия облекчава такива спазми на мускулатурата.
Друго нещо, което на мен много ми помогна (част от по-комплексна гимнастика, но отделно пак би трябвало да работи): както си лежиш, леко вдигни крака и опъвай в шпиц и свивай обратно с натиск ходилото; ще усетиш дърпане по целия крак. Това облекчава от моментното състояние, но е най-добре да се прави ежедневно, с превантивен ефект. Да, препоръча ми го кинезитерапевт и е напълно безвредно за бременни :-)
Пия Магне Б6 2Х2 за сега, но след няколко дни съм при док и ще видим дали няма да увеличим дозата. А гимнастиката ще я пробвам, защото усещането е доста гадно.
Снощи се измъчих с нечовешки запек, случва ми се за първи път в живота, имах страшни болки в корема, както и киселини и позиви за повръщане. Надявам се да не се повтори
Катрин, честит ти мъж, дано другото е момиченце, щом така сте го поръчали. Лек серклаж и спокойна бременност до термин ти желая
Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #961 -: Септември 28, 2011, 15:00:33 pm »
Здравейте,
Днес бях на консултация, бебо е вече 480гр. :) Много шавлив и никак притеснителен :lol:, докторката каза - показва си чаркаляците без да му пука :wink: Дай Боже все така да вървим!
Е, този месец сутрин ядях само мляко и плод, обед и вечер черен хляб, понякога и без хляб, почти никакво сладко - и пак съм 4,5 кг.+, като миналия път. Сега ще си ям, поне да знам от какво качвам :lol:
Докторката видя кисти на плацентата, но каза, че се случвало и не било проблем за бременността. Само измери по-голямата и си отбеляза да я следи. Нямам причини да не и вярвам, има 30г.стаж, и повече от 60% от пациентите и са бременни. Интересно ми е обаче на някой друг случвало ли му се е? Разбрах за сестрата на една колежка, тя не е имала проблеми с кистите на плацентата.

Без значение какво ти се случва и колко лошо ти изглежда днес, живота продължава и утрешния ден е по-добър !
*
Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #962 -: Септември 28, 2011, 15:26:12 pm »
siska81 не се притеснявай. Аз не съм имала такава киста, но навсякъде чета, че няма проблем стига да не нарасне прекалено много и тогава може да пречи за изхранване на бебето, но иначе не е проблем. Разбира се, трябва да се следи както ти е казала и твоята лекарка.
Успех


Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #963 -: Септември 28, 2011, 16:32:07 pm »
Здравейте момичета не хапвам много а пък все си мисля че съм качила доста до сега , качила съм 7 кг това нормално ли е нека някой с като мойте седмици да сподели колко кг е качил до сега.Все чета насам натам че е нормално да се качи 12-14 кг за цялата бременност а аз така като вървя май ще стане доста повече  :(

*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #964 -: Септември 28, 2011, 16:36:19 pm »
Аз съм качила 4кг досега, но предполагам и 7 са добре :)...
Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #965 -: Септември 28, 2011, 17:32:03 pm »
Здравейте момичета,сега се прибирам от клиниката/не бях на преглед,а да  занеса резултатите от изследванията/.Та това което ме притесни много е,че ми изписаха антибиотик,на която листовка пише,че не се препоръчва на бременни.Някой пил ли е Аугментин-625мг и то 3 по 1 табл.Оказа се,че някакъв С-реактивен протеин ми е 10.92 при стойност до 5.Нямаше как да говоря с Док какво точно означава това,че беше лудница и само акушерката ми подаде рецептата.И сега в аптеката на листовката прочетох.Има ли някоя от вас,която да е имала подобен проблем и да е пила такъв антибиотик?Дали да не ми звънна по-късно да го питам да не би да се е объркал или само ще се изложа?!?!
*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #966 -: Септември 28, 2011, 17:39:07 pm »
Ники, аз пих този месец същото и по същата схема. Това е любимият антибиотик на нашия доктор :lol:.
*
Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #967 -: Септември 28, 2011, 17:41:07 pm »
niki75 аз пих същия антибиотик  в същите дози за 1 седмица в 12 гс в следствие на продължително кървене. Знам че щом ми го изписва док, значи си знае работата. Не знам твоето изследване за какво е, но дано след приема да е в норми и да си добре.
В природата оцеляват силните. Само трябва по-често да си припомняме, че и ние хората сме част от природата...
За нашите четири звездички на небето - обичаме ви.
Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #968 -: Септември 28, 2011, 17:51:24 pm »
Мерси много момичета,така съм по-спокойна.Ще си го взема и ще го започна,пък дано не ни се отрази на бебетата.От всичко най съм наневиждала антибиотиците,но няма как.
Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #969 -: Септември 28, 2011, 18:20:49 pm »
НИКИ Аз също пих много антибиотици само че с първата бременност преди 8 години ,бях на 5 месеца и половина като се разболях от пневмония отказах да лежа в болница и се лекувах в къщи смених 3 антибиотика докато оздравея преди това пак бях с ангина и пак пих антибиотик ,но слава на Бога детето ми се роди здраво и доносено сега е голяма кака вече .Така че не се притеснявай пий си лекарството доктора си знае работа колоко време да го пиеш и по какво количество.Пожелавам ти скорошно оздравяване и дано на никой не му се налага да пие лекаства :D
« Последна редакция: Септември 28, 2011, 18:22:53 pm от anjelina19 »

Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #970 -: Септември 28, 2011, 18:28:10 pm »
Когато е необходимо и по лекарско предписание дадения антибиотик може да се приема и по време на бременност. Същото е както и с Дегана. Не е препоръчителен за бременност, но в някои случаи го изписват, защото това е варианта.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #971 -: Септември 28, 2011, 19:48:08 pm »
Оказа се,че някакъв С-реактивен протеин ми е 10.92 при стойност до 5.Нямаше как да говоря с Док какво точно означава това,че беше лудница и само акушерката ми подаде рецептата
Означава, че има инфекция, която протича в момента.


  
Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #972 -: Септември 28, 2011, 19:56:02 pm »
Благодаря ви още веднъж!!!Купих си лекарствата и утре сутрин ги почвам.Много  :bighug: :bighug: :bighug: от мен!!!
*
Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #973 -: Септември 28, 2011, 22:27:05 pm »
Момичета да ви се оплача - от няколко дни съм много нервна. И най-малкото нещо ме дразни, ядосвам се и започвам да викам за какво ли не. Лошото е, че като се ядосам вдигам и кръвно, което почва да ме плаши. Замислям се дали мога да пия нещо успокояващо. Вие как се справяте с бушуващите хормони?


Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #974 -: Септември 28, 2011, 22:52:08 pm »
Ники, аз пих Аугментин 2х1 за 1 седмица, пих го до преди около 10-ина дни заради висок C-реактивн протеин и завишени левкоцити. При мен CRP беше 15, сега в събота ще пусна на ново изследвнае да видим дали се е повлияло добре от антибиотика. Само да кажа,че се сдобих с гъбички от него :(
« Последна редакция: Септември 28, 2011, 22:55:15 pm от krisi1812 »
Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #975 -: Септември 28, 2011, 22:54:05 pm »
1)избягвай дразнителите
2)ако почнеш да спориш с някой се постарай да приключиш темата и не я повдигай повече
3)пий някаква разхладителна напитка и се вслушай в пулса си, ако е ускорен дишай дълбоко, докато го нормализираш.
Това са моите начини.
*
Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #976 -: Септември 28, 2011, 23:14:35 pm »
Благодаря ти Аничка. Лошото е, че почна ли да споря не мога да се спра. Винаги съм била чувствителна натура, но сега направо не мога да се позная. Дано това отмине скоро, защото иначе трябва да се изнеса в гората.....


Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #977 -: Септември 28, 2011, 23:18:53 pm »
Аз съм зодия овен, доста импулсивна съм, но се научих да си пазя нервите, защото те ми трябват ;)
Най-добрият начин да прекъснеш един разговор е да затвориш телефона като кажеш "чао" преди това или напуснеш стаята. После няколко глъдки вода или друга течност и задължително дишането.
Щом вдигаш кръвно трябва още повече да се пазиш, вече не отговаряш само за себе си, а и за живота в теб.
*
Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #978 -: Септември 28, 2011, 23:33:47 pm »
Аугментин може да се пие по време на бременност и кърмене.

Криси, не би трябвало от специално от Аугментин да си получила гъбички.
На левкоцитите не им се стряскай, те заедно със СУЕ се завишават по време на бременност.

При мен CRP няколко пъти се повишаваше по време на бременността. Причината бяха кървящите венци, а след това и проблемен зъб.
*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #979 -: Септември 29, 2011, 10:46:20 am »
Това CRP част от някакво изследване ли е или се пуска самостоятелно? Търсих го в ПКК, но го няма там. Уж с Ники сме в 1 клиника пък не са ми го пускали на мен :ask: