0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #860 -: Юли 20, 2011, 08:13:28 am »

Като казваш за темата, ето и списъка на бременните. Махам godgift и dessi_kk, защото бяха с планирано секцио и изчезнаха, така че предполагам, че са родили вече.

preggo
Юли
mirkas – 26.07.2011 - секцио
Август
IOLII – 07.08.211
Bobbie – 19.08.2011
ivaleta – 24.08.2011
krasi(ahiito) – 27.08.2011
ivanita – 28.08.2011


Давайте си термините момичета, че да ви сложа в списъчето.

Боби

Боби, ако устискам до 25.07, че мъжо е едричък, секциото ми е планувано за 25.07 :)
Хубав ден на всички! :D
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #861 -: Юли 20, 2011, 08:35:21 am »
Списъкът малко по малко ще се запълни. :D
От снощи доста ме болят гърдите, особено едната. Вечер обикновено са ми напрегнати, но вчера си ме боляха повечко. Някакви мерки?
*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #862 -: Юли 20, 2011, 09:58:34 am »
 Колко хубаво, че има толкова нови попълнения :) Желая да изживеете най-прекрасните и безоблачни 9 месеца, които да завършат с по едно, две или повече ;) прекрасни създания...

 Таблетки за стерилизиране ползвам понякога.Искам да ви кажа, че откровено си миришат на белина...

 И аз да ви питам,имате ли резерви по повод олиото на Джонсън. Аз не бях пазарувала никаква козметика и като се прибрахме от болницата ми подариха олиото на Джонсън и козметика от магазини ДМ. Мажа го с тях, обаче вчера една приятелка нещо се изказа негативно. Тааааа,според вас трябва ли да сменям мазилата или ако му се отразява добре, да си ги ползвам?
*

    saraapl

  • *****
  • 2009
  • Нашата мечта... Обичаме те много
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #863 -: Юли 20, 2011, 11:02:08 am »
Колко хубаво, че има толкова нови попълнения :) Желая да изживеете най-прекрасните и безоблачни 9 месеца, които да завършат с по едно, две или повече ;) прекрасни създания...

 Таблетки за стерилизиране ползвам понякога.Искам да ви кажа, че откровено си миришат на белина...

 И аз да ви питам,имате ли резерви по повод олиото на Джонсън. Аз не бях пазарувала никаква козметика и като се прибрахме от болницата ми подариха олиото на Джонсън и козметика от магазини ДМ. Мажа го с тях, обаче вчера една приятелка нещо се изказа негативно. Тааааа,според вас трябва ли да сменям мазилата или ако му се отразява добре, да си ги ползвам?
Аз лично ползвам само продукти на Джонсън :) Обаче през летните (топли) месеци ползвам тоалетното млякото..а когато е хладничко ползвам олиото :) Но това си е до избор на майката и зависи и от кожата на детето.Иначе за под памперса ползвам единствено Судокрем-а ..Много ми помага за каквито и да е проблеми,свързани с пъпчици и зачервявания.За щастие досега не сме имали нито един ден зачервено дупе :) и пъпчици имаше много малко в началото по брадичката ..
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #864 -: Юли 20, 2011, 11:24:06 am »
didon, то аз знам, че с белина можеш и водата да си пречистваш, ама се слагат 2-4 капки на литър, а такова количество, че да мирише и после да не се плакне, а детето да пие от тези съдове, аз лично не бих го дала. Явно някой е направил сметката, че е безвредно. За мен по-безвредно е да си измия нещата с веро и да ги изплакна добре, от колкото да ги стерилизирам с това.
За олиото - по принцип не те съветвам да позлваш олио през лятото, защото пречи на детето да се охлажда и не е добра идея. Другото е, че въобще мазането на телцето с каквото и да е вече се отхвърля, но ако държиш да мажеш по-добре някакъв лосион. Аз лично позлвам продуктите на Джонсън и Джонсън, не знам защо някой не би ги харесал. Но аз моята дъщеря я мазах точно 2 седмици и реших, че не виждам да има нужда от подобни химии и прекратих. От тогава освен дупето, никога на друго място не съм я мазала с каквото и да е.  После тук във форума видях, че и д-р Бърди казва да не се мажат с каквито и да е мазила, защото не е необходимо. Ти защо го мажеш - нещо на кожата ли му има или просто така, защото и другите го правят? Пробвай го няколко дена без да го мажеш с нищо и като видиш, че си му е добре кожичката, сама ще се откажеш от тази излишна процедура.  Ако има сухи места ( Ивана имаше на някои сгънки като се роди) можеш само тях да ги намажеш с лосионче ( или ако имаш Aquaphor). А олиото въобще е малко безсмислено да се позлва. Аз така и не му намерих приложение.

Боби, ако устискам до 25.07, че мъжо е едричък, секциото ми е планувано за 25.07 :)
Хубав ден на всички! :D

Само 5 дена има до срещата ви, надявам се да устискаш.

Ето го обновеното списъче. Други няма ли да ми дадат темрин?

preggo

 Юли
Breiv – 25.07.2011 - секцио
mirkas – 26.07.2011 - секцио

Август
IOLII – 07.08.211
Bobbie – 19.08.2011
ivaleta – 24.08.2011
krasi(ahiito) – 27.08.2011
ivanita – 28.08.2011


« Последна редакция: Юли 20, 2011, 11:33:04 am от Bobbie »


  
*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #865 -: Юли 20, 2011, 11:33:11 am »
 Боби, специално на тези таблетки, джейн, една таблетка се разтваря в 6л вода, та се получава така, както казваш ти, само няколко капки. Пропуснала съм нещо в обсъждането по-горе,но аз за тази студена стерилизация съм чела,че винаги след това се изплакват нещата. Аз лично таблетките ги ползвам само, за помпата и когато пътуваме...

 За мазането...ми на първата консултация, педиатърката каза да мажа и мажем. Няма нищо по кожата. Съвсем чистичък е / пупупу/ Е първите 5,6 дни самите стъпалца и ръчичките около китките се белеха,но вече няма нищо
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #866 -: Юли 20, 2011, 11:34:57 am »
Боби, аз съм на 30.08. :)

То началните месеци и качването са ясни. За мен не са критерий, защото тогава бебето е милиметри/грамове. За сега леко се смутих, защото ако бебето трябва да качи още 1 кг. за 4-5 седмици до края, пък аз слабея - или ги взима от мен и си е ОК или има нещо притеснително.
Мами, как се оправяте с яденето в тия жеги? Аз съвсем губя апетит към готвено, месо пък да не говорим. Наваксвам с пъпеши, дини, праскови, каисии... Просто това ми е вкусно в момента.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #867 -: Юли 20, 2011, 11:45:51 am »
За мазането...ми на първата консултация, педиатърката каза да мажа и мажем. Няма нищо по кожата. Съвсем чистичък е / пупупу/ Е първите 5,6 дни самите стъпалца и ръчичките около китките се белеха,но вече няма нищо
Дааам.... зарежи я педиатърката :-). Ако я попиташ защо, съм убедена, че няма да ти даде смислен отговор. Свекърва ми като дойде тук и се опитваше да маже Ивана и и казах да не я пипа, защото не виждам смисъл. А тя като настоява и настоява -щяло и аз не знам какво да и стане, ако не се мажела. Викам- виждаш ли да и има нещо на кожата, защото ако не виждаш и два месеца не съм я мазала, значи не е имала нужда. Не виждам защо да си обливам детето с ненужни химии без никаква причина. Ако има причина добре, ама то наистина няма такава.

От къде знаеш колко капки се получават? Аз като казах капки - това са капки белина, която вече е яко разтворена. Те ти дават концентрирано на хапче - ти не знаеш колко грама е това, нито колко еконцентрирано Аз което четох пишеше 2% разтвор се получава. Ми белината е 6% разтвор значи това е еквивалента на белина разтворена 1:3 т..е 2 литра белина + 4л вода. На твоите хапчета не знам какво пише, аз това го намерих на интернета за някви стерилизращи хапчета. Може на твоите да пише друго - виж там какъв процент разтвор се получава с твоите( сигурно пише някъде) и ще можеш да си сметнеш какъв разтвор е. Няколко капки няма да ти стерилизират обаче ( те пречистват да е годна за пиене, не стерилна), така че препдолагам, че е повече от това, което мислиш.  

аzaleа,добавих те.  Аз миналата бременност последните седмици въобще не качих нищо, точно когато то трябваше да расте най-много.Ама бебето си беше добре. Сигурно от мен е взело, не знам.

preggo

 Юли
Breiv – 25.07.2011 - секцио
mirkas – 26.07.2011 - секцио

Август
IOLII – 07.08.211
Bobbie – 19.08.2011
ivaleta – 24.08.2011
krasi(ahiito) – 27.08.2011
ivanita – 28.08.2011
azalea – 30.08.2011



Боби
« Последна редакция: Юли 20, 2011, 12:06:23 pm от Bobbie »


  
*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #868 -: Юли 20, 2011, 11:47:40 am »
Брейв, аз знам че може и без отмиване, но се миех както казах от хигиенична гледна точка. Боби, никъде не съм писала, че съм ползвала сапун  :wink:
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #869 -: Юли 20, 2011, 12:06:37 pm »
Брейв, аз знам че може и без отмиване, но се миех както казах от хигиенична гледна точка. Боби, никъде не съм писала, че съм ползвала сапун  :wink:

Аз ползвах сапун, не съм писала, че ти си ползвала. Аз поне под измиване това разбирах тогава.


  
*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #870 -: Юли 20, 2011, 12:18:31 pm »
Относно марката бебешка козметика, аз не съм "срещу" никоя, щом на бебето му понася добре - значи е ОК.
За мазането - процедирам като Боби. Така ме посъветваха в болницата, а и е съвсем логично за мен - щом кожата е здрава и проблеми няма - не виждам нужда от мазане. Задължително мажа дупето само, веднъж дневно, след къпане на мнооого тънък слой и втривам добре. Дани първите 10 дни имаше лющеща се кожа на места и тогава мажех с лосион /не с олио/, като се оправи - спрях да мажа. И сега лосион слагам, само ако забележа сухота на кожата в някои зони. До момента - зачервено дупе, обриви, или каквито и да било кожни проблеми не е имал, дано все така да е  :D

В краткия период в който кърмех - не съм си мила гърдите преди всяко хранене. Понякога ги бършех с едни мокри кърпи за кърмачки на "Чико", а когато имах проблем със зърната, по съвет на консултантката по кърмене - изобщо не ги миех /освен като се къпя/. Бяха постоянно намазани с Лансинох, без да мия хранех бебето и после пак мажех с Лансинох. От хигиенна гледна точка - не виждам къде и с какво биха ми се изцапали гърдите, ходех с т.нар. фитнес-сутиен пран с бебешки прах и подложки за кърмачки, които сменях често т.е. съвсем на чисто си седяха зърната ми  :lol: Естествено, нищо не пречи гърдите да се мият преди всяко хранене САМО с вода, ако за мама така е по-добре и по-хигиенично. Да си призная обаче, при бебе ядящо на 2 часа и напрактика липсващо време за сън на мама, да ставам всеки път и гърди да мия без никаква нужда от това, вместо да дремя кърмейки - излишно е поне за мен. Но това са си лични решения, пак казвам - както и да го правите - все е правилно. Само миене със сапун - не!

А и не се втелясвайте толкова на тема "стерилност", щом бебето напусне неонатолгията - няма стерилност вече, а у дома - още по-малко, не е и нужно. Измитите гърди, дори и със сапун да е - също не са стерилни...освен ако не ги изварите и тях. ;) Добра хигиена е напълно достатъчна за едно бебе.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #871 -: Юли 20, 2011, 12:40:40 pm »
Измитите гърди, дори и със сапун да е - също не са стерилни...освен ако не ги изварите и тях. ;)
Хихихи, това много ме развесели  :lol:
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #872 -: Юли 20, 2011, 12:53:29 pm »
Дидон, днес бях на една лекция относно покупки и грижи за бебето в първите месеци, та там лекторката каза, че през летните месеци, когато бебето няма проблем да не се маже с олио. Представи си в тия жеги да те намажат от главата до петите. :D
*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #873 -: Юли 20, 2011, 12:58:33 pm »
А колко време стерилизирахте? Моите деца са на смесено хранене - три пъти ядат кърма и три пъти адапте. В началото стерилизирах преди всяко ядене, ама нещо ме домързява и започнах само да мия шишетата с верото на Бочко и плакна добре, стерилизирам всичко само веднъж на ден. Циците през деня ги мия с вода, нощно време само тикам в устата, с лансинох мажа само, ако ме болят зърната.
По отношение на козметиката - само ако видя лющеща се кожа мажа, имаха в началото по крачетата, иначе мажа дупетата задължително на всяка смяна на памперса със судокрем, бочко или един правен крем за подсичане, че доста им се подсичат. Чудя се само с вода ли да ги плакна дупетата, когато се наакат, с душ гел или само с мокри кърпички. Да не би да се подсичат от честото миене на дупе?


Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #874 -: Юли 20, 2011, 13:03:44 pm »
Относно марката бебешка козметика, аз не съм "срещу" никоя, щом на бебето му понася добре - значи е ОК.
За мазането - процедирам като Боби. Така ме посъветваха в болницата, а и е съвсем логично за мен - щом кожата е здрава и проблеми няма - не виждам нужда от мазане. Задължително мажа дупето само, веднъж дневно, след къпане на мнооого тънък слой и втривам добре. Дани първите 10 дни имаше лющеща се кожа на места и тогава мажех с лосион /не с олио/, като се оправи - спрях да мажа. И сега лосион слагам, само ако забележа сухота на кожата в някои зони. До момента - зачервено дупе, обриви, или каквито и да било кожни проблеми не е имал, дано все така да е  :D

В краткия период в който кърмех - не съм си мила гърдите преди всяко хранене. Понякога ги бършех с едни мокри кърпи за кърмачки на "Чико", а когато имах проблем със зърната, по съвет на консултантката по кърмене - изобщо не ги миех /освен като се къпя/. Бяха постоянно намазани с Лансинох, без да мия хранех бебето и после пак мажех с Лансинох. От хигиенна гледна точка - не виждам къде и с какво биха ми се изцапали гърдите, ходех с т.нар. фитнес-сутиен пран с бебешки прах и подложки за кърмачки, които сменях често т.е. съвсем на чисто си седяха зърната ми  :lol: Естествено, нищо не пречи гърдите да се мият преди всяко хранене САМО с вода, ако за мама така е по-добре и по-хигиенично. Да си призная обаче, при бебе ядящо на 2 часа и напрактика липсващо време за сън на мама, да ставам всеки път и гърди да мия без никаква нужда от това, вместо да дремя кърмейки - излишно е поне за мен. Но това са си лични решения, пак казвам - както и да го правите - все е правилно. Само миене със сапун - не!

А и не се втелясвайте толкова на тема "стерилност", щом бебето напусне неонатолгията - няма стерилност вече, а у дома - още по-малко, не е и нужно. Измитите гърди, дори и със сапун да е - също не са стерилни...освен ако не ги изварите и тях. ;) Добра хигиена е напълно достатъчна за едно бебе.

Напълно съгласна...


*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #875 -: Юли 20, 2011, 13:30:35 pm »
Eille Стерилизирах веднъж на ден в началото, сега пропускам тази процедура и 2-3 дни, ако нямам излишно време. Всъщност, стерилизирам, защото ми е лесно да го правя и ако нещо не съм догледала при миенето да е идеално - "да вържа гащите" дето се вика.  :lol:

Наакано дупе съм мила много рядко, ако се е омазал до кръста примерно, иначе я карам с мокрите кърпички. Има значение обаче, че и моето бебе ака веднъж на ден, помякога два пъти, все пак е изцяло на АМ. Когато кърмех - след всяко ядене беше наакан и хамалогията беше страшна. :lol: Как ще почистваш, си зависи от кожата на детето също. Щом твоите така лесно се зачервяват, според мен мий след наакване, но само с вода. Миещите средства ги остави за ежедневната им вана. Пак лично мнение, но ползвай един крем против подсичане, не ги "редувай" и мажи на тънък слой, да попие хубаво, не да им "белнеш дупетата". Мажеш с даден крем и следиш ефекта за по-дълъг период /не за ден-два/, ако не те задоволява - тогава сменяй и пак следиш резултат, докато откриеш кой е "техният" крем. Като установиш, че някой им понася добре - не го сменяй, само купуваш следващата тубичка и толкова. Подсичат се от честото акане и от жегата, не от миенето на дупе.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #876 -: Юли 20, 2011, 14:21:46 pm »
Eille, ходех на доста лекции докато бях бременна. На всички казваха: Дупето да се мие при всяко наакване. Ако няма наакано може да мине само с кърпички.
Дупето да се маже с крем при всяка смяна на памперса.
За Судокрем: Да се маже само при проблемс дупето. Казваха, че е доста силен крем и като привикне кожата от ежедневно мазане, припроблемможе и да не помогне.
Аз също мажа с този варненски крем(правят го в една аптека в центъра, сигурно е като твоя :wink:) за подсичане и дупето на София е перфектно. Иначе като я изписахме имаше зачервено дупе(в МД-София акушерките сменят памперсите и не мажат крем навсякъе, а слагата една топка от някакъв техен си възелин. И аз съм на мнение, че от тази топка нищо не стига до кожата) и със Судокрем я оправих за ден-два.

Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #877 -: Юли 20, 2011, 17:12:33 pm »
Здравейте момичета! :D
Официално се записвам в темата  :D

Колкото до нааканите дупета: първите месеци миех на всяка смяна на памперс, мажех бочко и като се зачерви Судокрем и вит.А. После опитах и разни други и като стигнах до Здраве (от едно време) - повече друг не ща да видя. От него съм най-доволна  и до сега го мажа. Минах на мокри кърпички изцяло.

Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #878 -: Юли 20, 2011, 18:16:45 pm »
За стерилизирането - и аз, като Жбрул, стерилизирах, защото ми беше по-лесно. Веднъж дневно, всичко. Това до 6-ти месец. От там насетне го лиших от тоя лукс ;)

За миенето на гърдите - не съм мила преди кърмене, мажех в началото профилактично с Лансинох, може би ми е помогнал, аз проблеми с рагади не съм имала.

За дупето - мия с вода и сапун, когато е наакан. Мажа със Судокрем, само когато е  тръгвало да се зачервява. Все още съм на първото бурканче, даже ми е пълно до половината. В останалото време не мажа.

За мазането по принцип - като родих не съм го мазала с нищо, беше ужасна жега и не си представях как ще го тормозя. После съм мазала само при проблеми - зачервени петънца, грапава кожа, обриви (в момента) и то с хидратантен крем. Включително си взех такъв за лице на Мустела. Имайте предвид, че за зимата се продават едни кремчета, които са за предпазване от вятър. Те са по-мазни и са много добри, но задължително преди тях се нанася хидратантен крем. Аз дълго време се чудех защо не действат ;)
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #879 -: Юли 20, 2011, 18:31:11 pm »
В началото миех дупе на всяко акане, обаче нашта мома е толкова шавлива, че трудно успявам детайлно да почистя всичко  :lol:. След първия месец започнахме да акаме предимно вечер - почистваме с кърпи, а след няколко часа следва банята. Откакто сме на този режим не ползвам никакви мазила за дупе и нямаме никакви проблеми.
Боби, аз съм на 30.08. :)

То началните месеци и качването са ясни. За мен не са критерий, защото тогава бебето е милиметри/грамове. За сега леко се смутих, защото ако бебето трябва да качи още 1 кг. за 4-5 седмици до края, пък аз слабея - или ги взима от мен и си е ОК или има нещо притеснително.
Мами, как се оправяте с яденето в тия жеги? Аз съвсем губя апетит към готвено, месо пък да не говорим. Наваксвам с пъпеши, дини, праскови, каисии... Просто това ми е вкусно в момента.
До края на 8-ия месец качих 12-13 кг, а като отидох да раждам - бяха 11. Бебка се роди с повече от задоволителни размери  :D.