0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #640 -: Септември 15, 2011, 13:37:07 pm »
какво имаше толкова трудно
*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #641 -: Септември 15, 2011, 14:05:09 pm »

:heartbeat: :balk_21:
*

    iva17

  • ****
  • 915
  • Когато всичко е загубено, остава бъдещето.
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #642 -: Септември 15, 2011, 17:39:41 pm »
Момичета, всички се печем на един огън, да не ставаме дребнави и да не се караме за глупости. Относно правописа - нека да не се правим на учителки, все пак не сме във форум по български език и литература. Който колкото и както може, така и си пише. Всеки е с различно образование и професия, но всички сме с общ проблем и това е причината да сме в тази тема. Нормално е момичетата, на които предстои първи опит да са много по-притеснени и да задават въпроси, които на нас вече ни се струват глупави и елементарни. Нека бъдем толерантни, всеки нов във форума да се чуства добре приет, за да можем наистина да си бъдем полезни. И нека всички сбъднем мечатата си :)
Всичко винаги завършва щастливо. Ако приключи зле, значи това не е краят :)
*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #643 -: Септември 15, 2011, 17:44:08 pm »
Момичета, всички се печем на един огън, да не ставаме дребнави и да не се караме за глупости. Относно правописа - нека да не се правим на учителки, все пак не сме във форум по български език и литература. Който колкото и както може, така и си пише. Всеки е с различно образование и професия, но всички сме с общ проблем и това е причината да сме в тази тема. Нормално е момичетата, на които предстои първи опит да са много по-притеснени и да задават въпроси, които на нас вече ни се струват глупави и елементарни. Нека бъдем толерантни, всеки нов във форума да се чуства добре приет, за да можем наистина да си бъдем полезни. И нека всички сбъднем мечатата си :)
:good_post:


Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #644 -: Септември 15, 2011, 17:50:24 pm »
Момичета, всички се печем на един огън, да не ставаме дребнави и да не се караме за глупости. Относно правописа - нека да не се правим на учителки, все пак не сме във форум по български език и литература. Който колкото и както може, така и си пише. Всеки е с различно образование и професия, но всички сме с общ проблем и това е причината да сме в тази тема. Нормално е момичетата, на които предстои първи опит да са много по-притеснени и да задават въпроси, които на нас вече ни се струват глупави и елементарни. Нека бъдем толерантни, всеки нов във форума да се чуства добре приет, за да можем наистина да си бъдем полезни. И нека всички сбъднем мечатата си :)

Напълно подкрепям думите ти мила. Вместо да се подкрепяме една на друга ние само се изнервяме още повече.

*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #645 -: Септември 15, 2011, 18:01:49 pm »
Ей, момичета, тук не сме, за да си правим пунктуационни, правописни или други забележки, моля ви! А и дали има нови правила в граматиката и правописа оставям да се занимават филолозите. :)
Тук съм за подкрепа, информация и за да споделя.
Ясно е, че всеки си има собствен капацитет и възможности, но нека не забравяме, че сме от един биологичен вид и пол и само това е важно за целта.
А не кой бил умен, пишел или не пишел с грешки, знаел или не знаел нещо.
Моля ви!
*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #646 -: Септември 15, 2011, 19:08:44 pm »
благодаря момичета дадохтеми кураж да пиша, толкова ми идва от раката толкова мога какво да направя   
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #647 -: Септември 15, 2011, 19:24:40 pm »
Момичета, под голямо напрежение сме, не си забелязвайте.
Евче, пази нервите! Цун!
Като питате за болката, пък да Ви кажа, ама да не съжалявате  :D  :wink:
Добре, че преди година не съм се сетила да питам и никой не е споделял, защото ...ако знаех какво ме чака... Мен към 4-ти ден от стимулацията все едно ме удари ЗИЛ още при ставане от леглото - пълна липса на сили и настроение. Предния ден се разхождах из София и си бях ОК. До пункцията положението стана "носят ме мамо, влачат ме", с усещане, че мъкна два топуза между краката си. Отвръщение от миризми на цветя, копър, парфюми и ястия.За пункцията имах представа, че заспивам за малко, после се събуждам и си тръгвам. Да, ама не! Събудих се и нямах усещане от кръста надолу. Пълно вцепенение, последвано от ужасна болка ниско долу на стомаха. Акушерката ми помогна да се претърколя и изправя. Бях подута като балон. Първите крачки към тоалетната бяха придружени с подкосяващи спазми. Имах непреодолимо чувство за пикаене, без да мога да изпишкам повече от 2-3 капки. Преди и след пункцията имах общо 5 банки калции, поставян срещу хиперстимулацията. Не ми помогна особено. Пътуването в колата, ежедневните тоалети и спането баха кошмарни. Имах нужда от чужда помощ за всичко. Трансферът...беше моят христов кръст! Аз съм доста пълна, представете си ме и издута ... Покатерено кълбо на гинекологичния стол и обърнато надолу с главата, с разпнати крака и ръце, с разчепетено от спекулума влагалище, чиито болт попадна директно върху хемороида ми. Апропо, д-р Стаменов с такъв ентусиазъм го завинтваше, че пропищях с глас... Със сетни сили прошепнах на д-р Шефкетова какво точно ми е защипано... Нямаше ефект, викнаха ми да мирувам, че от шаване го изплювам...спекулума... Два пъти ми го завинтва... Между "Не дишай " и самостоятелните решения, че все пак ми се налага да вдишна стигнах полугласно до извода, че природата го е измислила едно такова оргазмово, пълно с удоволствие и любовна нега, пък на мен се е паднало разпятието и спекулумът (който аз наричам "оновагадноджилязу").
Положението след трансфера също не беше розово. Имах няколко кризи с големи болки. Помагаше ми свещичка профинед - безценно лекарство, за 10 мин елиминира болките и се вдигаш на крака все едно нищо не е било.Някъде към 12-тия ден рязко ми олекна. Симптомите на хиперстимулацията изчезнаха, подутото влагалище също, престанаха да ме връхлитат нощни оргазми и някъде дълбоко разбрах, че всичко е свършило.

Мен ме боля, други не чак толкова-търпимо, трети - почти нищо, при всеки е различно! Не се настройвайте за най-лошото, не се знае как ще е при вас.

пп. Храненето ми също пострада - можех да ям само най-отвратителните, смачкани и изсъхнали банички - подметка, по възможност с извара или някаква застояла суха питка. Въображението, че са ги лазили мухи ми беше повече от апетитно... За пиене - натурален сок портокал. От всичко друго ми ставаше лошо.

Дано не съм Ви уплашила много. Забравя се. Дори да го изживея отново умножено по 2 пак ще направя опит! Само Бог да помага!
Преди да си създадено, аз те исках!
Преди да си родено - те обикнах!
В съня си видях лицето ти и знаех , че съм влюбена!
Преди да си заченато, аз знаех , че ще умра за теб!
Това е чудото на неосъществената майчина любов!
Моята любов!


Дневникът на New Love
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=45823.msg827306#msg827306
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #648 -: Септември 15, 2011, 19:39:16 pm »
Момичета имам нужда от вашата помощ и то спешно,пак се притесних.Получих си резултата,току що от имунологичните изследвания:Завишени ми са тези стойности
CD16+CD56+   NK cells    14 %   < 12 %    А това е заклчението,което са ми написали:Препоръчва се агапурин retard  1 таблеткa от 400мг дневно, Ideos 1т./дн  и Оксибор форте 1т./дн.до процедурата. Контрол при (+) тест за бременност.

Моля Ви кажете ми мнението си,дали са притеснителни резултатите ми.Благодаря ви предварително.
*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #649 -: Септември 15, 2011, 19:54:50 pm »
emilia_k, и моите резултати на имунологичните бяха същите и д-р Шевкетова каза, че не са притеснителни-даде ми Агапурин и Омега 3.
*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #650 -: Септември 15, 2011, 19:59:23 pm »
Искам да попитам има ли някоя, която да е правила биопсия около средата на м.юли и дали си е получила резултата? Благодаря на всички момичета,които се отзоваха и ми пратиха тел на д-р Персенска,но и до днес нямам резултат.Няколко пъти звънях на секретарките, пратих sms на док, но резултат никакъв.Вече не знам какво да правя-изпуснах и този месец, а заповедта си тече...
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #651 -: Септември 15, 2011, 20:12:02 pm »
Момичета, всички се печем на един огън, да не ставаме дребнави и да не се караме за глупости. Относно правописа - нека да не се правим на учителки, все пак не сме във форум по български език и литература. Който колкото и както може, така и си пише. Всеки е с различно образование и професия, но всички сме с общ проблем и това е причината да сме в тази тема. Нормално е момичетата, на които предстои първи опит да са много по-притеснени и да задават въпроси, които на нас вече ни се струват глупави и елементарни. Нека бъдем толерантни, всеки нов във форума да се чуства добре приет, за да можем наистина да си бъдем полезни. И нека всички сбъднем мечатата си :)
:balk_47: :balk_47: :balk_47: :balk_47: :balk_47: :balk_47: :balk_47: :balk_47:
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #652 -: Септември 15, 2011, 20:33:09 pm »
Искам да попитам има ли някоя, която да е правила биопсия около средата на м.юли и дали си е получила резултата? Благодаря на всички момичета,които се отзоваха и ми пратиха тел на д-р Персенска,но и до днес нямам резултат.Няколко пъти звънях на секретарките, пратих sms на док, но резултат никакъв.Вече не знам какво да правя-изпуснах и този месец, а заповедта си тече...
Any_y, аз правих в края на месец юли на 27.07.След 5 дни започнах да пращам смс-и на д-р Стаменов/той ми прави биопсията и затова на него/, мисля че 3 дни по ред пусках с надеждата да ми се обади с резултат.В деня когато въобще не му пратих смс сам се обади и ми съобщи резултата. :wink:
В съобщението пишеш ли си имената и датата на която е направена биопсията?
Препоръчвам ти да звъннеш на секретарките и да помолиш да ти смъкнат досието при лекаря.
П.С.Аз пращах смс-ите вечер след 19ч., за да не ги притеснявам по време на прегледите на момичетата в стимулация, но май не беше правилната стратегия 8)
« Последна редакция: Септември 15, 2011, 20:44:54 pm от evita1717 »
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #653 -: Септември 15, 2011, 20:48:13 pm »
New Love, много описателен пост. Всичко е субективно наистина и прагът на болката е различен за всеки, но кураж.
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #654 -: Септември 15, 2011, 20:58:24 pm »
New Love,пък аз си мислех, че аз нямам праг на болка!
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #655 -: Септември 15, 2011, 21:30:08 pm »
Вили, много си добра с думите и обясненията бе душе  :D :D :D
Само не разбрах защо на трансфера си с обърната надолу глава ??? 8O
« Последна редакция: Септември 15, 2011, 21:38:44 pm от evita1717 »
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #656 -: Септември 15, 2011, 21:36:23 pm »
Това и аз не го разбрах, но колкото ми звучеше трагично, толкова и комично беше написано :)
*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #657 -: Септември 15, 2011, 21:47:03 pm »
Сладурки, аз при стимулацията нищо не усещах, само едно професионално боцкане всяка вечер. Направихме 7-8 фоликула, без да имам никакво усещане, че нещо става в мен. Само доки ги виждаше на ехографа.
:balk_600:
*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #658 -: Септември 15, 2011, 22:17:11 pm »
Вилии, ще ме умориш ти бе душко :lol:, с теб никога не е скучно :lol:
Смяла съм се на описанието ти с глас, не от лоши чувства;  велико описание :lol:


Аз се върнах от София.....костелив орех съм, само, че те късно го разбраха :lol:, сега ще мислим и къдрим :wink:


А за болката от пункцията, аз съм с висок праг на болка и голям инат, но последния път като се събудих много ме боля, бях първа, тръгнах си почти последна
« Последна редакция: Септември 15, 2011, 22:19:19 pm от Тара »
*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #659 -: Септември 15, 2011, 22:38:43 pm »
Искам да попитам има ли някоя, която да е правила биопсия около средата на м.юли и дали си е получила резултата? Благодаря на всички момичета,които се отзоваха и ми пратиха тел на д-р Персенска,но и до днес нямам резултат.Няколко пъти звънях на секретарките, пратих sms на док, но резултат никакъв.Вече не знам какво да правя-изпуснах и този месец, а заповедта си тече...
Аз правих биопсия малко по-рано в началото на м. юли. На мен доктор Стаменов ми я прави и ми каза да си запиша час при него, като ми кажат че е готов резултата секретарките, та да коментираме. Не съм му пращала SMS-си, нито съм звъняла. Записах си час и говорихме, направихме и план за по-нататък.
Моят съвет към теб е да си запишеш час за 2-рия ден от МЦ. Така, първо досието ще ти е при д-р Персенска, и тя ще може да прецени дали има проблем да започнете процедура по къс протокол. Ако тя смята,че този протокол не е за теб или че трябва да се прави нещо друго преди това, просто ще начертаете план.
Успех!!!
« Последна редакция: Септември 15, 2011, 22:46:30 pm от Bogi »