0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #880 -: Септември 21, 2011, 13:16:48 pm »
Аз усетих бебето в 22 седмица като ритниче и тогава и бях сигурна, че е то. Преди това усещах нещо като къркорене, но го усещах около пъпа и над пъпа.
Сега бях на третата фетална, бебка е 1430 гр. Всичко е ок. За плацентата, докато ме преглеждаше доки каза, че е ок и е "свежа", сега обаче като си чета написаното което ми даде пише зрялост на плацентата - 1 степен. Гери, нали ти нещо веднъж беше коментирала, че трябва да е 0 степен до 34 седмица?! По принцип не се шашкам, ама се зачудих нещо  :? Гери, как си с  кръвното? Нормализира ли го? Къди щом е в Гърция няма да я мисля  :D
Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #881 -: Септември 21, 2011, 14:01:16 pm »
Ники, според мен обрива е алергична реакция към някоя храна или нов медикамент. Аз от едни хранителни добавки започнах да повръщам след прием на млечни продукти, направи някаква реакция. След спирането нещата се нормализираха.
*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #882 -: Септември 21, 2011, 16:39:01 pm »
Тонита, ето тук цитат от статията. Мисля, че си е точно колкото трябва да бъде твоята степен на зрелост. Спокойно.
"Основно се различават четири степени на зрелост:

До 30-та седмица тя трябва да е с нулева степен на зрелост.
Първа степен е нормално да се случи между 27 и 34 седмица.
Втора степен – от 34 до 39 седмица.
Трета степен – след 37 седмица.

В края на бременността настъпва така нареченото физиологично стареене."
Аз най-накрая смъкнах кръвното(с по 6 хапченца на ден) :?.
Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #883 -: Септември 21, 2011, 17:43:58 pm »
Момичета, на някой случвало ли му се е след прием на магнезий(магнерич), да ходи често до тоалетна по голяма нужда.
Аз от вчера пия, днес обаче взех наобяд две таблетки, и съответно ми се отрази. Не може да е от храна, не съм яла кой знае какво по-различно от вчера. Довечера ще пия само една таблетка, а като изпия тази опаковка , ще пробвам с магнерот. Не, че намирам разлика между двете, но да видя кое ще ми действа по-добре.
А, и за протокола, не съм си казала термина - 30.01.2012г.

ПП.Сега намерих една стара листовка в нета на магнерича, да се приемал по време на хранене, за да не предизвиква диария. Пък аз така хубаво на гладно си ги глътнах двете хапченца, ама кой да ми каже. А в тази новата листовка не пише.
« Последна редакция: Септември 21, 2011, 18:01:26 pm от siska81 »

Без значение какво ти се случва и колко лошо ти изглежда днес, живота продължава и утрешния ден е по-добър !
*
Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #884 -: Септември 21, 2011, 18:33:43 pm »
Сиска, не знам за магнерича, но при мен от магнерот няма такъв ефект. Аз го пия 3х1т. Иначе честно казано нямам нищо против да ми се случва по-често това упражнение в тоалетната :wink:
А за разлика между двата медикамента, док каза, че магнерича е български, магнерота - немски. Разликата е в цената. Каза ми да реша кой от двата, но ако имам възможност да е магнерота.


*
Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #885 -: Септември 21, 2011, 19:52:42 pm »
Аз усетих нашето момченце 20 ГС. За разлика от възприетото правило, че бебетата са активни през ноща, нашият мъник е активен през деня, а нощем явно си спинка.

siska81, когато пиех магнезий и на мен ми действаше разхлабващо, въпреки че го пиех както ми казаха в аптеката - около половин час преди вечеря (при мен беше магнезий на разтворими таблетки като витамините). Но и аз не се оплаквах от това състояние, защото и без това съм с хроничен запек.


Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #886 -: Септември 21, 2011, 22:27:34 pm »
Не ходя по-често в тоалетната при прием на магнезий, отколкото нормалното. Мъжът ми също приема по-високи дози, заради муслуките и той няма оплаквания.
*
Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #887 -: Септември 21, 2011, 22:38:56 pm »
Сиска, води се, че магнезият разхлабва. На мен не ми подейства обаче така.

*
Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #888 -: Септември 21, 2011, 23:17:52 pm »
Пих Магнерот от 4тия месец и мен ме разхлаби, но бях доволна, защото и аз съм с хроничен запек.
Аз усетих по-осезателно малките в средата на 4тия месец - точно на рождения ми ден  :) Дотогава усещах пърхане все едно съм на виенско колело и слизам надолу.
Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #889 -: Септември 22, 2011, 01:01:49 am »
Гери, мерси  :flower:
Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #890 -: Септември 22, 2011, 08:41:21 am »
За разлика от възприетото правило, че бебетата са активни през ноща, нашият мъник е активен през деня, а нощем явно си спинка.

:) И при мен е така, през деня - повече предиобед и вечер, го усещам повече. Лекичко сутрин-явно се буди, и понякога леко през нощта, но повечето пъти нощем не го усещам.
Иначе го усетих към края на 18та седмица, после разбрах, че и по-рано е бил той, но не съм знаела :)
Снощи изпих магнезия след храна и съм ОК. Иначе не се оплаквам от въздействието му, само дето е хубаво да си вкъщи :lol:

Без значение какво ти се случва и колко лошо ти изглежда днес, живота продължава и утрешния ден е по-добър !
*
Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #891 -: Септември 22, 2011, 10:13:38 am »
Да ви кажа аз какво забелязах. Моите бандити ме вдигаха до тоалетна през нощта в 2 и в 5ч. Тогава ритаха много. Като се родиха се будиха за хранене точно в тези часове. Правили са ми режим за ставането още преди да се родят  :D Така, че забележете в какви часове (особено през нощта) са най-активни, най-вероятно това ще са ви часовете за нощно хранене.
*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #892 -: Септември 22, 2011, 10:45:01 am »
Ех, mimi, дано да си права. Защото аз не ставам през нощта :lol:(засега де).
Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #893 -: Септември 22, 2011, 11:29:20 am »
Гери, най-искрено ти завиждам, че не ставаш нощем. Мен това ходене до тоалетната по 3-4 пъти на нощ ме побърква.
Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #894 -: Септември 22, 2011, 11:33:07 am »
И мен не ме буди бебка през ноща, спинка си спокойно, сутрин обаче към осем почва да се движи доста. Иначе аз ставам до тоалетната също 2-3 пъти на нощ. И лошото е, че последната седмица ставането ми е кэм 6.30 и после вече не мога да заспя  :( дано да е временно.
*
Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #895 -: Септември 22, 2011, 11:39:55 am »
Гери, най-искрено ти завиждам, че не ставаш нощем. Мен това ходене до тоалетната по 3-4 пъти на нощ ме побърква.
И при мен е така. Не знам дали бебетата имат нещо общо.


*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #896 -: Септември 22, 2011, 13:01:57 pm »
Ех, mimi, дано да си права. Защото аз не ставам през нощта :lol:(засега де).
Надявай се, но не разчитай :-). Аз също го бях чела това някъде, но при мен и с двете беше точно обратното на това, което правехе преди да се родят. Ивана въобще не риташе през нощта, а и по принцип толкова малко риташе че се бях отказала да броя ритници. През нощта пък въобше не е ритала никога, дори като ставах до тоалетна не се будеше. В началото дори си мислех някакви ужаси че и се е случило нещо. Обаче от деня, в който се е родила, не спеше въобще през нощта, освен ако не я държиш в себе си. Беше много октивно бебе и  въобще беше много трудно бебе за гледане и не спеше много.  Андреа е точно обратното - тя риташе много повече и по всяко време, обаче сега е вече близо 2м и все още спи по 18-19 часа на денонощие. Много спокойно бебе е ( да чукна на дърво). През нощта се буди веднъж за ядене, а в корема ми постоянно риташе през нощта. Може да има връзка с това, че с Андреа от началото реших, че през нощта няма да кърмя и и давам шише с АМ. По принцип бебетата на АМ спят по-дълги часове и по-спокойно. Но дори и от това да е, активността и на двете пак е обратното на каквото беше преди да се родят.

Б.


  
Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #897 -: Септември 22, 2011, 14:57:15 pm »
Здравейте милички имам едно питане.Днес влизам в 14 седмица снощи обаче от лявата страна на корема си усещах едно кораво като,че ли ми беше на топка свито.Какво ще кажете на някой случвало ли се е подобно нещо.Дали е било бебето :ask:
А относно ставането през ноща да пишкам ми е кошмарно почти на час и половина :lol:

Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #898 -: Септември 22, 2011, 15:04:35 pm »
Аз не ставам вечер само до тоалетната, но и до хладилника  :lol: Просто е кошмарно. В 12ч вечерта ям, после в 2ч и после в 5 или 6ч сутринта и така през 2-3 часа през деня. Вие имате ли подобен апетит? Аз винаги съм си похапвала добре, макар и да съм слаба, но чак толкова - мъжът ми се изумява с мен.
Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #899 -: Септември 22, 2011, 15:50:15 pm »
И аз като бях в 13-14 седмица мисля че усещах бебчо усещах едно подуване от ляво или от дясно като от газове само че не е така ,според мен е напълно възможно да усещаш бебчо има жени които са по чувствителни и усещат бебчо по от рано  :)







Здравейте милички имам едно питане.Днес влизам в 14 седмица снощи обаче от лявата страна на корема си усещах едно кораво като,че ли ми беше на топка свито.Какво ще кажете на някой случвало ли се е подобно нещо.Дали е било бебето :ask:
А относно ставането през ноща да пишкам ми е кошмарно почти на час и половина :lol: