0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #200 -: Юли 27, 2011, 09:13:01 am »
Момичета, моята инсеминация е неуспешна. Кръвният тест е отрицателен. Доктор Шефкетова ми каза в деня на инсето, че ако е + теста трябва да звънна на спешният, а ако е - си записвам час. Според вас какъв час трябва да си записвам. Аз тогава си мислех че час за следващо инсе, но сега не съм съвсем сигурна. Моля някой който е минал през това да ми пише, че на мен ми беше първа инсеминация и съм малко объркана.
Евита, успех на теб днес :)
*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #201 -: Юли 27, 2011, 09:30:44 am »
Stelxen, може да си запишеш час за следваща инсеминация. Ако искаш може да си запишеш и час за обсъждане просто, да поразпиташ защо не се е получило/не че могат да ти отговорят/, да решите има ли смисъл от още инсеминации или изобщо да си изясниш как да продължите.
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #202 -: Юли 27, 2011, 16:33:11 pm »
здравейте,вчера бях на цветна снимка и след нея на преглед при д-р Персенска.Резултата от снимката е добър - имам проходимост на тръбите,спермограмата на мъжа ми е добра,от хормоналните изследванията всичко е в норма освен леко повишен пролактин,за който ми изписа лекарство.Според нея няма причина нещата да не се получат и видя фоликул само ми каза че щом като досега не се  е получило сигурно тези сперматозоиди не могат за оплодят яйцеклетката и ми каза че трябва да премина към .....не разбрах какво ин витро.Някой може ли да ми обясни за какво става въпрос ако има представа.Персенска ми обясни че се  прави пункция-  и се вади яйцеклетка и така - поне аз така разбрах.Ако някой може да ми бъде полезен с повече инфо ще ви бъда благодарна.
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #203 -: Юли 27, 2011, 17:06:06 pm »
hrisi73какво лекарство ти изписа д-р Персенска за пролактина и в какви дози?
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #204 -: Юли 27, 2011, 17:08:38 pm »
достинекс по 1/2 таблетка на седмица
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #205 -: Юли 27, 2011, 19:18:58 pm »
Дари,Антимюлеров хормон изследват със сигурност в Лаборатории "Бодимед"!Успех! :)
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #206 -: Юли 27, 2011, 19:40:53 pm »
hrisi73предполагам д-р Персенска ти е предложила ин витро на естествен цикъл или т.нар. ЕЦ. Във форума има достатъчно инфо. Успех!
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #207 -: Юли 27, 2011, 21:05:01 pm »
Завърнахме се ... Много мразя това пътуване, чувствам се като парцал, а и от работа не спряха да звънят сега за домашно справки правя пфууууу писна ми вече!
Да разкажа за днес.Бяхме в клиниката в 13 ч., аз винаги съм около час по-рано, ама се застраховам заради пътуването, все пак всичко се случва.Дадоха ми от регистратурата картонче и ме изпратиха на 4 ет.Отдавна не бях преглеждана там.Лекарите бяха в обедна почивка, или поне така ми каза мацката отдолу.Носех си чашката на "Зачатие" и в нея си разтворих един Аулин.Долу в тоалетната си сложих и една свещичка "Профенид", нали обичам да се презастраховам с-у болката  :lol:
И чакането започна, в интерес на истина беше доста празно, имаше няколко мацки, които чакаха за трансфер и няколко бременни срещнах  :D Д-р Стаменов се появи около 14.30 часа и ме извикаха.Страх ме беше, няма да крия, но биопсията се оказа безболезна, усетих само, че все едно ми идва цикълът, но не е като болка.Зачаках да усетя същината, но за мое учудване д-р Стаменов каза, че е приключил 8OБлагодарих му, написа ми на едно листче какви кръвни да пусна и слязох долу в лабораторията.Та искам да успокоя всички момичета, че биопсията не е толкова страшна!
Само забравих да питам днешният ден брои ли се, за да знам кога да пратя смс за резултатите ... Другата Сряда или в Четвъртък ?
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #208 -: Юли 27, 2011, 23:37:30 pm »
evita1717 , и аз като теб се бях шашнала з абиопсията, но също като теб освен неприятно усещане,като цикъл, нищо друго нямаше. Това обаче подозирам, че е защото и аз като теб се въоръжих с аулин и свещичка профенид, иначе сигурно си боли.
Интересно ми стана защо те е карал док да пускаш кръвни след биопсия, каза ли защо и какво кръвни изследвания.
Момичета ня накоя изписвали ли са и вит. К2 и за какво е това. В стимулация съм и след три дни ми е пункцията. Утре док ми е написал вит. К - 15 капки и вдругиден също.
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #209 -: Юли 28, 2011, 07:07:22 am »

Интересно ми стана защо те е карал док да пускаш кръвни след биопсия, каза ли защо и какво кръвни изследвания.

Задължително при всяка биопсия се пускат Естрадиол и Прогестерон, изследването им е включено в цената на биопсията. Може преди биопсията, може и след това.

Важно е да се пуснат в деня на биопсията.
Предполагам, че правят някаква съпоставка между хормоните и имплантационите показатели на лигавицата.
*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #210 -: Юли 28, 2011, 08:16:14 am »
Момичета, миналия месец правих биопсия и когато ми се обади док за резултата каза, че е добра, но има още какво да се желае и затова ще направим нещо в месеца, в който връщаме замразените ембриончета. Сега започнах стимулация и понеже имам един-два фоликула само док каза, че ще върнем и замразените, обаче като го питах какво е имал впредвид и какво ще правим за лигавицата, каза че имало време и това след трансфера. Някой знае ли какво може да се прави след трансфер?

мисля, че става въпрос за РВМС - между пункция и трансфер, писано е в темата за биопсиите последните няколко страници

Момичета ня накоя изписвали ли са и вит. К2 и за какво е това. В стимулация съм и след три дни ми е пункцията. Утре док ми е написал вит. К - 15 капки и вдругиден също.

изписват ги на всички - свързани са с кръвосъсирването
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #211 -: Юли 28, 2011, 08:39:23 am »
Такааа,аз пак с моите проблеми.На 06 юли ми дойде МЦ,на 22 юли ми беше биопсията и днес 28 юли ПАК ми дойде osi_12.Това нормално ли е?Като цяло имам мнооооого нередовен цикъл и съм се ошашоваила как така 2 пъти за един месец ще имам.Дали не е резултат от биопсията  :ask:
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #212 -: Юли 28, 2011, 08:49:26 am »
Не се шашкай и на мен след биопсията ми дойде на 21 ри ден, а следващият цикъл на 22 ри ден, защото пак слагах утрогестан и явно ми се обърка цикълът. По принцип ако си слагала утрогестан преди биопсията , трябва и след нея 3-4 дни да слагаш. На мен ми дойде въпреки че слагах. На третият цикъл ми се нормализираха нещата.
Куклена  молитва
Боже, Боже... Каква красива душа.
Като кукла! Като ангел! Като звезда!
Изпрати я, Боже в този светъл дом,
дай й път, любов, подслон!
ТЕ искат детенце да имат –
дари ги, Боже, направи ги трима.
Чудото светло скоро стори –
куклата тяхна по ангел прати:
близнаци, дъщеричка, син...
Да бъде, Господи! Амин!
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #213 -: Юли 28, 2011, 09:53:10 am »
Благодаря ти ,neliana.Да,слагах си утрогестан 3 дни.Какво щях да правя без вас девойки :bighug:
*

    anajens

  • ****
  • 717
  • Нашето мило бебче е вече вкъщи!:-)
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #214 -: Юли 28, 2011, 10:02:56 am »
Евита, справила си се чудесно, аз също така бях и нищо не усетих почти, само с един аулин, пожелавам добри резулатати от биопсията, дано всичко да е наред, а за резултата аз писах съобщение и ми отговориха след някъде около една седмица!Предполагам, че ще ти се обадят преди да излезнат в отпуската!Не се притеснявай обждат се!Успех!
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #215 -: Юли 28, 2011, 16:28:43 pm »
Значи другата Сряда по обед след 14 ч. пускам смс на Доктора и си чакам ... , ако ме забрави на другият ден по същият начин ... :PЛошото е, че те от 05.08. са в отпуск и като нищо да откарам чакане до 07.09.  8OА дали да не се направя на луда и да пусна смс във Вторник ?
Силви_35, както ти е отговорила Feliandra и аз до колкото знам, се пуска редом в деня на биопсията Естрадиол и Прогестерон!
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #216 -: Юли 28, 2011, 17:16:48 pm »
Евита, дано не съм лош пророк, но според мен резултата ще е септември.
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #217 -: Юли 28, 2011, 18:45:10 pm »
Евита, дано не съм лош пророк, но според мен резултата ще е септември.
Стига де КЪДИ!Не ме отчайвай ...Самият резултат излиза наистина след 7 дни, или може и по-рано ?
Искам да знам от сега, защото ако е необходима следваща биопсия, да уговоря нещата на работа с отсъствията, че са ми основен проблем  :(
Сещам се и друго, ако някой случайно ходи в Сряда в клиниката дали не би опитал да попита директно Доктора и да ми каже каква е ситуацията?Дали с моето съгласие би предал информацията  :ask:
« Последна редакция: Юли 28, 2011, 18:47:27 pm от evita1717 »
*

    TaIChi

  • **
  • 125
  • Няма отстъпление. Има маневра. :)
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #218 -: Юли 28, 2011, 18:51:42 pm »
evita1717, на мен на биопсията през май месец, ми казаха след 3 дни да се обадя, не след 7. Биопсията ми беше във вторник и в събота беше готов резултатът. Стаменов ми се обади още същия ден след като му пуснах смс.
« Последна редакция: Юли 28, 2011, 19:09:03 pm от TaIChi »
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #219 -: Юли 28, 2011, 19:22:45 pm »
Кога ви приключват протокола по ин витрото, защо днес ми беше ЕТ и само каза д-р Персенска, че гинеколозите ще се обадят за замразяване, но кога не уточни. Проблемът е, че ние в неделя се прибираме. Не ми се идва за доплащане за замразяване. Ние сме по ФАР.