0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #740 -: Юли 13, 2011, 09:40:46 am »
Дидон - каквото и да ползваш - няма да ти помогне да имаш гърди като преди да забременееш и кърмиш, освен ако нямаш супре добър ген, ма чак толкова - не се надявай ;)
Не знам за мазилата, аз гърдите при кърменето с нищо не съм ги мазала, не посмях по причините на мими26. Стрии на гърдите си имам от  пубертета, по време на бременността и кърменето не се появиха нови, но след като спрях да кърмя, старите започнаха да личат повече. Въпреки всичко обаче се включвам да ви обнадеждя - отбих Бобо май месец, но вече се вижда промяна към добро ;) Явно кожата започва да се връща към предишното си състояние, формата на гърдите ми започва да прилича на нещо. Така че, не всичко е загубено, да знаете!  :lol: :lol: :lol:
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #741 -: Юли 13, 2011, 13:34:32 pm »
:? Момичета, дали има някъде темичка за тълкуване на изследвания ПКК и Урина? На обикновеното изследване имам повишени левкоцити в кръвта и повишен белтък + бактерии в урината. Отделно хемоглобина ми е под норма малко. Днес пуснах стерилна урина, но докато чакам ще се побъркам от притеснение. И за късмет лекарката ми е в отпуск, та сама си назначавам изследвания и си пиша диагнози  :?
"Истински приятел е не онзи, който е до теб, когато си на дъното, а онзи, който е до теб, когато се мъчиш да изплуваш."

[
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #742 -: Юли 13, 2011, 13:49:20 pm »
Котараната, на листа нямаш ли отстрани до резултата референтни стойности? По принцип за бременни знам че е нормално да са леко завишени левкоцитите но зависи колко е при теб. Белтъка в урината не е добре трябва да се внимава , а за бактериите да се пусне стерилна урина с антибиограма ,аз така бях и откриха Е-коли и пих антибиотик.

Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #743 -: Юли 13, 2011, 13:51:41 pm »
:? Момичета, дали има някъде темичка за тълкуване на изследвания ПКК и Урина? На обикновеното изследване имам повишени левкоцити в кръвта и повишен белтък + бактерии в урината. Отделно хемоглобина ми е под норма малко. Днес пуснах стерилна урина, но докато чакам ще се побъркам от притеснение. И за късмет лекарката ми е в отпуск, та сама си назначавам изследвания и си пиша диагнози  :?

При обикновеното изследване на урина установява ли се наличие на бактерии?! ПКК нали има приложение с референтни стойности аз по тях се ориентирам дали всичко е ок.
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #744 -: Юли 13, 2011, 13:56:50 pm »
Ето ги стойностите, които ме притесняват.
ПКК- WBC (левкоцити) 16.60 x10^9/L реф. ст-ст 3.5 - 10.5
Hgb (хемоглобин) 112 g/L  реф. ст-ст М(135 - 180) Ж(120 - 160)
Урина (СЕДИМЕНТ)ЕПИТЕЛНИ КЛЕТКИ; БАКТЕРИИ *
Урина - белтък 0.3 g/L реф. ст-ст до 0.10
ха..сега видях че има и завишено СУЕ -29 mm/h реф. ст-ст Ж до 50 г.до 25,над 50 г.до 30

Виждам че отклоненията не са чак толкова големи, ама....
П.П.  КЪДИ- не пише какви са бактериите, ама пише че има...

« Последна редакция: Юли 13, 2011, 14:08:31 pm от kotaranata »
"Истински приятел е не онзи, който е до теб, когато си на дъното, а онзи, който е до теб, когато се мъчиш да изплуваш."

[
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #745 -: Юли 13, 2011, 14:08:32 pm »
Боби..няма как да се къпят заедно,защото трябва да се придържат......все пак не могат да седнат, а варианта да ми е по виско да намеря някаква стойка за самата вана и върху нея вече да сложа малката ваничка, тя нашата на JANE гумена, много ми удобна, защото не се притеснявам че могат да се ударят....поне им мекичко  :D

Мими26 при нас абсолютно по същия начин става къпането и хранене, той ми носи децата и после идва да ги полива, и наглежда докато единия се храни  :D
иначе и моя се хвали, че ги храни.....особено първия път беше много забавно, нахрани детето точно за 1 минута и аз се облещих как толкова бързо  8O, а той ми вика гордо....ни сме бързи бе, брееее...бързо бързо, ама чк пак толкова бързо и викам я да огледам детето, малеееее.......то цялото подгизнало в млякото, тати не зави правилно резбата на шишето и цялото мляко се протече върху дрехите  :lol: :lol:
иначе го уригна и го сложил в кошарата, ама кой да осети че детето мокро  :lol: :lol:

п.п.спирам по темата......че голям спам стана, само исках да отговоря  :oops:
« Последна редакция: Юли 13, 2011, 14:10:47 pm от marigri »
*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #746 -: Юли 13, 2011, 14:09:28 pm »
kotaranata , за другите неща не знам, но за хемоглобина не се притеснявай толко. Моят преди да забременея беше 114, сега вариара между 113 и 118 и доктора ми каза, че ако падне под 110, тогава ще започна да пия желязо.
Но виж за бактериите и белтъка, аз бих се консултирала с доктор.
Дано стерилната урина да покаже други резултати.


*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #747 -: Юли 13, 2011, 16:52:22 pm »
Момичета, назначиха ми изследвания ПКК, урина (седимент) и глюкоза. Моля да ми кажете за урината дали трябва да е първа урина на гладно или как да процедирам изобщо. Търся в нета, но нещо не намирам инфо точно за това. То сигурно е очевидно, но на мен не ми е ясно, а ми е неудобно да звъня в клиниката с такъв малоумен въпрос. Ще съм благодарна, ако някой ми каже.
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #748 -: Юли 13, 2011, 17:12:24 pm »
Момичета, назначиха ми изследвания ПКК, урина (седимент) и глюкоза. Моля да ми кажете за урината дали трябва да е първа урина на гладно или как да процедирам изобщо. Търся в нета, но нещо не намирам инфо точно за това. То сигурно е очевидно, но на мен не ми е ясно, а ми е неудобно да звъня в клиниката с такъв малоумен въпрос. Ще съм благодарна, ако някой ми каже.
Трябва да е първата урина да и за кръв трябва да си гладна и жадна заради глюкозата
*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #749 -: Юли 13, 2011, 17:23:37 pm »
Благодаря ти, Криси! Наред ли е всичко при теб?
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #750 -: Юли 13, 2011, 17:39:22 pm »
Ето ги стойностите, които ме притесняват.
ПКК- WBC (левкоцити) 16.60 x10^9/L реф. ст-ст 3.5 - 10.5
Hgb (хемоглобин) 112 g/L  реф. ст-ст М(135 - 180) Ж(120 - 160)
Урина (СЕДИМЕНТ)ЕПИТЕЛНИ КЛЕТКИ; БАКТЕРИИ *
Урина - белтък 0.3 g/L реф. ст-ст до 0.10
ха..сега видях че има и завишено СУЕ -29 mm/h реф. ст-ст Ж до 50 г.до 25,над 50 г.до 30

Виждам че отклоненията не са чак толкова големи, ама....
П.П.  КЪДИ- не пише какви са бактериите, ама пише че има...



Хемоглобина не е страшно, че е толкова с малко прием на желязо ще се подобри.
СУЕ при бременност може да достигне и трицифрени стойности, но трябва да се провери все пак за инфекции. Моето лично е стигало и до 60, без да е имало проблем.
бактериите в урината, пусни си стерилна урина, за да ти е спокойна главата. В обикновена и на мен всеки път ми излизаха бактерии, а в стерилната нищо. Направи си тоалет, средна струйка на урина и пусни стерилна.
левкоцитите ти са завишени, знам, че при бременност за нормални ги смятат до 14. Твоите са повече, задължително се посъветвай с лекаря си. Притеснителен е и белтъка в урината. Това са неща, на които задължително трябва да обърнеш внимание. Но не тук по форумите, а на лекар. Имаш ли отоци по краката? Колко ти е кръвното?
*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #751 -: Юли 13, 2011, 17:49:47 pm »
Здравейте момичета, приемате ли нови попълнения  :D Вече се престраших да се запиша и аз, дано всичко е наред до края с всички ни.
Честито на всички "нови" мами да са ви живи и здрави бебчетата
*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #752 -: Юли 13, 2011, 17:58:47 pm »
О, Жени, добре дошла :D. И ти като мен май докато се пресрамиш да се запишеш :wink:...
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #753 -: Юли 13, 2011, 18:45:26 pm »
Ох, много ви благодаря момичета за бързите отговори, зная че не бива да се дават оценки, ама като чета из нета все повече се панирам.
Ще изчакам стерилната урина, надявам се всичко да е фалшива тревога!

Nataly*кръвното ми е добре, даже имам често (почти) припадъци -115/70 (никога не е било високо) а отоците по краката когато ги има за мен са нормални, и преди да забременея страдах от подути крака (дотолкова подути че да не мога да си обуя ботушите сутрин), мисля че и килограмите ми за сега са добре + 11. Предполагам питаш за симптоми на прееклампсия. Като излезе урината отивам да ги види някой друг лекар. А за желязото... докато бях в болницата беше 105, изписаха ми желязо, след него продължих с витамини+желязо, явно трябва да увелича дозата още.

Женя Хайде добре дошла :)
"Истински приятел е не онзи, който е до теб, когато си на дъното, а онзи, който е до теб, когато се мъчиш да изплуваш."

[
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #754 -: Юли 13, 2011, 19:08:15 pm »
Добре дошли на новите попълнения  :wink:
Женя лека и безпроблемна бременност до края  :wink:

момичета, продавам доплер за проследяване на пулсчето на бебето, аз го ползвах от 11-12г.с до края, ако някой има интерес пишете на лични :D
*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #755 -: Юли 13, 2011, 20:45:23 pm »
kotaranata, при мен също когато пуснех обикновена урина ми излизаха бактерии, а при стерилната нямаше нищо.
Внимавай много с белтъка и отоците по краката - аз до 30 май имах съвсем нормално кръвно, но много оточни крака и изведнъж 9 дни по-късно кръвното ми беше скочило до 150/90, вкараха ме в болница веднага на същия ден заради преекламсия, като в последствие ми изтеглиха и секциото две седмици по-рано. Белтък в урината също имах. Така че задължително се консултирай с лекар и си мери кръвното по-често, че си с близнаци, а с преекламсията шега не бива.

На новите момичета - лека и спокойна бременност и здраво бебе накрая  :D


*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #756 -: Юли 13, 2011, 21:04:54 pm »
женя, добре дошла, хубава бременност и прекрасно бебе.

не се шашкайте за килограмите, мойто бебе е на 7 седмици и вече си влизам в част от"цивилните" дрехи, вярно тези, които ми бяха леко свободни, но все пак. и за да се върнете във форма си трябва движение, аз започнах след 40тия ден да правя пилатес и лека полека мисля, че има ефект, макар, че не съм си спряла шоколадовите бисквитки :)

стриите и черната линия ще им трябват 6-12 месеца да изчезнат. а за кожата на гърдите - това, което можем да правим е диета, богата на витамин ц и е, за да се поддържа еластичността на кожата и на съединителната тъкан и да се надяваме на гена, както каза боби.

дидон, хубавото на този тип гиричка за коремната преса е, че вечно си увеличава теглото, така че и корема и бицепсите ще заякват пропорционално :) проблема е с гърба, но това е друга тема :)
*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #757 -: Юли 13, 2011, 21:14:27 pm »
Стриите няма как да изчезнат, постепенно ще избледнеят само.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #758 -: Юли 13, 2011, 21:16:35 pm »
Боби..няма как да се къпят заедно,защото трябва да се придържат......все пак не могат да седнат, а варианта да ми е по виско да намеря някаква стойка за самата вана и върху нея вече да сложа малката ваничка, тя нашата на JANE гумена, много ми удобна, защото не се притеснявам че могат да се ударят....поне им мекичко  :D
Не съм се изразила правилно. Имах предвид вие двамата зедно да ги къпете тях , а те разбира се ще са един по един.

Б.


  
*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #759 -: Юли 13, 2011, 22:05:24 pm »


дидон, хубавото на този тип гиричка за коремната преса е, че вечно си увеличава теглото, така че и корема и бицепсите ще заякват пропорционално :) проблема е с гърба, но това е друга тема :)

  :D Даааа, а иначе гърба от сега ме боли. Май още от бременността бая съм се прегърбила