0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #660 -: Юли 07, 2011, 17:07:03 pm »
malkave6tiza , не се притеснявай за вливанията. На мен имунолозите два пъти ми предлагаха вливания, които аз отказах. Втория път дори д-р Персенска беше категорична, че не се налага. И както е видно от лентичката ми, за сега всичко върви нормално, ще си имаме мъжле, което даже върви по-голямо.


*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #661 -: Юли 07, 2011, 17:23:36 pm »
но пола е последното нещо, което би трябвало да ни интересува. :D.

Най-добре си ме интересуваше и искахме момиче, но понеже не е концерт по желание, сме доволни и щастливи с каквото се падне. В тоя живот поне мечтите са безплатни и без ограничения.

От една-две седмици насам и нощем, и сутрин ме болят или тазобедрените стави, или сухожилията в областта от спане настрани - то друга поза не остана. Слагам възглавница между коленете, подпирам се ту отпред, ту отзад, но без файда. Проблема го имам само в легнало положение, като стана, изчезва.
Борили ли сте такова неразположение и какво помага?
*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #662 -: Юли 07, 2011, 21:33:33 pm »
но пола е последното нещо, което би трябвало да ни интересува. :D.

Най-добре си ме интересуваше и искахме момиче, но понеже не е концерт по желание, сме доволни и щастливи с каквото се падне. В тоя живот поне мечтите са безплатни и без ограничения.

От една-две седмици насам и нощем, и сутрин ме болят или тазобедрените стави, или сухожилията в областта от спане настрани - то друга поза не остана. Слагам възглавница между коленете, подпирам се ту отпред, ту отзад, но без файда. Проблема го имам само в легнало положение, като стана, изчезва.
Борили ли сте такова неразположение и какво помага?

 Раждането помогна  :lol: :lol: :lol:
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #663 -: Юли 07, 2011, 22:10:43 pm »
Благодаря ти mgstra .
Дано ,всичко да е наред до края . :)
А трябва ли да правя контрола пак или да не го мисля.Сега последно ми пуснаха и антифосфолипидните антитела(дано съм го написала правилно ).Казаха че нова контрола трябва да направя през 14-15 г.с.
Цигу , и аз съм така направо незнам накъде да се обърна.Снощи за сефте спах спокойно-може да е било от умора .Според мен незнам има ли нещо което може да ни помогне ,моля се да е временно и по натам нещата да се пооправят.
Нищо не казахте за албумчето - къде се намира и всеки ли може да го види?
*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #664 -: Юли 07, 2011, 22:57:19 pm »
Поразрових се и намерих много оплаквания като моето. Отдават го на разхлабващите се стави като подготовка за раждането, само дето при мен е направо шега, сравнено с болките при други.

Твърди се, че специална подложка върху матрака помага. Не знам как да го опиша, но е ето това: http://www.ikea.com/us/en/catalog/products/90156068
Аз отдавна се точа на матрак от такава материя - сещам се, че спах на такъв в два хотела и много ми хареса.
*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #665 -: Юли 07, 2011, 23:19:37 pm »
но пола е последното нещо, което би трябвало да ни интересува. :D.

Най-добре си ме интересуваше и искахме момиче, но понеже не е концерт по желание, сме доволни и щастливи с каквото се падне. В тоя живот поне мечтите са безплатни и без ограничения.

От една-две седмици насам и нощем, и сутрин ме болят или тазобедрените стави, или сухожилията в областта от спане настрани - то друга поза не остана. Слагам възглавница между коленете, подпирам се ту отпред, ту отзад, но без файда. Проблема го имам само в легнало положение, като стана, изчезва.
Борили ли сте такова неразположение и какво помага?
Хахахахаах! Тъкмо щях да напиша "раждането" и зърнах как ти е отговорила Дидон  :D Ама не мога да се сдържа, кво да се прави, лошав характер :wink: Аз на мойте кости колко време им обяснявах, че ще раждам секцио и няма никаква нужда да се разширяват, ама на - и те с характер, направиха си каквото си искаха :-)
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #666 -: Юли 08, 2011, 07:42:07 am »
Ужас момичета, 15-та седмица +4кг., ако така върви просто не ми се мисли за края. Не знам на какво да го отдам, за ядене не прекалявам, ограничавам тестото, налагам си да пия повече вода. Движението ми е малко явно, но бачкам по 9-10 часа и вечер като се прибера 19-20ч. хич не ми е до разходки. От седенето и от жегите вечер и краката ми са подути, какво да предприема не знам. Имам уговорка с един треньор да ходя с него да спортувам сутрин, че тогава съм най-активна.
Дано намеря време и да се мобилизирам.
*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #667 -: Юли 08, 2011, 07:51:16 am »
Къди, аз за 38 г.с бях +18 кг :wink: Спрях да работя в средата на шести месец. Когато ходех на работа бях по цял ден на стол. И аз като теб утрепана вечер не ми беше до разходки. А и беше зима, та това допълнително помогна за заседналия ми начин на живот. Хич не ми пукаше за килограмите. Даже още не съм се мерила за видя колко съм свалила с раждането. За едни 3 килограма съм сигурна, че са свалени. Спинкат кротко в момента. Наслаждавай се на този толкова чакан период.Е, разбира се не трябва да ти пречат килограмите. Но според мен си добре с тези 4 кг.
Леко бременеене на всички, наслаждвайте се на всеки миг от бременността. А след нея пък започва нов живот за вас, който е прекрасен.

*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #668 -: Юли 08, 2011, 09:26:43 am »
Къди, 4 кг са си ОК в 4 месец, спокойно :-) Ти не се тъпчеш, няма и нужда кардио да правиш я. Ако по принцип нямаш тенденция да пълнееш, няма и да ти се случи, ти внимаваш с хапването. А и всяка бременна е различна - аз например качих само 11 кила, но още от началото ги почнах, точно като теб; много се плашех, всички казваха, че последните месеци най-много се качвало; но 7 месец спрях и така си останах, а бебо не беше недорасъл - 3350. Давай смело напред и не се притеснявай - за мен лично това колко съм чакала бебо не бе причина да не се притеснявам за килата, но внимателното хранене и умерената активност (аз само си плувах, и то чак след като ми разрешиха след 5 месец) свършиха работа.
*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #669 -: Юли 08, 2011, 09:43:36 am »
Хм.. това за ъгъла между бедрената кост не го знаех.. може да ми потрябва следващият път  :wink: Сега вече, след ФМ, знаем, че детенце е момченце  :D

От една-две седмици насам и нощем, и сутрин ме болят или тазобедрените стави, или сухожилията в областта от спане настрани - то друга поза не остана. Слагам възглавница между коленете, подпирам се ту отпред, ту отзад, но без файда. Проблема го имам само в легнало положение, като стана, изчезва.
Борили ли сте такова неразположение и какво помага?

Ами, didon е с правилния отговор  :lol:
Не е само заради разхлабващите се стави, а и заради удължаване и разтягане на връзките поддържащи матката. Е,при мен от седмица всичките осем ме болят, та в някои моменти просто не мога да се мръдна - като силна мускулна треска се усеща често. Единствено като полегна положението се пооправя. Помага ето такова нещо.

Лек и спокоен петък, майчета  :D
............................Тайната на нашата вечеря............................
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #670 -: Юли 08, 2011, 10:50:45 am »
Момичета, знаете ли как мога да си сменя лекарката от женската консултация?

Записах се в 13 ДКЦ, че ми беше близо до работата, но искам да се преместя, първо не съм ама изобщо доволна, даже ме дразни, не ми дава почти никакви направления, няма и видеозон, за едно кръвно и мерене на килограми не си струва.

Напълно ме устройва 7ДКЦ и 8ДКЦ, но където има ЛКК, че се водя в непрекъснат болничен, и лекар да ми препоръчате?
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #671 -: Юли 08, 2011, 10:51:36 am »
Цигу, аз смятах, че това с матраците си е чиста реклама и нищо друго, но вече съм на мнение, че изобщо не е изключено да помогне. В далеч по-малки месеци умирах от болки (при мен в ребрата сякаш), дори при мисълта за лягане. мислих, че като стигна девети направо ще искам да се гръмна. Да, но се преместихме и взехме нов матрак - по-мек, въпреки, че заради гърба, винаги съм предпочитала твърди (нали се твърди, че е по-полезно). Е, в момента нищо не ме боли и си спя като пън (като изключим нощните походи до тоалетната  :)). Не се подпирам на възглавници и дори понякога усещам, че съм спала по гръб без проблем  8O. Не знам дали матракът е причината за просветлението, но по-малка със сигурност не съм станала, та от това да ми е олекнало  :D дано и при теб настъпи положителна промяна по един или друг начин.
Къди, и според мен килограмите ти са си съвсем добре и на разни таблици не може много да се разчита. При мен също голямото качване беше в началото; умирах си от ужас на какво ще заприличам в девети месец, но за щастие спрях да качвам, а лакомията ми си е все същата :)
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #672 -: Юли 08, 2011, 11:36:31 am »
Здравейте момичета Благодаря ви на всички за прекрасните пожелания в тамата Честито.Този път който извървях без вас нямаше да се справя Благодаря ви.Пожелавам на всички с цялото си сърце по една,две и защо не три радости като мой те.За самото раждане няма много за разказване на 30-ти влезнах в болницата за подготовка за следващия ден,а на 1-ви час преди операцията ми изтекоха водите и добре,че бях там че не се шавнах.След секциите неприятно,но се преживява не се ражда всеки ден на 5-тия ден си бях ме в къщи сега се нагаждаме едни с други.Нямам много време понеже се гледа ме самички е таткото помага вечер и все е нещо,но ще ви изчета когато мога.Честито на новите  успех до термин.
Прекрасен ден ви желая :bighug:
*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #673 -: Юли 08, 2011, 12:40:13 pm »
 Аз започнах да качвам от 7ми ден след трансфера.Сериозно,не преувеличавам.В 15та седмица мисля бях вече 6+ кг. От края на 6ти месец до 37ма седмица качвах само по някакви грамчета. Последните две седмици до термина изобщо не ми се ядеше,но качвах светкавично.На финала бях 20+. Бебо се роди 4кг.
 На третия ден от секциото видях кантар в болницата и се качих.Ужас, 8Oбях свалила само килограмите на бебето,обаче при мен се появи пост родилно задържане на течности.Страхотно отичане на краката,такова не съм имала цялата бременност.Коремът също ми е като в 4ти месец,а може и по-голям...Така че Къди,със сигурност кг не са от яденето.Спокойно.Ти си се храни здравословно , тогава със сигурност няма да има излишни тлъстинки...
*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #674 -: Юли 08, 2011, 12:51:38 pm »
Дидонке, вземи сложи нова лентичка, де :D

Сориза спама :oops:

*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #675 -: Юли 08, 2011, 13:17:56 pm »
Ужас момичета, 15-та седмица +4кг., ако така върви просто не ми се мисли за края. Не знам на какво да го отдам, за ядене не прекалявам, ограничавам тестото, налагам си да пия повече вода. Движението ми е малко явно, но бачкам по 9-10 часа и вечер като се прибера 19-20ч. хич не ми е до разходки. От седенето и от жегите вечер и краката ми са подути, какво да предприема не знам. Имам уговорка с един треньор да ходя с него да спортувам сутрин, че тогава съм най-активна.
Дано намеря време и да се мобилизирам.
Аз пък се притеснявам, че за моите седмици съм само +2 кг и това са килограмите, които свалих в първите седмици. Вчера бях на консултация и разпитах лекаря си и той ме увери, че всичко при бебето си е в норма и си отговариа по размер на седмиците, и околоплодните течности са си добре. Аз пия пък най-малко по 3 литра вода на ден и се движа много и това може да е предпоставка. Но до финала има още доста, така че имам време и за пълнеене както казва приятелят ми. :lol:


*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #676 -: Юли 08, 2011, 14:20:59 pm »
Аз пък съм склонна към напълняване и много се притеснявах какво ще се случи след като забременея, ноооооо.... До 5-ти месец свалих 8 кг., сега съм качила вече 1 кг, но хич не се притеснявам. Доктора казва, че всичко е нормално, бебчо расте по-едричък и вече е 650 гр. Дано и до края да качвам с тия темпове.


Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #677 -: Юли 08, 2011, 14:53:31 pm »
Момичета, знаете ли как мога да си сменя лекарката от женската консултация?

Записах се в 13 ДКЦ, че ми беше близо до работата, но искам да се преместя, първо не съм ама изобщо доволна, даже ме дразни, не ми дава почти никакви направления, няма и видеозон, за едно кръвно и мерене на килограми не си струва.

Напълно ме устройва 7ДКЦ и 8ДКЦ, но където има ЛКК, че се водя в непрекъснат болничен, и лекар да ми препоръчате?
С направление от личния лекар- издава се спец. направление за смяна на АГ от ЖК. Аз съм го правила в 5- ти месец това.
На другия ти въпрос не мога да отговоря- не съм от Сф.
Човек трябва да обича избрания начин на живот точно толкова,колкото претенции ще му предяви подир време;и аз го обичам

 
*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #678 -: Юли 08, 2011, 15:04:01 pm »
mari-al, :hug2:
*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #679 -: Юли 08, 2011, 18:24:44 pm »
Напълно ме устройва 7ДКЦ и 8ДКЦ, но където има ЛКК, че се водя в непрекъснат болничен, и лекар да ми препоръчате?
В 7ДКЦ си водех ЖК при д-р Цачева. Прави си всичко стриктно по пакета от ЗК.
2 видеозона, кръв, урина и микробиология.
Дашна е на болнични. Имам един с ЛКК от там.
Ако искаш ще ти дам контакти.