0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #620 -: Юли 02, 2011, 20:12:52 pm »
Да кажа и ние как бяхме. Рая се роди 4,050, а на изписването беше 3,710. Значи общо за три дни беше свалила 340 гр. В болницата ни даваха добавка, която аз давах, тъй като нямах и една капка коластра. Прибрахме се вкъщи и след две седмици някъде отидохме на контролно теглене и тогава вече бяхме 4,250. Като хранене бяхме на кърма плюс 30мл. АМ, докато хубаво ми тръгне кърмата.
nimika за сриването не се притеснявай. Не си единствената. Тъкмо почнах да влизам в час с гледането (отначало само се чудех и питай всеки с малко повече опит от мен) на бебето и днес направо сигурно два часа съм ревала. Вече и аз незнам какво да правя - моята нещо от както стана на месец вече на яде така както преди. И само се чудя това нормално ли е не е ли, ама това може и да го прочетеш по другите теми, че и аз само питам тука. Абе с две думи отново съм в дупка и дори имам чувството че нещо не ми е в ред и не мога да се оправя с детето.

*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #621 -: Юли 02, 2011, 22:11:19 pm »
Хайде излизайте от дупката и по-смело. Това, което описвате и двете е някаква форма на родилна депресия, при която човек започва да се съмнява дали ще се справи, дали е годен да бъде родител и прочие. Проявите на депресията са именно липса на апетит, апатия, чести ревове със и без причина, липса на желание за нищо. Моят съвет е да си повтаряте, че трябва да се справите, няма кой да се справи по-добре за вашето дете и тогава всичко ще си дойде на мястото. Само да се поогледатекое след кое се прави и ще започне дори да ви остава по мъничко време. Съчувствам на Нимика за тревогите в болницата защото знам как умеят да депресират родилките в тези заведения  за съжаление обаче за радост този период е малък и се забравя.
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #622 -: Юли 02, 2011, 23:15:39 pm »
...Само дето напоследък ме тормозят едни менструални болки.Док ми беше изписал Нутри-Маг,но не ми понесе и го пих само ден и половина.Виеше ми се свят,чувствах се отпаднала,даже си бях изгубила и апетита...
Хаааа...тъкмо по моята болежка си писала krasi(ahiito)
Възможно ли е такава реакция от магнезия момичета???
Питам защото днес направо изпаднах в ужас, и хората около мен изплаших. Както съм си седнала, не ме пече пряко слънцето, има въздух що годе.... и аха да припадна. ДВа пъти при това за деня. За първи път ми се случва чак такова прималяване- в седнало положение. А аз съм човек със завиден  опит в припадъците. Не вяврам че е само от кръвното. След като единия път (сутринта) ми призля ядох шоколад ...и после (следобед) пак избелих лице.
Та... може ли да е от магнезия? Пък то все пак не го пия от вчера... :? Пия Магнерич м/у другото по 1т + този дето ми е във витамините
И още... нали не съм ги лишила децата от кислород или нещо такова????
"Истински приятел е не онзи, който е до теб, когато си на дъното, а онзи, който е до теб, когато се мъчиш да изплуваш."

[
*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #623 -: Юли 03, 2011, 16:20:40 pm »
Здравейте,на 27.06.2011 (доста по- рано от очаквания 18.07)се роди най-красивото момченце Даниел,спешно секцио,3010гр. 50см.И двамата сме много добре и вече сме си вкъщи.Пожелавам на всички мами толкова безболезнено раждане ( секцио със спинална упойка).Съжалявам че толкова ме беше страх.
*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #624 -: Юли 03, 2011, 17:33:02 pm »
didka_ да ти е жив и здрав юнака

kotaranata -и аз имам често такива болки, но ме прегледаха за да се изключи вариант - разкритие, шийката е добре, и доктора каза най-вероятно колит :?
За магнезия не знам, аз пих прахчета диаспорал, не съм имала проблеми, но когато е топло кръвното ми е почти 80/60, е тогава вече ми е зле и страхотно главоболие.
Не се притеснявай за бебоците - не си ги оставила без кислород :)

Аз малко да помрънкам - почти цяла бременност изкарах без да знам какво са киселини, еее тук от 2-3 дни положението е нетърпимо. Мога ли да пия талцид всеки ден, или дайте съвет вие с какво ги борите :)
*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #625 -: Юли 03, 2011, 20:09:30 pm »
Breiv, пий си Талцид на спокойствие целодневно. Ако искаш съвет - дели таблетката наполовина - пак ще ти помага, и така ще си пиеш при всеки пристъп, без да се притесняваш толкова. Мен много ме изтормозиха киселините и само Талцида помагаше, независимо от всички опити с газирана вода 
*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #626 -: Юли 03, 2011, 23:06:53 pm »
Намика, при мен едното дете беше с доста силна жълтеница и затова стояхме също повечко в болницата. Сложиха на лампа, с едни лепенки на очичките, като го видях се разплаках направо. Също заспиваше на гърдите, заспиваше и като го храня с АМ, роди се 2450, а ни изписаха 2250. Всичко обаче се оправя, сега е влюбен в циците, побеля, вече не е портокалов на цвят, буди се с кански рев за манджата. Кураж!


*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #627 -: Юли 03, 2011, 23:37:42 pm »
Хайде излизайте от дупката и по-смело. Това, което описвате и двете е някаква форма на родилна депресия
Подкрепям.По-смело и всичко ще се нареди.
Момичета, за щастие Нинчето и малчо не са в болница, а са вкъщи.Но предполагам че, тя като има време ще ви сподели повече.
*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #628 -: Юли 04, 2011, 23:28:02 pm »
Много моля някое от момичетата, които ходят на прегледи при д-р Михова в клиника "Малинов", да ми изпрати мобилния и телефон на лични. Спешно ми е! Благодаря Ви!
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #629 -: Юли 05, 2011, 14:03:02 pm »
Аз снощи цяла вечер имах контркации, но понже бяха от безболезнените и не им обърнах много вниамние, защото на този етап си е нормално да си имам от време на време
Някой чул ли е нещо за godgift и dessi-kk? Няма темички в Честито, но те са със секцио та предполагам, че са родили вече. Все пак няма да ги махам още от списъка, докато не видя потвърждения. 
Ще сложа списъчето с тяхните имена в него:

preggo

Юни
godgift – 28.06.2011 - секцио
Юли
dessi-kk – 01.07.2011 –секцио
didka_ - 18.07.2011
mirkas – 26.07.2011 - секцио

Август
IOLII – 07.08.211
Bobbie – 19.08.2011
ivaleta – 24.08.2011
krasi(ahiito) – 27.08.2011
ivanita – 28.08.2011



  
*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #630 -: Юли 05, 2011, 14:23:47 pm »
didka_ също роди на 27.06.
тук е темата за честитки
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=46309.0


*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #631 -: Юли 05, 2011, 15:33:23 pm »
Момичета, то почти никой не остана в списъчето. Къде са новите попълнения? Давайте си датите.

Еот новото списъче:
preggo

Юни
godgift – 28.06.2011 - секцио
Юли
dessi-kk – 01.07.2011 –секцио
mirkas – 26.07.2011 - секцио

Август
IOLII – 07.08.211
Bobbie – 19.08.2011
ivaleta – 24.08.2011
krasi(ahiito) – 27.08.2011
ivanita – 28.08.2011



  
*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #632 -: Юли 05, 2011, 15:41:33 pm »
нимика, напълно ти съчувствам, макар и да знам, че това не е успокоение за теб. на мен ми се случи същото - караха ми се, че не я събуждам, била с жълтеница, да съм я дохранвала и тн. слава богу при нас продължи по-кратко време, защото се прибрахме в къщи и попаднах на една много готина акушерка, която идваше на домашни посещения, която каза да си гледат работата - нали детето си пишка и си ака, значи яде, ако толкова искат да го дохранваш хубаво, не би трябвало да ти направи проблем после с кърменето, но не виждам защо след като си пълни пелените.

тъпото в цялата ситуация е че те шашкат теб и не можеш да си се радваш на майчинството и на детето. рядко си позволявам да давам съвети, обаче мога да ти кажа на мен какво ми помогна  - две жени, които ми казаха да правя това, което ми идва от вътре и да им тегля една дълга и тънка на всички останали. успех, дано да ти се махнат от главата и се оплаквай спокойно. аз не съм сигурна, че човек излиза от тези състояния "като се стегне", щото не мисля, че си се отпуснала, просто натискът върху теб изглежда доста силен, така че мога само да стискам палци или ти да ги разкараш или те да ти се разкарат от главата. важното е, че бебето е добре, ти си добре (физически) и като се приберете в къщи всичко ще се оправи.

туци, моята девойка също си смени начина на хранене, и аз като теб изкарах няколко дни в притеснение, че детето не яде, от гърдите ми тече мляко, само лекидьосвам тениски и чаршафи, но те се променяли, казват, ядат и по-нарядко, и по-ефективно, така че споко, нека имаме малко повече вяра в децата си, а не във всички останали

успех

има ли темички за другите дето ги чакахме да родят на 1ви?
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #633 -: Юли 05, 2011, 15:42:20 pm »
Здравейте момичета, имам един въпрос снощи напипах на бебчо отзад на главичката едно като топче малко по размер.Незнам какво е на някой случвало ли се е ?

Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #634 -: Юли 05, 2011, 15:48:28 pm »
Чуспито, може да е лимфен възел. Моето бебе имаше едно топченце, подвижно отзад на тила. педиатърът каза, че е от млечните корички по главата и ако не се уголемява няма проблем. Това като беше на 2 месеца. Отдавна не съм го напипвала. Кажи на педиатърът си при следващата консултация.
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #635 -: Юли 05, 2011, 22:57:50 pm »
Минавам да кажа, че след като бях на преглед и питах за подуването на краката, ми беше казано, че освен да ги вдигам на високо, друго нямало какво да направя. На всичкот отгоре ми каза, че сигурно по-зле ще стават :-(. Та сега съм в чуденка с какво да ходя обута, ако стант по-зле. Освен това ъсм качила 3 кг за 2 седмици, при положение че до тогава за цялата бременност бях качила 5-6 кг. По мое мнение половината е вода, дано да съм права.


Боби, краката ми станаха 3-ни докато родя, нещо страшно беше отичах страхотно и лицето и цялото тяло, всичко продължи до седмица - две след раждането сега вече са в нормални размери, бях се притеснила, че ще трябва да си сменям всичко обувки. Щом изследванията са добре, не се притеснявай!

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #636 -: Юли 06, 2011, 14:15:32 pm »
 Здравейте, мацки ! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
 Първо ще ви пиша как сме и после ще чета,че бая странички сте употребили докато ни нямаше.
 При мен секциото мина перфектно.Изключително доволна съм от мястото,което избрах.Нямаше никакви подводни /финансови/ камъни, въпреки,че повечето ми приятелки ме подготвяха за това, сравнявайки с другите места,ноооо за раждането ще пиша в другата тема
 Както сте разбрали, нашия щнак се роди без няколко грама 4 кг. Изписаха ни на четвъртия ден и от вчера сме си в къщи. Първата нощувка мисля ,че си мина съвсем по график,на три часа се будехме за кърмене . Така сме и през деня.Понякога спи дори и по четири часа,зависи дали мама е успяла правилно да разчете знаците, че манджата ни е стигнала. Понякога ми се струва,че е приключил и го махам от гърдата, слагам го да спи и той започва да недоволства.Ауде пак на цицата и после вече спим...

 Качвам снимки в албума да видите голямо бебе.Голямо,голямо, ама пак си е малко невинно и беззащитно създание, което единствено е способно да ме разплаче от умиление.
 На всяка жена пожелавам да изпита тези невероятни трепети

 Хайде,чао от мен , за сега.Отивам да ви чета,че да мога да давам "компетентните" :lol: си съвети
*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #637 -: Юли 06, 2011, 15:26:57 pm »
Привет и от нас, вече в къщи :D
И аз като Дидон преживях страхотно раждане, за което ще разкажа скоро :D
Аз вече имам кърма и се кърмим с мадмоазел. Тя засега е кротичка, спинка и яде. Гласче чуваме когато е мнооооого гладна.

« Последна редакция: Юли 06, 2011, 16:28:26 pm от Ники »

Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #638 -: Юли 06, 2011, 16:22:33 pm »
Ееххх момичета страхотни новини! Радвам се, че сте в къщи и ще чакам с нетърпение подробни разкази относно раждането, че на мен ми предстои и събирам инфо.
*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #639 -: Юли 06, 2011, 17:30:40 pm »
Здравейте, момичета!
Приемате ли нови попълнения в темичката? Аз след дълго умуване най-накрая се престраших да се запиша тук :oops:.
Да се представя, тъй като повечето не ме познават - казвам се Гергана и съм на 30г. Забременях от първи опит ИКСИ. В момента съм в 9г.с.(то всъщност е видно от лентичката, но аз пак да се похваля :lol:). Преживях 1 премеждие и се надявам оттук нататък всичко да е наред докрая - днес ме изписаха след 10-дневен престой в АГ заради тежка форма на хиперстимулация. Беше много неприятно, но както и да е...
На всички пожелавам леки оставащи месеци, а на вече родилите - да са ви живи и здрави дечицата и много да ви радват!