0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #680 -: Юли 08, 2011, 18:35:38 pm »
Здравейте момичета.
Аз мисля, че ви бях писала, че ми откриха положителен рез-т за уреаплазма. Док ми преписа Микомакс и Клацид 500мг. Обаче за Клацида пише, че безопасността при бременност не е известна. Някой пил ли го по време на бременност при подобна/ същата диагноза? Имам доверие на доктора, но все пак си е антибиотик и се притеснявам много да не навредя на бебчо. :? :? :oops:


Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #681 -: Юли 08, 2011, 19:10:03 pm »
Напълно ме устройва 7ДКЦ и 8ДКЦ, но където има ЛКК, че се водя в непрекъснат болничен, и лекар да ми препоръчате?
В 7ДКЦ си водех ЖК при д-р Цачева.
Ако искаш ще ти дам контакти.

Ако е удобно даи ми го, молиа те!
*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #682 -: Юли 08, 2011, 22:52:27 pm »
Напълно ме устройва 7ДКЦ и 8ДКЦ, но където има ЛКК, че се водя в непрекъснат болничен, и лекар да ми препоръчате?
В 7ДКЦ си водех ЖК при д-р Цачева. Прави си всичко стриктно по пакета от ЗК.
2 видеозона, кръв, урина и микробиология.
Дашна е на болнични. Имам един с ЛКК от там.
Ако искаш ще ти дам контакти.
Извинявай Ники, ама като чуя за тази докторка ми се изправят косите. Преди много години, в отговор на мои въпроси само промърмори-добре сте се подредили, в смисъл бебе нъц-без насока какво да се прави или нещо от сорта. Що рев изревах тогава докато разбера, че ме е засилила яко...и да ида при лекар, който човешки да ми обясни за какво иде реч. Лекарят в другата смяна ми се струва по-готин, казва се Д-р Тодоров и от него бая се хвалят.
*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #683 -: Юли 09, 2011, 09:10:51 am »
Напълно ме устройва 7ДКЦ и 8ДКЦ, но където има ЛКК, че се водя в непрекъснат болничен, и лекар да ми препоръчате?
В 7ДКЦ си водех ЖК при д-р Цачева. Прави си всичко стриктно по пакета от ЗК.
2 видеозона, кръв, урина и микробиология.
Дашна е на болнични. Имам един с ЛКК от там.
Ако искаш ще ти дам контакти.
Извинявай Ники, ама като чуя за тази докторка ми се изправят косите. Преди много години, в отговор на мои въпроси само промърмори-добре сте се подредили, в смисъл бебе нъц-без насока какво да се прави или нещо от сорта. Що рев изревах тогава докато разбера, че ме е засилила яко...и да ида при лекар, който човешки да ми обясни за какво иде реч. Лекарят в другата смяна ми се струва по-готин, казва се Д-р Тодоров и от него бая се хвалят.
Шаноар, тя не е специалист по стерилитет :wink:
Аз не съм я избирала, просто беше на смяна когато отидох да се записвам на ЖК. Да, чувала съм кофти мнения за нея, но с мен се отнесе добре. А и аз ходех да се следя при Дяволов, та изследвания и болнични ми бяха идеални от ЖК. Зависи какво търсим от лекаря по ЗК. При нея винаги чакат по сто човека, но бременните са с предимство и със записан час. Каквото ти се полага по ЗК ти го дава, нищо допълнително.
rum_sisi, може и при Тодоров да отидеш. Той беше в ЛКК за моя болничен.
« Последна редакция: Юли 09, 2011, 09:17:30 am от Ники »

Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #684 -: Юли 09, 2011, 11:12:14 am »
Записах се в 13 ДКЦ, че ми беше близо до работата, но искам да се преместя, първо не съм ама изобщо доволна, даже ме дразни, не ми дава почти никакви направления, няма и видеозон, за едно кръвно и мерене на килограми не си струва.

Напълно ме устройва 7ДКЦ и 8ДКЦ, но където има ЛКК, че се водя в непрекъснат болничен, и лекар да ми препоръчате?

Благодаря ви!

В тази врьзка с вьпросната д-р Добрева, изльга ме, че изследванията за хепатит, васерман не ми се полагат, и за кравната група  :x .
После и, че за протромбинов индекс INR сьщо, не ми пусна стерилна урина, и за ТСН не се поемало от ЗК сьщо, да не говорим, че като питах кьде може да ме види на видеозон като няма там, ми отговори, че в частния кабинет ще ме извика, е не мерси!!!

Кагете всъщност, ТСХ наистина ли не се поема от ЗК, на колко изследвания, прегледи имаме право, и след като сме инвитро нямаме ли право на повече?
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #685 -: Юли 09, 2011, 11:23:07 am »
ТСХ не мен ми казаха, че не се поема от ЗК. Инвитро забременелине не сме с предимство за повече прегледи и изследвания. До колкото зная два УЗ поема ЗК, урина...али бали общо взето. ЖК я ползвам само за болничните. Следя всичко останало на друго място  :?

*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #686 -: Юли 09, 2011, 11:41:28 am »
На ЖК по ЗК се регистрирах чак в 5-я месец. Два пъти са ми пускани кръвни изследвания(безплатни), първите от които включваха Хепатит Б, Спин, кръвна захар, кръвна група, Пкк. Освен кръвните изследвания и обикновена урина ти се полагат 2 МБ и 1 цитонамазка. Моята лекарка всеки път ме е гледала на УЗ, не че се вижда нещо на него де  :lol: Не съм разчитала само на прегледите по ЗК, а си следях бременността при д-р Сигридов.

Аз съм си поемала изследванията за ТСХ и ФТ4. Все пак провери при личната си лекарка дали не може да се пуснат по ЗК.

Криси, честити ви розови панделки  :)
Къди, Цигу, добре дошли в отбора на ссссъкровищата  :lol:

За килограмите - аз до тук съм +20кг. Храня се както обикновено, в никакъв лучай не се тъпча. При мен бременността протече без гадене, повръщане и киселини и явно това ми допринесе за хубавото качване на килограми. Да ви кажи, не им се впечатлявам толкова - ще ги сваля, важното е всичко да е наред до края и бебчо да се роди жив и здрав.
« Последна редакция: Юли 09, 2011, 11:49:28 am от Мецани »
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #687 -: Юли 09, 2011, 11:56:40 am »


Аз съм си поемала изследванията за ТСХ и ФТ4. Все пак провери при личната си лекарка дали не може да се пуснат по ЗК.

ТСХ се поема от здравната каса два пъти годишно. Аз съм го пускала. Мисля, че на 6 месеца имат право да дават направления.


За килограмите - аз до тук съм +20кг. Храня се както обикновено, в никакъв лучай не се тъпча. При мен бременността протече без гадене, повръщане и киселини и явно това ми допринесе за хубавото качване на килограми. Да ви кажи, не им се впечатлявам толкова - ще ги сваля, важното е всичко да е наред до края и бебчо да се роди жив и здрав.

Моята бременност беше с ужасни киселини почти през цялото време и ужасно гадене до четвъртия месец пък пак ги заформих 18кг и това при положение(знаеш), че родих месец по-рано. Така че гаденето и киселините май нямат общо с качването на килограмите.

п.п И хайде вече нямам търпение малкия принц да се появи. Все пак на Ицо рождения ден е във вторник. :lol: :lol: :lol:
*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #688 -: Юли 09, 2011, 12:16:50 pm »
Знам аз, че на Ицо рождения ден е на 12-ти  :lol: ще видим малкият човек какво ще реши  :lol: Иначе имам дата - последно реших( да не повярва човек) секцио да раждам  :wink:
*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #689 -: Юли 09, 2011, 12:55:35 pm »
Иначе имам дата - последно реших( да не повярва човек) секцио да раждам  :wink:
Ама си потайна :wink: Искаш да ни изнанадаш ли?

*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #690 -: Юли 09, 2011, 13:02:46 pm »
Ама си потайна :wink: Искаш да ни изнанадаш ли?

МноУ яснУ  :D
*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #691 -: Юли 09, 2011, 15:39:19 pm »
Изчакай още малко, мецанке! Синът ми има рожден ден на 22.  :wink:

*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #692 -: Юли 09, 2011, 15:43:13 pm »
 Мечооооо,докарай го близо до датата на Ицо, да е подарък...но пък не чак толкова...да не му разваляте празника на детето само с дърти гости...хихихихихи
 Айде,нетърпеливи сме...Ако ме видиш как припкам,няма да съжаляваш за решението си  :lol:
*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #693 -: Юли 09, 2011, 19:38:06 pm »
Мечооооо,докарай го близо до датата на Ицо, да е подарък...но пък не чак толкова...да не му разваляте празника на детето само с дърти гости...хихихихихи
 Айде,нетърпеливи сме...Ако ме видиш как припкам,няма да съжаляваш за решението си  :lol:
И аз в числото на нетърпеливите и припкащите :D
За протокола от вчера съм сама с малката през деня в къщи и нямам проблем с гледането и.
Майка като беше отпуска вършеше домакинската работа. Аз от втроия ден на София сама се оправям с нея :D

*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #694 -: Юли 09, 2011, 19:48:30 pm »
Мечооооо,докарай го близо до датата на Ицо, да е подарък...но пък не чак толкова...да не му разваляте празника на детето само с дърти гости...хихихихихи
 Айде,нетърпеливи сме...Ако ме видиш как припкам,няма да съжаляваш за решението си  :lol:

Дидон, Ицо е моят мъж :lol:, недей така, че Жоро(мъжът на Меци) ще ни бие. :lol: :lol: :lol: Ние просто залагахме дали няма да роди на неговата дата. А сега като гледам спокойно можем да завъртим и по-големи залози за датата. :wink: :lol:  Но когато и да е РАК ще е и това е.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #695 -: Юли 10, 2011, 08:00:56 am »
Момичета,малко съм притеснена. Днес като ходих до тоалетната и на хартията имах едно съвсем малко парченце от тапата. Вярно, че не беше много, ама все пак ми се струва раничко да започне да пада. Проверих си какво съм си записвала миналата бременност и пише, че е започнала да пада 9 дена преид да родя. Но тогава си спомням, че беше много повече. Не знам дали всеки път е еднакво ( или приблизително), но не ми се иска да зараждам следващата седмица. Май ще се наложи да си седя в къщи за всеки случай, че да я карам по-лекичко ( което е почти невъзможно с едногодишно дете).

Боби
« Последна редакция: Юли 10, 2011, 08:02:35 am от Bobbie »


  
*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #696 -: Юли 10, 2011, 09:40:06 am »
Мечооооо,докарай го близо до датата на Ицо, да е подарък...но пък не чак толкова...да не му разваляте празника на детето само с дърти гости...хихихихихи
 Айде,нетърпеливи сме...Ако ме видиш как припкам,няма да съжаляваш за решението си  :lol:

Дидон, Ицо е моят мъж :lol:, недей така, че Жоро(мъжът на Меци) ще ни бие. :lol: :lol: :lol: Ние просто залагахме дали няма да роди на неговата дата. А сега като гледам спокойно можем да завъртим и по-големи залози за датата. :wink: :lol:  Но когато и да е РАК ще е и това е.

 Лелееееее,хихихихи,оплесках я  :lol: :lol: :lol:

 Боби,аз тапа така и не видях,та не съм се интересувала изобщо...съжалявам,че не мога да дам мнение по въпроса.Ама вие бая сте напреднали.Може пък и да не е рано
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #697 -: Юли 10, 2011, 11:02:17 am »
Боби на мен предния път в 35 седмица ми се пукнаха водите и в началото само едно розово течение имаше ,а тапата падна няколко часа по- късно така че щеш не щеш може да е почнало раждането . Все пак отиди на преглед и чакаме новини !
Мецани чакаме и твойта темичка  :)

Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #698 -: Юли 10, 2011, 15:03:11 pm »
Дидон, Ники...много се радвам, че раждането при вас мина като песен  :wink:
ообено ми харесва, че на следващия ден вече припкахте насам натам :D, аз лично на втория ден едвам намерих сили да се изправя на леглото, после около 20-30 мин да свикна в това положение и после едвам едвам прегъната на три ката се разходих, след което д-ра като ме видя реши, че вече време да махнат катетъра......а аз не, още не съм готова сама да ходя до ВЦ, като си представях че ако легна и ако ме чака пак същото ставане, то аз ще се напикая докато стигна до туалетната :lol:
но след кратка разходка явно катетъра нещо се разместил и така ме заболя, че виках по най спешния начин сестрата да ми го махне :lol:
общо взето при мен доста боля операцията, после с бебето като седна в креслото да го кърмя и ставане беше мисия нвъзможна, бебето ли да държа.....за нещо да се хвана ли, че да стана :?, чак на 5 ден нещата се нормализираха и почнах да се движа и да се чуствам като човек, иначе нито да кихнеш,нито да се смеееш.....всичко със зор го правех :(
дали защото моята операция е доста дълга....цели 14см  8O, за това така боляло..
 :?
*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #699 -: Юли 10, 2011, 15:30:18 pm »
Маригри, аз се чувствах по същия начин - какво ти припкане, на втория ден още бях в реанимацията, на третия ставах от леглото с триста зора, ако някой не ми подаде ръка. Като ходех си държах корема, имах чувството, че вътрешностите ми никога няма да си намерят старото място :D. Е, намериха си го, де. На мен много ми помогна колан, поне да не си държа и корема, през деня го носих, вечер го свалях да диша раната. Все пак, на всички организмите ни са различни, така че е нормално едни да се възстановяват по-бързо, други не. Не знам дали това, че сме с близнаци оказва влияние?
На всички, които им предстои секцио да раждат и се възстановяват като Жбрул, Дидон и Ники :D :D :D