0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #800 -: Септември 17, 2011, 12:19:12 pm »
Аничка, за едноплодна бременност са нормални килограми, но за близначета е логично да се качат повече.
Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #801 -: Септември 17, 2011, 12:25:01 pm »
Катринче серклажа се плаща,и Дидончето и аз сме в една клиника :).
Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #802 -: Септември 17, 2011, 12:30:57 pm »
Здравейте момичета :) Само да вметна че бях днес на преглед всичко изглежда наред а бебчето даже "подскокна" няколко пъти :) Представям си какво ще е по-нататък  8O И да се "похваля", че и аз се присъединявам към редиците на момичетата с ниска плацента:)

Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #803 -: Септември 17, 2011, 12:49:37 pm »
Влизам само да надникна в една от най-прекрасните теми. Лека бременност на всички бъдещи мами и на финала  :babyflips: :babyflips: :babyflips:



*
Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #804 -: Септември 17, 2011, 13:11:49 pm »
Здравейте момичета :) Само да вметна че бях днес на преглед всичко изглежда наред а бебчето даже "подскокна" няколко пъти :) Представям си какво ще е по-нататък  8O И да се "похваля", че и аз се присъединявам към редиците на момичетата с ниска плацента:)
страхотное е чувството да видиш малкия бебок да мърда, нали?  :balk_48: А като започнеме и да ги усещаме тогава ще е супер изживяване. Вчера гледах на една мама как й подскача корема, голям кеф.
А за ниската плацента, стискам палци да се вдигне, за да ти е по-спокойно. Иначе се убедих, че има страшно много момичета с ниски плаценти, които са си износили докрая бебетата и всичко е било ок, само трябва повече пазене.


*
Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #805 -: Септември 17, 2011, 15:28:00 pm »
Момичата, за едноплодна бременност се смята, че е добре, ако се качат до 15 кг. Аз бях качила 13, но според мен, само защото не съм от най-слабите. С близнаци 12 кг ми се струва не невъзможно, а направо в сферата на научната фантастика. И още нещо - най-важното е децата ви да се родят здрави. 5 килограма повече или по-малко наистина нямат значение. Имам една колежка, чиято лекарка много я тормозеше с килограмите. А момичето си е такъв тип - много лесно качва. Мисля, че към 20, че и повече беше качила по време на бременността, а е дребничка и беше доста закръглена. Лекарката й обясняваше да не качвала повече от 8 кг. Това са безумия. Добре, че не ми е била на мен, защото щях да й отворя една голяма уста.

За педиатър защо не попитате в темата при майките?

Лека бременност и здрави бебета на всички!


Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #806 -: Септември 17, 2011, 16:02:09 pm »
Аз качих 13кг.,е вярно е,че и родих по-рано,може би ако бях издържала повече време сигурно щях да кача повече,но колкото толкова,важен е краиният резултат,а той е здрави бебчета,пожелавам го на всички от все сърце :).Леки оставащи месеци на всички и добре дошли на новите момичета :D.
Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #807 -: Септември 17, 2011, 16:45:05 pm »
Да, напълно подкрепям и аз това за килограмите. Това ограничение 12 за близнаци е прекалено. Аз качих 18 и много ме беше страх да не си остана дебела  :oops: Но най-важното е бебето да е здраво, за това не съм се ограничавала изобщо с храната. След като родих бях много шастлива, че си имах резерви, защото с кърменето се стопих и свалих абсолютно всички килограми за 3-4 месеца :D
*
Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #808 -: Септември 17, 2011, 17:48:15 pm »
Да ви кажа за килограмите, аз за мен не се притеснявам как ще изглеждам - знам че после ще ги сваля, инат съм и това също помага :lol: Но док ми обяснява, че неправилното хранене се отразява на бебетата - т.е. предразполагам ги от сега да са склонни към наднормено тегло и разширени стомахчета. Имам 2 приятелки, които се следяха при същия док и на двете беше познал, че прекаляват с тестеното само от УЗ-то. И двете нямаха проблем с наднормено тегло, мисля, че качиха около 15кг и то в голяма степен при едната се дължаха на оттеклите й крака, но въпреки това й беше казал, че коремчето на бебето е доста големичко и да спре с въглехидратите. Та за това се шашкам, иначе концентрирам вниманието си към растящото ми тумбаче и с гордост си го показвам :balk_600:


Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #809 -: Септември 17, 2011, 18:00:29 pm »
Бебс, и аз съм като теб. Не се притеснявам, че няма да ги сваля, а по-скоро за евентуално отражение на бебето и на състоянието ми като цяло. Понеже по принцип съм склонна към подуване, сега става още по-зле. В дните, когато е по-хладно, и почти не ям хляб, бива, обаче затопли ли се...майко мила. Добре, че последните месеци са през зимата. :lol:
Следя си кръвното, и дали намалят отоците като полежа, знам, че това е важно.
Пък за тумбака, моя за последните две седмици доста порасна :D, много му се радвам, и мъжа ми също.
Скоро ми сподели, че колкото по-дебела ставам, толкова повече ме обичал :lol: Дали ми се четка, не разбрах :lol:

Без значение какво ти се случва и колко лошо ти изглежда днес, живота продължава и утрешния ден е по-добър !
*
Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #810 -: Септември 17, 2011, 18:08:23 pm »
Пък за тумбака, моя за последните две седмици доста порасна :D, много му се радвам, и мъжа ми също.
Скоро ми сподели, че колкото по-дебела ставам, толкова повече ме обичал :lol: Дали ми се четка, не разбрах :lol:
osi_9
Ами не само ние се радваме на факта, че сме бременни, особено ако е дългоочаквана бременност и мъжете страдат наравно с нас, но повечето не си го паказват. Моя мъж е много горд, че ще имаме бебета и само се хвали напред-назад, дори започна да се повтаря пред някои приятели :lol:


*
Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #811 -: Септември 17, 2011, 19:02:55 pm »
Аз качих 13кг.,е вярно е,че и родих по-рано,може би ако бях издържала повече време сигурно щях да кача повече,но колкото толкова,важен е краиният резултат,а той е здрави бебчета,пожелавам го на всички от все сърце :).Леки оставащи месеци на всички и добре дошли на новите момичета :D.

Ивче, сега обърнах внимание, че ти си с тризнаци ... и само 13кг ... osi_9 :youwoman:


Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #812 -: Септември 17, 2011, 19:16:11 pm »
Привет момичета!Който не е разбрал аз вече напускам темата на бременните на 14 септември се роди второто ни щастие Деница .  Секциото ми беше планувано за 8 и 30 сутринта на 14 септември ,но момата ни също като батко си тръгна да се ражда по- рано от предвиденото и направихме секциото в 4,45 ч на 14 септ .Утре ни изписват всичко е окей при нас.
 Пожелавам на всички ви лека бременност и здрави бебета около термин! :D :D :D

Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #813 -: Септември 17, 2011, 19:21:25 pm »
Милен_ка, честито ви момиченце! Да ви е жива и здрава!
*
Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #814 -: Септември 17, 2011, 20:35:14 pm »
Честито Миленка! Да ви е жива и здрава дъщеричката.


*
Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #815 -: Септември 17, 2011, 21:48:17 pm »
Извинявам се, че се намесвам, но кой е този лекар, който вижда разширени стомахчета на ехограф и предвижда дебели деца  8O по това колко кг е наддала майката през бременността? Вместимостта на стомахчето на новороденото е колкото обема на череша. А и вътреутробно в стомаха няма храна, как ще се разшири още тогава!
Препоръчваните кг наддадени през бременността зависи от изходното тегло на жената. Под нормата повече, над нормата по-малко. Средно 10-12 кг. За клющавите 13-18, в другия полюс 6-7.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*
Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #816 -: Септември 17, 2011, 22:10:27 pm »
Извинявайте, но това с тестеното и разширените стомахчета ми се струват пълни глупости! Докторът прекалява в този случай. И понеже знае, че ви е страх за децата, с тях ви плаши. Ако беше някоя кифла, която се плашеше да не остане дебела, щеше с друго да я плаши.  :x
Да не говорим, че много бременни казват, че налитали на тестено, така че не му е било особено трудно да се досети. Аз пък започнах да ям конфитюр от ягоди.  8)

Дали ще родите в началото на деветия месец или ще преносите, тогава има голяма разлика във вашите кг (по принцип, има и изключения, разбира се). Също така, ако на някоя жена трябва да лежи заради скъсена шийка, серклаж или контракции, е нормално да качи повече.

Знам, че сте много чувствителни по отношение на бебетата си, но в този случай наистина е излишно. Пазете се и се хранете здравословно, доколкото можете! Ако ви се прияде баничка, не се тормозете! Докторът дано не очаква да минете на диета!  :?

Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #817 -: Септември 17, 2011, 22:51:36 pm »
Извинявайте, но това с тестеното и разширените стомахчета ми се струват пълни глупости! Докторът прекалява в този случай. И понеже знае, че ви е страх за децата, с тях ви плаши. Ако беше някоя кифла, която се плашеше да не остане дебела, щеше с друго да я плаши.  :x
Да не говорим, че много бременни казват, че налитали на тестено, така че не му е било особено трудно да се досети. Аз пък започнах да ям конфитюр от ягоди.  8)

Дали ще родите в началото на деветия месец или ще преносите, тогава има голяма разлика във вашите кг (по принцип, има и изключения, разбира се). Също така, ако на някоя жена трябва да лежи заради скъсена шийка, серклаж или контракции, е нормално да качи повече.

Знам, че сте много чувствителни по отношение на бебетата си, но в този случай наистина е излишно. Пазете се и се хранете здравословно, доколкото можете! Ако ви се прияде баничка, не се тормозете! Докторът дано не очаква да минете на диета!  :?

Напълно съм съгласна.
Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #818 -: Септември 17, 2011, 23:14:15 pm »
Здравейте момичета :) Само да вметна че бях днес на преглед всичко изглежда наред а бебчето даже "подскокна" няколко пъти :) Представям си какво ще е по-нататък  8O И да се "похваля", че и аз се присъединявам към редиците на момичетата с ниска плацента:)
страхотное е чувството да видиш малкия бебок да мърда, нали?  :balk_48: А като започнеме и да ги усещаме тогава ще е супер изживяване. Вчера гледах на една мама как й подскача корема, голям кеф.
А за ниската плацента, стискам палци да се вдигне, за да ти е по-спокойно. Иначе се убедих, че има страшно много момичета с ниски плаценти, които са си износили докрая бебетата и всичко е било ок, само трябва повече пазене.
Да наистина чувството е страхотно, дори мога да го нарека отрезвяващо, защото може би чак днес напълно осъзнах , че в мен расте нов, самостоятелен живот :)И нашите кореми ще подскачат здравата-имам една приятелка в 9ти месец, нейния направо се разхожда  :lol: Мерси за стиснатите палци! Като цяло опитвам да не се притеснявам, но няма как да го избегна съвсем :)
« Последна редакция: Септември 17, 2011, 23:23:00 pm от brainbug »

*
Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #819 -: Септември 18, 2011, 00:36:26 am »
Прекомерното напълняване по време на бременността предразполага към гестационен диабет: http://www.sciencedaily.com/releases/2010/02/100222182137.htm.

Това е най-основателната причина да се яде разумно и балансирано. Някои помнят, че elle, майката на Терезка, действително мина на диета последния триместър, защото два специални теста показаха нива на глюкозата над нормалните (тестовете са задължителни в Щатите). Ако диетата не помогне, се минава на терапия с инсулин.

Гестационният диабет създава сериозен риск детето да развие диабет впоследствие. Съвсем наскоро бяха публикувани резултати от изследвания, според които жените с гестационен диабет са изложени на по-висок риск да развият диабет след бременността. Препоръката беше изследванията за гестационен диабет да са не само задължителни, но и безплатни.http://www8.nationalacademies.org/onpinews/newsitem.aspx?RecordID=13181