0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #360 -: Август 12, 2011, 11:46:01 am »
браво аничка , май са близнаци :wink:
и аз преди 2 год.по това време пусках чхг-та в несвяст..............,а сега чхг-тата ги чакам да се събудят.................
успех на всички , мили момичета !
*

    wild cat

  • ***
  • 404
  • Няма начин да няма начин!
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #361 -: Август 12, 2011, 12:08:41 pm »
Браво, Аничка! :D
Много се радвам, че чудото стана! :D
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #362 -: Август 12, 2011, 12:17:25 pm »
Аз още не мога да повярвам. Мъжът ми нито за миг не се отказа от това - а, 2 ще са, бременна ще си, така от деня на трансфера :)
И сега си чакам потвърждението от лекарите.
*

    iva17

  • ****
  • 915
  • Когато всичко е загубено, остава бъдещето.
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #363 -: Август 12, 2011, 12:33:02 pm »
Супер, Аничка :) И аз си мисля, че най-вероятно ще са две бебчетата :) Стискам палци за леки и безпроблемни 9 месеца :)
Всичко винаги завършва щастливо. Ако приключи зле, значи това не е краят :)
*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #364 -: Август 12, 2011, 17:05:14 pm »
Здравейте мили момичета , добре че ви има :youwoman:Незная да се радва ли човек или не, сега се връщам от преглед за установяване на бременност.Градът е Плевен , лекаря е млад , но апаратурата му е много хубава.Установяват се : Два плодни сака -единия 26 мм , другия 11 мм , според доктора е имало и трети които явно е "изсъхнал".По мои изчисления съм в 5 гест. седмица и 2 дни., по ехографията единия сак отговаря на 8-ма седмица , а другия на 6-та. Като се завгледа този ми ти доктор -имало жълтъчно мехурче , но пък нямало пулсации .Ние с мъжа ми така се зарадвахме че изобщо има точици , а доки казва да не бързаме да се радваме до 12 седмица. Сега с нетърпение чакам на 22.08 да си ида в София при моите лекари и да чуя още едно мнение, а дано има и пулсации.Кажете ми как ще издържа до 22-ри ????
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #365 -: Август 12, 2011, 17:10:18 pm »
mole - кураж, вяра и сили - а от нас имаш много стиснати палци
и положителни мисли  :bighug:
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #366 -: Август 12, 2011, 17:12:38 pm »
Моле, само сакчетата ли измериха или и ембриончетата?
Моите от самото начало си вървяха с различни по големина сакчета, но вътре ембрионите бяха със сходни размери.

... това с минаването на 12 седмица, нямам думи! Все едно ние не знаем и не четем. Та сакън да не се зарадваш! Не го мисли, вярвай че всичко ще е наред и ще имаш най-здравите и красиви деца!
С течение на времето страховете стават все по-големи и от различно естество, но в нашата сила е да не се поддаваме напълно.  :bighug:
« Последна редакция: Август 12, 2011, 17:15:18 pm от *vera »
*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #367 -: Август 12, 2011, 17:14:14 pm »
mole -много положителни мисли и вяра че всичко ще бъде наред ,желая ти много много късмет.
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #368 -: Август 12, 2011, 17:21:34 pm »
Моле, рано е за каквито и да било пулсации, първо е остановяване на плоден сак и ембрион вътре. Има време, ранни са ти седмиците, сигурна съм че всичко ще бъде ок.
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #369 -: Август 12, 2011, 17:26:40 pm »
mole, първо честито :)
Малко е извън темата, но  :wink:
При моята бременност първо док видя точица, след седмица добре оформен плоден сак с желтъчно мехурче, на следващата се видя ембриона, а на по-следващата и сърчицето.
Така че както е казала Къди

Моле, рано е за каквито и да било пулсации, първо е остановяване на плоден сак и ембрион вътре. Има време, ранни са ти седмиците, сигурна съм че всичко ще бъде ок.
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #370 -: Август 12, 2011, 17:55:17 pm »
Много ви благодаря, бях сигурна че ще откликнат вече хора минали по този път!
Написал е в ехото че и в двата сака не се визуализира ембрионална купчинка и няма пулсации.Вярвайте ми досега изчетох какво ли не във НЕТ-а , и никъде не пише че ембрион с р-р 1-2 мм може да се види на ехограф, а моите трябва да са с точно такива размери.Обидена съм от факта че ни говори само за това колко критични са тези първи 12 седмици и как трябва да запазя час при него още следващата седмица за нова ехография.
*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #371 -: Август 12, 2011, 18:01:43 pm »
Обидена съм от факта че ни говори само за това колко критични са тези първи 12 седмици и как трябва да запазя час при него още следващата седмица за нова ехография.

Нима не е ясно, че редовната ехография в ранна бременност е най-сигурният начин за поддържане на жизнеността на ембрионите!?:lol:  Не се разстройвай и изчакай до 7-ма седмица, за да се установи сърдечна дейност при друг, по-грамотен и етичен лекар.
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #372 -: Август 12, 2011, 18:07:07 pm »
Моле - иди при д-р Бързашки. Приема в КИРМ или в "Авис медика", ако не ти се чака до прегледа в София. Поне съм сигурна , че няма да слушаш глупости и да се стресираш излишно. В Плевен има много добри гинеколози за проследяване на бременност с добра техника. Дълго се колебах дали да му се доверя за ин витро и за себе си прецених, че не му е там силата, но за другото ти гарантирам. Миналата година преведе момичето ми през много сложна и трудна бременност, сега се радваме на здрава бебулинка благодарение на него.
Преди да си създадено, аз те исках!
Преди да си родено - те обикнах!
В съня си видях лицето ти и знаех , че съм влюбена!
Преди да си заченато, аз знаех , че ще умра за теб!
Това е чудото на неосъществената майчина любов!
Моята любов!


Дневникът на New Love
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=45823.msg827306#msg827306
*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #373 -: Август 12, 2011, 18:11:13 pm »
Абсолютно съм съгласна със New Love Бързашки е добър лекар и сестра ми и приятелки раждаха при него, помогна им много.Аз съм от Плевен ако имаш нужда от помощ за нещо тук.

*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #374 -: Август 12, 2011, 23:31:14 pm »
Благодаря момичета за съветите, по отношение на лекарите имам представа кои са по известни и опитни , но сега е отпускарски месец и предпочетох да отида в КИРМ-а най-вече заради апаратурата и нямах и представа на какъв новак ще попадна.
*

    Чоки

  • ****
  • 713
  • Аз ще успея защото се боря!
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #375 -: Август 13, 2011, 09:46:20 am »
Моле, миличка, стискам ти палци  :crossfingers: Ще мине времето, ти само бъди спокойна и не се напрягай. Почивай си и не се преуморявай ако имаш възможност. Желая ти лека и прекрасна бременност  :cloud9:
*

    ivaleta

  • ***
  • 200
  • Няма по-голямо щастие от децата!
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #376 -: Август 13, 2011, 11:18:26 am »
Здравейте, момичета
Знаете ли докога клиниката е в отпуска и има ли лекар, който да се занимава с контролен преглед след раждане, тъй като само на тях имам доверие...

Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #377 -: Август 13, 2011, 11:30:48 am »
Клиниката е в отпуска до 5.09. Има дежурни.
*

    anajens

  • ****
  • 717
  • Нашето мило бебче е вече вкъщи!:-)
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #378 -: Август 13, 2011, 11:54:01 am »
Чудесни новини момичета, моли и аничка, дано всичко да върви така и да се родят четери красиви бебета! :bori_007: :bori_004: :bori_007: :bori_004:Какви чудеса само правят нашите доктори!
А в клиниката наистина имат дежурни така, че звънете какъвто и проблем да имате вярвам, че ще ви обърнат внимание, на мен ми обърнаха за документа който ми трябваше!
Успех! :bighug:
*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #379 -: Август 13, 2011, 12:31:01 pm »
Здравейте, момичета
Знаете ли докога клиниката е в отпуска и има ли лекар, който да се занимава с контролен преглед след раждане, тъй като само на тях имам доверие...

Имаш право на безплатен профилактичен преглед месец или 1,5 месеца след раждането / провери как стоят нещата/, там където е било раждането. При условие, че в повечето случай се дават пари за раждане не виждам защо да не се възползваш от правото си на преглед.

Малко пресилено ми звучи притеснението ти да нямаш доверие на друг, и чак в клиниката да ти правят  профилактичен преглед след раждане при условие, че нито ще раждаш там, нито клиниката извършва родова и следродова дейност.



п.с. сега видях - вече имаш тема за честитки :lol: 
« Последна редакция: Август 13, 2011, 12:50:23 pm от Тара »