0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #280 -: Август 05, 2011, 15:40:46 pm »
mole- Честито и леко бременуване
:))) :bighug:
*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #281 -: Август 05, 2011, 15:50:54 pm »
Здравейте, на мъжа ми му откриха завишен холестерол (лош и общ) и му казаха да започне лечение. Проблемът е, че есента ще правим ИКСИ, а прочетох, че лекарствата за сваляне на холестерол влошават спермограмата. Някой има ли представа какво се прави в такъв случай, или какво е отношението на лекарите от клиниката по въпроса?

mole, лека бременност и от мен!
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #282 -: Август 05, 2011, 17:33:50 pm »
bril - ние имахме съмнение за подобен проблем, съпругът ми трябваше да пие силни лекарства и говорихме с д-р Стаменов. Той и по - късно д-р Шефкетова предложиха да замразим сперма. В последствие не стана точно така и не пристъпихме към предложеното, но ако при вас нещата са крайно наложителни - това е , което предполагам ще предложат и на вас.

mole - много ти се радвам! Успех и да се пазиш!

bebs_y - Честито, успех и на теб!
Преди да си създадено, аз те исках!
Преди да си родено - те обикнах!
В съня си видях лицето ти и знаех , че съм влюбена!
Преди да си заченато, аз знаех , че ще умра за теб!
Това е чудото на неосъществената майчина любов!
Моята любов!


Дневникът на New Love
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=45823.msg827306#msg827306
*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #283 -: Август 05, 2011, 18:24:32 pm »
Здравейте, на мъжа ми му откриха завишен холестерол (лош и общ) и му казаха да започне лечение. Проблемът е, че есента ще правим ИКСИ, а прочетох, че лекарствата за сваляне на холестерол влошават спермограмата. Някой има ли представа какво се прави в такъв случай, или какво е отношението на лекарите от клиниката по въпроса?

Ние с мъжа ми бяхме изправени пред същия проблем (макар и не в тази клиника).

Лекувахме мъжки фактор: операция от варикоцеле и терапия с кломифен, мултивитамини и антиоксиданти в продължение на една година след операцията, с цел инвитро/икси със стимулация.
Мъжът ми вече приемаше лекарство от групата на статините за понижаване на холестерола, но го спря, за да проведем първо лечението на репродуктивния проблем.

Ако проблемът с холестерола не е много сериозен, можете да отложите лечението за разумен период. Успоредно с това е много важно да има промяна в начина на живот с диета и спорт, които вероятно ще се отразят добре хем на холестерола, хем на сперматогенезата.

*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #284 -: Август 05, 2011, 20:07:05 pm »
Здравейте момичета,кажете ми какви лекарства приемахте след трансфер.
*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #285 -: Август 05, 2011, 20:50:07 pm »
Цигу, New Love, благодаря ви за отговорите!
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #286 -: Август 05, 2011, 21:46:53 pm »
Zyzi,лично на мене ми предписаха,Утрогестан,Естрофем, фолиева киселина9след пункцията)а след трансфера и нош-па,+инжекции Кленсан.Но не е задължително на всеки инжекциите.Успех :goodluck:
*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #287 -: Август 05, 2011, 22:51:00 pm »
Благодариа ти bogomilova 35
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #288 -: Август 06, 2011, 01:39:09 am »
Позволявам си да дам един цитат за размисъл, понеже с някой от пишещите в темата сме се чудели какви ли са процентите успеваемост на клиниката -

http://mamita-bg.com/2011/07/10/%D0%B8%D0%BD-%D0%B2%D0%B8%D1%82%D1%80%D0%BE%D1%82%D0%BE-%D0%B2-%D1%82%D1%83%D1%80%D1%86%D0%B8%D1%8F-%D0%BF%D0%BE-%D0%B5%D0%B2%D1%82%D0%B8%D0%BD%D0%BE-%D0%BE%D1%82%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%BA%D0%BE%D1%82/

Статията касае друго, но последният абзац и особено последното изречение -

Голяма част от българките са привлечени и от добрите резултати в турските клиники. Лекарите обещават успеваемост от 60% при жени до 33 години, 40% при тези между 33 и 38 години и близо 25% за по-възрастните. У нас процентите са по-ниски.

Успеваемостта е едва около 30%. В тази връзка през 2012 г. здравното ведомство ще промени критериите към ин витро клиниките, финансирани от държавата.

С фонд „Асистирана репродукция“ ще работят само тези, чиято успеваемост при ражданията е 15%.

 
ако го свържем с моите неволи във фонда и с молбата на д-р Стаменов, излиза, че успеваемостта на клиниката е под 15%, в този момент.


Моля, постът ми да не се възприема като заяждане, не е , размишление е  и го поствам тук , за да не разпращам доста ЛС-та.
Преди да си създадено, аз те исках!
Преди да си родено - те обикнах!
В съня си видях лицето ти и знаех , че съм влюбена!
Преди да си заченато, аз знаех , че ще умра за теб!
Това е чудото на неосъществената майчина любов!
Моята любов!


Дневникът на New Love
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=45823.msg827306#msg827306
*

    лилия13

  • ***
  • 360
  • в очакване на дългочаканото ни съкровище
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #289 -: Август 06, 2011, 02:07:13 am »
Самите доктори в БЪЛГАРИЯ по репродуктивна медицина пращат пациентите си в ИСТАНБУЛ,и все по често е така,или правят тук В БГ стимулация ,а в ТУРЦИЯ пукнция и трансфер,лекарствата там са различни от тези които тук изписват след трансфер,има много момичета са успяли там ,а тук в БГ не са могли..)))Нпоследък съм чела доста инфо и наистина там дават по голяма успеваемост отколкото тук в БЪЛГАРИЯ.Дано всички успеем независимо къде?И дано в България се обърне повече внимание на стерилитета като цяло,фондове,пари и всичко свързано с ин-витрото,най накрая да се събудят властите и да прогледнат колко хора изнемогват в борбата си за дете!!!!!!!!!!!!!!
*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #290 -: Август 06, 2011, 08:06:15 am »
Виленце,  :bighug:  какви ги нищиш ти по нощите  :lol:


Мда, нали това споменах в един мой пост, когато нищехме твоята прясна случка с Фонда, а именно, че такава успеваемост 30 -35% няма :lol:
На 100 човека я има 10 :ask: .....

Нашите клиники като нямат ресурса на турците, с които се сравняват в статията най-лесно им е да избират по прилики на собствените си възможности :lol:

Не знам, ти обажда ли се на момичетата от нашия поток да питаш резултата от теста?
Аз който съм питала все - минус :lol: Явно сме каръшко съвпадение.

И мен от доста време ми се върти мухата за Истамбул, мисля си, че още едно мнение не е излишно, ама още не съм го казала на мъжа ми директно, само му подхвърлам на порции :P

« Последна редакция: Август 06, 2011, 08:11:00 am от Тара »
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #291 -: Август 06, 2011, 09:42:57 am »
За каква молба на д-р Стаменов става дума в поста на New Love?
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #292 -: Август 06, 2011, 10:44:53 am »
Maya_the_bee, това беше поста на Вили:
Върнах се от София и искам с голяма болка и огорчение да споделя нещо, което касае всички пациентки на клиника Малинов/Надежда навършващи 42г. като мен и опитващи се да подадат документи за 2 или 3 опит по Фонда.

Чували сте , че документите на 42годишните има възможност да се разгледат с приоритет и да им бъде връчена заповед в много по-къс срок, за да се вместят в изискването на наредбата до 43г. Това до някъде компенсира дългите години , в които държавата ни беше забравила...

Да, ама НЕ , според д-р Стаменов!

Единствен той е подал молба до ръководството на фонда, че поради претовареност с пациенти, не желае да му връщат 42годишните толкова бързо с нови заповеди, за 2 или 3 опит.
Като оправдание е изписал още, че има много по-млади, които не успява да обслужи с по 1 опит.

Най-долното е това, че Силвия се опита нещо да ми каже, но гледайки настрани, а не в очите ми го омота. Защура се при докторите да пита какво да направи, защото днес все още съм на 41, от утре съм на 42 реално....и в крайна сметка явно се реши въз основа на това да ми се изготвят документи за Фонда.

Но никой , подчертавам го, никой то НАШИТЕ хора в клиниката не намери смелост да ме осведоми право в очите....Трябваше да отида във фонда и ЧУЖДИТЕ хора там да ми дадат да прочета молбата и съответно заповедта на д-р Лалев и да ми изкажат съжалението си...


В момента пред мен е дилемата - друга клиника и заповед за 2 опит още есента или 1год. разкатавки  и лицемерни усмивчици и ...самофинансиран 2 опит, от който ще затъна в заеми.


Моля ви , приемам всякакво мнение, споделете ми какво мислите, защото аз съм в ступор от обида и самосъжаление...


пп. Само ви моля, да коментирате пътя , който смятате , че е редно да предприема аз. Не кометнирайте действията на д-р Стаменов срещу 42годишните му пациентки и удобния отговор на д-р Лалев. Нито има смисъл, нито си заслужава...Ясно е, че от нас високи резултати не могат да се очакват и ще ни подхвърлят като горещ картоф.
Относно статията, аз я разбирам, че явно в България има клиники, които работят с ФАР, но които са с под 15% успеваемост и така ще се разбере поне кои имат по-добри резултати.Проблемно ще стане, че по този начин голяма част от пациентите на клиниките с ниска успеваемост ще трябва да се насочат към, тези които са останали да работят с ФАР и тогава не ми се мисли колко натоварено ще стане ...
« Последна редакция: Август 06, 2011, 10:54:42 am от evita1717 »
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #293 -: Август 06, 2011, 11:05:46 am »
Евита ме е изпреварила с по-емоционалния ми пост  :wink:


Мая - На 20.07. навърших 42г. На 19.07. отидох да си подам документите за втори опит по Фонд-а. Бях запозната с процедурата за предимство на навършващите 42г и поисках да подам молба , за да се възползвам от нея. Служителките ме информираха , че ако подам документи ,от която и да е репродуктивна клиника, но не и от Малинов , мога да ползвам предимството. На учудения ми въпрос "Защо?" отговориха с подаване на плик с копие на молба от д-р Стаменов до д-р Лалев. В нея той описва как клиниката е пълна с пациенки под 40г ( или 35 , не помня точната цифра вече), чакащи за първи опит ин витро и той няма възможност да обслужва връщаните бързо с втора и трета заповед 42г пациентки.
На тази негова молба д-р Лалев като ръководител на Фонда отговаря със заповед до своите служителки, в която ги задължава да отказват приема на молби за предимство на 42г пациентки на клиника Малинов.

Въз основа на тази молба от д-р Стаменов и последващата заповед на д-р Лалев на мен ми беше отказана процедура за предимство и ще чакам на общо основание както всички останали. За да ползвам предимство трябва да стана пациент на друга клиника, която работи с Фонда.

Мая - ако и ти има вероятност да изпаднеш в същото положение в много близко време те съветвам да започнеш да звъниш по други клиники. От моя скромен опит в последните седмици мога да ти споделя, че никой не гори от желание да поема 42г пациентки по Фонд-а. Предполагам е свързано с ниската успеваемост. Заговори се , че от септември(някъде споменават началото на 2012г) предстоят много сериозни промени в работата на Фонда. До колко те касаят 42г пациентки не мога да ти кажа , не намирам информация. от нощеска търся , но безрезултатно. Ако намериш нещо - давай.
Преди да си създадено, аз те исках!
Преди да си родено - те обикнах!
В съня си видях лицето ти и знаех , че съм влюбена!
Преди да си заченато, аз знаех , че ще умра за теб!
Това е чудото на неосъществената майчина любов!
Моята любов!


Дневникът на New Love
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=45823.msg827306#msg827306
*

    anajens

  • ****
  • 717
  • Нашето мило бебче е вече вкъщи!:-)
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #294 -: Август 06, 2011, 11:19:48 am »
А не мислите ли, че тази ниска успеваемост на 41 и 42 г. пациентки се дължи именно на това, че фонда отпуска не повече от 5000 лв. за всички, а на много от нас ни трябват много повече пари, а след като пациентката няма пари следователно нейният опит е обречен и тези пари хем отиват на вятъра, хем пациентката е отчаяна и в безизходицата на един затворен, омагьосан кръг!!!

Незнам какви са тези промени, които предстоят, но миналта година пак се говореше за промени, но не видях нещо кой знае какво!
Да се надяваме, че някой наистина ще обърне внимание за това, че хората изнемогват под бремето на това, че немогат да имат деца не само психически, но и финансово! :help:
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #295 -: Август 06, 2011, 13:40:25 pm »
Сега малко ми се поизясниха нещата. Аз съм на 40 г. и правих трети опит по фонда.Не реагирам добре на стимулации.  Сега като всеки пациент споделих с д-р Стаменов, съмненията си дали при мен е удачно силна стимулация понеже така и така правя по еднакъв брой фоликули, и той ме сложи на слаба стимулация. Пак изкарах 2, единия от тях незрял, защото тръгна късно.Вярвам на д-р Стаменов и нещата вървяха що годе, понеже разчитахме и на 2 замразени. Обаче на трансфера не ми беше той, не мина добре, имаше лека болка при преминаване на катетъра и се наложи повторен трансфер, заради задържан ембрион. Незнам защо си мисля, че д-р Стаменов не изгаря от желание да обслужва по-ненадеждни пациентки, на по повечко години и с намален яйчников резерв, незнам защо , но го чувствам някак. След първия опит никога повече не ми е бил той на трансфер, а трансфера май е най-важния при цялата процедура.Винаги съм си мислела, че би трябвало приоритет да имат по отдавнашни пациенти, явно не съм била права.Приоритет имат по надеждните сигурно.Знам, че ако по моя случай се обърне по голямо внимание нещата ще се случат, още повече че имаме със съпруга ми едно дете и проблеми освен при него леко влошаване на показателите няма.
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #296 -: Август 06, 2011, 16:43:05 pm »
Незнам дали е така. Когато беше моя трансфер точно за нас дойде др. Стаменов, преди това бяха Персенска и Шефкетова, редуваха се. А след мен имаше момиче на 42 години. Зависи какъв им е графика на докторите.
... резултата от опита е "-"...

"Бъди благодарен за това, което имаш. Накрая ще имаш повече.
Ако се концентрираш върху това, което нямаш, никога няма да имаш достатъчно."
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #297 -: Август 06, 2011, 17:34:09 pm »
Бях и при тримата доктори, не съм имала определени желания, все пак са екип. В началото беше д-р Шефкетова, след това ме пое д-р Персенска (която беше и на трансфера), а на пункцията беше д-р Стаменов.
За мен в клиника, в която има екип няма смисъл от това да искаш да си при точно определен лекар. Не искам да се вманиачавам. Знам, че спокойствието е част от успеха и именно към това се стремя.
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #298 -: Август 06, 2011, 17:47:28 pm »
Аничка е силно момиче и мисля, че е права.Аз също не се вманиачавам, а доколкото знам Персенска винаги присъства при важни манипулации.Аз лично съм при нея и ми харесва отношението й.Имам въпрос биопсия поради какво се прави?Има ли причина за да се стигне до нея или и тя е задължително изследване?
*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #299 -: Август 06, 2011, 19:02:38 pm »
Позволявам си да дам един цитат за размисъл, понеже с някой от пишещите в темата сме се чудели какви ли са процентите успеваемост на клиниката -


Голяма част от българките са привлечени и от добрите резултати в турските клиники. Лекарите обещават успеваемост от 60% при жени до 33 години, 40% при тези между 33 и 38 години и близо 25% за по-възрастните. У нас процентите са по-ниски.

Успеваемостта е едва около 30%. В тази връзка през 2012 г. здравното ведомство ще промени критериите към ин витро клиниките, финансирани от държавата.

С фонд „Асистирана репродукция“ ще работят само тези, чиято успеваемост при ражданията е 15%.

 
ако го свържем с моите неволи във фонда и с молбата на д-р Стаменов, излиза, че успеваемостта на клиниката е под 15%, в този момент.


Прави впечатление, че цитираните по-горе проценти за клиниката в Истамбул не са уточнени за какъв вид успеваемост става въпрос-едно е брой настъпили бременности, едно е бременности с установена сърдечна дейност и съвсем различно брой бременности, завършили с раждане на бебе. По-скоро /без да съм запозната, предполагам логически, защото на практика това говорят цифрите/ в цитата от статията, касаещ клиниките в Турция става въпрос за брой настъпили бременности, както и цифрата от 30% за бг клиниките също /тук има паралел/.
Броят раждания след ин витро, ако се заложи като допълнителен критерий от Фонда се поставят наистина ред въпроси. Ако стане, де факто наистина - косвено или пряко, най-ощетени ще бъдат пациентките около 40 г. възраст, защото при тях освен по презумпция настъпва по-трудно бременност, 1/3 от настъшилите бременности оцеляват, /статистика/, и наистина клиниките, искащи да работят с фонда ще трябва да провеждат и по-рестриктивна политика и да си правят подбор на пациентките. Може пък да се мотивират да подобрят и качеството си на работа, и от там да търсят успеваемост.
« Последна редакция: Август 06, 2011, 19:27:05 pm от kedar »
По слънчевата страна на улицата