0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #20 -: Юли 17, 2011, 20:04:49 pm »
При мен има проблем-не ми е спирал цикъла вече 17дни. От вчера пия Дуфастон 2х1т./предписа ми го лекар но не за този проблем, а за това че не ми идваше цикъла/
Дали от него ще ми спре, за първи път ми продължава толкова???
Нещо не ми стана ясно.От вчера си започнала дуфастона при положение ,че не ти е спрял цикъла??? 8O Ами не го започвай!!!Обади се на лекаря ти и го попитай какво да правиш.
Дидомира и при мен се е случвало след 2-3 дни от последното хапче ми е идвал.
Благодаря , Радост!
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #21 -: Юли 17, 2011, 20:08:40 pm »
здравейте,може ли някой да ми помогне
трябва да правя цветна снимка в клиниката  на 8,9 или 10 ден от цикъла- так ами каза д-р персенска когато бях при нея на преглед преди десетина дни.Въпроса ми е - при положение че днес ми дойде след обяд около 15 часа днес за първи ден ли се брои или не?И ако утре се обадя дали имам шанс да запиша час за този месец?
*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #22 -: Юли 17, 2011, 20:31:35 pm »
Hrisi, за първи ден броиш утре. Днес, щом е след 14:00 часа го броиш нулев. Няма как да разбереш имаш ли шанс, ако не се обадиш,  :wink:

Даниелска, Честито!  yahoo_17 stork-boy
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #23 -: Юли 17, 2011, 21:39:33 pm »
Дани, отново ти честитя и тук!
Аз утре сьм на пункция и сьрчицето ми се е свило :balk_145:
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #24 -: Юли 17, 2011, 23:21:44 pm »
Ми , да питам и аз за тоя пуст дефастон.Имам цикъл като по часовник.Спрях дуфастона преди два дни и .. още не ми е дошло, а вече трябваше .Това никога не ми се е случвало !!!! Нормално ли е това ?? И ако -да , след колко време ви е идвал цикъла?
До 7 дни след спиране на Дуфастона ще ти дойде. Не се притеснявай.
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #25 -: Юли 18, 2011, 11:09:52 am »
Ми , да питам и аз за тоя пуст дефастон.Имам цикъл като по часовник.Спрях дуфастона преди два дни и .. още не ми е дошло, а вече трябваше .Това никога не ми се е случвало !!!! Нормално ли е това ?? И ако -да , след колко време ви е идвал цикъла?
До 7 дни след спиране на Дуфастона ще ти дойде. Не се притеснявай.

Искрено се надявам , защото имам чувството ,че ще гръмна !
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #26 -: Юли 18, 2011, 11:11:47 am »

Аз утре сьм на пункция и сьрчицето ми се е свило :balk_145:

Успех :)

mole, колко дни ти продължи стимулацията? Защото и аз съм по къс протокол, а днес е 5-тия ден на стимулацията.
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #27 -: Юли 18, 2011, 14:05:15 pm »
Благодаря ви момичета.Кръвен правих на 11 ден защото на 10 ден ми премърси едно кафяво и се притесних беше 98.14 ,но исках да изчакам до днес Чертичките за да ги видя и тях :bighug: :bighug: :bighug:Днес се обадих на доки каза,че било нормално да ми премърсява

Дани, честито миличка! Пожелавам ти лека и успешна бременност. Дай боже с новата тема да повлечеш крак и за нас чакащите.

*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #28 -: Юли 18, 2011, 14:15:23 pm »
Аничка,10 дни беше моята и днес 11 ден - пунция сега очаквам оплождането!
Днес всички бяха особено любезни и съм много доволна!
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #29 -: Юли 18, 2011, 14:30:11 pm »
mole много късмет мила и спокойно няма от какво да се притесняваш :bighug:
epetrova  :bighug: :bighug: :bighug:

Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #30 -: Юли 18, 2011, 18:10:43 pm »
Вчера в 22 часа ми беше прегледа при доктора, който ми следи фол., преди предстоящата биопсия.Не знам до къде ще я докараме, ама малко ми е странен :lol:Гледа първо левият Я там бил доминантният фол., след малко поглежда десният-там бил доминантният ...  8O Както и да е, ще видим до къде ще я докараме, утре съм пак на преглед.
Имам едно питане обаче ... когато те гледат на ехограф размерите на фол.излизат сами на монитора или доктора преценява какво вижда ...?По принцип съм с доказана ОВУ на 14 ден при 28 дни цикъл.Вчера на 11 ден от МЦ той ми каза, че фол.е 11.5 мм., което ми е някак странно, а ми е ясно, че няма как за 3 дни да порасне с още поне 6-7 мм.Не забравям, че този цикъл може да ми е по-различен, но все пак ми е някак странно.
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #31 -: Юли 18, 2011, 18:40:42 pm »
Милички ето ме и мен в новата темичка.Благодаря ви още веднъж от сърце за подкрепата.Имам си две хубави чертички :bfp:.Пожелавам го на всяка една.Още ме е страх да се зарадвам силно :bighug: :bighug: :bighug:
Много се радвам за тев!!! :bighug: Ние вяхме заедно :) моят трансфер ще е този месец
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #32 -: Юли 18, 2011, 18:46:36 pm »
Здравейте, бях се примирила, че няма да започна процедура юли, но днес ми дойде и реших да послушам съпруга ми - обадих се в клиниката и изненада - записаха ми час за утре. Решили да удължат с ншколко дни срока за започжане (да не е 15, както бях яела тук). Нещото, което ме притеснява в момента е, че на 7.7 бях кръводарител. Някой знае ли, дали това може да попречи на стартиране на процедура?
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #33 -: Юли 18, 2011, 18:50:05 pm »
marion, кога си на преглед?
най-добре лекарите да ти кажат, аз мисля, че не е проблем това.
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #34 -: Юли 18, 2011, 19:03:14 pm »
Аnichka, утре в 13 ч ми е прегледа при д-р Персенска и евентуално ще стартираме ин витро процедурата.Сега ако се окаже, че трябва да чакам до септември заради кръводаряването ще си 'умра от мъка' :-(
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #35 -: Юли 18, 2011, 19:06:10 pm »
....
Имам едно питане обаче ... когато те гледат на ехограф размерите на фол.излизат сами на монитора или доктора преценява какво вижда ...?По принцип съм с доказана ОВУ на 14 ден при 28 дни цикъл.Вчера на 11 ден от МЦ той ми каза, че фол.е 11.5 мм., което ми е някак странно, а ми е ясно, че няма как за 3 дни да порасне с още поне 6-7 мм.Не забравям, че този цикъл може да ми е по-различен, но все пак ми е някак странно.
Евита, фоликулите ги мерят - "маркират им един вид с мишката диаметъра" :wink: и ултразвука им изписва размерите. Ама само как го обясних..., а при нормален цикъл фоликулът расте с около 2мм на ден (пак си е индивидуално), но не е невъзможно за 3 дни да стане 18-19мм, за да има овулация.
Ето как трябва да изглежда.
« Последна редакция: Юли 18, 2011, 19:08:38 pm от radosttinka »
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #36 -: Юли 18, 2011, 19:41:36 pm »
Здравейте, бях се примирила, че няма да започна процедура юли, но днес ми дойде и реших да послушам съпруга ми - обадих се в клиниката и изненада - записаха ми час за утре. Решили да удължат с ншколко дни срока за започжане (да не е 15, както бях яела тук). Нещото, което ме притеснява в момента е, че на 7.7 бях кръводарител. Някой знае ли, дали това може да попречи на стартиране на процедура?
Марион, стимулиран опит лище правиш, че нещо не разбрах?! А иначе, не мисля че кръводаряването е някакъв проблем, но все пак споделис лекуващия си лекар, той или тя най-добре ще преценят дали може да окаже някакво влияние.
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #37 -: Юли 18, 2011, 19:56:19 pm »
Bogi, стимулиран опит ще е. Предполагам, че трябва да е къс протокол, защото ме искат на втория ден от цикъла. Два месеца подред ми отлагаха стартирането, защото лекарите ги нямаше. Момичетата тук бяха писали, че този месец ще започват процедури до 15 и се бях се примирила, че ще е 'на есен с песен'. Днес реших профилактично да се обадя по телефона, с нагласа, че ще ми кажат: обади се септември и изведнъж изненада, взеха че ме записаха за утре и сега се паникьосах заради кръводаряването. Попитах  по телефона дамата от регистратурата, но тя не знаеше може ли да е проблем, да съм говорела утре с д-р Персенска. Не знам как ще минат часовете до утре и за това реших да попитам, ако някой знае.
*

    milokami

  • ***
  • 198
  • Това ще е нашата година!
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #38 -: Юли 18, 2011, 22:46:03 pm »
Дани, честито!  :D Спокойни месеци и най-хубавите бебета!
Дано в новата тема има повече добри новини, повече оптимизъм и вяра и повече търпение по трудния път към успеха!


Знае ли някоя от вас колко струва  SDI тест за мъжо?
" Когато си на дъното на пъкъла,
когато си най-тъжен, най-злочест,
от парещите въглени на мъката
си направи сам стълба и излез..."
*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 10
« Отговор #39 -: Юли 19, 2011, 00:06:53 am »
Дани, честито!  :D Спокойни месеци и най-хубавите бебета!
Дано в новата тема има повече добри новини, повече оптимизъм и вяра и повече търпение по трудния път към успеха!


Знае ли някоя от вас колко струва  SDI тест за мъжо?
  Мисля,  че  беше някъде около  100  лв.,  но  може  и  да  се  бъркам,  че  отдавна  го  правихме.  Питай  на  тел.  на  регистратурата  -  ще  ти  кажат  най-точно.