0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #840 -: Юли 19, 2011, 08:45:29 am »
Breiv, скоро и ти ще си ранобудна  :D
София, след будуване в ранните часове се предаде и заспа :wink:

Аз ползвам Лансинох и е хубав. Добри отзиви съм чула и за крема на Авент. Той също е без отмиване. Ако искаш мога да ти купя от тук Лансинох и да ти го изпратя :D
Само казваш и действаме :wink:

Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #841 -: Юли 19, 2011, 12:52:32 pm »
Здравейте мили момичета.Записвам се и аз тук да изживея с вас радостта си.На 27 другата сряда ще ходим при доки да видим колко са се хванали :bighug: :bighug: :bighug:

*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #842 -: Юли 19, 2011, 12:56:35 pm »
Добре дошла danielska_81 :P
Лека и успешна бременност! 


Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #843 -: Юли 19, 2011, 13:05:49 pm »
Какво му е на Гермастана? Нищо не съм чела за кремовете, но този ми го подариха като мостра на отворените врати в клиника "Щерев" и мислех да го пробвам като за начало. Ако не е хубав, обаче, да търся друг своевременно, че да го приготвям за багажа.

Аз покрай жегата загубих апетит за готвена храна. Вечери особено имам сили само за диня/пъпеш. Та по този повод задържах 2 седмици теглото на 59,3, а тази седмица съм 58,5. В четвъртък Илиев премери госпожицата, каза че е в норма... Та се чудя нормално ли е това мое непълнеене, чак и отслабване и дали няма да се отрази на бебето (иначе стартирах от 48).
*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #844 -: Юли 19, 2011, 13:13:52 pm »
Breiv, крем "Лансинох" можеш да си поръчаш и оттук примерно, като го няма по вашите аптеки. http://apteka.framar.bg/30008290/%D0%BB%D0%B0%D0%BD%D1%81%D0%B8%D0%BD%D0%BE%D1%85-%D0%BA%D1%80%D0%B5%D0%BC-56-%D0%B3%D1%80-
На "Мустела" крем за зърна, имам една тубичка от която съм мацнала 2-3 пъти и си седи. Мога да ти го изпратя, ако искаш.

А всъщност, какво ще стерилизирате в болницата? Ако ви трябва шише, или помпа - те ще ви дадат техни, стерилизирани така или иначе.

danielska_81 Честито! Леки и безпроблемни оставащи месеци и здраво бебе, около термин!  :D

« Последна редакция: Юли 19, 2011, 13:51:08 pm от Jbrul »
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #845 -: Юли 19, 2011, 14:02:33 pm »
Аз като човек химик,  :) малко скептично гледам на тях...... :wink:
И аз като човек микробиолог също малко скептично гледам на тях. В смисъл не че не стерилизират- сигурна съм, че го правят, но сега като се разтърсих и намерих как стерилизират - ми това си е разтвор на белина. Пише 2% хипохлодид, а белината ( поне тук ) е 6% хипохлорид т.е. това е белина 1:3 разтвор. Обаче сигурно са му сложили нещо да убива миризмата или да кара хлорида да зе изпари ли знам ли ( кажи ти, ти си химика), защото иначе не знам как няма да мирише. Пише още, че има висока концентрация на сол ( 16.5% NaCl), друго не пише http://www.pharmacyathand.co.uk/gbu0-prodshow/2785-Milton-sterilising-fluid.html.

Ако в болнците има микровълнови печки ( не знам дали има някъде на етажа) може да си вземеш от тези пликчета за стерилизация в микровълнова. Поне се стерилизира с чиста вода и вiсока температура, без химикали.
А най-добре докато си там да не позлваш неща, които имат нужда от стерилизация. Ти какво имаш намерение да стерилизираш - помпа ли?

danielska_81, добре дошла при нас !

azalea , щом бебето си расте добре, значи няма нужда да се притесняваш дали качваш или не. Аз бих взимала витамини за бременни обаче, защото като не ти се яде не е ясно дали си взимаш всичко, което ти е нужно от храната.

Боби
« Последна редакция: Юли 19, 2011, 14:05:19 pm от Bobbie »


  
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #846 -: Юли 19, 2011, 14:56:26 pm »
Приемате ли нови попълнения, момичета?
От много време чета темичката, но сега вече имам причина да се присъединя към групата на бременните. Все още не сме видели плодно сакче, но се надявам това да стане в четвъртък.
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #847 -: Юли 19, 2011, 15:40:53 pm »
Приемате ли нови попълнения, момичета?
От много време чета темичката, но сега вече имам причина да се присъединя към групата на бременните. Все още не сме видели плодно сакче, но се надявам това да стане в четвъртък.
Катрин ще ни приемат разбира се.Няма как.И ние още не сме видяли сакче(или сакчета)ще ходим в сряда на 27.А ти в коя клиника си :bighug: :bighug: :bighug:

*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #848 -: Юли 19, 2011, 16:11:08 pm »
Катрин, Дани, добре дошли :D!
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #849 -: Юли 19, 2011, 16:31:21 pm »
Дани, в Майчин дом - Варна съм.
*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #850 -: Юли 19, 2011, 16:39:17 pm »
Azalea гледам по лентичката ти, че имаш още време до термин така, че спокойно си ползвай Гармастана за подготовката на гърдите за кърмене. За после, в смисъл като започнеш да кърмиш ще ти бъде по - лесно с Лансинох, защото той е безвреден за бебето и не е нужно да се отмива.
Breiv, Jbrul ти е дала линк от който можеш да си поръчаш Лансинох, но ме изненада цената. Същият - 56 гр. аз си купих от аптеки Марешки за 19 лв. Ако във вашия град имате такава аптека просто си поръчай при тях да ти доставят.
По отношение на стерилизацията и аз се чудих как ще се случва в болницата, но реших, че ще е по-удачно мъжо да ми стерилизира в къщи (ако се наложи разбира се) отколкото да помъкна цялата къща в родилно.
Bobbie една лека поправка по отношение на препарата за стерилизация. Стерилизацията се извършва с натриев хипохлорит (сол на хипохлористата киселина), който под въздействието на светлината се разлага и отделения атомен кислород всъщност убива микроорганизмите.
Добре дошли на новите попълнения! Дано повече мацки да "идват" в темичката!
*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #851 -: Юли 19, 2011, 17:06:34 pm »
Аз пък си ползвах Гармастан и бях много доволна. Така или иначе си миех гърдите преди хранене, не виждам какво ви притеснява. Не можех да си представя да дам на децата да сучат без да съм се измила. Най-малкото зърното се търка в дрехите, а те не са стерилни  :wink:
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #852 -: Юли 19, 2011, 17:29:34 pm »
а колкото до ин витрото като индикация за секцио - не мисля, че има такова генерализиране, естествено ако имате предишни операции, сраствания, и тн като резултат от лечението, да вероятно, но ако няма такава предишна история, нямате никакви грижи да си раждате естествено ако искате, аз така си родих, макар, че исках да е по-естествено от това, което ми се случи, но това е друга тема (родих с форцепс).
Има генерализиране, но то е по други причини, според мен - просто някои лекари предпочитат по-контролирания процес в голяма степен и заради собственото си удобство. Иначе, между другото, аз съм с предишни операции (миомектомия, лапароскопия), сраствания и история ;) Нямаше проблем с нормално раждане.

Боби, голямо си е 3 см разкритие, в известен смисъл... Но явно се кара бая с него. Стискаме палци, ти стискай кълки!
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #853 -: Юли 19, 2011, 18:59:33 pm »
Здравейте и от нас. Днес бяхме на втора ФМ. Малчуганът ни се развива нормално, през цялото време лекаря се опитваше да го накара да се обърне с лице към нас, че да направи всички измервания като хората. И аз съм с предна плацента.
Azalea и аз като теб като забременях бях 48 кг и за моите седмици си наддадох двата килограма, които свалих през първите седмици и в момента съм 49, но лекарите ме успокояват че на малкия му е добре и се развива нормално. Но аз като гледам в болницата всички мами с какви кореми са, а моят сега започна да се забелязва, все ми е притеснено. :oops:
Добре дошли на новите момичета. Лека и безпроблемна бременност до финала.


*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #854 -: Юли 19, 2011, 19:03:15 pm »
Bobbie една лека поправка по отношение на препарата за стерилизация. Стерилизацията се извършва с натриев хипохлорит (сол на хипохлористата киселина), който под въздействието на светлината се разлага и отделения атомен кислород всъщност убива микроорганизмите.
Да да натриев... и с Т не с Д :-). Добре де,това  си е белина, нали? Белината е натриев хипохлорит.


  
*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #855 -: Юли 19, 2011, 21:55:36 pm »
Боби, точно така от натриевия хипохлорит се произвежда т.н. белина. Сори, ама не се сдържах защото това съм учила цели 9 години и това ако не знам........
Пък ти наистина стискай още кълки, че бебо още малко да порасне. То така като гледам вече ние сме наред за темата честито, ама дано още малко да устискаме.
*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #856 -: Юли 19, 2011, 22:03:37 pm »
  :)Днес мъжо поръча в аптеките на Санита, и утре ще е при нас, също така може да се използва и висококачествен ланолин - козметичен грейд/ какъвто всъщност е лансиноха/ така че, вече няма проблем :)
Миме, крема се ползва и без отмиване:)
По отношение на стерилизацията - мислех да вземам шишета и помпата, но ми казаха днес, че шишета не се внасят, дават техни, стерилизирани от болницата, а помпата да ползвам само за изцеждане, без да давам млякото на детето :)
Общо взето съм като индианец.....Но, вие ще помагате :D
Bobbi.....без значение дали е натриев хипохлорид, или хипохлориста к-на....все химия :lol:
Добре дошли на новите попълнения, лека и безпроблемна бременност!
Колкото повече бебета, тооолкова повече усмивки :D
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #857 -: Юли 19, 2011, 22:33:04 pm »
 :)Днес мъжо поръча в аптеките на Санита, и утре ще е при нас, също така може да се използва и висококачествен ланолин - козметичен грейд/ какъвто всъщност е лансиноха/ така че, вече няма проблем :)
Миме, крема се ползва и без отмиване:)
По отношение на стерилизацията - мислех да вземам шишета и помпата, но ми казаха днес, че шишета не се внасят, дават техни, стерилизирани от болницата, а помпата да ползвам само за изцеждане, без да давам млякото на детето :)
Общо взето съм като индианец.....Но, вие ще помагате :D
Bobbi.....без значение дали е натриев хипохлорид, или хипохлориста к-на....все химия :lol:
Добре дошли на новите попълнения, лека и безпроблемна бременност!
Колкото повече бебета, тооолкова повече усмивки :D
Да и на моите кремове пише без отмиване, ама аз отмивах. Което в последствие се оказа, че е била огромна грешка, защото навсякъде специалистите съветват да не се мият гърдите повече от дневният душ. В никакъв случай да не се мият непрекъснато със сапун. Сега за тази бременност вече знам и няма да го правя, само с вода ще изплаквам.
За стерилизиране - аз нямам и най-малкото намерение да стерилизирам всеки път.  В болницата ги стерилизират, защото все пак е болница, много хора, много микроби и т.н. Обаче тези химикали хич не бих искала да са ми в шишето на бебето. По-добре добре измито, от колкото стерилизирано с това. Стерилизирах си само частите от помпата всеки път, защото помпах в работата и беше по-лесно да ги сложа в пликчетата за микровълнова. Иначе шишетата ги мия с четка и веро и изплаквам добре. Стерилизирам 1-2 пъти в седмицата и то най-вече заради бибероните.


Боби, точно така от натриевия хипохлорит се произвежда т.н. белина. Сори, ама не се сдържах защото това съм учила цели 9 години и това ако не знам........
Пък ти наистина стискай още кълки, че бебо още малко да порасне. То така като гледам вече ние сме наред за темата честито, ама дано още малко да устискаме.
О като гледам ти имаш още само една седмица! Вярно, че не остана.
9 години химия казваш? Това на доктор на науките ми звучи :-). Браво, браво -аз химията никога не съм я обичала, само биохимията ми е малко по-добре.
 Като казваш за темата, ето и списъка на бременните. Махам godgift и dessi_kk, защото бяха с планирано секцио и изчезнаха, така че предполагам, че са родили вече.

preggo
Юли
mirkas – 26.07.2011 - секцио
Август
IOLII – 07.08.211
Bobbie – 19.08.2011
ivaleta – 24.08.2011
krasi(ahiito) – 27.08.2011
ivanita – 28.08.2011


Давайте си термините момичета, че да ви сложа в списъчето.

Боби
« Последна редакция: Юли 19, 2011, 22:47:06 pm от Bobbie »


  
*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #858 -: Юли 19, 2011, 23:12:37 pm »
ra4ko75, не се тревожи за килограмите си. Аз забременях 38 и родих като стигнах заветните за мен 52 килограма. Съответно коремът ми беше залепнал за гърба. През бремеността също бях с мъъъничък корем. Влезнах в 7 месец и с есенни дрехи не ми личеше  :wink:.
Успех!






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #859 -: Юли 20, 2011, 00:26:55 am »
По отношение на стерилизацията - мислех да вземам шишета и помпата, но ми казаха днес, че шишета не се внасят, дават техни, стерилизирани от болницата, а помпата да ползвам само за изцеждане,
Точно така.Ако имаш кърма ще кърмиш и не ти трябват шишета.Ако нямаш от болницата ти дават шише с АМ.А пък помпата можеш добре да измиеш и да я облееш със кипяла вода от чешмата.
Лично аз не съм ползвала помпа в болницата.Моята кърма дойде на 4 ден на 6 ни изписаха.