0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #660 -: Септември 15, 2011, 22:44:37 pm »
Момичета имам нужда от вашата помощ и то спешно,пак се притесних.Получих си резултата,току що от имунологичните изследвания:Завишени ми са тези стойности
CD16+CD56+   NK cells    14 %   < 12 %    А това е заклчението,което са ми написали:Препоръчва се агапурин retard  1 таблеткa от 400мг дневно, Ideos 1т./дн  и Оксибор форте 1т./дн.до процедурата. Контрол при (+) тест за бременност.

Моля Ви кажете ми мнението си,дали са притеснителни резултатите ми.Благодаря ви предварително.
Емилия, при мен бяха дори 16%. И аз пих същите неща три месеца, но резултата при мен бе едва 1 % надолу на тази популация и значително повишаване на общия брой. Освен това на мен ми бяха предписали пред първите два месеца да пия по 2 таблетки и аз се изприщих като за световно. Имунолозите ми намалиха дозата отново на 1 таб., а процентите си останаха същите.
В моя случай д-р Стаменов реши да не пия нищо и преди трансфера през май правихме вливания на 10 гр. киовиг. Бих казала, че ако опитът беше успешен, тези 1000 лв. за киовиг-а щях да ги броя за най-добре похарчените. :)   
*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #661 -: Септември 15, 2011, 22:49:53 pm »
New Lov,докото четях поста ти, лекичко се усмихвах,но накрая се разплаках.Убеждавам се,че при някой нещата за да се получат,просто трябва да излезят извън свякакъв контрол.
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #662 -: Септември 15, 2011, 23:21:06 pm »

Къди
- кураж и на теб, многото мина, малко остана!Дръж се!

Евче, Аничка
- нямам представа колко точно ни повдигат таза при трансфер, но аз го усетих като челна стойка. Всичкото черва и телесни течности ми се изсипаха в гърлото за 30мин.

Тара
- ти беше през цялото време с мен и смехът ти ме успокояваше много! Цун! А за твоя липсващ праг на болка - шапка ти свалям!

aramiz -  и аз много плача като чета, особено в Дневници-те. От време навреме ме напушва самоироничен смях, без него ще изперкам.
Да не започвам с разказа как съм като войник на преглед - стегнат поздрав, шут на гащите, отскок и мятане от вратата на магарето, еднословно отговаряне на въпроси, плахо задаване на максимум 2 мои. Всичко общо - минута, минута и 30. Аз съм експедитивен пациент, просто ми идва от вътре...докато не платих 75лв за преглед наскоро и чак тогава осъзнах странния поглед на доктора и отчаяната покана да поседна...
« Последна редакция: Септември 15, 2011, 23:22:53 pm от New Love »
Преди да си създадено, аз те исках!
Преди да си родено - те обикнах!
В съня си видях лицето ти и знаех , че съм влюбена!
Преди да си заченато, аз знаех , че ще умра за теб!
Това е чудото на неосъществената майчина любов!
Моята любов!


Дневникът на New Love
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=45823.msg827306#msg827306
*

    iva17

  • ****
  • 915
  • Когато всичко е загубено, остава бъдещето.
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #663 -: Септември 15, 2011, 23:32:20 pm »
New Love, това с войника на преглед ми е до болка познато :) Може да звучи смешно, но даже си преценявам дрехите и обувките да са лесни за сваляне, когато ме предстои преглед :) Особено като се понатрупа закъснение и често акушерката ме посреща с думите: "Айде Ивче, събличай се бързо и лягай да те видим и теб". И на мен така ми се е запечатало в мозъка, че и аз като теб като отида на друг лекар си бързам по презумпция и чак се изненадвам, когато всичко протича бавно, спокойно и обяснително :)
Всичко винаги завършва щастливо. Ако приключи зле, значи това не е краят :)
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #664 -: Септември 16, 2011, 07:48:12 am »
Аз си задава въпросчетата без срам, че като изляза от кабинета да не се чудя какво следва. Много са любезни, отговарят ми :)
И аз винаги съобразявам дрехите за преглед, но за разлика от началото вече не се чуствам неловко.
*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #665 -: Септември 16, 2011, 10:53:28 am »
Момичета,
Така е. Понеже докторите в тази клиника са много заети, с влизането се приготвяме за стола, а разговорите са по време на прегледа и след това. За сметка на това, много пъти даже не са ми вземали пари за прегледа.
Докато друг доктор преди него уж написа някаква информация (име, МЦ хронология и драскулки на един лист), направи се, че ме преглежда. После каза, че не му се занимава с моя случай и ми взе 70 лв за едното нищо. Аз тогава му дадох последните си пари, които имах. Този доктор сега има проблеми с ФАР, май са разбрали, че е много алчен. Страх ме е да си помисля за него, защото отида ли, може да ме разори.
А моят случай е повече от елементарен и лично доктор Стаменов се зае, като при повечето прегледи или не ми взимат пари, или формално давам 20 лв, колкото да се каже, че съм платила нещо. Даже бях на операция, без да са ми вземали пари за консултация. Иначе след прегледа има време спокойно да си поговорим, ама аз все пак гледам да не му отнемам време, понеже има много пациенти, и предварително си набелязвам въпросите.  :balk_122:
*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #666 -: Септември 16, 2011, 11:35:34 am »
Ето ме след пункция - 9 ЯЦ, днес 6 оплодени :).
Чувствам се добре, нямам болки. Пийвам си хапченцата и чакам да видя как ще се развият дечицата ни и да ми ги върнат.
А колкото до разговорите и въпросите в клиниката - винаги влизам в кабинета подготвена и си ги изстрелвам набързо. Не дълбая в подробности - все пак те са докторите и дори и да намерят време да ми обясняват със сигурност ще се стигне до неща, които не разбирам. Затова - предпочитам да знам най-необходимото, за другото си има специалисти.
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #667 -: Септември 16, 2011, 13:31:31 pm »
Искам да попитам има ли някоя, която да е правила биопсия около средата на м.юли и дали си е получила резултата? Благодаря на всички момичета,които се отзоваха и ми пратиха тел на д-р Персенска,но и до днес нямам резултат.Няколко пъти звънях на секретарките, пратих sms на док, но резултат никакъв.Вече не знам какво да правя-изпуснах и този месец, а заповедта си тече...

ani_y аз си правих биопсия на 02.08 и резултата ми беше готов след 3 дни. Пуснах смс на д-р Персенска с моето име и тя горе долу след 1ч. ми се обади да ми каже резултата. Опитвай пак със съобщения и дано всичко да е нормално.
Успех мила.

Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #668 -: Септември 16, 2011, 13:49:00 pm »
Евче, Аничка[/b] - нямам представа колко точно ни повдигат таза при трансфер, но аз го усетих като челна стойка. Всичкото черва и телесни течности ми се изсипаха в гърлото за 30мин.

Да не започвам с разказа как съм като войник на преглед - стегнат поздрав, шут на гащите, отскок и мятане от вратата на магарето, еднословно отговаряне на въпроси, плахо задаване на максимум 2 мои. Всичко общо - минута, минута и 30. Аз съм експедитивен пациент, просто ми идва от вътре...докато не платих 75лв за преглед наскоро и чак тогава осъзнах странния поглед на доктора и отчаяната покана да поседна...
Вили, аз въобще нямам спомен да са ме повдигали, но може би съм била ужасно притеснена/беше ми за първи път/ и не съм обърнала внимание на това.Ако трябва да опиша най-неприятният момент по време на трансфера, за мен беше неистовата нужда да отида до тоалетна, защото имах чувството, че ще се напишкам И промивката, която правят/тя е същата и преди пункцията/- имам чувството, че ми изкарват всичките чаркове навън ... !!!

А относно прегледите и аз съм като войник - влизам, поздравявам, оставям си чантата и директно отивам да се събличам и се курдисвам на стола.След прегледа се обличам бързо, листчето е готово с хормоните за след ден, грабвам го и си тръгвам.Много ми е неприятно, когато знам, че отвън чакат още момичета и ми е неудобно да ги бавя.Знам, че в крайна сметка и аз съм пациент, и би трябвало да мисля за себе си, но това ми е вече навик  :wink:

Ето ме след пункция - 9 ЯЦ, днес 6 оплодени :).
Чувствам се добре, нямам болки. Пийвам си хапченцата и чакам да видя как ще се развият дечицата ни и да ми ги върнат.
А колкото до разговорите и въпросите в клиниката - винаги влизам в кабинета подготвена и си ги изстрелвам набързо. Не дълбая в подробности - все пак те са докторите и дори и да намерят време да ми обясняват със сигурност ще се стигне до неща, които не разбирам. Затова - предпочитам да знам най-необходимото, за другото си има специалисти.
Браво akemi!Скоро ще си прибереш дечицата на топло и ще ги пазиш 9 месеца! :crossfingers:
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #669 -: Септември 16, 2011, 17:06:46 pm »
Ето ме след пункция - 9 ЯЦ, днес 6 оплодени :).
Чувствам се добре, нямам болки. Пийвам си хапченцата и чакам да видя как ще се развият дечицата ни и да ми ги върнат.
А колкото до разговорите и въпросите в клиниката - винаги влизам в кабинета подготвена и си ги изстрелвам набързо. Не дълбая в подробности - все пак те са докторите и дори и да намерят време да ми обясняват със сигурност ще се стигне до неща, които не разбирам. Затова - предпочитам да знам най-необходимото, за другото си има специалисти.

akemi браво мила. Дай боже всичко да е наред и да ни се похвалиш с положителен резултат. Ще стискам палци за добри новини.  :bighug: :bighug: :bfp:

*

    iva17

  • ****
  • 915
  • Когато всичко е загубено, остава бъдещето.
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #670 -: Септември 16, 2011, 19:09:49 pm »
Akemi, браво :) Така успешно и да завърши опитът ти с поне един сладък бебок :)
Всичко винаги завършва щастливо. Ако приключи зле, значи това не е краят :)
*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #671 -: Септември 16, 2011, 19:36:12 pm »
Akemi, браво :) Така успешно и да завърши опитът ти с поне един сладък бебок :)
:balk_47: Присъединявам се към пожеланието, а може и два бебока  :balk_600:. Като гледам тази година има много двуплодни бременности в нашата клиника...


*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #672 -: Септември 16, 2011, 20:56:44 pm »
Успех, Akemi! Дано всичките оплодени се развият много добре и като мине трансфера да се пазиш! Браво, момиче!  :D
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #673 -: Септември 17, 2011, 01:44:55 am »
akemi, успешен трансфер! Много скоро ще си прибереш ембриончетата :)
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #674 -: Септември 17, 2011, 04:57:23 am »
Здравейте, момичета!Искам да Ви попитам след като съм взела заповедта на 31.08.2011., кога трябва да я занеса в клиниката - не може ли да я дам когато ще съм на прегледа, който ще е след десетина дни?
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #675 -: Септември 17, 2011, 06:32:44 am »
Не виждам да е проблем тогава да си занесеш заповедта.
*

    milokami

  • ***
  • 198
  • Това ще е нашата година!
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #676 -: Септември 17, 2011, 08:32:35 am »
akemi, желая ти успех и след 2 седмици да се похвалиш с  :bfp:
" Когато си на дъното на пъкъла,
когато си най-тъжен, най-злочест,
от парещите въглени на мъката
си направи сам стълба и излез..."
*

    rumi 84

  • ***
  • 215
  • Вярвам в чудесата!
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #677 -: Септември 17, 2011, 09:32:01 am »
akemi, успешен трансфер! Много скоро ще си прибереш ембриончетата Smile
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #678 -: Септември 17, 2011, 10:15:37 am »
Момичета , да ви се /оплача / , похваля и аз . След доста чакане от моя страна , снощи ми се обадиха да почвам стимулациите. Док искаше да ме подложи на дълъг протокол, но ... явно не става при мен и ще съм отново по къс. Снощи ме бодаха три пъти и днес се чувствам все едно валяк ми е минала от горе .Да не говорим за ужасната тежест ниско долу. Това ми е трети опит , и честно казано не съм кой знае колко притеснена , но пък и никога не съм се чувствала така  :oops:!
*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #679 -: Септември 17, 2011, 10:47:26 am »
Дидомира, предполагам че днес си пак на инжекции - питай ги защо се чувстваш така...и не увесвай нос - три е на късмет :)
Много, много ви благодаря ,момичета, за пожеланията! :hug2: Нямате си представа колко много ме зареждате с положителна енергия!