0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #300 -: Август 06, 2011, 19:59:58 pm »
Дани_ди биопсията е изследване при което се взема тъкан от матката за да се установи защо няма имплантация.Почти при всяка жена се прави след неуспех по-лекарска преценка.Не е нищо страшно прави се без упойка болката е все едно ще ти идва МЦ.Успех :bighug:

Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #301 -: Август 06, 2011, 22:03:57 pm »
Броят раждания след ин витро, ако се заложи като...критерий от Фонда...най-ощетени ще бъдат пациентките около 40 г. възраст...клиниките, искащи да работят с фонда...ще провеждат...по-рестриктивна политика и ще си правят подбор на пациентките.

Позволих си да махна от цитата някой от думите ти и да редактирам, за да изпъкне това, с което съм напълно съгласна. Много вярно съждение! Ще допълня, че подбора на пациентки в нашата клиника вече започна. Сигурно и други ще я последват. Нека 40-41-42годишните пациентки не се стряскат, а да го имат предвид и да бъдат готови с друг вариант, водещ към успех. Аз определено не бях и все още не съм. Може още да не са го усетили и дай Боже да не го усещат , но е факт.


Тара - не съм звъняла на момичетата още. Направо ме е страх от резултата. Бях и по принцип съм оптимист, но в момента ми е паднал гарда. На 17 тръгваме надолу, на 18 съм на консултация, ще ти се обадя като наближи за подробности.
« Последна редакция: Август 06, 2011, 22:06:29 pm от New Love »
Преди да си създадено, аз те исках!
Преди да си родено - те обикнах!
В съня си видях лицето ти и знаех , че съм влюбена!
Преди да си заченато, аз знаех , че ще умра за теб!
Това е чудото на неосъществената майчина любов!
Моята любов!


Дневникът на New Love
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=45823.msg827306#msg827306
*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #302 -: Август 06, 2011, 22:50:01 pm »

 Ще допълня, че подбора на пациентки в нашата клиника вече започна. Сигурно и други ще я последват. Нека 40-41-42годишните пациентки не се стряскат, а да го имат предвид и да бъдат готови с друг вариант, водещ към успех. Аз определено не бях и все още не съм. Може още да не са го усетили и дай Боже да не го усещат , но е факт.

Дано да не си права, все пак това са твърдения в една статия, но ако е така, факт ще бъде, че това ще е политика, налагана от Фонда. Не знам всъщност как е уреден въпросът в други страни, където средствата идват от държавата.

« Последна редакция: Август 06, 2011, 22:54:00 pm от kedar »
По слънчевата страна на улицата
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #303 -: Август 07, 2011, 10:34:44 am »
И аз не знам и ми е интересно да разбера. Наскоро ми казаха , че в Англия е много по-различно - пращат ти лекарствата по пощата, има много малко хормони и УЗ, но как държавата контролира разходването на средствата и как пази по-възрастните си пациентки не знам.
А колкото до налаганата политика, тя не е от Фонда , а от държавата в лицето на министъра на здравеопазването, който иска пълна информация и отчетност срещу милионите , които дава. Клиниките явно или са завишавали проценти или не са ги обявявали, защото са толкова ниски , та не са за показване...кой знае...
До колкото разбирам от изровеното из нета в последите 2 денонощия, а то е много оскъдно, ще има сериозен праг на % успеваемост на клиника, за да и бъдат пращани пациентки по фонда и ще се иска стриктна отчетност на всеки етап от АРТ процедурата чак до живо раждане. И в тази връзка, за съжаление, твърдението ми за подбора на пациентки не е въз основа на статия, а на личен сблъсък. В статията намерих индиректен намек в подкрепа на въпроса ми - защо ми се случва това.
Предстоят промени в правилника на фонда, дано са приемливи за 40-41-42годишните пациентки, само това мога да си пожелая, пък каквото дойде.
Преди да си създадено, аз те исках!
Преди да си родено - те обикнах!
В съня си видях лицето ти и знаех , че съм влюбена!
Преди да си заченато, аз знаех , че ще умра за теб!
Това е чудото на неосъществената майчина любов!
Моята любов!


Дневникът на New Love
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=45823.msg827306#msg827306
*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #304 -: Август 07, 2011, 14:08:06 pm »
"Единствен той (д-р Стаменов) е подал молба до ръководството на фонда, че поради претовареност с пациенти, не желае да му връщат 42 годишните толкова бързо с нови заповеди, за 2 или 3 опит.
Като оправдание е изписал още, че има много по-млади, които не успява да обслужи с по 1 опит.
Въз основа на тази молба от д-р Стаменов и последващата заповед на д-р Лалев на мен ми беше отказана процедура за предимство и ще чакам на общо основание както всички останали. За да ползвам предимство трябва да стана пациент на друга клиника, която работи с Фонда.
"

Тази заповед на д-р Лалев на мен лично не ми изглежда юридически добре издържана. Но не знам - юристи да кажат. Все пак има спечелено дело за това.
Ами ако всички управители на ин-витро клиники подадат такава молба - тогава кво става? Все пак на всички ще им падне успеваемостта с пациенти над 40 години. Май си е дискриминативно пак....
Нещо ми мирише, че след пациентите над 40 години следва да се готвят и тези с по-благоприятна възраст, но с много неуспешни опити за изхвърляне от борда.... Ами и те правят успеваемостта ниска.... Страхотно просто....
Дано не е истина и това не е основния мотив - ниската успеваемост при пациентите над 40...!!! Все пак те са доста по-малко от другата група. Наистина клиниката има много пациенти, но всеки иска да успее и то точно там. Надявам се и на това, че д-р Стаменов винаги се е гордеел, че поема най-тежките случа и не ги е връщал. Дано това не се промени, защото понякога точно той е последната Надежда....и много често решава проблемите от раз...
„Ние се раждаме в света на природата.
Второто ни раждане е в света на духа."



Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #305 -: Август 07, 2011, 20:40:06 pm »
За мен в клиника, в която има екип няма смисъл от това да искаш да си при точно определен лекар.
Няма да те опровергавам с писаници, с които бих се повторила, но аз не мисля така!
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #306 -: Август 07, 2011, 21:27:22 pm »
Момичета,док ме постави до стената-донорска програма на яйцеклетки.Моля,ако някоя от вас е минала по този път,да ми пише на лични.Интересува ме колко време се чака и естествено-цената.Всяка информация ще ми е от полза.Успех на всички момичета.
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #307 -: Август 07, 2011, 21:32:15 pm »
За мен в клиника, в която има екип няма смисъл от това да искаш да си при точно определен лекар.
Няма да те опровергавам с писаници, с които бих се повторила, но аз не мисля така!
:good_post: Абсолютно подкрепям! Аз например се чувствам най-добре и най-спокойна при д-р Персенска. Освен това, ако не беше тя изобщо нямаше да стигна до инсеминация през юли. Не казвам че останалите лекари са по-лоши или по-добри, но екипната работа малко им куца. Това според мен е по-скоро заради пренатовареността на клиниката, въпреки това не ги оправдавам.
*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #308 -: Август 07, 2011, 21:51:53 pm »
Момичета,док ме постави до стената-донорска програма на яйцеклетки.Моля,ако някоя от вас е минала по този път,да ми пише на лични.Интересува ме колко време се чака и естествено-цената.Всяка информация ще ми е от полза.Успех на всички момичета.

Perlichka, питай на лични момиче с ник - ikar - чела съм нейни постове, че е в донорска програма в нашата клиника.
Сещам се и за още едно, но сега не си спомням точно ника и.

Положението е отчайващо с желаещите да станат донори....
*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #309 -: Август 08, 2011, 10:42:00 am »
Момичета, имам следния проблем. По-принцип съм с много редовен цикъл 26-27дни.След неуспешния ми опит след спирането на лекарствата на 3-ти ден цикъла ми дойде.Но сега го чакам от четвъртък вече 4 дни ми закъснява, това нормално ли е според вас. На лекарствата от инвитрото ли се дължи? Моля споделете мнение! 8O
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #310 -: Август 08, 2011, 10:59:09 am »
Момичета, имам следния проблем. По-принцип съм с много редовен цикъл 26-27дни.След неуспешния ми опит след спирането на лекарствата на 3-ти ден цикъла ми дойде.Но сега го чакам от четвъртък вече 4 дни ми закъснява, това нормално ли е според вас. На лекарствата от инвитрото ли се дължи? Моля споделете мнение! 8O

По какъв протокол беше?
*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #311 -: Август 08, 2011, 11:00:46 am »
По дълъг!!!
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #312 -: Август 08, 2011, 11:32:38 am »
По дълъг!!!

Очаквай дълго закъснение, пусни търсачка и ще намериш доста инфо.
Преживяла съм закъснението по дълъг протокол, но не искам да се повтарям с разкази.
*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #313 -: Август 08, 2011, 11:40:11 am »
Момичета, за успеваемостта в турските и други клиники пишете, че е висока. Аз не мога да си позволя пътуване в чужбина за прескъпи процедури, но нали нашите доктори специализират точно там, а и в други страни. От личен опит знам, че квалификацията се дължи на специализациите в чужбина и научната литература, които докторите в клиника Малинов имат.
Не съм била пренебрегвана в  клиниката, въпреки че и на мен са ми отлагали часове, както на всички други. По-скоро отлагането беше в съответствие и с моите планове - един човек (разбирай потенциален донор :bori_020:) си идваше за кратко време от чужбина, сега лятото се заех с домашна работа да си уплътня времето, докато чакам септември. Даже се зарадвах, като ми казаха в клиниката, че може с мен да е трудно, но няма да ме върнат. Това ме крепи да чакам до септември.
Моята учителка и една позната родиха по естествен път по две прекрасни деца след 44-46 години по времето, когато ин витрото беше само за хай-лайфа, т.е. преди повече от 20 години.
*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #314 -: Август 08, 2011, 12:12:44 pm »
doci, въобще не става въпрос за това, че нашите доктори нямат достатъчно квалификация.

Ще ти дам пример: у нас за мъжки фактор се прилага ИКСИ - четох, че увеличението на сперматозоида е 600 пъти на оптичното устройство, а при ИМСИ - 3000 пъти увеличение за оценката на сперматозоид, ембрион, но за съжаление в България ИМСИ не се прави.

« Последна редакция: Август 08, 2011, 12:22:11 pm от Тара »
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #315 -: Август 08, 2011, 13:27:47 pm »
Тара - прави се, но ме съмнява да ти хареса отговора   :wink:  - Селена, Пловдив. Имат апаратура и специалисти. Има инфо в нета, а аз имам потвърждение и от пациентки.

Ето тук д-р Ставрев е дал отговор, видим за всички в нета, не вярвам да  е празни приказки -
http://agselena.com/frm/index.php?topic=222.0    
споменава също , че ИМСИ е 100лв, т.е. оскъпява ИКС-ТО  със 100лв

Сигурна съм, че д-р Стаменов няма да изостане много и скоро ще има апаратурата. Дай Боже да не се забави много, желая го за всички пациентки на моите години и с тежък мъжки фактор!
« Последна редакция: Август 08, 2011, 13:35:40 pm от New Love »
Преди да си създадено, аз те исках!
Преди да си родено - те обикнах!
В съня си видях лицето ти и знаех , че съм влюбена!
Преди да си заченато, аз знаех , че ще умра за теб!
Това е чудото на неосъществената майчина любов!
Моята любов!


Дневникът на New Love
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=45823.msg827306#msg827306
*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #316 -: Август 08, 2011, 13:40:21 pm »
Тара - прави се, но ме съмнява да ти хареса отговора   :wink:  - Селена, Пловдив. Имат апаратура и специалисти. Има инфо в нета, а аз имам потвърждение и от пациентки.


 :)Не им вярвам, ще трябва демонстрация да покажат :)
Въпросния Спас Джоголов направи спермограма на мъжа ми 20% по Крюгер преди две години баш за Фонда /нали искат от две различни клиники, та отидохме там/, при условие, че с триста зора рекорда ни е 5-7% - категорично, многократно потвърдено, провеждано лечение и т.н.....
 
И още нещо, имаме проблем с преживяемостта - разбрах го, когато преди години един "умник" ми разправяше как щял да ми направи 5-6 инсеминации, и успя с една, защото ембриолога ме светна тихичко, че няма живи :)  а, въпросния Спас ни беше изкарал отличници :) във въпросната СГ за Фонда


п.с.
Nwe Love, току що им гледах сайта - няма обявено, че правят ИМСИ официално, ако беше истина щеше да е широко рекламирано навсякъде - публично. Така излиза, че д-р Ставрев във форума им си приказва на лаик, разговор да се поддържа.
« Последна редакция: Август 08, 2011, 14:18:14 pm от Тара »
*

    лилия13

  • ***
  • 360
  • в очакване на дългочаканото ни съкровище
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #317 -: Август 08, 2011, 15:54:13 pm »
Само да кажа,че в СЕЛЕНА правят ИМСИ още от миналата година,там си правя имунологичните изследвания,защото ги правят в Плевен и са надежни,а и ми по близо от София,лично съм говорила с пациентка която беше бременна след ИМСИ и чакаше преглед в приемната..)))Зависи може би доктора какво ще прецени..)))
*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #318 -: Август 08, 2011, 16:07:17 pm »
Лили, пак си говорим за ЕЖК / една жена казала/ :) - това не са факти
Нали  ти си в Щерев? Вашата клиника насочва пациенти към Мемориал в Турция за ИМСИ :), защото в България не се прави :wink:
« Последна редакция: Август 08, 2011, 16:08:49 pm от Тара »
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #319 -: Август 08, 2011, 17:05:12 pm »
Тара,благодаря ти за отговора.Хубав ден.