0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #880 -: Октомври 05, 2011, 15:21:08 pm »
Мерси Евита
*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #881 -: Октомври 05, 2011, 19:03:05 pm »
mimi6e , искам да припомня, че трябва предварително да си им казала, че ти трябва. И на лекаря - също. Ако идеш примерно утре при секретарките без да си им казала, че ти е нужно копие от епикриза, няма да е готово.
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #882 -: Октомври 05, 2011, 20:04:37 pm »
мерси за отговорите момичета! на мен ми махаха полипи, затова попитах за хистология. значи около 2 седмици е срока за резултат от изследването.
rtfrtf, на епикризата ли казваш протокол, или това е нещо различно? на мен също Шефкетова ми направи хистерото, на следващия ден отидох при секретарките на 4 ет и си взех епикризата след подпис, но нямаше резултат от хистология естествено
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #883 -: Октомври 05, 2011, 21:10:24 pm »
От първата хистероскопия имам описание на находката и искане за хистопатологично изследване до ХО - АГ(това, ако някой го знае какво е да каже, щото аз не го разгадах) и съответно резултат - субмукозен лейомиом. Това никой не го е коментирал с мен лошо ли е какво е . По инерция съм си помислила, че сигурно не е страшно, сега не съм на тоз акъл , ама...мина 1г. и още 3 хистероскопии от които имам по 1-2 изречения в епикризите и никакви хистол. изследавния. Аааа...на 3-тата хистероскопия нямам и епикриза.

Извод - много съжалявам, че не слушах Евита и не си търсех епикризите своевременно. Наивно смятах , че документацията се води редовно и се внася в досието, но не е така! Давам си сметка, че когато правиш операции при един доктор и той не ти внесе своевременно епикризите в досието, когато попаднеш при друг, защото нали работят в екип и може да се случиш при всеки един от тримата...та екипната работа страда, меко казано и то във вреда на пациента. Така, че искайте си епикризите и настоявайте да бъдат написани, не се бавете, няма как да ви лекуват правилно, ако всичко не им е пред очите.
Преди да си създадено, аз те исках!
Преди да си родено - те обикнах!
В съня си видях лицето ти и знаех , че съм влюбена!
Преди да си заченато, аз знаех , че ще умра за теб!
Това е чудото на неосъществената майчина любов!
Моята любов!


Дневникът на New Love
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=45823.msg827306#msg827306
*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #884 -: Октомври 05, 2011, 21:12:00 pm »
Да, употребявам протокол в смисъл на епикриза. Ако си я взела на следващия ден, затова няма резултат от хистология. Аз споделих, че при мен беше готова за около 2 седмици, но не съм сигурна дали изследването става за толкова. Може и по-бързо да става.
Освен на следващия преглед да питаш правено ли е такова изследване и ако да - какъв е резултата?
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #885 -: Октомври 06, 2011, 18:49:58 pm »
Момичета, искам да ви питам някой правил ли е изследване за СПИН в центъра по хигиена и имало ли е проблем да му напишат името на изследването, а да не е анонимно.
Каква е цената на вирусологията в клиниката за двамата партньори.
« Последна редакция: Октомври 06, 2011, 20:03:39 pm от galle74 »
*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #886 -: Октомври 06, 2011, 20:38:21 pm »
В клиниката излиза скъпо вирусологията, някъде около 70 лв на човек.
Изследването за СПИН и аз го пускам като анонимно и моля да ми впишат името, като кажа за какво е не отказват.
*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #887 -: Октомври 06, 2011, 21:46:06 pm »
Вписването на име в анонимното изследване е предпоставка серопозитивни (HIV-положителни) партньори да накарат здрави хора да се изследват, след което да впишат имената на заразените като здрави хора. Това подлага на риск, както останалите пациенти, така и клиниката. Лекарите не бива да допускат анонимни изследвания с вписани допълнително имена при АРТ. Понеже на повечето жени държавата им плаща до 5000 лв на опит с право на 3 опита, е срамота партньори да се стискат за 10-15 лв. за явно изследване за СПИН, създавайки предпоставка с подобна практика за разпространяване на заразата по клиниките. Аз си платих всичко. Когато плащаме стотици и хиляди, 10-15 лева са неоправдана по риска си за останалите икономия. Подобни двойки подлагат на риск, както останалите пациенти, така и практиката на докторите. Ако правите икономия за 10-15 лв. за явно изследване на СПИН, имате ли поне съвест за другите и докторите? Дано доки не позволява подобни 'икономисти'. :balk_199:
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #888 -: Октомври 06, 2011, 21:49:35 pm »
Искам помощ.Започнахме опит по фонда и ни дадоха Декларация за информирано съгласие.Сестрата ми каза,а и го написа,да попълваме от 12 до 16 страница + 26 стр.Е да ама има още много страници за попълване и подписи и сега се чудя какво да правя,а утре съм в клиниката без съпруга ми.
*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #889 -: Октомври 06, 2011, 22:01:01 pm »
doci, не съм съгласна с теб. Първо това си е за нас, а ние сме сериозни жени. Икономията не е с цел манипулация на резултатите, а възможност парите да се усвоят за нещо друго, например 2 кутийки утрогестан. Освен това, аз мисля, че ако човек реши да лъже, може да го направи и на платените изследвания. На мен в лаборатория досега не са ми искали лична карта, дори когато ми е била нужна фактура, само искат ЕГН за фактурата, което им диктуваш. Така че няма никакъв проблем да иде здрав човек да се изследва и да каже чуждо име.

ceci75, попълват се различните страници за различни случаи. Мисля, че в началните страници на информираното съгласие беше обяснено коя декларация в какъв случай се попълва в зависимост от семейно положение, ползва ли се донор и т.н. Загледай се, ако имаш притеснения. Ако пък съвсем имаш притеснения, попълнете всичките бланки, а утре просто ще отделят тези, които са вповече.
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #890 -: Октомври 06, 2011, 22:09:05 pm »
Благодаря.
*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #891 -: Октомври 06, 2011, 22:13:07 pm »
doci, срещу номера под който те завеждат ти добавят и името, няма начин някой да манипулира, нито лекар, нито пациент :)
И да, за в случая ги пускаме често и важат 3 месеца, предпочитам да не се ръся излишно за пари, а до миналата година в ХЕИ и цялата вирусология беше безплатна, ама и там се оправдават с кризата....

Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #892 -: Октомври 06, 2011, 22:30:32 pm »
не забравяй и 15-та страница, нас ни казаха да я занесем и нея, нищо, че сме ин витро, а не ИКСИ, то било за оплождането на яйцеклетките.
*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #893 -: Октомври 06, 2011, 23:45:11 pm »
rtfrtf и Тара, като учен Ви пиша, че 'сериозните' жени също не са застраховани от СПИН. Като се има предвид, че в клиниката се стичат хора от цяла България, те трябва да спазват закона. Законите са за това, да се спазват, за общо добро. Щом докторите изискват чрез закон, пациентите да докажат, че не представляват опасност за практиката на клиниката и за здравето на пациентите, не е коректно да се представя анонимен документ с дописано име. СПИН е чумата на века и не си струва икономията от 10-15 лв., даже и на 3 месеца. Къде не сме дали десетина лева, че да ги икономисваме от изследване за СПИН и от репутацията на докторите. Не ми се мисли, че 'икономистките' са от тези, на които държавата плаща хиляди за 'ин витро', а те се скрънзят за десетина лева. Обратно, тези, дето събират парите капка по капка, за да си платят процедурите, не се стискат за десетина лева и са коректни. :balk_199:
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #894 -: Октомври 07, 2011, 00:25:41 am »
Мисля, че бих могла да помогна със съвсем нова информация: от 26.09.2011г. в РИОКОЗ София. Обясних при анонимното изследване на СПИН за какво ми е необходим документа с голяма молба да ми напишат името и ЕГН в документ с подпис и печат от резултата, но повече от категорично ми беше отказано-това безплатно изследване за СПИН в РИОКОЗ било САМО АНОНИМНО. Ако се пуснат и четирите изследвания в РИОКОЗ срещу заплащане сумата е 54.00 лв. и резултатите са готови чак след 1 седмица, което изобщо не ме устройваше. Решение намерих в Кръводарителния център по хематология срещу сумата от 50.00 лв. и резултатите ми бяха готови на обяд още на същия ден.
*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #895 -: Октомври 07, 2011, 00:39:17 am »
Да, теменужке. Точно така са нещата. :balk_21:
*

    rumi 84

  • ***
  • 215
  • Вярвам в чудесата!
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #896 -: Октомври 07, 2011, 06:59:16 am »
Здравей те и от мен момичета аз в неделя съм на пункция мина вчера последния ми преглед и хормони фоликулите са ми по 18,19,20мм лигавицата ми е 10,5мм д-р Персенска каза че съм добре изписаха ми Прегнил довечера и Ка-вит по 10капки днес и утре пожелавам успех на всички,
*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #897 -: Октомври 07, 2011, 07:25:07 am »
doci, да, никой не е застрахован, но много генерални изводи развиваш. Моята мисъл беше, че ако човек реши да манипулира, нищо няма да го спре, дори изследванията да са платени. Всъщност моите изследвания за вирусология преди процедура досега, освен че са били  срещу заплащане, са правени в лабораторията на съответната клиника.

Но все пак тук сме за друго. Успех на всички в процедура.
« Последна редакция: Октомври 07, 2011, 07:32:23 am от rtfrtf »
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #898 -: Октомври 07, 2011, 10:05:27 am »
Да, успех. Всичко е добре, когато завършва добре. :balk_109:
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #899 -: Октомври 07, 2011, 10:56:18 am »
Здравейте,момичета!В края на месеца ще си взема заповедта (най-после :) ).Та мисълта ми е при Силвия ли трябва да я занеса,трябва ли предварително да се обадя да си запазя час и за преглед,или направо отивам оставям заповедта...Как се процедира?