0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #780 -: Септември 15, 2011, 11:24:07 am »
Мерси, Краси! Значи още доста време имаме ;)

Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #781 -: Септември 15, 2011, 12:45:43 pm »
Колкото - толкова, от толкова време я чакаме тази бременност :) Важното е бебетата да са добре.
*
Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #782 -: Септември 15, 2011, 13:01:38 pm »
Запис на тонове се прави след 32 ГС, ако няма показания за друго. Аз запис на тонове правех всяка седмица от началото на 9-я месец до секциото.

За пътуванията до лекарите ни и разходите...и аз съм в групата  :lol:, но както знаем - добре дошли да са такива разходи и да сме със здрави бебета накрая, за друго да не се налага да даваме пари ;)

Успех на всички ви!
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #783 -: Септември 15, 2011, 13:35:05 pm »
Здравейте!
И аз да се отчета. Оняден бях на преглед след лятната ваканция на клиниката. Мъжлето ми вече е 2.370 кг и се развива добре. Моя хемоглобин е паднал и за това се уморявам доста, но ще компенсирам с прием на желязо. От 13-ти съм официално в болнични 45 дни преди раждане.
За килограмите аз също бях притеснена, когато забременях, защото бях 87 кг. Но до 6-тия месец свалих до 79 кг, сега съм 83 кг, но хич не се притеснявам, защото бебчо си расте нормално, във всякакви норми е, а аз също се чувствам добре.
Скоро и на мен ми предстоят записи на тоновете, но не знам къде ще ги правя.
Успех на всички бременеещи и по-малко притеснения по време на бременността!


Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #784 -: Септември 15, 2011, 14:21:02 pm »
Малеее..колко много близнашки мами се очертават  :D :D
Пожелавам ви лека и безпроблемна бременнот до края  :wink:

Успех на всички в тази тема, пожелавам ви най леко раждане и усмихнати бебчета  :D

Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #785 -: Септември 15, 2011, 15:42:50 pm »
Хайде и аз да се отчета. Днес бяхме на преглед. Бебетата са добре. Вървят една седмица напред и тежали около 80 гр. Накараха ми се за килограмите и ми казаха да ям само плодове, зеленчуци и месо. Друго не ми се полага. Шийката ми е скъсена и на следващия преглед ще решим дали да правим серклаж. Забраниха ми всякакви пътувания, контакти с малки деца и животни.
Относно честотата на прегледите - досега бяха всяка седмица, но сега стават през 2.
Лекарката изрази някакви съмнения, че може би са момченца, но ме предупреди да не се навивам много, че да не излезе друго след месец.
*
Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #786 -: Септември 15, 2011, 17:36:49 pm »
  :)Наминавам да ви кажа здрасти и да споделя, че ми е изключително приятно да видя толкова дълъг и съвсем непознат списък!  :lol: Все така да е!
 Ние сме екстра. Имам чувството, че съм отгледала преди това още 5 деца. Изключително в собствени води че усещам
Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #787 -: Септември 15, 2011, 17:48:00 pm »
didon, дай Боже всекиму да се чувства така  :lol:

Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #788 -: Септември 15, 2011, 17:51:19 pm »
Didon, това е много окуражаващо да го чуем :)

Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #789 -: Септември 15, 2011, 18:00:42 pm »
Момичета,и аз да подкрепя Дидон.Докато бях бременна много се чудех как ще се справя с това малко същество,но в момента в който се роди,дори и не се замислих какво трябва да го правя,как да го хвана,облека,пресуша...Даже като ни изписаха още първата вечер сама си го къпах(тати ни държеше хавлийката и помагаше после за масажчето).Всичко ти идва отвътре.И е голямо удоволствие да се грижиш за малкото човече :)
[/url]
*
Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #790 -: Септември 15, 2011, 18:22:07 pm »
Имам приятелка, която е бременна в 20-та седмица и има слабо кървене. При ехографски преглед не са установили проблеми с плацентата, затова подозират, че причината е в шийката. Още не са излезли резултатите от изследвания за антитела, но е потвърдено ниско ниво на хемоглобина.

Някой имал ли е подобен проблем и освен препоръка за пълен покой какво предприемат лекарите в такава ситуация?
Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #791 -: Септември 16, 2011, 11:58:19 am »
Момичета, да ви питам, намерили ли сте си вече педиатър?

На мен ми е рано, но чета, че трябвало предварително да е говорено с такъв.

И е хубаво все пак да е наблизо, знаете ли добри в района на Надежда, Банишора?
*
Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #792 -: Септември 16, 2011, 13:27:43 pm »
И мен също ме вълнува въпроса с педиатъра, още повече, че времето ми вече не е никак много. Аз съм в Дианабад. Ще се радвам, ако някоя мама ме насочи към добър специалист, или ако има някъде споделяно във форума, да ми препрати линк.


*
Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #793 -: Септември 16, 2011, 19:28:27 pm »
Момичета и аз да се отчета. Днес бях на преглед и доста се поуспокоих. Вече на 100% е потвърдено, че са 2 момчета - 250 и 280гр. Всичко им е наред, развиват се добре, дори малко напред. Единствено остава проблема с ниската плацента на единия младеж, но док вярва, че може да се качи. Шийката за сега не си е променила размера, което също е укоражително. Естествено остава следене на 2-3 седмици. Говори ми много за начина на хранене и абсолютно ми забрани любимите тестени храни - само белтъчини, плодове и зеленчуци. Движението остава ограничено до леки разходки, без никакви натоварвания. Вероятно, за да ме стресне каза, че не иска да наддавам повече от 12кг, което за близнаци ми се вижда невъзможно, но..... Днес в клиниката видях една жена в края на 7м., която беше с близнаци и каза, че е качила 19кг, а освен огромния корем, си изглеждаше много добре. Ще видя аз докъде ще го докарам.

rum_sisi аз си мислех, че за мен е рано да мисля за педиатър, но тъй като явно сме от един район, ако разбереш за някой добър, ще се радвам да споделиш.

цигу, аз съм имала, няколко случая на кървене, но винаги е било съпроводено с отлепване на плацентата, така че моят съвет е да потърси и второ мнение. Иначе освен пълен покой предписват и лекарства за предотвратяване на контракции, но затова си трябва лекар.


*
Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #794 -: Септември 17, 2011, 07:42:36 am »
Честити сини памперси, bebs_y   :bori_002: :bori_002:  :lol:
Момичета, аз искам да попитам нещо относно втърдяването на корема..
Четох, четох днес, и честно, малко съм объркана..
Все на работа ми се случва, втърдява ми се корема, почва да тежи и от долната страна, направо наболява( и като седя и като ходя)
Не е като да стяга и да се отпуска ( така наречените Бракстън Хикс "фалшиви" контракции)  Стяга и няма отпускане, така си боли..
Ще питам доки другия път, но междувременно исках да ви питам дали се е случвало на вас?

Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #795 -: Септември 17, 2011, 09:29:36 am »
Аз бях с такова втърдяване предишната бременност още от 5ия месец почти до края.Това са си баш контракции.Като се случи е хубаво да полегнеш, ако е невъзможно-поне да поприседнеш докато отмине /понякога над 5 минути продължаваше при мен/.Бях на магнерич и но-шпа и 7 дни полежах на системи в болница, но не ми помогна особено. Спряха чах като влязох в 9-иа месец . :D
Успешен работен ден на тези които работят като мен в събота!!
Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #796 -: Септември 17, 2011, 10:54:09 am »
Бебс, хайде честити момци :D И ти се нареди в отбора на свекитата :lol:
Това за белтъчините,плодовете и зеленчуците - абе да ти кажа, аз сега пробно реших една седмица да се храня само така - еми пак си качвам килограми, при това ям по-малко от преди. То хубаво да качим само по 12кг., ама...
Много добре ти вървят бебчетата, нашето на същите седмици и дни беше 263гр.Сега на последния преглед сме 330гр.Понякога върви с 1-2 дни напред, понякога с 1-2 дни назад, мисля, че е нормално това.
Има още време за плацентата да се качи, спокойно.Моята също е малко ниско, предния път док каза, че има още какво да се желае, сега ще видим след две седмици.

Без значение какво ти се случва и колко лошо ти изглежда днес, живота продължава и утрешния ден е по-добър !
Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #797 -: Септември 17, 2011, 10:58:52 am »
И аз не го разбирам това с качването на 12 кг за цялата бременност. Мои приятелки с едно качваха по 20, а ние с близнаците по 12. И на мен ми се накараха и ми препоръчаха същата диета - месо, плодове и зеленчуци. Мисля, че всичко си е до ген и в крайна сметка да си родим едни хубави, здрави бебета, пък килограмите...майната им.
Дидонче, може ли да ми кажеш дали заплаща серклажа допълнително или не. Ти в частна клиника ли беше на ЖК?
Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #798 -: Септември 17, 2011, 11:00:03 am »
Гальонди, това наистина са контракции. Аз също си ги имах от 5-тия месец, и накрая си бях почти на легло  :? Повече почивка гледай да си дадеш. Като излязох в болнични и контракциите ми намаляха от раз. Мен работата и транспортът много ме натоварваха. При мен обаче си баха фалшиви контракции, а при теб май са болезнени, което може да се отрази на шийката. Обади се непременно на док без да отлагаш и му кажи !
Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #799 -: Септември 17, 2011, 12:06:33 pm »
Една приятелка ще ражда на 1.10. Качила е 13кг, което ми се вижда направо непостижимо за мен като гледам как качвам. Тя и първата бременност каза, че е качила толкова. Явно е до структура, слаба си е била винаги, само сега че е с голям корем.