0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #380 -: Август 13, 2011, 12:50:08 pm »
Здравеите и от мен!!!Аз не съм била много активна до сега ,но като 4ета вси4ки хубави новини и много ви се радвам!Аз сам 7 ден сле трансфер при Персенска!Искам да ви питам за болките ниско в корема и в кръста които не спират от 7 дни!Нормално ли е?Имам върнати 3 ембрион4ета ж стадии морула на 4 ти ден!
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #381 -: Август 13, 2011, 12:59:15 pm »
Аз от пункцията до днес съм си с болки в ячниците, понякога доста силни, от няколко дни и кръста ме боли.
Някъде към 7-8 ден имах голямо срязване и бях отписала опита, заради болките, но се оказаха напразни страховете ми, както ме успокоиха и момичетата тук.
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #382 -: Август 13, 2011, 13:05:15 pm »
Дано да е за хубаво!Много ме е страх от резултата !Това ми е 4 опит!За първи път съм с 3 ембрион4ета!Обхва6та ме паника и ми се пла4е от страх!
*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #383 -: Август 13, 2011, 13:05:56 pm »
Права си Тара - и само да допълня, че всъщност ако хоспитализацията е била по здравна каса - прегледите, на които имаш право след изписването са 2 в рамките на 1 месец.
Но възможността да попаднеш на лекар при раждането, при който после не искаш да отидеш е голяма. Така че...... Но пък ако си потърсиш тези 2 прегледа, не е задължително да те прегледа лекаря, при който си раждала. Най-вероятно е прегледа да извърши, този на който попаднеш, който е на смяна.
renigu - не се шашкай. Лекарите са действали по-смело, но все пак имаш доста неуспешни опита. Сега не мисли нещо, което вероятно не е станало. Моли се да има 1-2 захванали се. Хайде късмет!!!
Между другото и при мен действаха така! Върнаха ми 3 при четвъртия трансфер! Така че ..... Споко!
« Последна редакция: Август 13, 2011, 13:08:24 pm от mira_m66 »
„Ние се раждаме в света на природата.
Второто ни раждане е в света на духа."



Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #384 -: Август 13, 2011, 13:19:34 pm »
Момичета, днес пуснах контролно изследване на FSH предстои ми опит на есен и съм направо в паника от резултата 23,43 на 3-ти ден от цикъла. Направо не знам какво да правя. При последното изследване преди около година беше под 12,5. Бихте ли ме посъветвали какво да правя .  :(
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #385 -: Август 13, 2011, 13:35:17 pm »
повтори го в друга лаборатория, много висок ми се вижда резултата
*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #386 -: Август 13, 2011, 13:54:47 pm »
galle74 ,  за да ти се изясни картинката за ЯР трябва да пуснеш не само фсх, но и инхибин Б и антимюлеров хормон.Възможно е резултата да е инцидентен, а може и да не е.ФСХ варира в зависимост от инхибина.Ако единият е нисък другият е висок, антимюлеровия е сравнително постоянен.В комбинация с хормоните е хубаво да се направи преброяването на антралните ф-и.Успех!
*

    ivaleta

  • ***
  • 200
  • Няма по-голямо щастие от децата!
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #387 -: Август 13, 2011, 14:58:01 pm »
Здравейте, момичета
Знаете ли докога клиниката е в отпуска и има ли лекар, който да се занимава с контролен преглед след раждане, тъй като само на тях имам доверие...

Имаш право на безплатен профилактичен преглед месец или 1,5 месеца след раждането / провери как стоят нещата/, там където е било раждането. При условие, че в повечето случай се дават пари за раждане не виждам защо да не се възползваш от правото си на преглед.

Малко пресилено ми звучи притеснението ти да нямаш доверие на друг, и чак в клиниката да ти правят  профилактичен преглед след раждане при условие, че нито ще раждаш там, нито клиниката извършва родова и следродова дейност.

Виж, мила, знам на какво имам право там, където съм родила...въпроса ми касае клиника Малинов...
момичетата, както и аз пишат тук, за да получат помощ, а не да им се дава акъл... ако беше извървяла моя път по пътя към така мечтаната рожба, щеше да разбираш прекрасно притесненията ми...



*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #388 -: Август 13, 2011, 15:32:23 pm »
Ивалета, няма да коментирам отговора ти на загубеното време да ти отговарям :)
Коментара ти звучи понпозно в тази тема :wink:

Конкретиката на въпроса ти е такава, че ти не си действащ пациент на клиниката в момента, то е ясно защо :D
« Последна редакция: Август 13, 2011, 15:37:55 pm от Тара »
*

    ivaleta

  • ***
  • 200
  • Няма по-голямо щастие от децата!
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #389 -: Август 13, 2011, 22:44:02 pm »
Ивалета, няма да коментирам отговора ти на загубеното време да ти отговарям :)
Коментара ти звучи понпозно в тази тема :wink:

Конкретиката на въпроса ти е такава, че ти не си действащ пациент на клиниката в момента, то е ясно защо :D
Коя си ти да определяш кой е пациент?

*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #390 -: Август 13, 2011, 22:58:50 pm »
Ивалета, няма да коментирам отговора ти на загубеното време да ти отговарям :)
Коментара ти звучи понпозно в тази тема :wink:

Конкретиката на въпроса ти е такава, че ти не си действащ пациент на клиниката в момента, то е ясно защо :D
Коя си ти да определяш кой е пациент?

Не е мястото тук в тази тема да си изливаш  следродилните настроения.  Хормоните на всички ни тук бошуват след поредната стимулация, обаче :wink:..  Пак ще се повторя звучиш помпозно! Искаше мнение публично - получи такова. Много добре знаеш, че в нашата клиника се проследяват бременни до преди раждане - до там. Заченала си в тази клиника, вече си родила - много хубаво.
« Последна редакция: Август 13, 2011, 23:29:51 pm от Тара »
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #391 -: Август 13, 2011, 23:09:40 pm »
Здравеите и от мен!!!Аз не съм била много активна до сега ,но като 4ета вси4ки хубави новини и много ви се радвам!Аз сам 7 ден сле трансфер при Персенска!Искам да ви питам за болките ниско в корема и в кръста които не спират от 7 дни!Нормално ли е?Имам върнати 3 ембрион4ета ж стадии морула на 4 ти ден!
Болките в корема и кръста са нормални при бременност. А след трансфер май всичко е нормално. Аз съм 11 ден след трансфер при д-р Персенска, но се притеснявам ,че почти нямам болки никакви, освен в кръста сутрин.На мен също ми е 4 опит и също за първи път ми върнаха 3 ембриончета. Умирам от страх да не би оттово да не се е получило, но във вторник ще разбера, вече наближава. Стискам палци за теб и за мен, дано да последваме примера на Аничка.
*

    ivaleta

  • ***
  • 200
  • Няма по-голямо щастие от децата!
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #392 -: Август 14, 2011, 10:40:50 am »


Не е мястото тук в тази тема да си изливаш  следродилните настроения.  Хормоните на всички ни тук бошуват след поредната стимулация, обаче :wink:..  Пак ще се повторя звучиш помпозно! Искаше мнение публично - получи такова. Много добре знаеш, че в нашата клиника се проследяват бременни до преди раждане - до там. Заченала си в тази клиника, вече си родила - много хубаво.

[/quote]
Tara,
Отговорите ти звучат грубо и невъзпитано... не съществува понятие като бивш пациент или неактивен пациент в момента... всеки е свободен да посещава, която клиника желае и където се чувства комфортно... много моля, имай това предвид и в бъдеще, тъй като аз не съм и няма да бъда единствената родила пациентка на кликика Малинов, която ще продължи да посещава лекарите там
Между другото, коментарите ти звучат като на главен акционер в клиниката, а доколкото разбирам си просто пациент като всички останали тук... ако беше акционер наистина, едва ли би върнала пациент, в каквото и състояние да се намира.
Аз се интересувах от две конкретни неща, а получих изблик на лична злоба и гняв от едно изнервено и вероятно изтормозено момиче и макар да разбирам състоянието и емоциите ти, не одобрявам тона и отношението ти към вече забременелите и родили... желая ти успех с процедурите и знай, че с подобно отношение към света, сама намаляваш шансовете си за успех на финала: ))

*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #393 -: Август 14, 2011, 11:05:43 am »
Ivaleta, клиниката е в отпуск от 05.08. до 05.09. Има дежурни лекари в периода 20.08.-22.08. за прегледи на жените с положителни тестове от процедурите през юли и началото на август. Ако след 05.09. те устройва преглед, може да се обадиш на телефоните в клиниката и да питаш (телефоните са на 1-ва страница на темата). Ако смяташ, че случаят е спешен, може да се обадиш на спешния телефон за съвет.
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #394 -: Август 14, 2011, 11:25:21 am »
silvi 35 :Благодаря ти за отговора!Аз също стискам палци и за двете!Дано този път успеем!Страх ме е от теста....
« Последна редакция: Август 14, 2011, 11:28:13 am от renigu »
*

    ivaleta

  • ***
  • 200
  • Няма по-голямо щастие от децата!
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #395 -: Август 14, 2011, 11:28:22 am »
Ivaleta, клиниката е в отпуск от 05.08. до 05.09. Има дежурни лекари в периода 20.08.-22.08. за прегледи на жените с положителни тестове от процедурите през юли и началото на август. Ако след 05.09. те устройва преглед, може да се обадиш на телефоните в клиниката и да питаш (телефоните са на 1-ва страница на темата). Ако смяташ, че случаят е спешен, може да се обадиш на спешния телефон за съвет.
много благодаря: ))

*

    Vali :)

  • *****
  • 1376
  • Вярата и надеждата винаги са с мен!
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #396 -: Август 14, 2011, 12:34:51 pm »
Аз също съм против такова отношение  спрямо Ивалета.
Какво зна4и бивш?
Аз съм била един път-успях.После втори и пак успях.
Не е било редно да ходя втори път ли  според вас, след като имам едно успешно ИКСИ?
Не сте прави тук.
Именно след първото раждане д-р Стаменов настоя за преглед при първото ми посещение в клиниката при подготовка на документи за ФАР като ме срещна.
Не се карайте.Вси4ко се отразява на успеха ,който ще имате.Вярвайте и се усмихнете.


Д-р Стаменов,обичаме ви!
*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #397 -: Август 14, 2011, 12:53:25 pm »
Времето е чудесно живота е прекрасен, стягам си партакешите и изчезвам на моренце :)

Злоба, гняв...харесвам си живота, такъв какъвто е,със или без деца, не ми е нужно да се гневя.
Изгубени в превода 8) съвсем за друго ми беше мисълта.... всеки може да ходи на доктор където си поиска...

И Вали, питането на Ивалета беше за профилактичен преглед след раждане /писала е в дългоочакваната, че имала успешно секцио преди броени дни/,   върни се и прочети по-нагоре, че никъде не съм писала ,че няма право да припарва в клиниката, а просто  изразих мнение, че след като и се полага такъв преглед там където е родила - да се възползва.
Но не би пак филми, не е нищено скоро време кой от кого трябва да бъде преглеждан, та сега кой родил и кой не....

И не съм писала бивш пациент, а действащ в момента....а сега и това да нищим?  Вместо да се радвате на децата си се занимавате с мисли, които никой не ви мисли.

Считам, че съм обяснила и тази тема за мен е приключена!
« Последна редакция: Август 14, 2011, 12:55:14 pm от Тара »
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #398 -: Август 14, 2011, 17:42:35 pm »
Времето е чудесно живота е прекрасен, стягам си партакешите и изчезвам на моренце :)


Ами прави го и не се заяждай с хората.
Като искаш да бъдеш разбрана, напиши го така че да те разберат, а не да търсиш конфликт и да си чешеш пръстите.

Съжалявам, но не видях нищо позитивно в последните ти постовете, а всъщност настроението ти било хубаво.
*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #399 -: Август 15, 2011, 15:52:23 pm »
Честит Рожден Ден 14 август  на доктор Персенска с пожелания за здраве и успехи! :balk_12: