0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    *слонче*

  • *****
  • 1764
  • вече сме трима и съм най-щастливата жена на света!
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #740 -: Септември 23, 2011, 17:11:36 pm »
не заставам на ничия страна, но хиперстимулацията е нож с две остриета. при едни помага - да забременяват именно след нея, но при други става въпрос за живота на пациентката, а бебето отива или в ада или на заден план.
Дидомира, а това обещание, че ще се направи всичко го чувах много пъти поред, но нищо не се получи 7 години при мен. вярвах, но си отворих очите точно тук във форума от коментари на момичетата, за което им благодаря и вече на обещания няма да вярвам, а на реалността. успех и късмет
никога не отстъпвай на принципите си!
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #741 -: Септември 23, 2011, 17:21:15 pm »

Обикновено стимулациите са 10-11-12-13 дни и тогава след 36 часа правят пункциите,

е, явно аз съм "сбъркана", защото на 8-мия ден от стимулацията(9-ти на МЦ) ми биха прегнила  :lol:
Това с продължителността е индивидуално.
*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #742 -: Септември 23, 2011, 17:39:19 pm »

Обикновено стимулациите са 10-11-12-13 дни и тогава след 36 часа правят пункциите,

е, явно аз съм "сбъркана", защото на 8-мия ден от стимулацията(9-ти на МЦ) ми биха прегнила  :lol:
Това с продължителността е индивидуално.

Така е организмът може да реагира по-бързо и да се стигне по рано до желаните размери на фоликулите, но може да става въпрос и за ултра къс протокол - започва някъде от 5 ден на цикъла /при съмнение за ИЯР/. Въобще варианти много, и то обмислени от док!
По слънчевата страна на улицата
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #743 -: Септември 23, 2011, 17:50:43 pm »

Обикновено стимулациите са 10-11-12-13 дни и тогава след 36 часа правят пункциите,

е, явно аз съм "сбъркана", защото на 8-мия ден от стимулацията(9-ти на МЦ) ми биха прегнила  :lol:
Това с продължителността е индивидуално.
Аничка защо да си била "Сбъркана" :ask:Че и аз бях така само,че аз си бих Овитрел.Говоря сега за късия портокол.Сега бях по-него
Винаги може да има различни случай все пак всеки е с различен организъм
« Последна редакция: Септември 23, 2011, 17:53:05 pm от danielska_81 »

Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #744 -: Септември 23, 2011, 17:54:13 pm »
*Мина*,шматка, благодаря вииии , много ми "помогнахте"! :D
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #745 -: Септември 23, 2011, 17:59:49 pm »
Дидомира из се извинявам прекия ми изказ, но ТИ не си права, аз имам доста повече опит от теб в инвитрото и се ползвам с малко и много повече информация от теб, прочем имам 3 дод. дъщеря, инвитро зачената, но както прецениш, ако искаш вярвай сляпо, ако искаш гледай реално, явно не искаш съпричастност към проблема ти.
Успех.
п.п. защо се пениш, като и сама знаеш, че не ти е коректна стимулацията - твоят отговор показва това.

един съвет:не казвай какво мисля , или си оракул???? и нямаш и на идея какъв е моя отговор ,или и това ти е ясно !
« Последна редакция: Септември 23, 2011, 18:02:05 pm от Дидомира »
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #746 -: Септември 23, 2011, 18:14:16 pm »
Дидомира, според мен не би трябвало да се притесняваш относно качеството на Я и ембриончетата после.При мен стимулациите продължват повече от нормалното 13-14 дни, но съм сигурна че е индивидуално и може би наистина това е твоят начин.Вярвам, че опитът ти ще е успешен, ще видиш!!! :bighug: :crossfingers: :bighug:
*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #747 -: Септември 23, 2011, 18:31:09 pm »
Абе хора, от кога станахте по-добри и по-разбиращи от докторите??? Като е така защо сами не си правите стимулациите и инвитрото ами се занимавате с тия неуките доктори! Съжалявам за резкия тон, но тук сме да споделяме и да се подкрепяме и в моменти като този на Дидомира, едва ли е най-добрата реакция да й се каже, че опита й е обречен на неуспех, без въобще да се познава историята на нейния проблем и от човек, който не е лекар. И явно не се отчита факта, че всеки организъм е мноооого различен и по-различен начин отговаря на стимулация. Зависи и от вида на стимулацията, а да не говорим, че не всички имаме цикъл като по книгите - на 28дни.
Та, хайде малко повече толерантност!


Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #748 -: Септември 23, 2011, 18:52:18 pm »
Момичета, аз съм нова във форума. След няколко дни трябва да отида в клиниката за започване на процедура по къс протокол. Това ще ми е първи опит и затова не съм много в час. Моля да ми кажете, кога се очаква да е следващия ми преглед, за да знам дали да се подготвя за оставане в София? Предварително ви благодаря!
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #749 -: Септември 23, 2011, 19:00:46 pm »
Момичета, аз съм нова във форума. След няколко дни трябва да отида в клиниката за започване на процедура по къс протокол. Това ще ми е първи опит и затова не съм много в час. Моля да ми кажете, кога се очаква да е следващия ми преглед, за да знам дали да се подготвя за оставане в София? Предварително ви благодаря!
Дано това ти е първи и последен опит!
Като отидеш на втори ден и стартирате, следващият преглед ще е на 5-ти ден, едва след това прегледите стават през ден.
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #750 -: Септември 23, 2011, 19:21:43 pm »
bebs_y,  благодаря .
Евита , на теб успех , миличка , защото до колкото помня и твоя опит наближава скоро.

Накрая само да кажа , че вече съжалих ,че въобще питах тук , но този форум и на мен много ми е помогнал , та затова сглупих да се натоварвам с глупави коментари . Винаги ще има доволни и недоволни от клиниката .Това е ясно ! Страшно се ядосвам обаче ,когато някой се изказва като всезнаещ .Тук вече ме определиха ,че имам хиперстимулация , а то даже не е ясно така ли е .Нито съм подута , нито кг .съм качила както и при предишните си опити.Не знам това дали е определящо . Факт е ,че този опит се чувствам много по различно .Корема ми е син като парцал и инжекциите ме боляха страшно много . Реагирах доста бързо по думите на д-р Стаменов , но и предния път не бях по зле ,макар да продължи 12 дни . Този път обаче хормоните са други .Факт е и за мен, че за първи път д- р Стаменов каза ,че лигавицата ми е супер за разлика от други пъти . Имам 7 фоликула с 15 , 18 и 20 мм. Това за тия ,които ме изнервиха и ми се каза няколко пъти ,че съм "знаела ", че не съм реагирала добре . Само че има едно НО , това е половината работа  . Важен е крайния резултат . Всички знаем прекрасно това . И накрая :тук сме да си помагаме , а не да си казваме как още преди да е почнало .... ми ти имаш хиперстимулация  8O, за къде си тръгнала .

"*Мина*" , отговарям ти тук , макар да ми писа на лични .Аз доста мисля да ти кажа! :D И стига си ми давала съвети , от които нямам нужда ..


Сори за дългия пост обаче успяхте да ме изнервите !
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #751 -: Септември 23, 2011, 19:38:32 pm »
Момичета, аз съм нова във форума. След няколко дни трябва да отида в клиниката за започване на процедура по къс протокол. Това ще ми е първи опит и затова не съм много в час. Моля да ми кажете, кога се очаква да е следващия ми преглед, за да знам дали да се подготвя за оставане в София? Предварително ви благодаря!
Дано това ти е първи и последен опит!
Като отидеш на втори ден и стартирате, следващият преглед ще е на 5-ти ден, едва след това прегледите стават през ден.

evita1717 , благодаря ти! Много ми бе полезна тази информация. От сърце ти желая успех на предстоящите процедури!
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #752 -: Септември 23, 2011, 20:12:15 pm »
Бих искала и аз да напиша нещо за стимулациите,хиперстимулациите и крайните резултати.Моя опит в клиниката започна на 6 ден от началото на МЦ,продължи 7 дена като след пункцията имах 23 извадени яйчица,от които 14 се оплодиха.До тук може да се коментира късното започване на стимулацията и дните в които тя ми е правена.Но колкото и да коментираме истината е че само лекарите могат да преценят всеки индивидуален случай.Аз безрезервно се доверих и сега съм бременна в 38 седмица.
Стискам палци за много положителни тестове на всички момичета,защото единственото по-силно изживявана от това да видиш двете чертички ,мисля че е това да гушнеш собственото си детенце!
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #753 -: Септември 23, 2011, 21:55:36 pm »
стимулация само 6 дни, изглежда доста несериозно, то на 5-6 ден гледат за първи път кога и как пораснаха тия фоликули, нещо много претупана работа..... Обикновено стимулациите са 10-11-12-13 дни ...
8O :x ... бях по къс протокол, моята стимулация беше точно 7 дни, и какъв е този преглед на 5-6 ден  8O до 6-тия вече имах 2 прегледа!

Абе хора, от кога станахте по-добри и по-разбиращи от докторите??? Като е така защо сами не си правите стимулациите и инвитрото ами се занимавате с тия неуките доктори! Съжалявам за резкия тон, но тук сме да споделяме и да се подкрепяме и в моменти като този на Дидомира, едва ли е най-добрата реакция да й се каже, че опита й е обречен на неуспех, без въобще да се познава историята на нейния проблем и от човек, който не е лекар. И явно не се отчита факта, че всеки организъм е мноооого различен и по-различен начин отговаря на стимулация. Зависи и от вида на стимулацията, а да не говорим, че не всички имаме цикъл като по книгите - на 28дни.
  :good_post: :good_post: :good_post:

 :crossfingers: :bighug: :hug2: дидомира, горе главата момиче, давай напред, синините ще минат, и аз бях посинена  :?, нека това да е болката ти и накрая да имаш хубав резултат  :bori_007: :bori_004:

*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #754 -: Септември 23, 2011, 22:12:07 pm »
Дидомира,не се притеснявай излишно,докторите си знаят работата!И аз имах пункция в сряда(3ти опит),деня преди пункцията се чувствах отвратително точно както ти го описваш,все едно не ми предстой а е минала процедурата и се бях ошашкала яко да не правя хипер,да не се пукат и тн...в деня на пункцията всичко беше нормално,сега 2 дена след това се чувствам перфектно-явно е било някакво действие на лекарствата,няма нужда винаги да е нещо лошо и сериозно.Успех утре и хубав резултат!
Това, което прави живота интересен, е възможността да осъществиш мечтата си.
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #755 -: Септември 23, 2011, 23:48:26 pm »
Успешни трансфери ви желая и после да се похвалите с хубавите резултати ;)

Аз на 29-ти съм на преглед и вече нямам търпение да дойда в София, много ми е приятно да пътувам, а и в клиниката ... всички са изпълнени с толкова надежда, също като името :)
« Последна редакция: Септември 23, 2011, 23:50:04 pm от anichka.bs »
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #756 -: Септември 24, 2011, 14:02:38 pm »
Дидомира - извинявам се , ако нещо съм те обидила. Споделих моя опит при подобни на изброените от теб симптоми. Не съм искала да ти врачувам какво ще ти се случи...Успех и лек опит ти желая!

пп. понякога е взривоопасно да изкажеш мнение..горкичките ние, толкова сме изнервени и съсипани...
Преди да си създадено, аз те исках!
Преди да си родено - те обикнах!
В съня си видях лицето ти и знаех , че съм влюбена!
Преди да си заченато, аз знаех , че ще умра за теб!
Това е чудото на неосъществената майчина любов!
Моята любов!


Дневникът на New Love
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=45823.msg827306#msg827306
*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #757 -: Септември 24, 2011, 14:12:14 pm »
Дидомира, не се връзвай на коментарите на хора, които не са твоя лекар, та дори и да са лекари, когато не са пряко запознати с твоя случай. Както преди време написах, тук сме за да споделим личен опит, без това което ние сме изпитали или което ни се е случило, да е задължително да бъде същото за някоя друга. Имам молба към жените с негативните постове - моля Ви, мислете преди да пишете. Все пак и емоционалното състояние влияе и то не малко в процеса.
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #758 -: Септември 24, 2011, 14:16:38 pm »
О, задължително позитивно мислене, на мен много ми помагаше подкрепата ви лятото, когато стартирах опита си. Когато знаеш, че не си сама в тази битка е по-поносимо всичко :)
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #759 -: Септември 24, 2011, 14:32:54 pm »
Дидомира - извинявам се , ако нещо съм те обидила. Споделих моя опит при подобни на изброените от теб симптоми. Не съм искала да ти врачувам какво ще ти се случи...Успех и лек опит ти желая!

пп. понякога е взривоопасно да изкажеш мнение..горкичките ние, толкова сме изнервени и съсипани...

New Love, в дългия си пост не визирах теб.Напротив. Ти даде мнение и аз ти благодаря . Взривоопасно е да дадеш мнение , с което казваш на човек предстоящ му пункция ,че видите ли не си стимулирана като хората и ще ти извадят некачествени Я.Ми няма по -голяма простотия от това .Сори , че се изказвам остро , но аз никога не бих си позволила да кажа нещо подобно на някой даже и да го мисля!