0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #720 -: Юли 12, 2011, 14:33:42 pm »
Дидон, коремни преси и изобщо спорт, може да се практикуват най-рано 40 дни след секцио. Стой мирна малко ей, да не се наказваме с  osi_6

Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #721 -: Юли 12, 2011, 15:06:43 pm »
Да си кажа и аз по темичките за които говорите;;; :wink:
та:
след операцията която беше в 8:30 сутринта ,в 17:30 поисках да стана защото ве4е кръста много ме болеше ама адски много и не издържах пове4е,махнаха ми катетъра и станах с мноооого бавни направо забавени движения и с големи болки (по големи отколкото бяха след първото ми секцио преди 3 години с баткото)но станах първо седнала в леглото след това лека полека се изправих имах 4увство 4е ми се разкъсва корема направо  8O но ....се справих даже сестрата искаше пак да ми слагат кактетър за през нощта щото нямало да мога да ставам сама да ходя но отказах ....и познайте в 4 сутринта какво ставане беше за тоалетната имах 4увство 4е по скоро ще се напишкам отколкото да стана и да ида отне ми 20 мин.но в крайна сметка успях  :D наистина колкото пове4е се движиш толкова по лесно става за напред но трудното е първите 3-4 пъти това е!
А за колана и аз си го нося тъй като моето корем4е си увисна и то4но както казва Дидон "пада" в/у операцията и ми неконфортно и колкото и да се запарва мястото поне при мен е така и с колана ми е мнооого конфортно моят също е тип гащи  :wink:
.....това е от мен рядко имам възможност да влизам надявам се да няма сърдити но малкото Вики се о4ертава да много капризен мъж  :lol: прегръщам ви вси4ки!
*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #722 -: Юли 12, 2011, 15:34:51 pm »
Боби, моята тапа падна цялата 5-6 дни преди да родя. Но от тези дни 4 изкарах на системи (докато вляза в 9тия). Тогава разкритието ми беше станало 3см, затова паднала тапата. Приеха ме да раждам с 5см.
Новите мами, имайте си нагласата да сте с кореми поне още 3-4 месеца (поне двойните). Моя едва сега на моменти го няма  :lol: естествено като съм гладна и жадна  :lol: Колан не съм носила, не можех да си представя лятно време да се опаша с нещо по мен. Но аз бях и с огромен корем де, затова може би се прибра толкова бавно (125см обиколка преди раждането; 55см фундус). Но в крайна сметка мен не ми е много зор да изчезва, че съм си решила пак да расте  :lol: (дано и моя мъж да реши същото), после вече ще му мисля  :wink:
*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #723 -: Юли 12, 2011, 15:54:05 pm »
Мими, много хубаво си решила. :-) Дано и таткото да се навие  ;-)


*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #724 -: Юли 12, 2011, 16:45:29 pm »
 Хихи,Мечо,ма аз не правя гимнастика целенасочена гимнастика.Обаче Калоянчо не пита майка си дали корема и е ок и си заспива на мен.Иди стани в това положение без да напрегнеш пресата  :lol: :lol: :lol:
 Ние днес бяхме на консултация.Спестих си разговора за "не забелването" за следващия път.Качили сме 260гр за тези 10 дни.Добре си хапваме и малчо много жилав,направо се чудя...държи си главата и като го сложат по корем я държи поне 10 сек изправена :)...Ще го правим спортист,никакъв инженер като татко си

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #725 -: Юли 12, 2011, 16:57:46 pm »
Боби, моята тапа падна цялата 5-6 дни преди да родя. Но от тези дни 4 изкарах на системи (докато вляза в 9тия). Тогава разкритието ми беше станало 3см, затова паднала тапата. Приеха ме да раждам с 5см.
Дааам, явно при всеки си е различно.  За сега след онзи ден друго не съм видяла, но я карам леко, макар че не е много възможно с това малко дете в къщи, което още го нося навсякъде. Поне си дадох 4 дни почивка от работата, а Ивана я водя на градина, та имам малко възможност да полежа.
Ти пак добре си я докарала до деветия с двечки. Като гледам май доста мами на близнаци раждат по-рано.
Браво за смелостта пак да расте. Мен от сега ме е страх с второто, а пък и тази година ше стана на 37 та не знам за трето. При всяко положение в близките няколко години не мога да си го позволя финансово, а после ще стана на възраст дето едва ли ще има за кога трето да раждам. Ама никой не знае какъв акъл ще ми дойде тогава. Аз и второ не бях планирала, мислех че е невъзможно да забременея, пък ето какво стана :-).


  
*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #726 -: Юли 12, 2011, 17:14:09 pm »
За сега след онзи ден друго не съм видяла, но я карам леко, макар че не е много възможно с това малко дете в къщи, което още го нося навсякъде. Поне си дадох 4 дни почивка от работата, а Ивана я водя на градина, та имам малко възможност да полежа.

Дръж фронта, Боби! Всеки допълнителен ден е от полза, пък както се случи. :D

В крайна сметка купих постелката от memory foam за матрака и съм много доволна. Вече 4-5 нощи спя дълбоко и нямам болки в таза. Оказа се добро решение и за проблемния кръст на мъжа ми, така че всички сме доволни. Препоръчвам горещо въпросното изделие.
*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #727 -: Юли 12, 2011, 17:34:45 pm »
 Аз пък тайничко се надявам да се случи при мен нещо като при Боби.Мъжлето ми малко се дърпа за второ,макар че сега е на 7мото небе...Та ще трябва да стене без да сме го очаквали ;) . Само дето след секцио не знам дали не е опасно да забременявам по-рано от 2 години...
 Еййй,много съм нахална,кога родих,кога за второ почнах да мисля. Обаче да знаете,бебетата са пристрастяващо нещо...  :)
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #728 -: Юли 12, 2011, 17:36:58 pm »
Мими26....и аз бих искала пак да ми порасне корема някой ден, особено като гледам сладки девойки с корделки и роклички....направо примирам, ама моя мъж на този етап категоричен че сме приключили с деца :D, той милия още в шах ....особено като замина свекито и вече той трябва да се включва в гледането, съвсем му взеха акъла  :lol:
преди няколко дена трябваше да изляза и го оставих с тях, та вече като се прибрах и тъкмо паркирах и ми звъни кога ще се връщам  :lol:, влизам в къщи и гледката беше и двамата накачулени върху корема му и рев  :lol: :lol: и соответно само като ми чуха гласчето и двамата млъкнаха веднагически  :D
*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #729 -: Юли 12, 2011, 17:45:37 pm »
Аз пък тайничко се надявам да се случи при мен нещо като при Боби.Мъжлето ми малко се дърпа за второ,макар че сега е на 7мото небе...Та ще трябва да стене без да сме го очаквали ;) . Само дето след секцио не знам дали не е опасно да забременявам по-рано от 2 години...
 Еййй,много съм нахална,кога родих,кога за второ почнах да мисля. Обаче да знаете,бебетата са пристрастяващо нещо...  :)

И след година си ОК ;), ако стане желаната "издънка" и 6 месеца стигат по принцип. За мъжете - моят още се адаптира и малко не го кефи да обсъждаме второ дете, но те по-бавно свикват с промяната по ред обективни причини. Не им се сърдете, ако можете, повечко търпение с тях и така. Това, че са шашнати и някой път ръсят глупости /моят поне/ - не значи , че не са на седмото небе и не биха искали още едно дете поне, просто като видят зора и се панират. Иначе като гледам тати и Дани - се чувствам напълно излишна понякога, което ме радва!
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #730 -: Юли 12, 2011, 18:13:37 pm »
Мими26....и аз бих искала пак да ми порасне корема някой ден, особено като гледам сладки девойки с корделки и роклички....направо примирам, ама моя мъж на този етап категоричен че сме приключили с деца :D, той милия още в шах ....особено като замина свекито и вече той трябва да се включва в гледането, съвсем му взеха акъла  :lol:
преди няколко дена трябваше да изляза и го оставих с тях, та вече като се прибрах и тъкмо паркирах и ми звъни кога ще се връщам  :lol:, влизам в къщи и гледката беше и двамата накачулени върху корема му и рев  :lol: :lol: и соответно само като ми чуха гласчето и двамата млъкнаха веднагически  :D


 Моя се оказа от една изключителна порода.Разбрах го в мига,в който го видях как погледна Коко за първи път. При него бащинството заговори от първия миг, сдържаността от времето на бременността ми/ явно подхранвана от страхове да не се обърка нещо/ се изпари на мига. Умира от кеф да помага, за което аз го поощрявам,защото ние се кърмим и аз наистина имам повече контакти с  бебчо. С каква готовност къпе и сменя памперси, държи го да се оригва и всичко, което му измисля да прави... пупупу, не се сдържах да не го похваля  :oops:
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #731 -: Юли 12, 2011, 18:46:12 pm »
Аз пък тайничко се надявам да се случи при мен нещо като при Боби.Мъжлето ми малко се дърпа за второ,макар че сега е на 7мото небе...Та ще трябва да стене без да сме го очаквали ;) . Само дето след секцио не знам дали не е опасно да забременявам по-рано от 2 години...
 Еййй,много съм нахална,кога родих,кога за второ почнах да мисля. Обаче да знаете,бебетата са пристрастяващо нещо...  :)
По принцип мисля, че казват една година, за да се застраховат.Обаче като при мен беше и при TINI78 . Нейните са с разлика мисля към 15 месеца ,а тя също беше със секцио. Ние ще сме с 13-14 месеца разлика.

Боби


  
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #732 -: Юли 12, 2011, 22:17:19 pm »
Дидон и моя мъж помага в къпането, оригването и смяна на памперс :wink:.......еее, с малки подробности, памперс трябва да е само напишкан...иначе не можел да го оправя, къпането скоро май изцяло ще го поеме....защото децата почнаха да тежат и вече едвам ги държа в ръцете, къпя ги във ваничка която стои във ваната и ми идва много низко и стоя наведена и изправянето идва много тежко  :?
днес даже тренира да къпе Дани....ама детето се разпищя, явно осетило че нещо не както трябва :lol: и трябваше да се намеся веднага :D

абе помага с каквото може милия....все пак е мъж и не мога да очаквам от него кой знае какво  :lol:

Дидон разбрах че си доволна от Медела(помпата) и аз останах доволна, за това мини електрик идва направо си супер мощна и много ми помогна първите дни, за съжаление ни приключихме с кърменето  :(, просто не ми стигна време и търпение да задържа кърмата  :?

само за инфо и аз ще продавам моята помпа, тези дни ще пусна обявата  :wink:
*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #733 -: Юли 12, 2011, 22:48:45 pm »
Ифи, моя колан е като гащи, въобще нямах никакви проблеми с раната от секциото. На Опал е, купих го около 26 лева, не съм си купувала от тези медицинските колани. Стрии имам за моя изненада, въобще не се виждаха докато бях бременна, последните дни в болницата даже една акушерка ме похвали, че корема ми бил огромен, а съм нямала нито една стрия. Е, няма, няма, ама се появиха. Сега пак се мажота с едно олио, ама ефект надали ще има. Коремни преси - и аз знам след 2 месеца. Иначе съм свалила вече 13 кг, само 57 съм :D :D :D. Баба ми каза, че съм замясала на човек.


*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #734 -: Юли 12, 2011, 23:09:05 pm »
marigri, ама защо по отделно ще ги къпете? Ние Ивана почти винаги заедно я къпем. Мъжа ми седи и я държи ако има нещо нужда, а аз сапунисвам и поливам. Иначе е много по-трудно сам човек. Особено като започнат повече да шават ще ти е доста трудно да ги удържиш. Има случаи тя се мята като риба на сухо в ръцете му, докато я изплакна. Аз сама не бих могла да я удържа без да се нарани( или да не е изплакната).   
Нямаш ли къде да я сложиш тази ваничка на по-виско - примерно на плота в кухнята?   Така ще си съсипеш кръста. Ние имаме плот на мивката в банята и до ден днешен все там се къпем, така че стоим прави. Пробвах във ваничка сложена във ваната точно един път и се отказах - едвам се изправих след това.

Цитат
абе помага с каквото може милия....все пак е мъж и не мога да очаквам от него кой знае какво
???? 
Мъжете че не се сещат за много неща, не се сещат. Че са нерационални и неорганизирани с времето си - такива са. Ама да не се правят, че поне техничеки не могат да изпълняват нещо. Хващай го от сега да се научи да прави всичко, че с тези две дечица ще имаш нужда. Дето се вика, да се разболееш нещо, той трябва да може да ги поеме поне за кратко, а не да те вдига да смяняш памперси.


Б.


  
*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #735 -: Юли 12, 2011, 23:15:12 pm »
Аз пък тайничко се надявам да се случи при мен нещо като при Боби.Мъжлето ми малко се дърпа за второ,макар че сега е на 7мото небе...Та ще трябва да стене без да сме го очаквали ;) . Само дето след секцио не знам дали не е опасно да забременявам по-рано от 2 години...
 Еййй,много съм нахална,кога родих,кога за второ почнах да мисля. Обаче да знаете,бебетата са пристрастяващо нещо...  :)

Дидон,аз също знаех ,че трябват поне 2 години след секцио за нова бременност и направо изтръпнах от страх след инцидентното ми забременяване  когато дъщеря ми беше на 6 месеца само.Обаче док каза,че няма никакъв проблем да си износя бременността и да си родя -той даже накрая предлагаше нормално раждане предвид разкритието.Така че смело напред с издънката :)!
Имахме късмета да ни се роди изключително ревящо бебе първия път(всичко продължи до 5-6 месеца) и мъжът ми доста се дърпаше за второ,но ето че сметката му излезе грешна.Сега го врънкам по някога за трето,но той е категоричен,че лудницата вкъщи му стига.Ще трябва да се съобразя с него,въпреки че "издънки" стават ;)

*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #736 -: Юли 13, 2011, 00:53:12 am »
Аз пък тайничко се надявам да се случи при мен нещо като при Боби.Мъжлето ми малко се дърпа за второ,макар че сега е на 7мото небе...Та ще трябва да стене без да сме го очаквали ;) . Само дето след секцио не знам дали не е опасно да забременявам по-рано от 2 години...
 Еййй,много съм нахална,кога родих,кога за второ почнах да мисля. Обаче да знаете,бебетата са пристрастяващо нещо...  :)

Дидон,аз също знаех ,че трябват поне 2 години след секцио за нова бременност и направо изтръпнах от страх след инцидентното ми забременяване  когато дъщеря ми беше на 6 месеца само.Обаче док каза,че няма никакъв проблем да си износя бременността и да си родя -той даже накрая предлагаше нормално раждане предвид разкритието.Така че смело напред с издънката :)!
Имахме късмета да ни се роди изключително ревящо бебе първия път(всичко продължи до 5-6 месеца) и мъжът ми доста се дърпаше за второ,но ето че сметката му излезе грешна.Сега го врънкам по някога за трето,но той е категоричен,че лудницата вкъщи му стига.Ще трябва да се съобразя с него,въпреки че "издънки" стават ;)
:) :) :)

 Елле,стриите доста често са следствие и на бързо отслабване. Всичките,които имам аз са именно така получени.
 Аз се чудя,като кърмя, с какво мога да мажа гърдите.Струва ми се,че в момента имат по-голяма нужда от грижи,отколкото през бременността,но малко се притеснявам какви мазила мога да ползвам.Въобще дали има ограниченя?
*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #737 -: Юли 13, 2011, 01:01:31 am »
Дидон - каквото и да ползваш - няма да ти помогне да имаш гърди като преди да забременееш и кърмиш, освен ако нямаш супре добър ген, ма чак толкова - не се надявай ;) Мазилацата - нищо не вършат по въпроса.

Мацки, оспамихме темата, та аз поне - спирам.

Безаварийно бременеене и раждане на момичетата тук!  :D
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #738 -: Юли 13, 2011, 01:09:34 am »
 Е,аз за стриите,не за формата  :?
*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #739 -: Юли 13, 2011, 08:56:38 am »
Дидон, като спреш да кърмиш - тогава. Всички мазила попиват в кожата, а какво става оттам нататък не ми е ясно. Не е излишна малко предпазливост. Иначе има много хубав крем на Билка за стягане на кожата на гърдите. Поне при мен имаше ефект, но явно и моята кожа е много еластична, та положението  - чорапи с камъни при мен го няма  :lol:
Маринче, купете си стойка за вана. Скъпичка е вярно,но кръста ти е по-скъп. Нашата я дадох, иначе с удоволствие бих ти услужила. Ние заедно започнахме да ги къпем едва след като започнаха да седят. Преди това той къпе единия, дава ми го аз го оправям и храня, докато втори брой е готов и той за хранене. Моите само първия път ги къпах аз, после вече мъжа ми, че му били по-големи ръцете  :lol: Иначе във всичко е до мен, дори разправяше на хората как кърмил, защото им давал кърма в шише  :lol:
Той като цяло е посвикнал с идеята за трето, моите бяха на 9м като имах кухо яйце. На този етап го спира може би само финансовото положение.