0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #40 -: Юли 19, 2011, 00:52:04 am »
Моят мъж прави SDI+SMO и цената беше 140лв преди 3-4 месеца.
*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #41 -: Юли 19, 2011, 10:17:31 am »
Вчера в 22 часа ми беше прегледа при доктора, който ми следи фол., преди предстоящата биопсия.Не знам до къде ще я докараме, ама малко ми е странен :lol:Гледа първо левият Я там бил доминантният фол., след малко поглежда десният-там бил доминантният ...  8O Както и да е, ще видим до къде ще я докараме, утре съм пак на преглед.

 :D :D :D  положението е трагично, ако един разбира какво вижда,  други 10 - не.
Ние все роптаем тук за различни  разминавания, но като сравних покрай биопсиите закакво става въпрос....ще  си се натискаме при нашите доктори.

Отивам в Селена - стая, около 50кв.,  в един ъгъл  бюро, в друг мивка,  в трети ехограф  с кушетка ,  в четвърти стол. "Лягай на кушетката и ръцете под дупето"  ми викат - аз  8O,  ама  защо не на стола? - "така ми е по-удобно" ,  но неудобството  е за мен, че тялото е  под прав ъгъл и боли, и   се почва - " ама май руптурирал,  но  не  съвсем,  има нещо  като течност....май  току що  е руптурирал"  -  срещу  40 лв на касата.

Друг случай, виждам,че е намалял от  предния ден,  и апарата  го отчита,  вижда се безформен,  споделям - "е, я какъв е хубав" ,  излизам  и звъня на спешния на клиниката и ми казват - " почвай веднага утрогестан, че ще изпуснем биопсията"

Пак друг случай,   фоликул - 10 мм., 7,6,5мм.  и т.н. - то е ясно,че един ще  стане  доминантен - "абе, ти дане си в  стимулация" ?




За  СДИ   теста,  за  вторично  изследване,  платихме  само  самия  тест - 100 лв.,  без   цената на  спермалния анализ  - 40 лв.  
« Последна редакция: Юли 19, 2011, 10:27:29 am от Тара »
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #42 -: Юли 19, 2011, 10:32:24 am »
Тара, хаххааа развесели ме тази сутрин, особено с "ти да не би да си в стимулация"  :D :D
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #43 -: Юли 19, 2011, 11:05:10 am »
Моят преглед мина тази сутрин, лигавицата ми е добра по думите на д-р Персенска - 9мм, и реколтата е богата - 10 фоликула на десния яйчник и 7 на левия, като за левия не съм много сигурна, уж толкова ги преброих  :D
След час отивам на акупунктура и после ще чакам протокола и инжекция.
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #44 -: Юли 19, 2011, 14:01:40 pm »
Миналия месец като говорих сьс Силвия ми каэа,че ще почват процедури до към 21,07
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #45 -: Юли 19, 2011, 14:04:07 pm »
Здравейте момичета,и аз да си споделя това онова.Вчера успях да си взема час за цветна снимка - за първи път ще я правя и малко тръпна ,защото чувам че доста боли.Казаха ми да си взема профенид 3 свещички- това според вас достатъчно ли е за болката - трябва ли да взема още нещо? ако някой има опит нека ми каже.И на следващия ден съм н апреглед при д-р Персенска - не ми е ясно защо - направила съм си неолбходимите изледвания и предполагав ще иска да ги види?Ако някой е минал по този път моля да сподели опит,че съм доста объркана
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #46 -: Юли 19, 2011, 14:07:21 pm »
Здравейте момичета,и аз да си споделя това онова.Вчера успях да си взема час за цветна снимка - за първи път ще я правя и малко тръпна ,защото чувам че доста боли.Казаха ми да си взема профенид 3 свещички- това според вас достатъчно ли е за болката - трябва ли да взема още нещо? ако някой има опит нека ми каже.И на следващия ден съм н апреглед при д-р Персенска - не ми е ясно защо - направила съм си неолбходимите изледвания и предполагав ще иска да ги види?Ако някой е минал по този път моля да сподели опит,че съм доста объркана

Всичко е индивидуално . Някой момичета казват ,че не ги е боляло . Ако искаш освен свещичките , час преди снимката пий и един аулин . За следващия ден имаш час ,може би за да коментирате резултата и какво следва .
Успех!
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #47 -: Юли 19, 2011, 15:22:54 pm »
Здравейте, д-р Персенска каза, че няма проблем да се започна инвитро, въпреки, че бял кръводарител този месец. За съжаление се оказа, че имам 2 задържали фоликула и отложиха старта на процедурата за септември. Сега ще пия дуфастон (10дни х 1 от 16 ден на цикъла) + мелатонин + метфогама. В тази връзка искам да попитам, кога след 10 дни прием на дуфастон идва цикъла т.е. може ли да дойде докато го пия или след като спра. Планирам отпуска в началото на септември и се опитвам да преценя как ще ми е като дати цикъла тогава.
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #48 -: Юли 19, 2011, 15:27:36 pm »
Здравейте, д-р Персенска каза, че няма проблем да се започна инвитро, въпреки, че бял кръводарител този месец. За съжаление се оказа, че имам 2 задържали фоликула и отложиха старта на процедурата за септември. Сега ще пия дуфастон (10дни х 1 от 16 ден на цикъла) + мелатонин + метфогама. В тази връзка искам да попитам, кога след 10 дни прием на дуфастон идва цикъла т.е. може ли да дойде докато го пия или след като спра. Планирам отпуска в началото на септември и се опитвам да преценя как ще ми е като дати цикъла тогава.

Охх, честито и на теб с тоя дуфастон тогава. Аз го спрях в петък и ми дойде след три дни ! При всеки е различно обаче, но до седмица трябва да ти дойде. До като го пиеш не би трябвало да ти дойде !
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #49 -: Юли 19, 2011, 15:55:12 pm »
някъде бях чела че клиниката ще излиза в отпуск целия август - някой знае ли дали е така,да знам и аз как д апланирам почивтака си?
*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #50 -: Юли 19, 2011, 15:56:43 pm »
някъде бях чела че клиниката ще излиза в отпуск целия август - някой знае ли дали е така,да знам и аз как д апланирам почивтака си?


Да август са почивка.

Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #51 -: Юли 19, 2011, 16:14:41 pm »
което означава ,че не се правят никакви манипулации ,изследвания? така ли?
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #52 -: Юли 19, 2011, 16:21:59 pm »
което означава ,че не се правят никакви манипулации ,изследвания? така ли?


Точно така.
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #53 -: Юли 19, 2011, 16:54:50 pm »
някъде бях чела че клиниката ще излиза в отпуск целия август - някой знае ли дали е така,да знам и аз как д апланирам почивтака си?


Да август са почивка.
от 5 август до 5 септември са в отпуск
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #54 -: Юли 19, 2011, 19:43:59 pm »
Сигурно ще ме упрекнете, но...
Загубила съм рецептата от др. Стаменов. Изписа ми Мелатонин и Метфогама. Отидох в аптека, но не знаех кое да взема, че има с различни милиграми.  Как най-често ги изписва?!?!
Спомням си, че мелатонина е 0,30-1,00 час преди лягане...

"Бъди благодарен за това, което имаш. Накрая ще имаш повече.
Ако се концентрираш върху това, което нямаш, никога няма да имаш достатъчно."
*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #55 -: Юли 19, 2011, 19:53:29 pm »
Мелатонин 3мг един час преди лягане.
Метфогама 1000мг по половинка веднъж дневно, половин час след хранене.
Така са моите.
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #56 -: Юли 19, 2011, 20:07:59 pm »
Така ще ги взимам и аз. /Май и на мен бяха така изписани, но не съм сигурна/. Нямам ПКЯ и не съм правила изследавне за инсулинова резистентност.
Благодаря, Попчо.

"Бъди благодарен за това, което имаш. Накрая ще имаш повече.
Ако се концентрираш върху това, което нямаш, никога няма да имаш достатъчно."
*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #57 -: Юли 19, 2011, 20:31:02 pm »
При мен доктора изписа Метфогамата по време на вечеря,така се усвоявала по-лесно.
В аптеката има Метфогама от 500 и не е нужно да я делиш на половина.
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #58 -: Юли 19, 2011, 20:31:37 pm »
Аз съм на сиофор 1000, 2 пъти по 500. Щом си загубила рецептата отиди за нова.
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #59 -: Юли 19, 2011, 21:44:03 pm »
Върнах се от София и искам с голяма болка и огорчение да споделя нещо, което касае всички пациентки на клиника Малинов/Надежда навършващи 42г. като мен и опитващи се да подадат документи за 2 или 3 опит по Фонда.

Чували сте , че документите на 42годишните има възможност да се разгледат с приоритет и да им бъде връчена заповед в много по-къс срок, за да се вместят в изискването на наредбата до 43г. Това до някъде компенсира дългите години , в които държавата ни беше забравила...

Да, ама НЕ , според д-р Стаменов!

Единствен той е подал молба до ръководството на фонда, че поради претовареност с пациенти, не желае да му връщат 42годишните толкова бързо с нови заповеди, за 2 или 3 опит.
Като оправдание е изписал още, че има много по-млади, които не успява да обслужи с по 1 опит.

Най-долното е това, че Силвия се опита нещо да ми каже, но гледайки настрани, а не в очите ми го омота. Защура се при докторите да пита какво да направи, защото днес все още съм на 41, от утре съм на 42 реално....и в крайна сметка явно се реши въз основа на това да ми се изготвят документи за Фонда.

Но никой , подчертавам го, никой то НАШИТЕ хора в клиниката не намери смелост да ме осведоми право в очите....Трябваше да отида във фонда и ЧУЖДИТЕ хора там да ми дадат да прочета молбата и съответно заповедта на д-р Лалев и да ми изкажат съжалението си...


В момента пред мен е дилемата - друга клиника и заповед за 2 опит още есента или 1год. разкатавки  и лицемерни усмивчици и ...самофинансиран 2 опит, от който ще затъна в заеми.


Моля ви , приемам всякакво мнение, споделете ми какво мислите, защото аз съм в ступор от обида и самосъжаление...


пп. Само ви моля, да коментирате пътя , който смятате , че е редно да предприема аз. Не кометнирайте действията на д-р Стаменов срещу 42годишните му пациентки и удобния отговор на д-р Лалев. Нито има смисъл, нито си заслужава...Ясно е, че от нас високи резултати не могат да се очакват и ще ни подхвърлят като горещ картоф.





« Последна редакция: Юли 19, 2011, 21:50:29 pm от New Love »
Преди да си създадено, аз те исках!
Преди да си родено - те обикнах!
В съня си видях лицето ти и знаех , че съм влюбена!
Преди да си заченато, аз знаех , че ще умра за теб!
Това е чудото на неосъществената майчина любов!
Моята любов!


Дневникът на New Love
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=45823.msg827306#msg827306