0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #140 -: Юли 22, 2011, 14:01:57 pm »
Здравейте момичета имам едно въпросче.На 27 ще ходим на преглед да видим колко бебковци са.Интересува ме трябва ли да правя кръвен там в клиниката.Също така после след колко време се ходи пак на преглед за да се чуе сърдечна дейност на бебо.Явно като почива клиниката ще ме пратят някъде другаде :ask:
 :bighug: :bighug: :bighug:
Kisela 2000 стискам палци за една безпроблемна операция и едно хубаво ревящо бебе  :babyflips:

За прегледите КЪДИ ти е отговорила. Нищо, че клиниката е в отпуска на определени дни, те ще ти кажат, има лекар там и ще те прегледа.
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #141 -: Юли 22, 2011, 14:32:50 pm »
Момичета един бърз въпрос ако ОВУ-то е било вчера, кога трябва да е биопсията?
Знам че е 5 дни от доказано ОВУ, но не знам дали деня на овулацията се брои за първи или от следващият?
*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #142 -: Юли 22, 2011, 15:01:09 pm »
Ева, деня на О е нулев, от следващия броиш
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #143 -: Юли 22, 2011, 15:04:22 pm »
Ева, деня на О е нулев, от следващия броиш
Благодаря Тара!!! :D
т.е. ако вчера е била овулацията във Вторник трябва да съм на биопсия, нали ?
*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #144 -: Юли 22, 2011, 15:07:18 pm »
т.е. ако вчера е била овулацията във Вторник трябва да съм на биопсия, нали ?

да, точно така :P
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #145 -: Юли 22, 2011, 15:16:14 pm »
т.е. ако вчера е била овулацията във Вторник трябва да съм на биопсия, нали ?

да, точно така :P

Thank you  :bighug:
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #146 -: Юли 22, 2011, 15:25:04 pm »
Ваня, коензим 10 в аптеката на клиниката е на Джеймисън. Не знам дали се предлага на други места.
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #147 -: Юли 22, 2011, 18:22:30 pm »
Ваня, коензим 10 в аптеката на клиниката е на Джеймисън. Не знам дали се предлага на други места.
Благодаря! Точно това ме интересуваше, защото по принцип предлагат на повече фирми по аптеките на Ремедюм, но исках да видя коя са избрали в аптеката от нашата клиника, защото знам ,че там ще изберат най-доброто:)
Благодаря и на Radosst за отговора, но аз влезнах в онзи магазин на канала, но там ми предложиха само по 100мг.Може би не говорим за един и същ магазин :ask: Аз ходих в този: www.power-beauty.com
А искам да попитам още по колко ви е изписал доктора на вас? При мен май пише 2x2 и още нещо,което не можах да разчитам :oops: Тези хапчета по време на яденето трябва да ги пия или преди?
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #148 -: Юли 22, 2011, 22:47:15 pm »
Момичета днес бях на преглед за проследяване на овулация при д-р Персенска и тя ми каза в понеделник да отида пак, за да ми направят биопсия. Не съм наясно какво представлява точно тази процедура и дали е болезнена. Каква е стойността и, за да сме подготвени? Д-р Персенска ми каза, че се вкарва малък катетър и през него се взима материал за изследване.
А и също така искам да попитам, като си записвам час за д-р Стаменов, защо все ме пращат при Персенска. Не че имам нещо против, защото докторката е доста внимателна, но ми е интересно. Все още съм нова в клиниката и не съм наясно с доста от правилата там затова се обръщам към вас за помощ.

*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #149 -: Юли 22, 2011, 23:47:04 pm »
При всеки е различно но биопсията е болезнена, преди това пий нещо обезболяващо, аз пия спазмалгон и аулин ,пожелавам ти късмет ...,
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #150 -: Юли 23, 2011, 09:54:24 am »
Здравейте,мили дами!Вчера мина и моята биопсия.Д-р Персенска и сестрата бяха много мили и внимателни.За първи път я правих.
Epetrova,да болезнена е,но пък се търпи.За всеки случай бях си взела аулин,но не го пих.По време на  биопсията  болката беше като при идване на МЦ,но след около половин час всичко отшумя и нормално пътувах 6 часа.Така,че няма страшно.Само си вземи една превръжцица,защото слагат някакво дезинфекциращо средство и поцапва леко.
Искам да благодаря на едно девойче,което беше и то за биопсия за 3 път.Много ме успокои :bighug:
Резултатите ще ми излязат др. седмица и ако всичко е наред доки ме вика след като получа заповедта на 2 ден от МЦ да започваме :lol:
По-късно ще побликувам и резултатите от спермограмата,ааааако слууучайно някой може да ги разчете.
Лек ден,момичета!
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #151 -: Юли 23, 2011, 12:00:56 pm »
При мен нещата някак се прецакаха май ... В четвъртък уж доктора от Г.Оряховица който ме следеше беше почти сигурен, че е ОВУ, то след вчерашният преглед каза, че фол.явно няма да се спука, а уж на ехографските снимки изглеждаше "смачкан"... Офффф много се ядосах.Звъннах на д-р Стаменов, викна ме в Сряда на преглед и евентуално биопсия, ако все пак е имало ову, но предусещам, че ще ми се размине.
Яд ме е че се оставих в ръцете на друг доктор, защото ми е невъзможно постоянно отсъствие от работа, но се убедих, че в В.Търновско определено няма на кого да се разчита дори и за следене.Ако бях в София щяха да разберат и може би да ми изпишат Утрогестан и щеше да се осъществи биопсията.
Моля, разбиращите от ехографски снимки да погледнат двете, които качих в Четвъртък и да ми кажат тяхното мнение, за да знам имам ли все пак дори и минимален шанс действително да е имало ОВУ в Четвъртък?

http://evita1717.snimka.bg/other/az.608289

Имам и още едно въпросче може ли примерно да е имало ОВУ, а някой от вървящите по-назад фол.да е пораснал или трябва да се "пометени" всичките с пукането на един.Странно ми е че на 13 ден.фол.ми беше 15 мм.,на 15 ден вече се вижда, че е смотан някак, тогава нямам размери от него, а е просто снимка, на която се вижда, и вчера вечерта доктора го вижда 13 мм.Не че не е възможно предполагам ама ...
« Последна редакция: Юли 23, 2011, 12:13:47 pm от evita1717 »
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #152 -: Юли 23, 2011, 14:25:51 pm »
Здравейте,мили дами!Вчера мина и моята биопсия.Д-р Персенска и сестрата бяха много мили и внимателни.За първи път я правих.
Epetrova,да болезнена е,но пък се търпи.За всеки случай бях си взела аулин,но не го пих.По време на  биопсията  болката беше като при идване на МЦ,но след около половин час всичко отшумя и нормално пътувах 6 часа.Така,че няма страшно.Само си вземи една превръжцица,защото слагат някакво дезинфекциращо средство и поцапва леко.
Искам да благодаря на едно девойче,което беше и то за биопсия за 3 път.Много ме успокои :bighug:
Резултатите ще ми излязат др. седмица и ако всичко е наред доки ме вика след като получа заповедта на 2 ден от МЦ да започваме :lol:
По-късно ще побликувам и резултатите от спермограмата,ааааако слууучайно някой може да ги разчете.

daninka80 а колко време продължва процедурата и колко парички ти излезе?
Лек ден,момичета!

Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #153 -: Юли 23, 2011, 14:30:18 pm »
При всеки е различно но биопсията е болезнена, преди това пий нещо обезболяващо, аз пия спазмалгон и аулин ,пожелавам ти късмет ...,


Rymu38 благодаря ти за подкрепата. Ще ми е за първи път и не съм наясно.

Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #154 -: Юли 23, 2011, 18:13:24 pm »
някой има ле представа за колко време излизат резултатите от спермограмата- за един ден готови ли са?
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #155 -: Юли 23, 2011, 18:28:03 pm »
Момичета ,спешно се нуждая от отговор.Бях на преглед днес за проследяване на лигавицата. Оказва се,че продължавам с лечението и ме викат евентуално в четвъртък за да ми сложат някакво лекарство,ако се наложи.Знае ли някоя от вас след като ми сложат това лекарство дали ще ме викат и на кой ден.Ужасно съм притеснена ,щото вече имаме резервация за морето ,а се оказва че май няма да можем да отидем и затова задавам глупавите си въпроси тук .
*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #156 -: Юли 23, 2011, 18:50:54 pm »
Момичета ,спешно се нуждая от отговор.Бях на преглед днес за проследяване на лигавицата. Оказва се,че продължавам с лечението и ме викат евентуално в четвъртък за да ми сложат някакво лекарство,ако се наложи.Знае ли някоя от вас след като ми сложат това лекарство дали ще ме викат и на кой ден.Ужасно съм притеснена ,щото вече имаме резервация за морето ,а се оказва че май няма да можем да отидем и затова задавам глупавите си въпроси тук .
Дидомира, не става ясно с каква цел ти проследяват лигавицата.
*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #157 -: Юли 23, 2011, 18:54:13 pm »
ЕПетрова, биопсията е 200 лв., ако не се лъжа.
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #158 -: Юли 23, 2011, 18:58:21 pm »
Момичета ,спешно се нуждая от отговор.Бях на преглед днес за проследяване на лигавицата. Оказва се,че продължавам с лечението и ме викат евентуално в четвъртък за да ми сложат някакво лекарство,ако се наложи.Знае ли някоя от вас след като ми сложат това лекарство дали ще ме викат и на кой ден.Ужасно съм притеснена ,щото вече имаме резервация за морето ,а се оказва че май няма да можем да отидем и затова задавам глупавите си въпроси тук .
Дидомира, не става ясно с каква цел ти проследяват лигавицата.

 :oops:Сори!

Днес ми е шести ден и е едва 2 мм. Слагах си глобули виагра,пих дуфастон .. и да не изброявам.След днешния преглед док .каза ,че положението е лошо и ме вика в четвъртък отново след като включи и агапурин.Ако пак е зле ще ми слагат някакво лекарство ,което не разбрах какво е !
*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #159 -: Юли 23, 2011, 19:29:20 pm »
:oops:Сори!

Днес ми е шести ден и е едва 2 мм. Слагах си глобули виагра,пих дуфастон .. и да не изброявам.След днешния преглед док .каза ,че положението е лошо и ме вика в четвъртък отново след като включи и агапурин.Ако пак е зле ще ми слагат някакво лекарство ,което не разбрах какво е !
Пак не става особено ясно, мила. В стимулация ли си? Защото, ако идеята е да ти нарасне лигавицата, явно ще правите инвитро или икси. Аз поне така разбирам. Макар, че честно казано не си написала защо ти следят лигавицата.
Агапуринът обикновено е за НК-клетки - за това ли го дават при теб?
А пък за лекарството, дето ще ти слагат евентуално ще имаш възможност да питаш в четвъртък, така че не си задавай сама твърде много въпроси.