0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #600 -: Юли 01, 2011, 11:29:04 am »
Голям ден е днес ! Успех на всички, и аз с нетърпение чакам новините !!!  :D

Сикс, мисля че Боби под "малко бременна" имаше предвид че не си личи толкова...и хората в автобуса трудно биха разбрали за какво иде реч. А е съвсем друг въпроса дали ще поискат да разберат изобщо...
Аз докато бях бременна срещах помощ само от мъже. Много ми беше странна пълната липса на женска солидарност. Спомням си че веднъж чаках в паричния салон да обменя монети, опашката беше нещо страшно. Много ми стана зле докато чаках и реших вместо да чакам отвън да вляза и да седна, запомних след кой съм...Седнах аз на един стол, изпъчих се подобаващо  :lol: ( бях малко бременна, но на мен рано ми пролича, особено като седна ) и едно момче ми отстъпи реда си. Заствам аз пред бариерата и изведнъж 3 жени от опашката връхлитат вътре и започват да крещят...леле ужас, няма такъв скандал. Аз само дето не си изкопах дупка да потъна. Момчето каза, че съм бременна...аз дума не успях да обеля, а на излизане от салона докато минавах покрай тях чувах разни подмятания " бременна била" ...
Е сега да ми се случи, аз да съм на тази опашка, да чакам и да чуя подобен скандал или подмятания луди ще ги направя.

Боби аз това при вас не го разбирам. Това че тук се напълни със селяци и хората масово изпростяха е едно на ръка. Всеки знае за какво става въпрос, кое е редно , нормално и т.н. друг въпрос е че се правят на луди.
 Но при вас какво? Не ги ли въпитават да пмагат на хора в нужда ??? Каква е тази изкривена култура ?
*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #601 -: Юли 01, 2011, 12:26:22 pm »
Не е вярно, че мерят от главата до петите, бебето е сгънато и няма как да се измери. Мерят дължина на бедро, диаметър на глава и корем. От там по таблици се смята кг и седмиците.
:D Миме, то и аз затова не знам в коя точно седмица съм  :D, защото по обиколка на главичка вървим напред, а по дължина на бедро 35г.с, та кога ще раждам.... - когато мъжо реши да излиза :D

За градския транспорт, въобще няма да коментирам....откакто в 8м. един пенсионер ме блъскаше за да седне на седалката, която е пред мен, а кондуктора вика - г-жо седнете, вече не се качвам. Да са живи и здрави бакшишите....

Ники вече се отчете :D, успех и леко раждане на другите мами!
« Последна редакция: Юли 01, 2011, 12:28:08 pm от Breiv »
*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #602 -: Юли 01, 2011, 13:04:49 pm »
Не е вярно, че мерят от главата до петите, бебето е сгънато и няма как да се измери. Мерят дължина на бедро, диаметър на глава и корем. От там по таблици се смята кг и седмиците.
Далеч съм от мисълта че ще изпънат бебчо за да го премерят с едно мерене от главата до петите. :lol: То е ясно. Вярно че моя последен преглед беше ФМ, не обикновен но ми пише колко са дълги бебетата и колко тежат. :wink: Те си ги изчисляват. И според тези нови мерки имат изоставане бебетата с около седмица.
*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #603 -: Юли 01, 2011, 13:34:31 pm »
Не е вярно, че мерят от главата до петите, бебето е сгънато и няма как да се измери. Мерят дължина на бедро, диаметър на глава и корем. От там по таблици се смята кг и седмиците.
И аз така знам, моето бебче също варира в седмиците - по диаметър на главата сме по-напред, по бедро назад, та и аз като Брейв - когато мъника реши да излиза-тогава. Но като цяло си вървим по-назад ж седмиците още от самото начало.


*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #604 -: Юли 01, 2011, 13:39:13 pm »
Оле, Брейв, не останало вече  :D Кога мина това време. Следващия път като те видя ще си с количката май  :lol:
Термина си е термин, няма нищо общо с размерите на бебето. То тогава всички бебета щяха да се раждат с едно тегло и нямаше да се носи 40 седмици, а до 3кг примерно.
То и моите вървяха с 2 седмици и малко напред през цялото време, но се родиха 4 седмици точно преди термин. Стискайте кълки, колкото може повече, че после ще има да викате "Що не си поседя още малко в корема"  :lol:
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #605 -: Юли 01, 2011, 14:25:05 pm »
Аз пък днес стигнах до извода, че не е виновна липсата на култура за неволите ни в транспорта, а Законът на всемирната гадост  :)
Качвам се в метрото днес и директно си заставам до вратата, като виждам, че всичко е заето - хем да не се дразня от чудещи се накъде да гледат мъжоря, хем че бях седяла много време и не ми беше проблем да постоя права (а и хората бяха малко в този час). По едно време някакво движение ми привлича погледа: един младеж (20-25 някъде) маха ли маха да отида на неговото място  8O. Аз се усмихвам с благодарност и казвам, че няма нужда, но той настоява! 8O 8O 8O
Та, явно ни бутат и блъскат само и единствено, когато имаме нужда да седнем (и това ако не е следствие на Закона!); стои ли ни се прави, винаги се намира добър и възпитан човек, че даже и млад мъж  :wink:
Усмихнат петък на всички, а на първоюлските бебета - прекрасен старт в живота и радост за мамите :)!
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #606 -: Юли 01, 2011, 15:28:56 pm »
Далеч съм от мисълта че ще изпънат бебчо за да го премерят с едно мерене от главата до петите. :lol: То е ясно. Вярно че моя последен преглед беше ФМ, не обикновен но ми пише колко са дълги бебетата и колко тежат. :wink: Те си ги изчисляват. И според тези нови мерки имат изоставане бебетата с около седмица.
Това е в по-ранните седмици, когато се мери дължината от главата до опашката. В по-късните започва да се мери тазобедрената кост и черепа и диаметъра на корема,точно както ти е казала mini26.

Б.
« Последна редакция: Юли 01, 2011, 15:32:55 pm от Bobbie »


  
*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #607 -: Юли 01, 2011, 17:47:03 pm »
А възможно ли е това "изоставане" с 5 дена, да се дължи на прегледа с коремен ехограф? Досега са ни гледали само на вагинален (последния, който беше в Петък, на 24ти, а коремния беше на 29ти)  вървяхме си добре, дори с ден -два напред  :ask:

Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #608 -: Юли 01, 2011, 21:46:31 pm »
Гальонди доколкото знам дори леко да трепне ръката на доктора  ще покаже друг размер .Не го мисли толкова ,всичко ще е наред  :)
Аз минавам да се похваля убили сме бактерията , изследванията са супер. Малко е почнал да ми пада хемоглобина но се очакваше в тези седмици ще наблягам на месцето, броколите и други такива пък ще видим. И без това съм месоядна не ми пречи. :D

Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #609 -: Юли 01, 2011, 23:10:44 pm »
Стиснати палци и от мен за утрешния зачатски бейби бум!
Сигурна съм , че всичко ще мине леко и  безпрроблемно!

"Завиждам" малко на Дидон ,че устиска  до термин :oops:

Аз имам да разказвам доста за раждането и първите емоции , които бяха много положителни и еуфорични.
Възстановяванеето от самата оперция при мен стана много бързо и вече не я усещам и я забравих . Но се натрупват  много други проблеми .
Сега еуфорията отстъпи място на умора , безсъние и безапетитие ...Нямам никакво желание и сили да се  храня  .
Ще пиша повече  после , че както виждате настроението ми е  нещо скапано и потиснато  и да не развалям хубавия дух на темичката.
Нимика, горе главата  :wink: Нали знаеш, че това състояние е нормално, повтаряй си че всичко е от хормалния срив и до няколко дни ще се оправиш емоционално. Всички малко или много изпитват подтиснатост и най-вече умора и най-важното за преодоляване е да ти помагат сега много - мъж, майка, всички близки.
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #610 -: Юли 02, 2011, 08:44:48 am »
Аз най-накрая намерих малко време.То работа,държавни изпити...Ама вижда му се края вече.
За градския транспорт нямам наблюдения,защото се движа с колата си,но ако ми се наложи някъде да се редя на опашка,по принцип ми отстъпват място.
Галка,не се притесявай,миличка.Ние също през цялата бременност варираме в седмиците като на повечето прегледи сме все назад.Даже май и аз се притесних излишно на предния преглед.
Само дето напоследък ме тормозят едни менструални болки.Док ми беше изписал Нутри-Маг,но не ми понесе и го пих само ден и половина.Виеше ми се свят,чувствах се отпаднала,даже си бях изгубила и апетита.Най-странното беше,че контракциите(подготвителните)се бяха увеличили.Днес пак ще пробвам да се обадя на док,че тази седмица той отсъства от града и не му беше удобно да "работи" по телефона.
[/url]
*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #611 -: Юли 02, 2011, 10:49:25 am »
Възстановяванеето от самата оперция при мен стана много бързо и вече не я усещам и я забравих . Но се натрупват  много други проблеми .
Сега еуфорията отстъпи място на умора , безсъние и безапетитие ...Нямам никакво желание и сили да се  храня  .
Ще пиша повече  после , че както виждате настроението ми е  нещо скапано и потиснато  и да не развалям хубавия дух на темичката.
Нимика, горе главата! Споко, май всички сме били ревливи и криви - аз и досега не мога да повярвам що рев му ударих, дето иначе не плача изобщо - и то за нищо, просто както си седя и сълзи потичат; хормонална проклетия. Дано да има кой да помага, а ти да излизаш навън, всеки ден по малко, и хоп - преди да се усетиш ще се подготвяш за питка вече, малката напаст ще е почнала да ти се усмихва, а лятото още няма да е свършило! Сега звучи невъзможно за вярване, но ще ти мине бързо първия месец и ще ти се просветли, обещаваме! И си пиши спокойно в която тема искаш - кой друг ще те разбере  :goodluck:
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #612 -: Юли 02, 2011, 14:40:45 pm »
Минавам да кажа, че след като бях на преглед и питах за подуването на краката, ми беше казано, че освен да ги вдигам на високо, друго нямало какво да направя. На всичкот отгоре ми каза, че сигурно по-зле ще стават :-(. Та сега съм в чуденка с какво да ходя обута, ако стант по-зле. Освен това ъсм качила 3 кг за 2 седмици, при положение че до тогава за цялата бременност бях качила 5-6 кг. По мое мнение половината е вода, дано да съм права.

Нимика,много хора минават през това. Скоро ше ти мине, но сега те разбирам и ти съчувствам искрено. Стискай зъби още малко и скоро ще е различно.

Боби


  
*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #613 -: Юли 02, 2011, 16:01:36 pm »
Минавам да кажа, че след като бях на преглед и питах за подуването на краката, ми беше казано, че освен да ги вдигам на високо, друго нямало какво да направя. На всичкот отгоре ми каза, че сигурно по-зле ще стават :-(. Та сега съм в чуденка с какво да ходя обута, ако стант по-зле.

Боби, в дебелата книга за бременност пише:
- да се слагат студени компреси на подутите места (мокри кърпи, торбичка с лед)
- да не се намалява драстично солта и да се пие много вода
- да се вдигат краката нависоко за по един час в средата на деня
- от плуването или поне стоенето в басейн налягането на водата облекчава глезените и матката

На твое място бих си купила по-голям номер джапанки или чехли.
« Последна редакция: Юли 02, 2011, 16:04:11 pm от цигу »
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #614 -: Юли 02, 2011, 16:18:37 pm »
Минавам да кажа, че след като бях на преглед и питах за подуването на краката, ми беше казано, че освен да ги вдигам на високо, друго нямало какво да направя. На всичкот отгоре ми каза, че сигурно по-зле ще стават :-(. Та сега съм в чуденка с какво да ходя обута, ако стант по-зле.

Боби, в дебелата книга за бременност пише:
- да се слагат студени компреси на подутите места (мокри кърпи, торбичка с лед)
- да не се намалява драстично солта и да се пие много вода
- да се вдигат краката нависоко за по един час в средата на деня
- от плуването или поне стоенето в басейн налягането на водата облекчава глезените и матката

На твое място бих си купила по-голям номер джапанки или чехли.
Мерси много за съветите. Аз започнах да пия повече вода и вдигам краката, но явно това не е достатъчно. Миналата бременност като ги вдигнех и до 20тина минути спадаше, а сега дори и сутрин не са съвсем спаднали.  Ще пробвам със студените компреси също, а за басейн за сега не виждам къде да намеря време за съажление.
Още веднъж, много благодаря.

Боби


  
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #615 -: Юли 02, 2011, 16:24:25 pm »
Момичета,Благодаря -мислех че само аз съм се сринала така ,защото никой не споделяше .
Чуствам се толкова неспособна,неопитна и объркана .
А и всеки лекар с различни мнения и препоръки,та съвсем се обърквам и не знам какво да правя....

По важното сега е,че  с Калоянчо  имаме нужда от подкрепата ви ,защото сме в болницата-чакаме някакви изследвания за жълтеницата.

Малчо не се храни добре и не надава ,правихме пробни кърмения ,уж теглиха го,аз разправям на докторята ,че усещам че нещо не е наред....заспива на гърдата без да суче достатъчно.Да включели ам-а имам кърма.Памперса е пълен-ака и пишка след всяко хранене,но така и не надава .
Та съвсем се обърквам какво да давам и правя...
Овикаха ме ,че не давам вода,ама бебо не ще и не ще ....


Имам въпроси и май трябва да се прдхвърля в кърмаческата тема и за храненето
Дано се оправим и започне да надава.

Повече подробности после.
« Последна редакция: Юли 02, 2011, 16:31:32 pm от nimika »


*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #616 -: Юли 02, 2011, 17:03:28 pm »
Овикаха ме ,че не давам вода,ама бебо не ще и не ще ....

Питай ги как ще наддаде, ако пие вода вместо кърма. То стомахчето му ще се запълни с нея. Кърмените бебета нямат нужда от вода. И изобщо не е болка за умиране - моят започна да пие вода чак в яслата - на година и половина. Преди това колкото имах кърма и основно на АМ беше.

Кураж, нимика! В началото наистина е най-трудно, защото още всичко те боли, имаш нужда от почивка, а няма кой да ти я даде, а и се чувстваш ужасно объркана. Освен това бебето реве ли, реве и ти не знаеш защо (поне при мен беше така). Когато свикнете един с друг и си установите режим, тогава нещата ще влязат в релси и почти всичко ще правиш с лекота, а не със страх.  :bighug:

А иначе тук никой не се оплаква, защото нали толкова сме ги искали, пък и аз на фона на майките с тризнаци, направо ме е било срам да се оплача. Признавам си с ръка на сърцето.  :lol:

Лека бременност и раждане на всички!

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #617 -: Юли 02, 2011, 17:36:49 pm »
Малчо не се храни добре и не надава ,правихме пробни кърмения ,уж теглиха го,аз разправям на докторята ,че усещам че нещо не е наред....заспива на гърдата без да суче достатъчно.Да включели ам-а имам кърма.Памперса е пълен-ака и пишка след всяко хранене,но така и не надава .
Та съвсем се обърквам какво да давам и правя...
Овикаха ме ,че не давам вода,ама бебо не ще и не ще ....
Каква вода искат тея на 16 дена бебе? А за наддаването - не знам коя е тази болница, но бебетата в началото като се родят спадат и след 2 седмици зпаочват пак да наддават, а вие сте на 16 дена, така че едва ли е проблем. И мен майка ми ме изтормози така в началото и направо ме беше побъркала от нерви. Не им обръщай внимание.

Боби


  
*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #618 -: Юли 02, 2011, 17:57:24 pm »
Боби, не е точно така т.е. не са 2 седмици, за да почне да наддава. Тук в Бг, ако не започне да наддава няма да ги изпишат. Моят синковец също спеше много и не можехме да го събудим да цока, а като го събудех цокваше 2 пъти и пак заспиваше-това от жълтеницата, но не е някаква драма спред мен, ако го дохрани с АМ. Едва ли ще се отбие, ако пробва на гърда и дохранва.
За твоите крака си слагай хладка вода в едно легенче и си ги кисни. Много е приятно и отоците поспадат.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #619 -: Юли 02, 2011, 18:56:37 pm »
Боби, не е точно така т.е. не са 2 седмици, за да почне да наддава. Тук в Бг, ако не започне да наддава няма да ги изпишат. Моят синковец също спеше много и не можехме да го събудим да цока, а като го събудех цокваше 2 пъти и пак заспиваше-това от жълтеницата, но не е някаква драма спред мен, ако го дохрани с АМ. Едва ли ще се отбие, ако пробва на гърда и дохранва.
За твоите крака си слагай хладка вода в едно легенче и си ги кисни. Много е приятно и отоците поспадат.
Спомням си, че Ивана спадна с 200 грама след като се роди и казаха, че било нормално.Може би бъркам и е било първата, пък втората седмица е трябвало да навакса.
По каква причина ги държат 2 седмици, че нямало да ги изпишат? Нали седят в болницата няколко дена и си отиват в къщи? Тук седиш 2 дена в болницата, а на втората седмица е първият преглед при педиатъра.

Б.

П.П. Ок, сега прочетох по въпроса - на 2 седмици трябва да са си върнали каквото са загубили в началото т.е. да тежат колкото когато са се родили, но пише 2 до 3 седмици, така че иглежда може да не започне да качва и до третата.
« Последна редакция: Юли 02, 2011, 18:58:32 pm от Bobbie »