0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #660 -: Септември 06, 2011, 14:29:56 pm »
Забравих да си платя прегледа при д-р Сигридов, ужас  :o , не ми написа лист за прегледа, взех си рецептата, после влязох в аптеката и си тръгнах.

Да се обадя ли сега на доктора да му кажа, трябва да се върна, но сега пак не ми се разкарва, тъкмо се прибрах  :( .
Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #661 -: Септември 06, 2011, 14:44:37 pm »
На следващият ти преглед при него му кажи, че предния си пропуснала да си платиш и ще платиш 2-та заедно, не смятам, че ще е проблем.
Ако искаш все пак се обади и се разберете, ако ще си по-спокойна.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #662 -: Септември 06, 2011, 17:12:59 pm »
Най-добре се обади и кажи, че си забравила, за да не излезе, че умишлено си пропуснала. Не вярвам някой да ти се сърди, просто трябва да помниш и следващия път да си платиш и двата прегледа.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #663 -: Септември 07, 2011, 09:44:44 am »
Здравейте момичета!Да споделя и аз как се развиха нещата при мен-вчера бях на преглед-1-ви при Д-р Михова.И за мое учудване тя ми спря всички лекарстава/без Л-тироксина и остава за сега само по 1 таблетка фолиева/.Аз много се притеснявам и искам да ви попитам има ли момичета,на които е спрян утрогестана и фраксипарина в 14-15г.с. както съм аз.Сън не ме лови да не стане нещо като вече нямам никакви медикаменти които да потдържат.Извинявам се въпросите ако са коментирани и преди,но понеже чета,че на почти всички мамчета фраксипарина е спиран преди термин и за това.А и другата новина е,че за сега на 90% бебетата са госпожици.По думите на докторката,термина за сега ще е на 24-25.02.2012г
*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #664 -: Септември 07, 2011, 09:54:47 am »
Ники, ако фраксипаринът ти е назначен само профилактично без да има някакъв установен проблем е логично да ти го спрат. При мен има високи НК клетки и затова ще бъде до раждането. А Утрогестан слагах до 14г.с. включително.
*
Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #665 -: Септември 07, 2011, 10:06:41 am »
niki75 не се притеснявай, утрогестана го спират към 12-13 седмица по принцип когато е сформирана плацентата, така ми каза на мен лекарката. Ако има проблеми (както при мен) утрогестана може да се слага и до по-късно.
blue_sky няма повече :)))
bebs_y  благодаря :)))
В природата оцеляват силните. Само трябва по-често да си припомняме, че и ние хората сме част от природата...
За нашите четири звездички на небето - обичаме ви.
*
Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #666 -: Септември 07, 2011, 10:19:51 am »
Здравейте момичета!Да споделя и аз как се развиха нещата при мен-вчера бях на преглед-1-ви при Д-р Михова.И за мое учудване тя ми спря всички лекарстава/без Л-тироксина и остава за сега само по 1 таблетка фолиева/.Аз много се притеснявам и искам да ви попитам има ли момичета,на които е спрян утрогестана и фраксипарина в 14-15г.с. както съм аз.Сън не ме лови да не стане нещо като вече нямам никакви медикаменти които да потдържат.Извинявам се въпросите ако са коментирани и преди,но понеже чета,че на почти всички мамчета фраксипарина е спиран преди термин и за това.А и другата новина е,че за сега на 90% бебетата са госпожици.По думите на докторката,термина за сега ще е на 24-25.02.2012г
Не се притеснявай, а се радвай че са ти го спряли. Това значи, че нямаш нужда от него. Предполагам, че си занесла резултатите от БХС и резултата от не помня какъв протеин беше, е добър, за това са спрели фраксито, при мен също беше така. Д-р Сигридов ми обясни това за резултата. Успех.
Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #667 -: Септември 07, 2011, 11:06:41 am »
Shanoar ,нямам никакви правени изследвания все още.БХС ми казаха,че няма да правят,понеже съм бременна с близнаци ,а в този случай не се правело.Нищо не съм изследвала и относно протеин-просто отидох на преглед и като попитах има ли лекарства които трябва вече да се спрат,Докторката ме попита какво ползвам все още и като и казах,каза да ги спра.А до колкото знам,май профелактично съм била на фраксипарин.В смисъл,че нямам високи НК клетки,а само са ми завишени ТАТ и МАТ,ама то май няма влияние.Оххх съвсем се обърках.Аз не ,че искам да съм още на лекарства,ама все ми притеснено да не стане нещо.
Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #668 -: Септември 07, 2011, 11:17:32 am »
Ники, д-р Михова си знае работата, радвай се, че са отпаднали лекарствата.
Аз утрогестана го спрях 14г.с. и от тогава съм само на фолиева к-на и аспирин протект.
Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #669 -: Септември 07, 2011, 12:37:35 pm »
А на мен фраксипарина ми го спряха в 7г.с.,а утогестана и фолоиевата ги взимах до края,в 16г.с. след като ми направиха серклажа само ми намалиха дозата на утрогестана и ми включиха магнезий и желязо.Не се притеснявай щом са ти го спряли значи нямаш нужда повече от него,лека бременност до края.Поздрави :)
Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #670 -: Септември 07, 2011, 15:16:55 pm »
Момичета, току що се връщам от поредния преглед. Бебетата са добре и си риткат на воля. Само, че лекарката ми каза, че най-вероятно ще ми направи серклаж, което не ме радва особено. Някоя от вас минавала ли е през това? Може ли да ми обесните как минава всичко?
*
Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #671 -: Септември 07, 2011, 16:27:39 pm »
 Катринка, аз бях със серклаж.
 Д-р Михова видя при мен едно леко разтваряне от към мехура, на шийката, и понеже ми беше и малко по-къса,решихме да направи серклаж. Отиваш рано сутринта, правят ти задължителните кръвни изследвания и те приемат на втория етаж. Включват те на система с магнезий, да "приспят" както аз си го наричах, матката, че да няма контракции след процедурата. А последната се прави с пълна упойка, нищо не се усеща и лично аз и след процедурата нямах болки и кървене. Като се събудиш ще те почерпят супичка или нещо друго за хапване и си те пускат да се прибереш.
 Лично аз бях много нашашкана в дните преди процедурата, но притесненията са излишни. Като ти направят серклажа ще ти стане едно лекичко на душата, че си взела предпазни мерки
 УСПЕХ
*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #672 -: Септември 07, 2011, 17:44:17 pm »
Най-накрая ходих на преглед. Да съм си пиела Допегита без да чета толкова из листовките :lol:. Нищо, че пишело да не се пие с желязо и фраксипарин. Има нещо, което ме притеснява много - още на предния преглед преди 10 дена на доктора не се хареса някакъв индекс Ri a, който тогава беше 0.80. Чак днес разбрах, че било Доплер това :oops:. Но и днес беше пак така - 0.86. Докторът каза, че нищо не може да направим по въпроса освен да го следим. Ако съм била 30-32 седмица щял да ми каже да направим секцио, но сега - нищо. Ох, много ме е страх да не стане нещо!
*
Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #673 -: Септември 07, 2011, 18:29:48 pm »
 Герганка, не попита ли какво означава това и защо би направил секцио?
 Момичета, молете докторите да ви разясняват изказванията си, особено, когато те будят притеснения у вас. Не е хубаво да сте под напрежение. Адреналина никак не се харесва на малките човеци.
*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #674 -: Септември 07, 2011, 18:35:36 pm »
Било свързано с кръвотока. Гледам стойността от последните 3 прегледа - съответно 0.60, 0.80 и днес 0.86 :(. След 10 дена мисля да отида пак, защото в клиниката ме викат чак след 3 седмици, а няма да изтрая толкова.
*
Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #675 -: Септември 07, 2011, 19:46:27 pm »
 А референтни стойности има ли, знаем ли?
 
*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #676 -: Септември 07, 2011, 19:51:16 pm »
Няма. Нито в амбулаторните листи, нито днес на снимката. Търсих, но нищо почти не намирам по въпроса. Има 1 тема тук за увеличен кръвоток и момичето пише подобни на моите стойности и, че докторката не ги харесала. Но само толкова.
Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #677 -: Септември 07, 2011, 22:42:34 pm »
Катринка аз също бях със серклаж,няма нищо страшно и Дидончето ти е обяснила съвсем точно как преминава процедурата,много се радвам,че бебчетата са добре успех :).
Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #678 -: Септември 08, 2011, 09:05:38 am »
 Благадяря ви за поясненията, момичета. Май всяка процедура си има две страни. Хем предотвратява преждевременното раждане, хем има предпоставки за инфекции. Май вече трябва да си затварям очите и каквото сабя покаже.Следващата седмица ще ме регистрират за интензивно наблюдение и може би ще се следи състоянието на матката.
 Имам и друг въпрос. Понеже ме следят в частна клиника, трябва ли да се запиша на ЖК по здравна каса или не е необходимо.
Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #679 -: Септември 08, 2011, 09:33:19 am »
Здравейте, ние вчера бяхме на преглед, бебка се развива добре, според показателя на УЗ е няколко дни назад, но според док това не е проблем. Тежи 420 гр. Предните пъти док не хареса високите ми левкоцити, все бяха над 13 и ми каза да пусна CRP,  резултата за CRP е 15, 2 при норма до 5, а левкоцитите са ми паднали до 12, 1. Днес пуснах на ново ПКК и CRP да видим какви са стойностите и ако пак са високи док да ами изпише антибиотик. Много ме е страх от инфекции, цяла нощ не съм спала от ужас, някой който е коригирал такива стойности да даде съвет, моля