0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #920 -: Септември 26, 2011, 13:06:44 pm »
Айде днес отново на работа. Моята госпожица също не е от най-шавливите, но в последните дни се активизира, днес особено все ме подритваи и е толкова деликатна, че е адски приятно. :D
*
Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #921 -: Септември 26, 2011, 15:55:44 pm »
Здравейте момичета :) Аз само искам да попитам задължтелно ли е да ми е изострено обонянието? Защото при мен няма нищо такова и започвам да се чудя дали всичко ми е наред :)Странно е, защото по принцип имам по-изострено обоняние от повечето хора, а сега е точно обратното...

Както са писали и другите момичета, не е задължително да ти се случват всички неща като повръщане, гадене, засилено обоняние, болезнени гърди и т.н. Моите гърди не са били болезнени и до сега не са и нарастнали много (преди да забременея бях чашка А, а сега съм Б; аз не кусах в началото и една кисела или маринована краставица, дори веднъж се насилих да изям една и ми се погади.


Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #922 -: Септември 26, 2011, 16:08:48 pm »
ra4ko75 Гледам, че още само два месеца ти остават :) Стискам палци всичко да е наред- твоята "бременна графика" беше една от тези, които най-често гледах и се надявах ли надявах  :oops: На изуст я бях научила  :D

*

    misi

  • *
  • 1543
  • Невъзможното днес ще стане възможно утре!
Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #923 -: Септември 26, 2011, 17:18:02 pm »
Най-накрая и аз се престрашавам да се включа в темата, чета Ви отдавна, но не смеех да пиша.
Термина ми е 03.11.11 - с цигу сме заедно живот и здраве.
В момента съм 35 гс, като цяло се чувствам добре, качих 12 кг досега и то най-вече на корем, ръцете и краката пак са ми кльощави, е... имам и бузки. :)

Неудобствата, с които се сблъсквам сега накрая са ужасните киселини, които боря с талцид, но по-тежкото са гадни хемороиди от няколко дни, които сърбят, болят и не мога да си седна на д-то. Мажа се с крем и ще пробвам с бани смрадлика, пък дано да има ефект.
*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #924 -: Септември 26, 2011, 17:32:24 pm »
Misi, четох вчера последните 2 поста в дневника ти и много се радвам за вас! Малко остава и ще си гушкате бебенцето :D! Леки последни седмици ти пожелавам!
*
Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #925 -: Септември 26, 2011, 18:35:02 pm »
Привет мами  :)

Останаха ми 5 мин да вляза в темичката да се отчета! Най-после!
При нас нещата отиват на към "домашна почивка". От миналата седмица съм с контракции  :? Все още съм на работа, но ми дадоха бележка да не ставам от стола. Не мога да се разхождам, работата ми е на 5 мин от нас пеша, но доки забрани да вървя до и от работа.. Карам се с колата..
Корема ми се втърдява, ужасно се чувствам.. Изписаха ми лекарство някакво - за контракциите, пия го през 8 часа, но все още не мога да преценя има ли ефект или не..
Бебоците са много активни, от миналия Понеделник ги усещам да ритат и съм изключително щастлива! Засега не мога да схвана кой рита от двамата - все на едно място усещам шаване... Вечер като си легна, зависи на коя страна съм легнала, има недоволни :) Тогава със сигурност знам кой подритва :)
Миси, да ти е живо и здраво бебчето! Малко остана до финала  :wink:

*
Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #926 -: Септември 26, 2011, 18:57:45 pm »
Момичета, туко що се върнах от клиниката и съм много щастлива, защото видях малкото "бебче" и даже и сърчицето чухме :) Ох падна ми камък от сърцето ! Дано всичко е наред от тук нататък и пожелавам на всички лека бременност :)
Приятна вечер от мен :)


*
Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #927 -: Септември 26, 2011, 19:02:03 pm »
Ей Гальонди, дръж фронта и стига си работила - нали знаеш, че и седенето на стол дълго време не се прероръчва. Пази се и дано всичко да е ок и лекарствата да подействат :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:


Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #928 -: Септември 26, 2011, 19:12:00 pm »
Гальонди, аз мисля, че като си останеш вкъщи, нещата ще се нормализират. Колкото и да е лека работата, все пак си е напрежение според мен. Аз така и не мога да различа контракции от други болки. Понякога ме боли ниско долу в средата, като ПМС; понякога и от двете страни ниско долу; понякога като вървя и корема все едно ми се изпъва - ама аха да се пукне 8O; друг път все едно ми изтръпва лекичко пак долу в средата, но без да боли...Сега в сряда съм на консултация и съм си приготвила една страница списък с въпроси :oops:, да не забравя нещо. Ако са ти изписали магнерич или магнерот, наистина трябват няколко дни да се насити организма, за да подейства. Убедих се сама.
Стискаме палци.

Криси88,честито сърчице, оттук нататък ти пожелавам още по-вълнуващи прегледи и лека бременност!

Без значение какво ти се случва и колко лошо ти изглежда днес, живота продължава и утрешния ден е по-добър !
*
Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #929 -: Септември 26, 2011, 20:04:43 pm »
Аз така и не мога да различа контракции от други болки. Понякога ме боли ниско долу в средата, като ПМС; понякога и от двете страни ниско долу; понякога като вървя и корема все едно ми се изпъва - ама аха да се пукне; друг път все едно ми изтръпва лекичко пак долу в средата, но без да боли...

Мда, и аз понякога усещам корема ми да се опъва аха да се пръсне все едно - не съм сигурна това контракции ли са какво е... Дори не съм сигурна че ще разпозная фалшивите контракции (уж четох истинските на какво приличат, но и това не е гаранция...)


*
Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #930 -: Септември 26, 2011, 20:26:11 pm »
Аз така и не мога да различа контракции от други болки. Понякога ме боли ниско долу в средата, като ПМС; понякога и от двете страни ниско долу; понякога като вървя и корема все едно ми се изпъва - ама аха да се пукне; друг път все едно ми изтръпва лекичко пак долу в средата, но без да боли...

Мда, и аз понякога усещам корема ми да се опъва аха да се пръсне все едно - не съм сигурна това контракции ли са какво е... Дори не съм сигурна че ще разпозная фалшивите контракции (уж четох истинските на какво приличат, но и това не е гаранция...)

На мен док се опита да ми обясни и то показно какво е това контракция - корема ти се стяга и "изкача" леко напред. Случва се за 1-2сек., после отпуска и отново. Стягането е в областта, където се намира матката и ако в легнало положение натиснеш с възглавничките на ръцете, при контракция те не могат да потънат, т.е. корема ти е много твърд.
Аз точно такова усещане досега не съм имала, но изтръпване и стягане ниско долу и една странна болка в дясно като ходя - все едно боли далак - често ми се случва и не знам на какво да го отдам. Ясно, че матката се разширява, но с това свързвам дърпащите и режещи болки...???


*
Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #931 -: Септември 26, 2011, 20:44:25 pm »
Аз така и не мога да различа контракции от други болки.
Аз изобщо не знаех, че имам контракции докато не ме сложи доки на един монитор..
Корема ми се схваща от по-ранни седмици, но не знаех какво точно ми се случва.. Не е като да ми се втвърди и да се отпусне, както описват контракциите.. Само се "вдървява" и така си стои твърд като камък. НА всичкото отгоре боли и тежи - под самия корем..
Миналата седмица едвам дойдох на работа една сутрин, рано-рано се "одървих" и вече притеснена звъннах на доки.. Съответно тя ме прати у нас да вдигам краката нависоко и да се наливам с вода ( да не би да съм обезводнена) Нямаше особена файда, докато си бях в нас що-годе бях ок, на следващия ден ( също в нас) всеки път като тръгнех да вървя, корема ми се втвърдяваше, и едно такова неприятно, цялото напрежение се усеща под самия корем.. Полежах си пак и на следващия ден при доки на преглед.. Сложиха ми този монитор на корема, та оттам се разбра, че имам контракции..
Иска ми се да си остана у нас, но не мога все още.. Тук няма майчинство, няма платен болничен.. Имам си една седмица "болнични" които си пазя за малко по-натам, когато съвсем няма да мога да ходя на работа. "Майчинството" е 12 седмици, неплатени. Освен ако нямаш застраховка за "временна неспособност", която включва раждане, но има време на "изчакване" ( от 2 до 4 седмици) та я ти платили 4 седмици ( от 50% до 70% от заплатата ти) я не.. Просто е безобразна, остаряла система, в която някак трябва да се вместим, за да не гладуват децата (че и ние) след като ги родим! 
« Последна редакция: Септември 26, 2011, 21:09:18 pm от Гальонди »

*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #932 -: Септември 26, 2011, 21:20:08 pm »
Аз така и не мога да различа контракции от други болки.
Аз изобщо не знаех, че имам контракции докато не ме сложи доки на един монитор..
Корема ми се схваща от по-ранни седмици, но не знаех какво точно ми се случва.. Не е като да ми се втвърди и да се отпусне, както описват контракциите.. Само се "вдървява" и така си стои твърд като камък. НА всичкото отгоре боли и тежи - под самия корем..
Миналата седмица едвам дойдох на работа една сутрин, рано-рано се "одървих" и вече притеснена звъннах на доки.. Съответно тя ме прати у нас да вдигам краката нависоко и да се наливам с вода ( да не би да съм обезводнена) Нямаше особена файда, докато си бях в нас що-годе бях ок, на следващия ден ( също в нас) всеки път като тръгнех да вървя, корема ми се втвърдяваше, и едно такова неприятно, цялото напрежение се усеща под самия корем.. Полежах си пак и на следващия ден при доки на преглед.. Сложиха ми този монитор на корема, та оттам се разбра, че имам контракции..
Иска ми се да си остана у нас, но не мога все още.. Тук няма майчинство, няма платен болничен.. Имам си една седмица "болнични" които си пазя за малко по-натам, когато съвсем няма да мога да ходя на работа. "Майчинството" е 12 седмици, неплатени. Освен ако нямаш застраховка за "временна неспособност", която включва раждане, но има време на "изчакване" ( от 2 до 4 седмици) та я ти платили 4 седмици ( от 50% до 70% от заплатата ти) я не.. Просто е безобразна, остаряла система, в която някак трябва да се вместим, за да не гладуват децата (че и ние) след като ги родим! 

Мдам... така е, за съжаление. На мен и здравни осигуровки не ми се полагаха, камо ли "щедрите" болнични и отпуски  :lol:. Аз не спирам да им повтарям на моите приятелки от Бг, че са прекалено разглезени в това отношение  :D.
Гале, дано контракциите ти затихнат по - скоро.
Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #933 -: Септември 26, 2011, 22:46:46 pm »
Днес се разхождахме повече време в Карфур и се прибрах със страхотни болки. Предполагам съм се претоварила, не мога да си го обясня. Пих 1 табл магнерич, но още леко ме боли. Лежа си в леглото и почивам.
*
Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #934 -: Септември 26, 2011, 22:56:17 pm »
anichka.bs , в тази ранна седмица при болка или дискомфорт по-добре пий 2 таблетки но шпа. Доколкото знам магнезиевите препарати започват да действат след 17 седмица, но най-добре се консултирай с д-р Сигридов, предполагам, че той ти следи бременността.
*
Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #935 -: Септември 26, 2011, 23:36:19 pm »
Гальонди, моля те, внимавай, че да не стане някоя беля! Няма ли такова чудо като неплатен отпуск в случай като твоя?
И аз ще се оплаквам за 20-те седмици платено майчинство в Европата и се чудя, че децата масово се дават на 3 м. на ясла ...

Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #936 -: Септември 26, 2011, 23:54:52 pm »
Почна да ми се повдига от но шпа (спазмалгон от години не мога да пия - ефекта е повръщане), пиех го всеки ден, заради болките в яйчниците от пункцията до преди 2-3 седмици. А магнезий пия заради болките в кръста, помага ми много, иначе получавам спазми и не мога да си седна на дупето  :lol: Забелязах, че ми помага при болките от бременността. Пия по 1 табл дневно, освен ако не пътувам цял ден с колата, тогава ги правя 2 броя. Отделно четох, че е добра комбинация с инсулина, а аз приемам метформин сега.
В четвъртък ми е 1-вия преглед при д-р Сигридов и ще се консултирам с него как да процедирам с медикаментите.
*
Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #937 -: Септември 27, 2011, 00:35:54 am »
Няма ли такова чудо като неплатен отпуск в случай като твоя?
И аз ще се оплаквам за 20-те седмици платено майчинство в Европата и се чудя, че децата масово се дават на 3 м. на ясла ...

Има, но с вероятност малката фирма направо да си намери нов човек.
Гале, разбирам те и се надявам да поработиш колкото можеш по-дълго, но помни, че човек знае две и двеста.
Много бързо отлитат 12-те седмици. Моите ги си ги чакам и броя като пилци с надеждата почивните дни покрай деня на благодарността, коледа и нова година да са допълнителни...
Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #938 -: Септември 27, 2011, 00:45:31 am »
В Англия е до 6-тия месец на детето, наша близка роди там, сега очаква 2-рото. Освен в България, не знам другаде да има майчинство 2 години, но за мен това време е ценно, за да се създаде контакта с детето.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #939 -: Септември 27, 2011, 01:36:21 am »
Гальонди, моля те, внимавай, че да не стане някоя беля! Няма ли такова чудо като неплатен отпуск в случай като твоя?
И аз ще се оплаквам за 20-те седмици платено майчинство в Европата и се чудя, че децата масово се дават на 3 м. на ясла ...
Андреа отива на ясла от понеделник :-(