0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #700 -: Юли 10, 2011, 15:47:25 pm »
Момичета,малко съм притеснена. Днес като ходих до тоалетната и на хартията имах едно съвсем малко парченце от тапата. Вярно, че не беше много, ама все пак ми се струва раничко да започне да пада. Проверих си какво съм си записвала миналата бременност и пише, че е започнала да пада 9 дена преид да родя. Но тогава си спомням, че беше много повече. Не знам дали всеки път е еднакво ( или приблизително), но не ми се иска да зараждам следващата седмица. Май ще се наложи да си седя в къщи за всеки случай, че да я карам по-лекичко ( което е почти невъзможно с едногодишно дете).

Боби
Боби,на мен тапата ми падна цялата в 35 г.с и имах 1 см разкритие.не можах да почивам активно,но бебето си стоя до секцио.Така че може дълго да си ходиш така,но ако ти е възможно по-полека ;)

*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #701 -: Юли 10, 2011, 16:21:29 pm »
 Маригри,аз преди да стана от леглото,категорично поисках да ми махнат катетъра.
 От него ме болеше по-гадно,отколкото раната. При всяко идване да ми го сменят си притисках маркуча към дюшека,не понасях доро и микроскопичното му помръдване,камо ли да се разхождам  8O 8O 8O с него...
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #702 -: Юли 10, 2011, 16:44:20 pm »
Мерси момичета. Като гледам при ТИНИ и при Милен–ка колко различно са се развили събитията, явно това не е индикация. За сега друго не е падало, та ще чакам да звънна на док в понеделник, да видим какво ще кажат. А междувременно ще пиша на шефа следващата седмица поня няколко дни да не ме очаква на работа.
Дидон - как без тапа? Поне след секциото не я ли видя? Нали все някога трябва да падне. 


  
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #703 -: Юли 10, 2011, 17:07:38 pm »
Маригри,аз преди да стана от леглото,категорично поисках да ми махнат катетъра.
 От него ме болеше по-гадно,отколкото раната. При всяко идване да ми го сменят си притисках маркуча към дюшека,не понасях доро и микроскопичното му помръдване,камо ли да се разхождам  8O 8O 8O с него...

еее, аз се разхождах не само с катетъра....а едновремено трябваше да придържам легнина между краката и самата постелка тип памперс(незнам точно как се казва) и нея трябваше да държа, защото много кървях и само легнина не ме спасяваше, а гащи и превръзки не ми даваха да сложа, защото били в личния ми багаж, който нямаше право да нося в реанимация.... :?
да не говорим, че на 3 ден от реанимация до стаята ме закараха с количката 8O, а то от 3 до 4 етаж един асансьор работа, смисъл няма кой знае какво вървене.......яма явно така процедират там... :?
иначе после в стаята леглото беше от най низкото което можеше да бъде и потъващи пружини, после разбрах че в някои стаи има по високи легла, но там пак по цял ден пече и не се живее в топлото време :?
чесно казано като видях Дидон в каква стая била за 350лв останах без думи, тук за 350 лв с избор на екип те карат допълнително да купуваш конци които струват около 50лв,отделно доплатих 150лв за префиренцирана стая която изглежда смешна в сравнении с тая дето ти била  :?
*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #704 -: Юли 10, 2011, 17:33:05 pm »
Мarigri и Eille, вашите матки са били доста разтегнати. Та може и това да оказва значение. А и както сте писали всеки организъм е различен. Момичето, което заварих в стаята, когато се настаних каза, че е взела детето при нея на 4-ти ден. Преди това почти не е могла да става от леглото.
Аз и катетър не разбрах, че имам. При поставянето и отсраняването му не усетих нищо.
А за количките от реанимация до стаята и в Майчин дом е такъв реда. Ама аз нямах нищо против да ме повозят :D
Като гушнеш бебето или бебетата всичко се забравя. Заслужава си всяка секунда от преживянато до момента :D

*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #705 -: Юли 10, 2011, 18:01:32 pm »
 Боби,ми не видях 8O
 Признавам си,че имам опит от предишните операции и знаех,че стиснеш ли яко зъби при първото ставане и се насилиш после да се движиш, с всяка крачка става мнооого по-добре...
 
*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #706 -: Юли 10, 2011, 21:16:14 pm »
Момичета, един въпрос:
Какво представлява "тапата"??

Гери, добре дошла в темичката!!!  :kiss: Аз откога те чакам :)

*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #707 -: Юли 10, 2011, 21:21:52 pm »
Гале, престраших се най-накрая да се запиша, но засега само чета ли, чета :wink:... Доста неща има да науча.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #708 -: Юли 11, 2011, 05:48:47 am »
Какво представлява "тапата"??
Ами прилича на полупрозрачно желе според мен :-).
 Това се наслоява отвън на шийката на матката, за да предпази бебето от инфекция. Един вид затапва матката. Пада преди да родиш, но няма точно определен ден - както виждаш на някои им е паднала няколко семдици преди това, на други точно преди раждането. Мисля, че като започне да има разкритие и тогава започва да пада. При мен миналият път падаше няколко дена.


  
*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #709 -: Юли 11, 2011, 08:33:14 am »
Когато ме приеха в болницата за преносването при прегледа установиха 2см. разкритие. Тапата още не беше почнала да ми пада, но след прегледа започна или така си мисля, тъй като започна едно зацапване, пък и докторката каза че тапата ми е тръгнала да пада. Това става в четвъртък. В понеделник (няколко дни по-късно) - 3см. разкритие и тапата все още не беше паднала изцяло. Така и не разбрах кога е паднала, тъй като на следващия ден вече ми предизвикаха раждането.
При мен обаче това което изтичаше (така да го нарека) беше червеникаво. Но при всеки е различно.

*

    Iffi.13

  • ****
  • 641
  • НАПРЕД И НАГОРЕ !!!
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #710 -: Юли 11, 2011, 09:09:20 am »
Мarigri и Eille, да ви попитам момичета, как се движат нещата с прибирането на коремчето. То вярно, че аз май много бързам, но цялата кожа ми е в стрии - направо рани  :? и имам чувството, че никога няма да се прибере тая торба. Слагам колан, чат пат, но ми причинява болка - не мога да преценя, раната ли ме боли или кожата при стриите.
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #711 -: Юли 11, 2011, 14:50:55 pm »
Мarigri и Eille, да ви попитам момичета, как се движат нещата с прибирането на коремчето. То вярно, че аз май много бързам, но цялата кожа ми е в стрии - направо рани  :? и имам чувството, че никога няма да се прибере тая торба. Слагам колан, чат пат, но ми причинява болка - не мога да преценя, раната ли ме боли или кожата при стриите.

Ифи и аз съм така, от еднта страна само ми се нацепи корема,ама стриите сериозни....хич не са малки, а и корема от нея страна по виснат стои, иначе първите дни точна като торба беше......сега малко по малко почва да се прибира корема, ама колко се прибрал...колкото едно коремче в 4-5 месец  :lol:, днес пак в банката ми направиха ред да мина напред и вече не ми се обяснява, че няма нужда...не съм бременна, ама пак няква файда да изкарам от корема си.. :lol:

според мен няма какво да се притесняваме, още е рано все пак  :wink:
аз иначе имам да сваля 10кг, за момента съм се закотвила на едно положение и не мърдам, а темпо на което карам изобщо не ме стопява за съжаление:lol:
ама да сме живи и здрави, друго ще се оправи :wink: :D
*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #712 -: Юли 11, 2011, 20:33:33 pm »
честито на новодошлите, хубава и безоблачна бременност.
като ви слушам за секцията, аз с естественото раждане съм имала по-дълъг възстановителен период от вас :). но да сме живи и здрави, както се казва

колкото за стриите и корема, моля ако някой намери "лек" да казва, аз започнах да правя упражненията, които си правех преди бременността, първия път беше шок и ужас -една коремна преса не успях да направя, ама хич, сега малко по малко се пооправят нещата, като имате предвид, че ги правя от дъжд на вятър и с бебе-паузи помежду им. вече твърдо съм решила - шоколадовите бисквити-наполовина, другото плодове и зеленчуци и да отслабвам, че море ме чака август месец, но да видим.

само да кажа на новодошлите, правете упражнения за мускулите на тазовото дъно, т.нар. Кегел упражнения, че наистина пострадват при раждането и бременността, така че и секциото не ви спасява.
*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #713 -: Юли 12, 2011, 10:41:58 am »
 Моят корем си го представях отпуснат и празен като торба.Оказа се,обаче голям като в 4ти месец.Упражнения правя принудителни още от сега,малчо много обича да заспива на гърдите ми и като ставам работя за мускулите на корема  :wink:
 Иначе от три дни слагам много тесен колан и наистина помага за събирането на коремчето
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #714 -: Юли 12, 2011, 11:01:43 am »
Моят корем си го представях отпуснат и празен като торба.Оказа се,обаче голям като в 4ти месец.Упражнения правя принудителни още от сега,малчо много обича да заспива на гърдите ми и като ставам работя за мускулите на корема  :wink:
 Иначе от три дни слагам много тесен колан и наистина помага за събирането на коремчето

А не боли ли с този колан?
*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #715 -: Юли 12, 2011, 11:17:04 am »
 Изобщо,даже ти е по-добре,не ти тежи коремчето на раната...
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #716 -: Юли 12, 2011, 11:40:54 am »
Дидон моя д-р каза упражненията да се започнат след 2 месеца, да не направя някоя херния  8O
аз чакам да минат и почвам с коремни преси и от сорта за стягане на корема  :wink:
за  колана изобщо не се колебайте, по добре от сега си го пригответе :wink:
наистина с него е доста по добре  :wink:
*

    Iffi.13

  • ****
  • 641
  • НАПРЕД И НАГОРЕ !!!
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #717 -: Юли 12, 2011, 11:41:47 am »
....
 Иначе от три дни слагам много тесен колан и наистина помага за събирането на коремчето

Оххх и аз се опитвам да слагам ластичен колан, но максимум един час мога да го нося. Самата рана започва много да ме боли  :? Може би, още малко време да мине и ще го нося по - интензивно. По въпроса за стриите, май няма спасение. Аз се обливах по 3 пъти на ден с какво ли не и в средата на седми месец точно за ден - два направих лунния пейзаж  :( Здраве да е! Сега продължавам да се мажа, вече не чак толкова редовно, но по 1-2 пъти на ден. А иначе като размер, от обиколка над 110 см. сега е 93-95 см. Принципно това уж ми е най-малкият проблем в момента, но имам чувството че ако не се стремя да изглеждам добре, има повишен риск да рухна... Та за това ви питам такива глупости  :oops:
*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #718 -: Юли 12, 2011, 12:37:49 pm »
 Е,мен вчеар едно съседче ме пита "не му се излиза нещо на бебока,а"
 Явно не ме беше виждал колко голяма бях накрая  :lol: :lol: :lol:
 оя колан от долу завършва като гащи. може би, за това не ме боли раната...не ми се впива нищо в нея
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #719 -: Юли 12, 2011, 12:57:33 pm »
Ифи хич не са глупости, аз преди много се чудех на мами дето са родили и как почнат да се втелесяват за корема и като цяло за кг,беше ми страно...все пак дете си родил, на фона на тая радост ми се виждаше глупаво да мислиш за кг....

ама ето, сега и аз съм същата  :lol:
много се радвам на децата, не съжалявам нито за една стрия или кг, ако трябваше и цялата бих се нацепила или да съм станала 100кг, само и само да ги имам тези съкровища, просто много или малко след раждането хормоните яко бушуват и новата ни визия с празно голямо коремче ни идва малко в повече  :?
мен пак ме дразнеше коментара че като бях бременна много слаба бях, а сега им се виждам много дебела......еми нормално, не съм напълняла.....просто на фона на големия корем краката, ръцете, дупето ми се губиха......и сега корема спадна и всичко цъфна  :lol:
абе да сме живи и здрави....все ще отслабнем  :wink:, аз все това си повтарям  :D
иначе пиенето на много вода помага за отслабването, минимум 2л на ден  :wink: