0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #940 -: Септември 27, 2011, 01:46:37 am »
много е мъничка, на 2 месеца :( Съжалявам, че ти се налага да отидеш на работа толкова рано.
Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #941 -: Септември 27, 2011, 07:57:19 am »
Ании според мен седмиците ти са ранни за магнезии, пробрай с папаверин щом нош-пато ти е гадно.
 Моят корем вечер става голям и твърд, горе над пъпа. Мисля, че тогава бебето повдига стомаха и диафрагмата ми и затова се получава така. Като чета за тези ваши контракции почнах да се замислям имам ли нямам ли  :D....по-скоро нямам, не изпитвам болки, стягане и отпускане, нито ми е твърд дори сутрин мога леко да го "глътна" хахааа. В момента съм +12кг., вече почти не мога да вляза в старите си дрехи, за жалост и краката са ми напълняли и възможността да нося дънки с ниска талия отпада. :(
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #942 -: Септември 27, 2011, 08:22:16 am »
много е мъничка, на 2 месеца :( Съжалявам, че ти се налага да отидеш на работа толкова рано.
За съжаление няма как ... тук ги приемат след като са им бити първите ваксини, което ще е този петък. Милата дори няма да е направила имунитет преди да я пратим, ама нямаме избор, трябва да се върна на работа. Аз и с Ивана се върнах така на работа, но тогава дойде свекърва ми да я гледа и тя си седя в къщи до 8 месеца и чак тогава тръгна.

На мен контракциите ми започваха след 34та седмица и двата пъти, но след 28-30та лекарят все ме питаше дали нямам прекалено много. Тук не им обръщат внимание, защото казват че са нормални ( и те са Бракстон-Хикс ). Ето ( един много дълъг) линк за тези контракции http://www.bebeimama.com/%D0%BF%D0%BE%D0%B4%D0%B3%D0%BE%D1%82%D0%B2%D0%B8%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%BD%D0%B8-%D0%BA%D0%BE%D0%BD%D1%82%D1%80%D0%B0%D0%BA%D1%86%D0%B8%D0%B8-%D0%B8%D0%BB%D0%B8-%D0%BA%D0%BE%D0%BD%D1%82%D1%80%D0%B0.html)

 Б.
« Последна редакция: Септември 27, 2011, 08:28:09 am от Bobbie »


  
Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #943 -: Септември 27, 2011, 10:19:10 am »
Bobbie, мерси за линка, много полезна информация. Аз от миналата бременност съм свикнала с контракциите и не им се шашкам този път толкова.Това е, че започнаха доста по отрано този път, но пък тъкмо ще си почивам повече:))
Сега от няколко дни ме притеснява една болка отдоло, която не знам как точно да опиша. Не мога да преценя дали е вагинална или нещо на пикочните пътища, но не е коремна със сигурност. Появява се от време на време като постоя по-дълго време права.Иначе при ходене до тоалетна нямам проблеми/болки .На някой случвало ли му се е? Надявам се да е от нарастването на матката и притискането на мехура, от там примерно да се притиска уретрата /примерно, не че разбирам, но гледам да се успокоявам:)))В петък съм на лекар и ще изчакам до тогава./ не ми се иска да звъня за всяка болежка/
*
Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #944 -: Септември 27, 2011, 14:16:16 pm »
Най-накрая и аз се престрашавам да се включа в темата, чета Ви отдавна, но не смеех да пиша.
Миси, много се зарадвах като прочетох това :)) Още малко е останало, ще чакаме за финала :))
За хемороидите може да пробваш да си натъркваш ануса с кубче лед, колкото можеш да търпиш.

КЪДИ с теб сме горе-долу заедно и това което усещаш може да е контракция, аз го усещам около пъпа и само там ми се издува корема и изтръпва, не могада го опиша точно чувството. Пия си хапчетата 3х2 Магнерот и Ношпа и като го усетя това гледам да съм легнала, за 3-5 секунди отминава.
Аз също съм вече 12-13 кг отгоре и не знам какво мече ще стана до края, не ми се мисли как ще ставам :)) Хапвам всичко, а плодове и зеленчуци унищожавам за минути и ако няма се започва едно слюноотделянееее :)) Добре че не налитам много на сладко, но за сметка на това обожавам тестени и 2 пъти в седмицата хапвам купени такива. Аз съм си у дома и лежа в повечето часове. При мен разходките не са позволени все още. Тези дни започнаха краката и ръцете да ми се подуват повече, но предполагам сега като се захлади това ще отшуми.
Относно ритането - от 2-3 седмици вече бебо ме рита от двете страни едновременно :))) приятно е :)) няма определено време в което да е активен,по различно време и все по-често :))
Леко бременеене на всички и приятни бременни емоции :)))
 
В природата оцеляват силните. Само трябва по-често да си припомняме, че и ние хората сме част от природата...
За нашите четири звездички на небето - обичаме ви.
Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #945 -: Септември 27, 2011, 14:44:56 pm »
[.

КЪДИ с теб сме горе-долу заедно и това което усещаш може да е контракция, аз го усещам около пъпа и само там ми се издува корема и изтръпва, не могада го опиша точно чувството. 
Не мисля, че при мен е контракция, получава се само когато ям, все едно стомаха ми се измества. Не чувствам изтръпване или пулсиране. Прочетох за контракциите и дано, ако получа такива успея да ги различа. :oops:
Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #946 -: Септември 27, 2011, 15:09:09 pm »
Миси, браво,че се престраши да споделиш. Всичко ще е наред, а хемороидите и мен много ме плашат, дано се разминем
Къди, аз имам същото усещане като се нахраня, все едно целия ми стомах е върху матката и е на топчица. Контракциите, които имам са друго нещо, усещала съм ги като стягане на корема, но без болка. Стягането е било в долната част на корема или от двете страни на корема.
От няколко дни имам странна болка , която тръгва надолу към крака, все едно е сухожилие схванато или мускул, на някой да му се случвало, идеи за облекчение?
Аничка, аз също мисля,че е рано за магнезий,по- скоро ще ти помогнат препарати отпускащи гладката мускулатура, папаверин е заместител на но шпа, но най-добре се консултирай с лекаря си
« Последна редакция: Септември 27, 2011, 16:55:17 pm от krisi1812 »
*
Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #947 -: Септември 27, 2011, 16:06:33 pm »
В Англия е до 6-тия месец на детето, наша близка роди там, сега очаква 2-рото. Освен в България, не знам другаде да има майчинство 2 години, но за мен това време е ценно, за да се създаде контакта с детето.

В Австрия има 5 модела на платено майчинство, като най-дългия е до 3 год. на детето, ако се вземе и от двамата родители. Направиха промените с цел да олеснят майките, които искат да се върнат по/рано на работа. Болничният за майчинство започва 8 седмици преди термина за раждане.


Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #948 -: Септември 27, 2011, 16:23:03 pm »
Аз утре ще правя ПКК + кръвна захар + инсулин + магнезий, и ще се разбере имам ли дефицит на магнезий или тези схващания се дължат на друго.
Иначе тази сутрин реших за болките да пия но шпа. Ефекта беше 3 мин по-късно повръщане в тоалетната  :lol:
Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #949 -: Септември 27, 2011, 16:31:43 pm »
Аз утре ще правя ПКК + кръвна захар + инсулин + магнезий, и ще се разбере имам ли дефицит на магнезий или тези схващания се дължат на друго.
Иначе тази сутрин реших за болките да пия но шпа. Ефекта беше 3 мин по-късно повръщане в тоалетната  :lol:

Пробвай с папаверин, а ако са много силни инжекция нош па или папаверин.
Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #950 -: Септември 27, 2011, 21:56:00 pm »
Момичета, как са цените за избор на екип, и има ли значение секцио и нормално?

На сайтовете са обявени цени от 800-900 лева, а момичета, родили през май-юли са плащали по 350 лева, каква е тази голяма разлика?

Има ли някой да се е договорил вече с лекар от Майчин дом, и Шейново, и как са цените?
Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #951 -: Септември 27, 2011, 22:07:24 pm »
Момичета, как са цените за избор на екип, и има ли значение секцио и нормално?

На сайтовете са обявени цени от 800-900 лева, а момичета, родили през май-юли са плащали по 350 лева, каква е тази голяма разлика?

Има ли някой да се е договорил вече с лекар от Майчин дом, и Шейново, и как са цените?

Според новата наредба от 05 юли 2011г. цената за избор на екип е 850лв. и не повече от 900. В Шейново и МД е 850. Честито на нас печелившите.
*
Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #952 -: Септември 27, 2011, 22:20:38 pm »
Аз родих на 14 юли в Шейново и за избор на екип платих 350 лв + 100 лв за консултация с неонатолог и анестезиолог. Явно увеличението са го приели малко след мен.
Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #953 -: Септември 27, 2011, 22:25:20 pm »
Аз родих на 14 юли в Шейново и за избор на екип платих 350 лв + 100 лв за консултация с неонатолог и анестезиолог. Явно увеличението са го приели малко след мен.
Да така е, някои клиники не са актуализирали все още цените си, прави се по преценка на завеждащият отделение - визирам родилното на ОБ, там все оше е 350лв.
*

    misi

  • *
  • 1543
  • Невъзможното днес ще стане възможно утре!
Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #954 -: Септември 27, 2011, 22:32:50 pm »
Аз родих на 14 юли в Шейново и за избор на екип платих 350 лв + 100 лв за консултация с неонатолог и анестезиолог. Явно увеличението са го приели малко след мен.
Да така е, някои клиники не са актуализирали все още цените си, прави се по преценка на завеждащият отделение - визирам родилното на ОБ, там все оше е 350лв.

Точно така, новите цени влязоха в сила някъде от август месец, но промяната не е във всички болници, както е писала и Къди.
Моята информация е:

Тина Киркова - 950лв.
Майчин дом - 860лв.
Шейново - 800 или 850лв. (не съм сигурна)
Окръжна б-ца - 350лв.
Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #955 -: Септември 27, 2011, 23:47:36 pm »
Аз имах уговорка с една докторка в Окръжна болница и трябваше да платя само 350лв.(оговорката ми беше за май месец )родих в Майчин дом по спешност и съответно не съм плащала нищо.Но по препоръка на докторката която ми следеше бременноста се уговорих и с доктор от МД,но той не дойде на ме оперира,а беше там,оперираме дежурният екип  :).Лека вечер!
*
Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #956 -: Септември 28, 2011, 09:59:48 am »
От няколко дни имам странна болка , която тръгва надолу към крака, все едно е сухожилие схванато или мускул, на някой да му се случвало, идеи за облекчение?
Криси, пиеш ли някакъв вид магнезий? Ако не, поговори с доктора си - принципно магнезия облекчава такива спазми на мускулатурата.
Друго нещо, което на мен много ми помогна (част от по-комплексна гимнастика, но отделно пак би трябвало да работи): както си лежиш, леко вдигни крака и опъвай в шпиц и свивай обратно с натиск ходилото; ще усетиш дърпане по целия крак. Това облекчава от моментното състояние, но е най-добре да се прави ежедневно, с превантивен ефект. Да, препоръча ми го кинезитерапевт и е напълно безвредно за бременни :-)
*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #957 -: Септември 28, 2011, 10:03:38 am »
Аз родих на 14 юли в Шейново и за избор на екип платих 350 лв + 100 лв за консултация с неонатолог и анестезиолог. Явно увеличението са го приели малко след мен.
Да така е, някои клиники не са актуализирали все още цените си, прави се по преценка на завеждащият отделение - визирам родилното на ОБ, там все оше е 350лв.

Точно така, новите цени влязоха в сила някъде от август месец, но промяната не е във всички болници, както е писала и Къди.
Моята информация е:

Тина Киркова - 950лв.
Майчин дом - 860лв.
Шейново - 800 или 850лв. (не съм сигурна)
Окръжна б-ца - 350лв.

В Токуда са на 900. Наредбата е приета на 5 юли, просто не си бяха актуализирали цените заради отпуските през лятото.

Миси, много много се радвам за теб! :D

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #958 -: Септември 28, 2011, 10:15:07 am »
Зай, къде се изгуби? Колко пъти се питам как си, а сега виждам, че почти си накрая.
Ние вчера бяхме на ЖК. Едното бебе със сигурност е мъж и тежи 134 гр. За другото сме дали поръчка да е момиче, но все още не се вижда добре. То е 115 гр. Следващата седмица ще ми правят серклаж и вече ще си почивам в къщи. Тъкмо да изкарам зимата на топло, че на работа е голям студ.
*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #959 -: Септември 28, 2011, 10:27:37 am »
Зай, къде се изгуби? Колко пъти се питам как си, а сега виждам, че почти си накрая.

Ами тука съм, навъртам се от време на време.  :D

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!