0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #160 -: Юли 23, 2011, 19:34:44 pm »
Принципният ми съвет е, като имаш въпроси да ги задаваш на лекуващия си лекар. Той или тя ще могат да ти отговорят най-точно. Ние тук не сме лекари, но дори и да сме - не сме точно твоя, нали!  :D

Аз например си имам малък тефтер, който ползвам само когато ходя в клиниката. Преди всеки преглед или манипулация, си записвам всички безумни въпроси, които са се появили в главата ми и срам, не срам питам д-р Стаменов. Той ми е свикнал и даже веднъж ми каза, че предпочита да питам него, отколкото сама да си интерпретирам възможностите.
*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #161 -: Юли 23, 2011, 19:38:19 pm »
някой има ле представа за колко време излизат резултатите от спермограмата- за един ден готови ли са?
Хриси 73, ако е обикновена спермограма - да, за един ден. Ако е разширена, може и повече дни. Най-добре питай на регистратурата дали са готови - момичетата ще ти кажат.
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #162 -: Юли 23, 2011, 19:41:47 pm »
Даааааа,Боги, ама си много права ,да знаеш. Имам си тефтер в тая връзка  :D.Не съм в стимулации .Не правя нищо . Всичко са ми изследвали и понеже лигавицата ми преди втория опит достигна едва 9 мм док каза ,че това не е добре. Та сега ми предстои трети ... , та ми я подготвят . Въпросите и аз ,като теб си ги пиша винаги ,ама не винаги съм подготвена за такива изненади .Последният път лигавицата ми беше уж наред ,а днес вече не е . Не бих задавала  такива безумно тъпи  въпроси кога ще ми е това ,кога ще мие онова ...ама вече и капаро съм дала за почивка , и направо полудях че така и не ми стана ясно дали аджеба като ми сложат пустото лекарство пак ще ме викат.Така се надявах някоя мацка да се включи , но .... както и да е .

*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #163 -: Юли 23, 2011, 19:44:28 pm »
Даааааа,Боги, ама си много права ,да знаеш. Имам си тефтер в тая връзка  :D.Не съм в стимулации .Не правя нищо . Всичко са ми изследвали и понеже лигавицата ми преди втория опит достигна едва 9 мм док каза ,че това не е добре. Та сега ми предстои трети ... , та ми я подготвят . Въпросите и аз ,като теб си ги пиша винаги ,ама не винаги съм подготвена за такива изненади .Последният път лигавицата ми беше уж наред ,а днес вече не е . Не бих задавала  такива безумно тъпи  въпроси кога ще ми е това ,кога ще мие онова ...ама вече и капаро съм дала за почивка , и направо полудях че така и не ми стана ясно дали аджеба като ми сложат пустото лекарство пак ще ме викат.Така се надявах някоя мацка да се включи , но .... както и да е .

Сори, че не мога да помогна :( Дано всичко, да е ОК и с лигавицата и с почивката.


*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #164 -: Юли 23, 2011, 20:06:07 pm »
Мацките, Дидомира, няма да бъдат много активни предвид че от 5 август клиниката е в отпуск. Сигурно, затова не се включва някоя, която би могла да ти отговори.
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #165 -: Юли 23, 2011, 20:10:40 pm »
Мацките, Дидомира, няма да бъдат много активни предвид че от 5 август клиниката е в отпуск. Сигурно, затова не се включва някоя, която би могла да ти отговори.

Ами сигурно е затова,Боги !Аз защо резервирах и хотела вече,като мислех че щом клиниката ще почива едва ли ще ме мотаят и мен ,имайки предвид ,че в клиниката все едно бомба е паднала . Нищо !Аз реших ,че за едно гледане на лигавицата все ще намеря гинеколог добър в Б-с ,който да ме види . Така ,че ако някой знае да се включва и затова  :D
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #166 -: Юли 24, 2011, 08:14:13 am »
притеснена съм от резултатите си от пролактин ,а чета страхотии за него
някой ще коментира ли показателите ми?
Пролактин - 25,54 ng/ml  референтни стойности 4,79-23,30
Виждам че  е висок но това много ли е
Пия антидепресанти и в деня в който правих изследването ме боляха гърдите защото след 3 дена ми дойде цикъла,това има ли значение?
Ако някой може да ми бъде полезен с инфо ще съм много благодарна
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #167 -: Юли 24, 2011, 08:30:43 am »
Добро утро момичета,
Питам се ....  :? всеки мимент чама да ми дойде и се чудя дали да звъня в клиниката да искам час за преглед /ние сме за ИЕЦ/, имайки в предвид, че клиниката от 05.08. е в отпуска. То няма никакво време  :ask:
Какво ще кажете? На мен нищо не ми прече да  :phone: все пак, макар да знам, че ще ми откажат.
Ако ли не се обадя, все ще ме гложди какво е можело да се случи "ако...", а и ще придобия опит как да действам в друга подобна ситуация :D
*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #168 -: Юли 24, 2011, 08:34:26 am »
Дидомира, забравила съм - прави ли хистероскопия и ако да - кога?
Мисля, че ти следят лигавицата с цел да видят от какво ще се подобри: Мисля че ще ти сложат лекарство като при биопсиите (виж темата: http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=37238.880)и да те викнат след 3 дни за преглед и евентуално биопсия. Но най-добре питай като отидеш на прегледа.
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #169 -: Юли 24, 2011, 08:37:46 am »
Дидомира, забравила съм - прави ли хистероскопия и ако да - кога?
Мисля, че ти следят лигавицата с цел да видят от какво ще се подобри: Мисля че ще ти сложат лекарство като при биопсиите (виж темата: http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=37238.880)и да те викнат след 3 дни за преглед и евентуално биопсия. Но най-добре питай като отидеш на прегледа.

Благодаря ти ,rtfrtf, но се съмнявм да ми правят биопсия.Правила съм и всичко е наред .От този агапурин обаче нещо не мога да спя и чета в страничните ефекти ,че го има- нарушения в съня. Аз и без друго го имам тоя проблем ,но и ако това лекарство спомага направо незнам сега какво да правя . Имала ли е от вас някоя такъв проблем след като го е пила ?
« Последна редакция: Юли 24, 2011, 10:27:01 am от Дидомира »
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #170 -: Юли 24, 2011, 10:19:53 am »
притеснена съм от резултатите си от пролактин ,а чета страхотии за него
някой ще коментира ли показателите ми?
Пролактин - 25,54 ng/ml  референтни стойности 4,79-23,30
Виждам че  е висок но това много ли е
Пия антидепресанти и в деня в който правих изследването ме боляха гърдите защото след 3 дена ми дойде цикъла,това има ли значение?
Ако някой може да ми бъде полезен с инфо ще съм много благодарна
Според мен Пролактина ти е леко завишен, което не е притеснително.Пусни още веднъж изследването след като ти свърши цикъла, за да си спокойна.Предполагам си спазила правилата при изследването му - изчакване 15-тина минути в спокойно състояние, без шоколад, без пипане на гърдите, ... може би пропускам нещо!
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #171 -: Юли 24, 2011, 10:27:09 am »
Дидомира, най-добре кажи на доки от кога ти е резервацията за почивката.Сигурна съм ,че ще намери решение ,какво да те правят :)
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #172 -: Юли 24, 2011, 14:17:47 pm »
На мен днес ми дойде и реших все пак да эвънна.Не эапочват процедури.Пожелахме си приятна почивка и на есен с нови сили :wink:
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #173 -: Юли 24, 2011, 15:18:08 pm »
Добро утро момичета,
Питам се ....  :? всеки мимент чама да ми дойде и се чудя дали да звъня в клиниката да искам час за преглед /ние сме за ИЕЦ/, имайки в предвид, че клиниката от 05.08. е в отпуска. То няма никакво време  :ask:
Какво ще кажете? На мен нищо не ми прече да  :phone: все пак, макар да знам, че ще ми откажат.
Ако ли не се обадя, все ще ме гложди какво е можело да се случи "ако...", а и ще придобия опит как да действам в друга подобна ситуация :D
Мила опитите на ЕЦ ги отлагат за септември, аз звънях миналия петък за тази събота, която мина и ми казаха, че на ЕЦ не записвали вече  :(
И за се чудех много дали да звъня, но си казах по добре да пробвам, че после само ще го мисля.
Така, че наесен с песен!!
*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #174 -: Юли 24, 2011, 18:06:32 pm »


Благодаря ти ,rtfrtf, но се съмнявм да ми правят биопсия.Правила съм и всичко е наред .От този агапурин обаче нещо не мога да спя и чета в страничните ефекти ,че го има- нарушения в съня. Аз и без друго го имам тоя проблем ,но и ако това лекарство спомага направо незнам сега какво да правя . Имала ли е от вас някоя такъв проблем след като го е пила ?

Не се тревожи, аз съм го пила, без всякакви странични ефекти бях, пиех го май 2 по 1 десетина дена преди трансфер. Иначе идеята е да подобри кръвоснабдяването в лигавицата, и от там да се подобри и потенциала за имплантация.
« Последна редакция: Юли 24, 2011, 18:12:36 pm от kedar »
По слънчевата страна на улицата
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #175 -: Юли 24, 2011, 18:08:47 pm »
предстои ми цветна снимка ичаса ми е 15,30
искам да попитам тъй като не съм от софия след това в състояние ли съм да се прибирам или трябва да търся вариант за спане в софия
чувам че боляло но незнам физически дали ще съм в кондиция да се прибера
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #176 -: Юли 24, 2011, 18:17:16 pm »
предстои ми цветна снимка ичаса ми е 15,30
искам да попитам тъй като не съм от софия след това в състояние ли съм да се прибирам или трябва да търся вариант за спане в софия
чувам че боляло но незнам физически дали ще съм в кондиция да се прибера


Болката е поносима! Боли около минута .Не е нужно да преспиваш в София.
*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #177 -: Юли 24, 2011, 18:21:36 pm »
 Много е  индивидуално всеки има различен праг на болка,при мен имаше голяма болка  защото и 2 ми тръби бяха запушени,някой искат и упойка ,други пият обезболяващо най добре си реши ти сама .
Пожелавам ти късмет
*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #178 -: Юли 24, 2011, 21:05:10 pm »
И аз мисля, че е строго индивидуално. Аз съм правила цветна снимка 2 пъти и нищо не усетих, но пък моя приятелка каза, че нея я е боляло. Въпреки всичко смятам, че болката няма начин да е чак такава, че да се налага да спиш в София.
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #179 -: Юли 24, 2011, 21:17:26 pm »
Чак за спане няма да стане нужда наистина!
Аз лични бях се психирала от информацията по форумите. Д-р Шефкетова ми прави снимката - златни са и ръцете. Може би защото бях подготвена за страхотии ми се стори че не си е струвало така да се терзая. Боли, малко повече от болезнен цикъл,  неприятно е, но е за много кратко. Аз лично 10 минути по-късно обиколих София пеша. Пожелавам ти хубав резултат на снимката!