0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Ниска БТ през целия цикъл
« -: Юли 01, 2011, 08:58:39 am »
Здравейте момичета. За първи месец си меря БТ, и това, което ме притеснява е, че през целия цикъл (започнах от 12 ден) е ниска - 36.3 - 36.6. Миналия месец си направих LH,FSH, естрадиол, прогестерон и тестостерон на 4 ден. LH беше много висок и съотношението с FSH никак не беше добро. Лекарката иска да продължа с Диане, което аз упорито отказвам, защото предишния път за 6 месеца качих 5 кг. Сега обаче не знам какво да правя, че започнах да се притеснявам с тази БТ :( Освен това, с моите ПКЯ ... Мислех си за някакви хомеопатични методи, но не знам дали ще има някакъв ефект... Със съпруга ми не сме решили, че веднага искаме бебе, но няма да се оплачем, ако стане :) Така че, ако си дадете мнението и ми дадете съвет, ще съм ви много благодарна. Хубав ден на всички.
Re: Ниска БТ през целия цикъл
« Отговор #1 -: Юли 02, 2011, 21:37:46 pm »
Изследвай и ТСХ въпрели, че 36,6 е нормална температура. Аз имах високо ТСХ и тогава температурата ми беше 36,00 през целият месец
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Ниска БТ през целия цикъл
« Отговор #2 -: Юли 02, 2011, 21:53:14 pm »
няма значение дали Т е ниска като абсолютни стойности. това може да е особеност на организма. въпросът е дали има забележима двуфазност на графиката на Т в рамките на месеца - тоест, през втората половина от цикъла стойностите да са с поне 0,2-0,3 градуса по-високи от стойностите през първата половина.

ако няма такова повишение, ако няма двуфазност, това може да е признак, че няма овулация.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Ниска БТ през целия цикъл
« Отговор #3 -: Юли 07, 2011, 18:54:22 pm »
няма значение дали Т е ниска като абсолютни стойности. това може да е особеност на организма. въпросът е дали има забележима двуфазност на графиката на Т в рамките на месеца - тоест, през втората половина от цикъла стойностите да са с поне 0,2-0,3 градуса по-високи от стойностите през първата половина.

ако няма такова повишение, ако няма двуфазност, това може да е признак, че няма овулация.
Ох, и мен от това ме е страх, че нямам О. За съжаление не мога да забележа двуфазност  - Т ту се покачва, ту пада. То от един месец дали може със сигурност да се каже, че липсва О? Или да видя как ще стоят нещата следващия месец? :?