0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #860 -: Октомври 03, 2011, 17:38:06 pm »
Здравейте,момичета!Понеже съм нова в темичката бихте ли ми казали как се свързвате с доктор Стаменов ако нещо ви се наложи?
*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #861 -: Октомври 03, 2011, 18:02:19 pm »
pimi, аз звъня на мобилния и ако не вдигне (по обективни причини най-често не вдига) му пускам sms на мобилния. Спешния телефон на клиниката също може да ползваш.
*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #862 -: Октомври 03, 2011, 20:25:58 pm »
За Ка-vit да Ви кажа. Предният път преди пункцията мъжът ми се беше пощурил, че не можем да ги намерим. Намерихме таблетки. Отиваме до клиниката вечерта, нали винаги има сестра или акушерка. И тъй като става дума за витамин все пак, макар и специфичен, очаквам че ще може да ми каже при положение, че трябва да пия 2 пъти по 10 капки май беше, колко таблетки да приема. Да ама сестрата вдига рамене и казва да си питам д-р Стаменов, щото той ги е изписал. Решавам аз, че да звъня в 22.30ч. на доктора за подобна глупост просто няма да стане и си викам "Айде ще звънна на спешния". Е,звъня аз и ми вдига пак д-р Стаменов. Пита ме там какви милиграми са таблетките, каза да пия 1 т. вместо капките и че сме ОК. А на мен ми стана супер неудобно, че го притесних за такава глупост. Щото прочетох листовката в интернет и видях, че е витамин, който се предписва във връзка с кръвосъсирването преди операции. Ама паника сме си, какво да се прави. :lol:
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #863 -: Октомври 03, 2011, 20:31:37 pm »
Момичета,писах и в друга тема,но никой не е отговорил затова рещих и тук да попитам.Днес ми беще 10 ден от цикъла и Е2 е със стойност 95,а фоликула ми е 15 мм.Много се притеснявам дали ще стигна до пункция,утре пак ще пускам Е2,моля ви кажете ми мнението си,мисля си че фоликула е голям а естрадиола малък.
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #864 -: Октомври 03, 2011, 20:38:12 pm »
Момичета,писах и в друга тема,но никой не е отговорил затова рещих и тук да попитам.Днес ми беще 10 ден от цикъла и Е2 е със стойност 95,а фоликула ми е 15 мм.Много се притеснявам дали ще стигна до пункция,утре пак ще пускам Е2,моля ви кажете ми мнението си,мисля си че фоликула е голям а естрадиола малък.

Няма смисъл от излишна паника. Просто изчакай до утре - вярвам, че ще е пораснал. 10-ти ден е раничко за ову. Колко ти е ЛХ и кога обикновено ти е овулацията?
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #865 -: Октомври 03, 2011, 20:42:35 pm »
Не знам колко ми е Лх по време на овулация,но Лх ми е 5.68, а Прог 0,80 това са резултатите от днес на 10 ден.
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #866 -: Октомври 03, 2011, 20:50:31 pm »
Значи е рано за ову - ЛХ е ниско. Просто изчакай.
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #867 -: Октомври 03, 2011, 20:57:53 pm »
Благодаря Ви!
*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #868 -: Октомври 03, 2011, 21:44:33 pm »
Емилия, няколко момичета сме ти писали в другата темичка. Но както и тук са ти писали - СПОКО! Щом те викат пак, значи вървите напред, а това е най-важното!
*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #869 -: Октомври 04, 2011, 14:19:42 pm »
pimi, аз звъня на мобилния и ако не вдигне (по обективни причини най-често не вдига) му пускам sms на мобилния. Спешния телефон на клиниката също може да ползваш.

Благодаря,свързах се.
*

    rumi 84

  • ***
  • 215
  • Вярвам в чудесата!
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #870 -: Октомври 04, 2011, 17:53:01 pm »
Здравей те и от мен мина и днешния преглед нещата са много добре имам по 8фоликула в яичник по 15мм некои са и 17 сега съм на преглед на 06,10от днес съм на Меногон по 3ампули пожелавам успех на всички,
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #871 -: Октомври 04, 2011, 21:12:01 pm »
здравейте момичета, най-после мина и моята хистерскопия след като ме отлагаха от март месец, приблизитлно около 7 пъти сменяха датата..както и да е.сега друго ме вълнува. казаха ми 7 дни след това да си запазя час за промивка, така и направих, но когато отидох и седнах на стола, споделих че все още малко кървя, казаха ми че няма да ми направят промивката, защото може да стане инфекция, като попадне в коремната кухина. аз се разстроих, защото никой не ми обясни, че не трябва да кървя за промивката, а пътувам от варна, специално заради това. търкалях 1000 километра напразно, казаха ми, че съм се поразходила малко, това отново ме натъжи и все повече ме разочарова отношението ... въпросът ми е за какво се прави промивката, и има ли вариант да не се прави изобщо? защото днес ми е 22 ден, а все още имам зацапване. хистерото беше на 12 ден. и хистологичните изследвания след колко време стават готови и на кого да звънна, за да ми каже резултата? благодаря предварително!
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #872 -: Октомври 04, 2011, 21:21:17 pm »
Здравей Kidpopo!
Чудесно, че си успяла да минеш хистероскопията и вече е зад гърба ти.Аз също съм имала, но зацапване имах само в деня на операцията и следващият.Също ходих на промивки - 2 бр. на 7-8 ден след хистерото и още една след седмица някъде след първата мисля, че беше.При мен отстраняваха двурога матка и запушваха тръбите.Не знам какво са ти правили, но на мен никога не са ми казвали до ден днешен нищо за резултат от хистология.Не знам дали са ми правили такова изследване ... Имам епикриза, но от нея е видно какво е работено, поне до колкото разбрах предвид терминологията.
Неприятно е, че не си уведомена, че промивки не се правят ако има зацапване.Отвратително е като се получи така още повече, че пътуваме от далеч и нагласяме толкова неща ...Съжалявам, за случилото се.Мисля, че с промивката се вкарва някакво лекарство, но защо и с каква цел не мога да ти кажа.
*

    iva17

  • ****
  • 915
  • Когато всичко е загубено, остава бъдещето.
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #873 -: Октомври 04, 2011, 21:51:15 pm »
Здравей Кидпопо, на мен не са ми правили промивка, но при мен хистероскопията беше само диагностична и нищо не са коригирали и отстранявали. Така че явно зависи от това, какво е правено на хистероскопията, но щом са ти казали да си запишеш час за промивка, то значи при теб трябва и не се отказвай да я направиш. Наистина се е получило неприятно недоразумение, но въпреки това не се отказвай да я направиш. Според мен промивките след хистероскопия се правят именно за да се избегнат инфекции. Другите промивки ( след лоша биопсия например) са вече различен вид. Ти попита ли дали можеш да я направиш във Варна при лекар, с който клиниката работи там? А иначе и на мен не са ми дали никакви хистологични изследвания, не знам дали изобщо се правят при хистерото, в епикризата ми не пише.
« Последна редакция: Октомври 04, 2011, 21:57:59 pm от iva17 »
Всичко винаги завършва щастливо. Ако приключи зле, значи това не е краят :)
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #874 -: Октомври 04, 2011, 21:57:50 pm »
Здравейте,
Интересува ме телефона на д-р Персенска.Моля, ако някой го знае да ми го прати на лични.
*

    rumi 84

  • ***
  • 215
  • Вярвам в чудесата!
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #875 -: Октомври 04, 2011, 22:12:55 pm »
Здравейте,
Интересува ме телефона на д-рСтаменов.Моля, ако някой го знае да ми го прати на лични.Ще съм му много благодарна.
   
*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #876 -: Октомври 04, 2011, 23:41:14 pm »
Аз след хистероскопията се събудих с мисълта 'Абе, мен нещо няма ли да ме боли', защото никаква болка не усетих. Седнах си на леглото, понеже ми казаха, че докторите минават при всеки. При нас минаха веднага, след като се събудихме, и с всеки поговориха за резултатите. А аз разбрах, че нещо ми е правено само по малкото капки кръв на превръзката без болка и понеже докторът ми каза, че процедурата е минала. За кръвта си казах "Много важно" и всичко мина, без да усетя нищо. :balk_110:
*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #877 -: Октомври 05, 2011, 07:17:28 am »
На мен в края на протокола от хистероскопията ми е написан резултатът от хистологията и номера на изследването. Изисквах протокол от хистероскопията, за да ми възстановят разходите от допълнителното здравно осигуряване. Някъде около 2 седмици минаха от хистероскопията до получаването ми на протокола от нея.
И аз мисля, че в зависимост какво са ти правили, се назначават допълнителни изследвания и манипулации.
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #878 -: Октомври 05, 2011, 12:05:02 pm »
Момичета, от кого взимате епикриза или протокол след хистероскопията ?
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #879 -: Октомври 05, 2011, 12:31:59 pm »
Момичета, от кого взимате епикриза или протокол след хистероскопията ?
От секретарките на 4 ет., при които се съхраняват досиетата ни.Извадиха моята епикриза, не беше подписана от д-р Шевкетова в случая, защото тя ми прави операцията, занесоха и я за подпис, направиха ми копие, което долу на регистратурата ми завериха с печат.