0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #440 -: Август 23, 2011, 13:07:07 pm »
me4e, аз съм с Хашимото и докторите в малинов и Начев, са ми казали месец преди процедура да пускам контролно ТСХ.Аз днес си пуснах в нормите съм и септември ще правим второ, стимулирано инсе.

*

    milokami

  • ***
  • 198
  • Това ще е нашата година!
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #441 -: Август 23, 2011, 21:31:26 pm »
Моле, официално честито,  :cheerleader: :dance2: дано да чуете и второто сърчице! Желая ти лека и безпроблемна бременност!
" Когато си на дъното на пъкъла,
когато си най-тъжен, най-злочест,
от парещите въглени на мъката
си направи сам стълба и излез..."
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #442 -: Август 24, 2011, 10:23:10 am »
момичета може ли да ми помогнете с  съвет. При мен след неуспешния ми опит юли месец не ми е идвал цикъла .Това да ли е нормално .Аз си мисля че може да е от блокиращата инжекция , но не съм сигурна.
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #443 -: Август 24, 2011, 10:46:31 am »
При мен беше същото след дълъг протокол октомври:цикъл след 65 дни,но доктора ме предупреди.Не съм пила нищо.Нещата се нормализираха.Ако прецениш си запиши час през септември и се консултирай с доктор.
Поздрави!


Бъдещето принадлежи на тези,които вярват в красотата на мечтите си!

*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #444 -: Август 24, 2011, 12:02:11 pm »
Здравейте , има ли някоя в тази клиника на която да и е бил назначен ранен фетален скрининг/  10-та 12-та седмица/ при Д-р Сигридов ?
Бихте ли пояснили какво включва това ?
*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #445 -: Август 24, 2011, 13:20:37 pm »
mole,прочети тук
http://www.mc-markovs.com/index.php?option=com_content&task=view&id=45&Itemid=100

Успех и лека бременност!!!
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #446 -: Август 24, 2011, 13:59:54 pm »
bon4eva, при мен също след неуспешно икси по дълъг протокол миналата година, цикълът ми го нямаше 60 дена. Мен също не ме бяха предупредили и се бях шашнала, но благодарение на форума се успокоих, нещата се нормализираха постепенно.
*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #447 -: Август 24, 2011, 19:31:01 pm »
На мен ми дойде след дългия протокол след спирането на лекарствата. И след това 60 дни нямаше ни кост ни вест от цикъла. Май по-често е проблем втория цикъл.
„Ние се раждаме в света на природата.
Второто ни раждане е в света на духа."



Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #448 -: Август 25, 2011, 10:18:56 am »
УСПОКОИХ се вече . благодаря ви
*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #449 -: Август 25, 2011, 17:55:41 pm »
Момичета,какво ще кажете за резултата ми от TSH-0.376 (0.270-4.20)  и СУЕ- 22.
От предишните ми изследвания TSH винаги ми беше над 2,00,за това питам.
Дали са добре тези ст-ти?
Благодаря ви предварително за отговорите!
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #450 -: Август 25, 2011, 18:40:49 pm »
Здравейте момичета!Аз съм нова в тази клиника и ше правя 3 опит от фонда.За сега съм ходила само при Силвия и тя ме изпрати при Д-р Персенска за да каже дали ще ме вземат,но като чета и се чудя какви са тия дълъг и къс протокол.И мога ли да ви помоля някой да ми разясно общо как протичат процедурите след като занесеш заповедта от фонда.На мен ми наближава номера и вече ми се вие свят.В старата клиника беше :носиш заповедта казват ти кой ден да идеш за спрей,на кой за инжекцийте след една седмица да видят дали ти реагира организма и да продължиш с инж.след това пункция,на 3-4 ден трансфер и след две седмици резултата.Разбирам и се убеждавам ,че тук е много различно,но когато ходих и питах Силвия дали трябва да направя нещо предварително билото изследвания и каквото и да било тя ми каза като дойдеш със заповедта тогава се записва час и д-ра ти казва как ще протече.БЛАГОДАРЯ ВИ ПРЕДВАРИТЕЛНО
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #451 -: Август 25, 2011, 18:55:55 pm »
Как протече при мен:
Взех си заповедта. Занесох я при Силвия. После си взех час от секретарките. На него обсъдихме какви изследвания да се направят и къде. После изследвания. Нов час - коментиране на изследванията. След това определене на протокол. Аз бях по къс. Чаках МЦ. Като ми дойде се обадих за час за 2-ри ден от МЦ, отидох, прегледаха ме, пуснаха ми хормони, спрямо тях протокол за стимулация и т.н. до пункцията. Трансферът ми беше на 5-ти ден.
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #452 -: Август 25, 2011, 22:45:56 pm »
И миналата и тази година не успявам да усвоя пълния пакет/а си доплащах част от нещата/,какво ли става с неусвоените пари?Това е от мен, а сега очаквам отговори от вас.
Честита точица! :)
На клиниката се превежда точната сума, ако е под 5000 лв. другото остава във Фонда и се разпределя за друго семейство.


На вас докторите искат ли ви преди започване на процедурата контролни изследвания на TSH,FSH, TAT,LH,пролактин и т.н., за да си ги направя  и с тях да отида на прегледа преди назначаване на стимулацията,а да не се развявам още време.
Благодаря ви предварително за отговора!
Ако имаш проблем с тези хормони ще ти ги иска в един момент. ЛХ и пролактин ги следят често в процеса на стимулация.
момичета може ли да ми помогнете с  съвет. При мен след неуспешния ми опит юли месец не ми е идвал цикъла .Това да ли е нормално .Аз си мисля че може да е от блокиращата инжекция , но не съм сигурна.
Наистина е от блокажа, на всеки различно се отразява, не се притеснявай!
anichka.bs Честито! :D

Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #453 -: Август 25, 2011, 23:05:00 pm »
Изразила съм се неправилно. И при мен след стимулация по дълъг протокол цикълът дойде след спиране на лекарствата, а вторият след 60 дена.
*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #454 -: Август 26, 2011, 11:30:21 am »
Здравейте момичета!Аз съм нова в тази клиника и ше правя 3 опит от фонда.За сега съм ходила само при Силвия и тя ме изпрати при Д-р Персенска за да каже дали ще ме вземат,но като чета и се чудя какви са тия дълъг и къс протокол.И мога ли да ви помоля някой да ми разясно общо как протичат процедурите след като занесеш заповедта от фонда.

протоколи за стимулация:http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=850&Itemid=21

По втория въпрос; като отидеш на преглед и обсъдите с доктор всичко досега ще начертаете план занапред, ще ти кажат кажат какви изследвания, евентуално манипулации ще правите преди опит.
*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #455 -: Август 29, 2011, 13:03:43 pm »
mole,всички прегледи при д-р.Сигридов са фетален скрининг.Това е преглед с ехограф на който се чува сърцето на бебето,как се развиват органите му,следи се и пулса на пъпната връв и т.н. Доктора всичко ще ти обясни не се претеснявай,той е много добър лекар,също така е много внимателен и отговаря на всички въпроси.Успех!
*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #456 -: Август 29, 2011, 17:52:54 pm »
Благодаря ви за разясненията, вече се информирах подробно.Дано този доктор наистина е добър , както досега се отнасяха тримата лекари в клиниката и да ме успокоява че аз още не мога да се отпусна и " насладя на тази бременност".
Очаквам да започне клиниката работа и ще запиша час при него за 19 или 20.09.
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #457 -: Август 29, 2011, 17:59:45 pm »
Благодаря ви за разясненията, вече се информирах подробно.Дано този доктор наистина е добър , както досега се отнасяха тримата лекари в клиниката и да ме успокоява че аз още не мога да се отпусна и " насладя на тази бременност".
Очаквам да започне клиниката работа и ще запиша час при него за 19 или 20.09.

Или при д-р Михова, също е много готина.
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #458 -: Август 29, 2011, 19:14:26 pm »
Благодаря ви за разясненията, вече се информирах подробно.Дано този доктор наистина е добър , както досега се отнасяха тримата лекари в клиниката и да ме успокоява че аз още не мога да се отпусна и " насладя на тази бременност".
Очаквам да започне клиниката работа и ще запиша час при него за 19 или 20.09.

Или при д-р Михова, също е много готина.
:good_post:
 Аз бях при д-р. Михова и не съжалявам,цялата ми бременност при нея мина перфектно :).
*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #459 -: Август 30, 2011, 14:12:52 pm »
Момичета, имам един въпрос - нали клиниката е в отпуск...как така се извършват процедури???