0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #900 -: Юли 21, 2011, 17:32:06 pm »
Боби, написала съм какво правя аз, с моето дете. Не съм споменавала някой, че е против хигиената или визирала някой. Желая ти лек ден и стискай кълки още мъничко.
Стискам, стискам ама вече ми писна да стоя в къщи. Май по-добре се чувствах като си ходех на работа. Не знам как издържат хората по месеци, но аз другата седмица като направя пълни 37 седмици и тръгвам пак на работа, че тук съвсем се залежах. Само да не бяха тези подути крака. Навън е такава жега, че не става и да излиза човек да се разхожда. Това само в къщи да седя и да мисля за домакински работи не е живот.
Ох, нещо в последно време съм се изнервила, добре че сте тук да се пооплача,че да ми размине малко :-)

Боби
« Последна редакция: Юли 21, 2011, 17:47:01 pm от Bobbie »


  
*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #901 -: Юли 21, 2011, 17:43:29 pm »
marsi,няма нужда да ходиш на ортопед. Това е нормално, защото се разхлабват тазобедрените връзки, за по-лесно раждане. Едва ли е от работата, и аз съм така,особено след ставане от леглото. :)Като стара баба :D
 
Днес се живее, хладничко е, дано и утре е така :)
« Последна редакция: Юли 21, 2011, 17:46:45 pm от Breiv »
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #902 -: Юли 21, 2011, 18:27:08 pm »
Катрин, много се радвам :D!
Аз чета "Аз съм бременна" на Мари-Клод Дьолае, описва подробно какво се случва седмица по седмица. Доволна съм макар, че имаше 1 груба грешка в началото - в обяснението на какво точно е ИКСИ беше описана инсеминацията, а уж авторката била ембриоложка 8O. Но иначе е добра :wink:.
Гери, тази книжка и аз я имам и я чета. В началото ми беше по-интересна, но сега напоследък всяка седмица се отделя повече внимание на това какви рискове има, какви аномалии може да се развият и пр и честно казано спря да ми е толкова интересна.
Тази, която Боби препоръча ми е интересно да я прелистя. В сайта пише, че е изчерпана, но проверих имат книжарница до работата ми и утре може да отскоча да видя какво имат :)

*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #903 -: Юли 21, 2011, 18:39:09 pm »
И аз гледах линка на Боби. Определено ще ми трябва нещо подобно, защото нищичко не знам за гледане на бебета :oops:.
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #904 -: Юли 21, 2011, 19:42:32 pm »
Записах се в 13 ДКЦ, първо не съм ама изобщо доволна, даже ме дразни.


Благодаря ви!

В тази врьзка с вьпросната д-р Добрева, изльга ме, че изследванията за хепатит, васерман не ми се полагат, и за кравната група  :x .
После и, че за протромбинов индекс INR сьщо, не ми пусна стерилна урина, и за ТСН не се поемало от ЗК сьщо, да не говорим, че като питах кьде може да ме види на видеозон като няма там, ми отговори, че в частния кабинет ще ме извика, е не мерси!!!



И НЕ ходете при д-р Добрева от 13 ДКЦ!

Да ви кажа, момичета, по всяко време можете да си смените лекаря от жк, взема се направление от личния лекар за преизбор на лекар.

Преди малко се записах при д-р Тодоров от 7 ДКЦ, хареса ми, има благо излъчване и изглежда много спокоен и разбран.


Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #905 -: Юли 21, 2011, 21:01:22 pm »
Искам да вии попитам , като по - опитни във всяко отношение, коя книга за бременността ви допада най - много. Бихте ли ми препоръчали някоя?
katrin_sl, честито плодно сакче  :P
Относно книгите за бременност: http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=45261.0  ето тук има дискусия на тази тема.
Аз четох книгата "Какво те чака, когато чакаш дете" - описанието е по месеци, доста подробно. Аз я четох 2-3 месеца и понеже нямам търпение минах всички месеци, че даже и за раждането всичко прочетох. Сега вече ми се чете книга за отглеждането на детето първата годинка  :P
*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #906 -: Юли 21, 2011, 22:23:52 pm »
Благодаря, момичета. И аз си мисля, че едва ли ще има полза от консултация с ортопед.
:)Като стара баба :D
Точно такава е картинката  :D. Тътря се като бабичка, хем тъжно, хем смешно, погледнато от страни.
Хубава вечер.
 
« Последна редакция: Юли 21, 2011, 23:45:01 pm от marsi »

*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #907 -: Юли 21, 2011, 22:29:54 pm »
Добре дошли на Катрин, Даниелска и harmony  :flower:
Аз да ви се оплача, че съм с болки в корема днес и не знам какво става и полудявам от притеснение.. Не са болки в яйчниците,а самия корем отвътре ме боли, тежи ми, на моменти има и по-остри болки, като пробождания.. Какво е това чудо?? Нормално ли е??
Не съм повръщала от 2 дена и в главата ми каша - дали всичко е наред.. На лекар сме чааааак във Вторник.. :balk_150:

*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #908 -: Юли 21, 2011, 23:39:28 pm »
Гальонди, вероятно всичко е наред. А и си минала 12-та седмица - време ти е да спреш да повръщаш.  8)

*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #909 -: Юли 22, 2011, 08:41:18 am »
Гальонди, може да те боли от  разтягането на матката. Аз мисля по твоето време имах по-осезаеми болки. После в началото на 5тия месец.
*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #910 -: Юли 22, 2011, 09:32:21 am »
 Болки в тазобедрените стави и срамните кости са съвсем нормални. Няма смисъл да се ходи на доктор и също така да се пие каквото и да било- НЕ ПОМАГА. Както сме си писали със "старите пушки", раждането е единствения лек.
 Само за успокоение да кажа,че при мен се появиха внезапно.Не можех да се обръщам без болка дори в леглото и после изведнъж или аз привикнах, или те се разтегнаха достатъчно, та станаха много по-поносими, почти незабележими...
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #911 -: Юли 22, 2011, 09:37:24 am »
За бременността четях само в нета. За бебетата - и в нета (главно мненията на д-р Бърди), и книжката, която препоръчва Боби. Имам забележки към тази книжка - някои изказвания трябва да се проверяват, но като цяло е добре систематизирана и е добра. Примерно - за деца на 5 месеца пишеше, че една от първите храни трябва да е киселото мляко... Аз такова въведох чак след 10-тия месец и в момента сериозно се чудя дали не обзаведох Бобо с обрив заради това.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #912 -: Юли 22, 2011, 09:52:25 am »
Гальонди,и мен корема ме болеше така, даже като ходех усещах болка. От две седмици вече не ме боли, обаче  :P а за повръщането - аз си повръщах до 16 - 17 седмица. Ако много и дискомфортно те боли, пий но-шпа.
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #913 -: Юли 22, 2011, 10:03:01 am »
Благодаря за топлото посрещане! Пожелавам на всички ни лека бременност и здрави бебчета на финала!
Аз от сега ходя до тоалетна през 2 часа. Не мога да се наспивам изобщо, а как ли ще бъде нататък. Иначе за сега други екстри нямам. Чувствам се добре.
Ориентирах се към 2 книжки, на които бях хвърлила око отдавна - " Какво те чака, когато чакаш дете" и тази, която Боби препоръча.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #914 -: Юли 22, 2011, 10:08:41 am »
Примерно - за деца на 5 месеца пишеше, че една от първите храни трябва да е киселото мляко...
Малка поправка - пише го за деца след 6 месеца ( но е в главата за 5).

Ориентирах се към 2 книжки, на които бях хвърлила око отдавна - " Какво те чака, когато чакаш дете" и тази, която Боби препоръча.
Те са една серия - от едни и същи авторки. Аз мисля, че тази книга за бременността стана известна от филма „9 месеца“ :-), но наистина е добра.

А ето едно интервю с шефа на „Шейново“, което може да представлява интерес за бъдещите мами: http://www.monitor.bg/article?id=299832

preggo

 Юли
Breiv – 25.07.2011 - секцио
mirkas – 26.07.2011 - секцио

Август
IOLII – 07.08.211
Bobbie – 19.08.2011
ivaleta – 24.08.2011
krasi(ahiito) – 27.08.2011
ivanita – 28.08.2011
azalea – 30.08.2011


« Последна редакция: Юли 22, 2011, 10:20:43 am от Bobbie »


  
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #915 -: Юли 22, 2011, 10:40:47 am »
Примерно - за деца на 5 месеца пишеше, че една от първите храни трябва да е киселото мляко...
Малка поправка - пише го за деца след 6 месеца ( но е в главата за 5).

Абе, пак е много рано. Имаше още такива примери, но не съм ги запомнила всичките. Мисълта ми беше да не се предоверяват момичетата.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #916 -: Юли 22, 2011, 11:42:35 am »
Цитат
Публикувано на: Юли 21, 2011, 22:29:54 pmПубликувана от: Гальонди 
Вмъкни Цитат
Аз да ви се оплача, че съм с болки в корема днес и не знам какво става и полудявам от притеснение.. Не са болки в яйчниците,а самия корем отвътре ме боли, тежи ми, на моменти има и по-остри болки, като пробождания.. Какво е това чудо?? Нормално ли е??
Не съм повръщала от 2 дена и в главата ми каша - дали всичко е наред.. На лекар сме чааааак във Вторник..
 

Гальонди  , и аз имах същите оплаквания в тези седмици. Моя доктор ме увери, че острите и срязващи болки не са притеснителни, това е нормално, защото матката расте, разтягат се сухожилията.
Притеснителни са болките, по-скоро като предменструална тежест. Когато се усети такава тежест, задължително да се взима по 2 бр. но-шпа. Не знам точно защо, но това ми беше инструкцията от доктора. Такава болка не било хубаво да се допуска и да се търпи дълго време.


Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #917 -: Юли 22, 2011, 12:51:53 pm »
rum_sisi, при мен разминаване не е имало, но смятам, че д-р Сигридов е голям майстор и бих се доверила на неговото мнение.
(отговарям на въпроса на rum_sisi пуснат в друга тема)
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #918 -: Юли 22, 2011, 13:29:08 pm »
Момичета, вече цяла седмица съм със страхотни болки в тазобедрените стави. Очаквах да преболи и да поолекне усещането, но през всички тези дни болката е такава, че едва-едва пристъпвам от крак на крак, клатушкайки се като пате. Различието в отделните дни е, че веднъж боли повече в едната става, на другия ден- в другата или кръста по средата. Знаете ли някакъв вариант за облекчаване или просто да си търпя?

И аз имам болки от една седмица- зверски понякога! При мен са само в левия крак откъм кръста, не мога да го опиша- нещо като прищипване на нерв го усещам, ама знам ли. Все си мисля че ако успея да го изпукам ще ми мине, обаче не успявам... Ти като пате- аз като пингвин... едва успявам да ида до магазина- а това ми е единствената разходка. Чудя се дали да не взема космидиска на баба /като в рекламата  :lol: / просто ме е страх, че ако ми откаже крака ще падна. Чудя се също мога ли да правя компрес със ракия и черен пипер- много загрява, ама... marsi ти откри ли някакъв цяр?
"Истински приятел е не онзи, който е до теб, когато си на дъното, а онзи, който е до теб, когато се мъчиш да изплуваш."

[
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #919 -: Юли 22, 2011, 13:52:59 pm »

За пола на бебетата, имало ли е разминаване на мненията на д-р Сигридов и лекаря от женската консултация и кой е бил прав?

На прегледа ми в края на четвърти месец, д-р Сигридов каза, че е сигурен за момче, на прегледа ми вчера, един месец след това, лекаря от ЖК мисли, че е момиче, няма значение за нас, само живи и здрави, но ми е любопитно  :D!При вас как е било и от лекарите кой е бил прав?