0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    iva17

  • ****
  • 915
  • Когато всичко е загубено, остава бъдещето.
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #960 -: Октомври 10, 2011, 15:00:02 pm »
Здравейте момичета, да споделя с вас, че най-накрая мина и моята биопсия. Страхувах се излишно, боля ме съвсем малко. Сега остава да чакам резултата.

Doci, д-р Начев преглежда в Майчин дом и в един частен медицински център "Панацея". В Майчин дом първичния преглед мисля, че беше 50 лв., а вторичния - 10 лв. В "Панацея" вторичния преглед е 20 лв. Относно цените за изследванията - ТСХ, ФТ4 и ФТ3, можеш да си ги направиш по линия на НЗОК, ТАТ и МАТ НЗОК не ги поема, така че ще трябва да си ги платиш. Иначе по-прицип всеки един от хормоните на частно струва около 20 лв. (+/- 2-3 лв. в зависимост от лабораторията).

Nikolcheto, не се притеснявай. На първичния преглед лекарят ще прецени какви изследвания да ви назначи. Няма как някой да ти отговори кога ще ви викнат пак на вторичен преглед, защото всеки случай е специфичен. Успех!
Всичко винаги завършва щастливо. Ако приключи зле, значи това не е краят :)
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #961 -: Октомври 10, 2011, 15:03:28 pm »
Аз като ходих при д-р Начев в Майчин дом, той каза, че нищо ми нямало и не поиска да ни вземе един лев. Само ни отпрати с усмивка и ни пожела успех с ин витрото.
*

    milokami

  • ***
  • 198
  • Това ще е нашата година!
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #962 -: Октомври 10, 2011, 17:14:55 pm »
На 19 този месец ми предстои хистеро и се чудя като наближи датата, трябва ли да се обадя да питам за евентуално някаква промяна или както ми е казано сутринта гладна и жадна на линия?
" Когато си на дъното на пъкъла,
когато си най-тъжен, най-злочест,
от парещите въглени на мъката
си направи сам стълба и излез..."
*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #963 -: Октомври 10, 2011, 17:49:57 pm »
milokami аз мисля, че ако има промяна ТЕ ще ти се обадят. Успех на хистерото


Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #964 -: Октомври 10, 2011, 18:33:28 pm »
И аз да питам,е четвъртък ще ми е пункцията,какво се иска от мен?Сутринта гладна,жадна без лак по ноктите,трябва ли да нося нещо?Как протича процедурата,за колко време,после може ли да си пътувам до Пловдив,кога ще ме викат пак...Имам още 2 опита,но в друга клиника и незнам тук как процедират,за да си планирам евентуален престой или може да пътувам.Колко много въпроси,а още колко ми се въртят в главата...
*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #965 -: Октомври 10, 2011, 18:35:31 pm »
Нищо не трябва да носиш, само да си гладна и жадна.Аз си пътувах същия ден за Плевен, бяхме с мъжът ми де и той кара.Ние после се върнахме за трансфера, но може би ако си от по-далеч е по-хубаво да останеш да изчакаш, защото при всеки индивидуално се решава кога да е трансфера.

Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #966 -: Октомври 10, 2011, 18:45:42 pm »
За пункцията- до към 11часа най-късно си тръгваш.За трансфер могат да те викнат и на 2-ри ден, ама щом си от Пловдив няма проблем да стигнеш навреме.
На всички пункции(доста за съжаление), даже и на лапароскопията си бях с  картинки на ръцете и краката-няма да сме грозни я.
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #967 -: Октомври 10, 2011, 18:54:23 pm »
Благодаря,ви.Това за лака съм го запаметила от предната клиника.След това обаждат ли се да кажат как върви деленето,а за лепило не викат ли?
А за въздържанието на мъжа ми нали беше от 3-5 дни?Те не ми казаха нищо,ама то не остава време до четвъртък.
« Последна редакция: Октомври 10, 2011, 18:59:02 pm от ceci 75 »
*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #968 -: Октомври 10, 2011, 18:56:23 pm »
На мен ми се обадиха на другия ден да ми кажат, че се е оплодила яйцеклетката и после на следващия ме викнаха да си го прибирам.За лепило не знам да каже момиче на което е слагано.

*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #969 -: Октомври 10, 2011, 19:15:37 pm »
ceci 75 при предишния ми опит ми слагаха лепило, викнаха ме на 2-рия ден, а на следващия за трансфер. Всеки ден ми се обаждаха да ми казват какво се случва с яйцеклетките. Трансфер обикновено правят м/у 3 и 5 ден от пункцията (при всеки е различно). Пункциите са сутрин и като преспинкаш малко там (да те отпусне упойката, ако ще си с такава) те пускат да си ходиш, най-късно към обед ще си свободна. Нищо не се носи, там ти дават всичко необходимо. А, може да си подготвиш една превръзка - понякога има леко зацапване. А за лака - аз като стар пациент по болниците гледам на ръцете поне да съм с безцветен, но никой не ми го е изисквал.
Успех :goodluck:


Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #970 -: Октомври 10, 2011, 20:32:51 pm »
Някой има ли на идея до кога ще работи клиниката преди Коледните и Новогодишните празници?Питам, защото не се класирах в нач.на Октомври, а ще съм в края на Октомври и понеже трябва да съм два поредни месеца, се вълнувам, дали няма да ме оставят за след Нова година, а НЕ ИСКАМ !!! :witch:

Дидомира, пооправи ли се вече от налегналата те настинка? :bighug:
*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #971 -: Октомври 10, 2011, 20:35:19 pm »
Еви, не знам, но миналата година беше от 15.12. почивката. Имаш шанс.
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #972 -: Октомври 10, 2011, 20:51:39 pm »
Еви, не знам, но миналата година беше от 15.12. почивката. Имаш шанс.
Благодаря ти за бързият отговор rtfrtf! :bighug:
Горе-долу имам стига да няма изненади.Сега и друго се сещам.Нали след опит, понякога се получава закъсняване на цикъла, как тогава ще започна веднага в следващият ако чакам цикъл и той се мотае, а в същото време не мога да разчитам, че ще дойде когато си реши, защото клиниката после ще е в отпуск ?!?Имам много питанки и ми хрумват сега, по никое време ...
*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #973 -: Октомври 10, 2011, 21:19:11 pm »
Да, ама нали след първия месец няма да правиш ЕТ? Аз си го представям почти като два последователни месеца на ЕЦ. А тогава закъснява ли МЦ? Просто си мисля. Е, има голяма вероятност моята представа да се различава коренно от действителността. Ясно е, че като запишеш час за преглед, ще изясниш въпросите. Не че и аз не съм същата, все искам да знам какво следва и ако може да ми обясняват, докато вършат дадената манипулация.
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #974 -: Октомври 10, 2011, 21:20:43 pm »
Евита, дано се подредят нещата Точно както трябва!!! И Коледно чудо да имаш!!

"Бъди благодарен за това, което имаш. Накрая ще имаш повече.
Ако се концентрираш върху това, което нямаш, никога няма да имаш достатъчно."
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #975 -: Октомври 10, 2011, 21:27:29 pm »
Да няма да правя ЕТ, но нали ще съм наблъскана с хормони ... оффф ясно е че ще се пита, ама то въпросите много, ако взема да питам за всичко, сигурно трябва да ме изхвърлят  :P Аз обичам да съм подготвена за всичко, а за съжаление не става така.Все притеснения и тревоги.
Най-много ме притеснява да не ме отложат за след Нова година.Ама ще поживеем и ще видим.

При мен чудесата някак не се случват, но благодаря за пожеланията манга-зунга!
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #976 -: Октомври 10, 2011, 21:37:39 pm »
Да няма да правя ЕТ, но нали ще съм наблъскана с хормони ... оффф ясно е че ще се пита, ама то въпросите много, ако взема да питам за всичко, сигурно трябва да ме изхвърлят  :P Аз обичам да съм подготвена за всичко, а за съжаление не става така.Все притеснения и тревоги.
Най-много ме притеснява да не ме отложат за след Нова година.Ама ще поживеем и ще видим.

При мен чудесата някак не се случват, но благодаря за пожеланията манга-зунга!

Еви , забранявам ти да казваш ,че на теб чудеса не се случват . :D Чуваш ли ?? Аз съм живият пример за това . Бях се тотално отказала и примирила ,че не това ще е начина да стана майка и ... ето !!Иначе съм добре вече от настинката ! Благодаря ти ,че попита,като изключим тотална липса на сън .Днес ми казаха ,че мога да пия мента ,валериан и глог .. , та да видим дали ще спя тази вечер ,че ще ми е трета поред . То май се почнаха оплакванията .

Успех ти желая в процедурата , когато и да е тя !
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #977 -: Октомври 10, 2011, 21:49:36 pm »
Радвам се че вече си добре!Браво на теб, пази се  :bighug:, че вече сте двама  preggo !!!Дано успееш да дремнеш тази нощ, отвратително е да будуваш 8O Аз откакто пия Мелатонина се справих с този проблем, но стане ли ми притеснено и напрегнато - отново стоя по цяла нощ ококорена пред  :balk_127: /само че сама, че други луди няма :lol:/
Честно казано ужасно искам нещата да станат, но вече ще ми е трети опит и някак се отчайвам, времето лети, вече 4 год. съм пациентка на клиниката, но до този момент нямам късмет, как да вярваш и до кога да се надяваш ?!? ...
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #978 -: Октомври 10, 2011, 22:08:52 pm »
И аз съм отчаяна, не вярвам вече, че ще стане.
Но пък ТО затова е чудо, защото става, когато най-малко очакваш!

"Бъди благодарен за това, което имаш. Накрая ще имаш повече.
Ако се концентрираш върху това, което нямаш, никога няма да имаш достатъчно."
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #979 -: Октомври 10, 2011, 22:14:09 pm »
Ех, момичета! Няма да се даваме! Падаме ставаме и продължаваме! Както не веднъж съм казвала - Знам че ще стане, но не знам кога!  :bighug: