0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Анук, късмет и от мен! С толкова много стиснати палци няма как да не се получат нещата! Ти само бъди спокойна и се постарай повечко с положителните мисли :)
Веста, говори ли с лекаря си?
*
Не съм говорила още Коалка, защото следващата седмица трябва да изследвам ТСХ. Ще видим резултата и ако е ок, тогава ще се обадя на докторката.


Успех и от мен, Веста! Кога ще е щастливата дата?
Момичета Благодаря ви  :bighug:
vesta -  :crossfingers: дано нещата са в норма
аз се записвам с първо неуспешно инсе  :( в клиника Репромед-Плевен
през септември пак,
има ли момичета които там са пробвали,успех на всички
*
Феникс ,добре дошла и ти желая втората инсе да е успешна !!!
Не мога да кажа нищо за клиниката,но има статистическа тема - Забременях от инсеминация къде? Виж там :)
Имате ли някакъв установен проблем ?


*
Fenix, Репромед е сравнително нова клиника и няма много моичета от форума който да са били в нея.Ти при кой лекар си там?

там съм при доц Стойковв,но съм с една запушена тръба,установена с лапапаро преди една год,и цветна снимка което подвърди същото-направена преди няколко дена.
Първото ми инсе беше през м.юли със стимулация 3 по 1 клостилбегит и Естрофем.Резултатът бе 3 фоликула на мястото на запушената тръба и един при пропускливата,но опитът е неуспешен.
Другия месец септември пак ще пробваме,но се чудя дали да не мина направо към инвитро,но пък там приемат ли документи с проблем една запушена тръба,т.е.няма да ме удобрят за финансиране
 :ask:
и все едни такива въпроси ми се въртят из главата.По принцип планът ми е да направя 3 или 4 инсета и така да кандидатствам във фонда,и докато ме удобрят да мога да въстановя заема от инсетата :))) успех на всички
*
Fenix, моята съдба е подобна на твоята.При цветна снимка се остановява запушена дясна тръба, в последствие отстранена с лапароскопия.При мъжа проблема е намален еякулат.Правихме едно не стимулирано инсе, но не се получи, сега септември ще правим ново стимулирано и се надявам да отговоря добре.За фонда ако е само тръбата трябва да направиш четири процедури, за да можеш да кандидатстваш, тъй като с една тръба се забременява и нормално и се попада в графата неизяснен стерилитет.Та така борбата продължава.Май всички сме за септември и се надявам тогава да има много забеременли момичета.

Здравейте момичета, желая Ви успешна седмица, пълна с положителни емоции :balk_48:
*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Fenix, моята съдба е подобна на твоята.При цветна снимка се остановява запушена дясна тръба, в последствие отстранена с лапароскопия.При мъжа проблема е намален еякулат.Правихме едно не стимулирано инсе, но не се получи, сега септември ще правим ново стимулирано и се надявам да отговоря добре.За фонда ако е само тръбата трябва да направиш четири процедури, за да можеш да кандидатстваш, тъй като с една тръба се забременява и нормално и се попада в графата неизяснен стерилитет.Та така борбата продължава.Май всички сме за септември и се надявам тогава да има много забеременли момичета.
Здравей,извинявай че се намесвам,но ми направи впечатление че пишеш че има проблем и при съпруга ти,а казваш че сте с неизяснен стерилитет.Можете да кандидатствате с мъжки фактор,не е нужно да правите 4 инсета,така мисля аз де.Пък и до колкото знам за инсе трябва и двете тръби да са наред.

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
*
Марина 75 намален обем на еякулата не е достатъчно, за кандидатстване по фонда с мъжки фактор.Колкото до двете тръби за инсе не е така.Има ли една здрава тръба с работещ яйчник на нея няма проблеми да се прави инсе.Все пак жени забременяват и нормално с една тръба.

и аз мисля че за инсе с една тръба също може да се получи полож.резултат,
Вярно че шанса се намалява ,но нали при стимулация и двата яйчника реагират,въпроса е да се прецени дали при нормалната тръба има достатъчно добър фоликул.
При нас спермограмата,също не е цвете под 20 млн.е на мл,т.е. можем да кандидатсваме с мъжки фактор,но тези спермограми са отпреди година
Когато умувахме с мъжо дали направо да правим инвитро,то първо трябва да направим 2 спермограми в рамките 1 месец една от друга,да чакаме близо една година за удобрение от фонда,
и за това решихме първо да минем през инсетата и после да кандидатсваме
При инсеменация се решава проблема по скоро при намален брой сперматозоиди и лекарите им скъсяват пътя до целта
и със здраве
А най-добре подайте документите по Фонда и си правете инсетата. Дано не се наложи след това да го ползвате фонда.
...това голямо, дълго и тягостно чакане, което със сигурност вече ще е повече от година. повече хора подават докувенти, отколкото са получилите заповеди на месец...

искрено стискам палци за ОТ ПЪРВИ ПЪТ!!!  :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:

"Бъди благодарен за това, което имаш. Накрая ще имаш повече.
Ако се концентрираш върху това, което нямаш, никога няма да имаш достатъчно."
При нас спермограмата,също не е цвете под 20 млн.е на мл,т.е. можем да кандидатсваме с мъжки фактор,но тези спермограми са отпреди година
Намалената концентрация на сперматозоиди не ви стига, за да кандидатствате по фонда с мъжки фактор. Трябва поне още един параметър да ви "куца":

Цитат
Чл. 26. Фондът финансира посоченото в чл. 25, ал. 1 и 2 при лица с безплодие, лечимо преди всичко с методите на АРТ и по-конкретно чрез ин витро оплождане при наличие на следните индикации:

2. стерилитет, свързан с мъжки фактор (МКБ-X: N97.4):
а) обструктивна аzoospermia, при положение че са налице данни (клинични и хистологични) за наличие на достатъчна сперматогенеза;
б) олиго- и/или астено-, и/или тератозооспермия, налагаща АРТ чрез IVF или ICSI с поне два от следните параметри:
аа) обем на еякулата < 1,0 ml;
бб) концентрация на сперматозоидите < 20 милиона/ml;
вв) сперматозоиди с добра подвижност < 40 % (grade 1 - 2);
гг) сперматозоиди с добра морфология < 30 % (по СЗО) или < 15 % (по Крюгер);
дд) наличие на спермоантитела при мъжа и/или жената;
хм , кафенце,
това че в спермограмата концетроацията на сперматозоиди е под 20 млн на мл, не ми стига да кандидатствам???  :ask:
но нали точно това пише в 2-ра точка - бб,
трябва ли да отговарям (не аз де мъжът ми ) на всички подточки ?
а да морфологията по Крюгер беше 4%,значи стават 2 параметъра,но това беше преди година.
При следващото инсе да взема да поговоря с док за това
« Последна редакция: Август 16, 2011, 21:58:44 pm от fenix22 »
*
Fenix, не четеш добре

 б) олиго- и/или астено-, и/или тератозооспермия, налагаща АРТ чрез IVF или ICSI с поне два от следните параметри:
аа) обем на еякулата < 1,0 ml;

Затова Кафенцето е писала, че не ви стига.

ден 6 - никакви симптоми  :ask:
пия си хапченцата като по учебник
и се опитвам да не го мисля
Успешен ден на всички

Анук, липсата на симптоми е добър знак. И аз нямах никакви. То и сега нямам, освен супер чувствителните ми зърна. Стискам палци да се е получило.
Аз вече се подготвя, за редукцията.
*
Анук, трябва да има някой с положителен тест този месец. Така като гледам, може да си само ти :) Така че, още малко търпение!
Катрин, кога ще я правиш редукцията?
А другите момичета - къде сте? Всички почивате очевидно, но много се надявам да сте добре. А и не се знае, може пък при някой да се получи по естествен начин.