0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #800 -: Юли 15, 2011, 23:17:43 pm »
 Да са ни честити новите такси. Приети са с ДВ 53 от 12.07.2011г., ако на някой му се чете 22 стр. http://thenews.bg/images/stories/PDF/53_11.pdf

КЪДИ,ако си с медицински показания за секцио и все пак решиш да избереш екип,попълваш при приемането в болницата още декларация...тази от 22-ра страница.Може да се плати и в деня на изписването,не е проблем.Всяка болница има право да определя сумата за избор.За МД се спряга сумата от 800 лв.Информацията ми е от онзи ден.
Според министър Константинов в държавните болници не са по-лошите специалисти,отколкото в частните....


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #801 -: Юли 16, 2011, 05:00:59 am »
 Къди,Мумунката го е обяснила много добре,Точно така стоят нещата...
*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #802 -: Юли 16, 2011, 13:26:46 pm »
Здравейте бъдещи и настоящи мами. Днес сутринта ми текна доста силно кръв от носа и се поизплаших. Сещам се че четох в предната тема, там имаше доста обширна дискусия по въпроса, че се среща доста често по време на бременност, но в първия момент доста се паникьосах, а и бях сама в къщи. Надявам се да си остана само с този първи път.
Лек и приятен ден.


Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #803 -: Юли 16, 2011, 15:30:35 pm »
Здравейте, ако може и аз да се запиша в темичката, досега активно ви четях и научавах много неща, благодаря ви :) все не се решавах да се запиша... Но сега имам и едно въпросче дето ме вълнува - четох, че по време на бременността зрението се влошава, при мен се появи преди около месец една по-тъмна точка в лявото око, която виждам на светъл фон и се движи с погледа ми  :ask: дали е от бременността?
Хубав и слънчев ден на всички!!!
*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #804 -: Юли 16, 2011, 16:34:21 pm »
Здравейте бъдещи и настоящи мами. Днес сутринта ми текна доста силно кръв от носа и се поизплаших. Сещам се че четох в предната тема, там имаше доста обширна дискусия по въпроса, че се среща доста често по време на бременност, но в първия момент доста се паникьосах, а и бях сама в къщи. Надявам се да си остана само с този първи път.
Лек и приятен ден.

И при мен беше така. Никога преди да забремения не ми е текло кръв от носа, докато една сутрин като шурна не мога да я спра 1 час. Много се бях ошашкала. Това се случи към 6мес и се повтори още 2-3 пъти до края на бременността. От бременността е. Това да ти е проблема  :wink: 
*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #805 -: Юли 16, 2011, 22:23:57 pm »
Тонита, според мен трябва да се обърнеш към лекар. Очите не са шега работа. Моето зрение не е имала промяна по време или след бременността.

Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #806 -: Юли 17, 2011, 09:29:07 am »
Blue_sky, определено ще се ходи на лекар. Аз само питах дали някоя мама се е срещала с подобно нещо  osi_10
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #807 -: Юли 17, 2011, 10:29:39 am »
Дидон,Ивалета благодаря ви !
Наистина вчерашният преглед при д-р Сигридов много ми хареса.Говори много разбираемо ,доста обяснява и отговаря на въпросите ни.Всичко с бебчетата е наред дори малко едрички вървят за седмиците си .
И сега новината ще си имаме принц и принцеса -а мъжа ми беше безкрайно щастлив че от ЖК че едното бебче ще е момче вчера се потвърди на 100%  от д-р Сигридов ,за момиченцето каза че е 99,9 % сигурен .
Лошото е че няма часове за д-р Сигридов,казаха ми да се обадя в понеделник да ми кажат дали не са решили да отпуснат допълнителни такива преди отпуската на клиниката.
Лек и усмихнат ден  :D
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #808 -: Юли 17, 2011, 11:11:08 am »
Еееееееее ама какво по хубаво от едни шарени бебчетаааа,супер честити ви розави и сини гащичкиии :))
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #809 -: Юли 17, 2011, 12:27:50 pm »
Момичета, вие до кога пиете фолиева киселина?

На мен д-р Сигридов ми каза, че мога да си пия през цялата бременност, като лятото мога да намаля по 3-4 на седмица, тъй като има плодове и зеленчуци на пазара.
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #810 -: Юли 17, 2011, 12:36:47 pm »
Здравейте .
Малкавещица честито ти шарени гащи дано по натам да няма промяна  :lol: !
Руми сиси аз пих до около 14 седмица ФК. Никакви други витамини и добавки не съм приемала наблягам на плодове и зеленчуци поне сега лятото има много .
Аз бях на Жк миналата седмица девойката върви добре в седмицата си , кръвното от ниско вече е нормално пак . Кг -1,5 досега 3 от начало. Докторката ми каза че пак имам повече околоплодна течност което е предпоставка за по- ранно раждане но в Сряда съм при док Георгиев и ще видим и той какво ще каже .Абе аз този път ще се приготвя по -отрано но дано не се налага. Иначе леглото на нашата девойка пристигна ,дрехи всичко си имаме .Този път списъка е доста кратък почти всичко имаме от Емо.  :wink:
Хайде чао от мен отивам да готвя супичка на Емо !

Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #811 -: Юли 17, 2011, 12:37:33 pm »
Rum_sisi, на мен д-р Илиев ми каза да пия по пет на ден  8O през цялата бременност, защото имам таласемия и желязо няма как да пия. На мен ми се виждат много пет, затова си пия две на ден (така пише и на опаковката на неофолик мета). Хемоглобина ми е 102, така ми е почти винаги, така е и сега. Но иначе, преди да разбере, че имам таласемия ми каза да спирам фолиевата (беше началото на четвъртия месец). Според мен прави това, което ти е казал док  :P
Едно въпросче и от мен (дано не ставам досадна  :?): кога усетихте първото ритниче от бебо? Аз все го чакам, но още нищо  :(
Хубав и слънчев ден!
*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #812 -: Юли 17, 2011, 13:09:39 pm »

Едно въпросче и от мен (дано не ставам досадна  :?): кога усетихте първото ритниче от бебо? Аз все го чакам, но още нищо  :(
Хубав и слънчев ден!
[/quote]
Не се притеснявай,аз също го усетих много късно моето момченце и се бях паникьосала,даже и сега не рита много ,та съм на тръни всеки ден,но явно ми е от мързеливичките :D.Когато питах моята док.,каза че може и да не различавам ритничетата,щом на прегледа всичко е ок,няма от какво да се притесняваш.
*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #813 -: Юли 17, 2011, 13:34:06 pm »
Tonita80 съвсем скоро ще усетиш бебето, но не очаквай "ритниче" чак в тези седмици  :lol: В началото ще почувстваш бебчо, като особен вид "гъдел", "бълбукащи балончета", "пърхане на пеперуди", или нещо което може да се опише по подобен начин. Шутовете - към 7-и месец, може и към 6-и.

За ФК. Момичета, няма как да предозирате ФК, излишното количество се изхвърля от организма ви. Пийте си я докогато ви е казал ВАШИЯТ лекар и по колкото ви е казал, вероятно той има нещо предвид за да ви изпише прием на 5 таблетки /примерно/, а не на две. Моят лекар препоръчва прием на ФК по 10 табл. до самото раждане /само за справка го казвам/ и аз съм я пила така и по толкова. От това - проблем не е последвал за мен и бебето определено ;) Неслучайно на информационните листовки на всеки препарат, пише някаква препоръчителна дозировка в "общия случай" и е указано, че тя е такава, освен ако лекарят ви не я коригира в някаква посока.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #814 -: Юли 17, 2011, 14:15:44 pm »
Rum_sisi, аз спрях ФК след като започнах витамини за бременни, защотото и в тях (поне при моите) има ФК. Това означава че ще си пия до края. Но ти изпълнявай това, което ти е казал твоя лекар.
Tomita 80 това с първото усещане на бебоците при първа бременност е много интересен въпрос. И аз това се питам цяла седмица дали това са ритничета или сама си втълпявам вече. :oops:


*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #815 -: Юли 17, 2011, 14:59:58 pm »
Здравейте бъдещи и настоящи мами. Днес сутринта ми текна доста силно кръв от носа и се поизплаших. Сещам се че четох в предната тема, там имаше доста обширна дискусия по въпроса, че се среща доста често по време на бременност, но в първия момент доста се паникьосах, а и бях сама в къщи. Надявам се да си остана само с този първи път.
Лек и приятен ден.

На големия ми син често му тече кръв от носа. Аз му вземам кръвоспираща гъба.
http://apteka.framar.bg/04000335/%D0%B3%D0%B5%D0%BB%D0%B0%D1%81%D0%BF%D0%BE%D0%BD-8-5-4-1%D1%81%D1%82-
Отрязваш си парченце и го пъхаш в ноздрата.  :)


Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #816 -: Юли 17, 2011, 15:25:38 pm »
Моят прием на фолиева киселина е три пъти седмично по едно, а аспирин протект по едно вечер до 24-та седмица.
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #817 -: Юли 17, 2011, 15:44:02 pm »
Аз също се чудех много за тази ФК. Лекарката ми ми беше казала до 16 г.с.Хайде, реших да си свърша опаковката все пак, имам още 3-4 хапченца, но мисля да си взема нова и да пия до края. От всичко прочетено реших, че не мога да си навредя, може само да ми е полезна ;)

А за ритничето, Tonita80, чета една книжка седмица по седмица какво се случва. За тази седмица (18 г.с.) пише, че за първи път трябва да усетим мъника. Така че съм нащрек  :lol: Като гледам и ти можеш да се "ослушваш" вече  :lol:

Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #818 -: Юли 17, 2011, 15:56:42 pm »
Мишле82, аз това и правя от 3 седмици, "ослушвам" се нон стоп  :P лягам по гръб, държа се за корема и чакам ....  :P но то когато си реши, тогава ще е.
*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #819 -: Юли 17, 2011, 16:52:20 pm »
Момичета, аз пия по 2 хапченца ФК ( 400мcg) и отделно в пренаталните ми витамини има още 600mcg.. Много ми е трудно да пия хапчета, защото ми се повръща още докато ги вадя от опаковката. Понякога се чудя дали е достатъчно.. :ask: