0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #520 -: Юни 26, 2011, 12:35:28 pm »
 Гальонди, това го спазвах,когато преди години се сблъсках с лечебния глад. При захранването докторите ми казаха да избягвам супите поради точно причината, която споделих. Също ми бяха препоръчали вместо да варя зеленчуците, да ги приготвям на пара /не само за да не губят витамините си, а именно да не се напояват с вода и по този начин отново да затормозя стомаха/.
  Знам ли, по време на бременност ставаме много особени, стомасите са ни притиснати като в менгеме, получаваме киселини и какво ли не още. Та, аз лично моя стомах си го третирам като след лечебен глад,че и тогава е страшно положението. Е, изобщо не съм стриктна в спазването на правилата и то по тази причина от време на време си повръщам  :oops:
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #521 -: Юни 26, 2011, 12:40:26 pm »
Къди  и при мен се беше получило това предната бременност с Емо точно в твоите седмици .Отшумя за един ден пих само но шпа. Аз също веднъж от една супа лятото навън ми беше станало лошо и затова сега избягам. Вкъщи знам кога и какво съм сложила  :D

*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #522 -: Юни 26, 2011, 14:55:03 pm »
Привет от мен!
Аз сега се връщам от преглед.Изписа ми магнезии за контракциите(освен стягането на корема,имам и менструални болки).Поне шийката е добре,няма скъсяване.
Но мен друго ме притесни повече.Още като ми видя корема и доки направи недоволната физионимия и каза,че бил малък.На прегледа се видя,че малката е изостанала с около 10 дни,качила е само 300г(сега е 1350г,а миналия месец беше 1068г).Док.ми обясни,че това изоставане се получавало най-често при преждевременно състаряване на плацентата.След две седмици ме вика пак,да видим малката как се движи и да видим дали ще си я доизнося или ще се наложи да я изродим по-рано.Изплаках си очите вече.Малкото ми мъниче стои недохранено,защото плацентата ми не пропуска вече достатъчно хранителни в-ва и заради това може и да не дочакаме даже и да влезна в 9-тия месец.

Краси, миличка,аз също знам, че големината на корема няма никакво значение. Моя също е малък според мен за края на 7 месец, ама гледам да не се шашкам - можеш да го видиш в моя албум, а и до ден-два ще кача нови, вкл. и от последния преглед . В сряда бях на преглед -и ние тежим около 1300 гр. - Даскалов каза че е малко по-мъничко, но само това, не ми е споменавал нищо за плацента или, че е малко.Средната стойност от биометрията беше по-малка от гестационните седмици, в които трябва да съм. Мисля, че беше 29.
Аз още от преди 2 месеца бях започнала да се притеснявам за малкия ми корем но още тогава и той и жена му казаха че има бременни с големи и бременни с малки кореми.
 Опитай се да не се притесняваш и да останеш спокойна, знам че е трудно, но така може да навредиш повече на бебчо, защото те усещат.
А и Дидон е права - дори да има някакъв проблем, бебчетата не са чак толкова малки и ако попаднат на добри неонатолози и апаратура мисля, че няма да има проблем да се родят след 3-4 седмици. Да се надяваме все пак, че и двете ще удържим почти/ до термин :-)

извинете за дългия и несвързан пост :–D


*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #523 -: Юни 26, 2011, 15:32:38 pm »
Краси, големината на корема наистина не е определяща. Кумата роди бебе 3500 гр. в края на 39 седмица с талия (корем не може да се нарече) по-малко от 90 см. Така и не разбрахме къде го беше събрала.
Дишай спокойно, ще навакса и всичко ще е наред!  :bighug:

*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #524 -: Юни 26, 2011, 16:34:32 pm »
Иначе боли ли те нещо?
Коала, нищо не ме боли.. Ей така от нищото ми се разтече кръв, както си стоях права в един магазин?! Гъста и тъмно червена. Аз загубих ума и дума, не можах дори да обясня на мъжа ми какво става, така се бях ошашкала..
Хематомите се видяха на трансвагиналния видеозон, две са - по 3-4мм.. Дано да се разкарат скоро, че голям стрес ме тресе като видя кръв, зацапването и то ме тормози..
Благодаря много, че се отзовахте на въпроса ми, малко ми поолекна на душичката! :hug2:


Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #525 -: Юни 26, 2011, 17:27:58 pm »
Токущо ми промениха датата на прегледа при д-р Михова с една седмица по-късно. Четири седмици няма да сме се виждали с бебчо, направо треска ме затресе как ще издържа :D. Вашите прегледи през колко време са или бяха?
*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #526 -: Юни 26, 2011, 17:43:38 pm »
Хематомите се видяха на трансвагиналния видеозон, две са - по 3-4мм.. Дано да се разкарат скоро, че голям стрес ме тресе като видя кръв, зацапването и то ме тормози..
Благодаря много, че се отзовахте на въпроса ми, малко ми поолекна на душичката! :hug2:



Моят хематом, който ми прави проблеми е 9 мм. Беше по-голям, сега е намалял. А казаха ли ти да спреш аспирина? При мен още при първото зацапване го спряха. Иначе и моето кървене се случи ей така, както си стоях. Ами...така ще е явно. Дано по-бързо да минава и да се успокояват нещата. На мен днес ми стана много зле от една салата зеле  с моркови. Явно на бебчо нещо не му беше по вкуса. Мъжът ми заключи, че явно ще е злоядо :)
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #527 -: Юни 26, 2011, 17:45:11 pm »
Токущо ми промениха датата на прегледа при д-р Михова с една седмица по-късно. Четири седмици няма да сме се виждали с бебчо, направо треска ме затресе как ще издържа :D. Вашите прегледи през колко време са? или бяха?
Защо? И тя ли вече често отсъства?
Прегледите ми винаги са били на 4-5 седмици,може и защото сме на 500км. разстояние,знам ли?

Гальонди, дано нма повече хематоми! Много сладка лентичка!

Е,аз се сдобих и с брадавици, с телесен цвят,по врата и гърдите основно. Както винаги кожата ми е проблемен орган :(. Питах лекарката на лекцията на "9 месеца" и тя каза,че са вирусни, от бременността. Как хем вирус,хем от бременността? Как не се сетих поне да попитам дали има опастност за беба след като се роди? :(


*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #528 -: Юни 26, 2011, 17:47:47 pm »
Моите прегледи бяха един път месечно и учудващо спокойно се държах през това време :D

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #529 -: Юни 26, 2011, 17:55:54 pm »
Как хем вирус,хем от бременността?
Имунната ти система се променя през бременността, за да можеш да износиш плода. Без тази промяна би го пометнала. Затова и доста жени „хващат“ гъбички. Те реално не ги хващат, а всички си ги носим, но в малки количества и като ти падне имунната защита и хоп гъбичките се размножат така, че вече да създадат проблем. Препдолагам, че същото е и вируса, който вероятно си си имала и преди това.

Б.


  
*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #530 -: Юни 26, 2011, 18:39:07 pm »
Как хем вирус,хем от бременността?
Имунната ти система се променя през бременността, за да можеш да износиш плода. Без тази промяна би го пометнала. Затова и доста жени „хващат“ гъбички. Те реално не ги хващат, а всички си ги носим, но в малки количества и като ти падне имунната защита и хоп гъбичките се размножат така, че вече да създадат проблем. Препдолагам, че същото е и вируса, който вероятно си си имала и преди това.

Б.

 Абсолютно точно! Аз също се сдобих с много такива израстъчета по тялото. При нормални обстоятелства дори ги връзвам с конче и те изсъхват, но сега повечето са оцветени и такива не пипам...

 Доктор Михова беше болна преди седмица. Може би това е причината да има леки обърквания в графика. Моите прегледи са били винаги на три седмици. За сметка на това точно между последните два имаше интервал от месец и половина.../хванах периода, когато бяха на симпозиум/

 По повод големината на корема. Старите в темата помнят как се дразнех и накрая даже почнах да се притеснявам, защото всеки втори ми казваше колко ми е голям корема и всичко ли е наред с бебето...Няма угодия, да знаете. Ако е малък не е нормално.Голям ли е, има проблем...Така че споко. Слушайте си докторите и си свиркайте
*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #531 -: Юни 26, 2011, 18:40:12 pm »
Как не се сетих поне да попитам дали има опастност за беба след като се роди? :(
godgift, имам повече от 10 от бременността, след като родих АГ-то ме прати на кожен, да ги изгори, ама аз нали съм си... коза та още не съм стигнала до кожен. За бебето няма никакъв проблем, само трябва да следиш да не си променят цвят и размер, поне това ми обясниха на мен :)

*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #532 -: Юни 26, 2011, 18:58:11 pm »
Коалке, не ми казаха за аспирина нищо.. Аз дори не знам казах ли им, че го пия?? Клиниката, в която ме гледаха е друга, не е тази, в която ни беше ИКСИто.. Аз си го спрях сама де, то що четене изчетох за това кървене  :balk_160:
На мен от храна още не ми е ставало лошо, но има време :)

*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #533 -: Юни 26, 2011, 19:04:06 pm »
 В нашата клиника при кървене даже спират фраксипарина... Естествено никакви своеволия, моля ви. Само споделям как е било при мои близки
*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #534 -: Юни 26, 2011, 19:55:38 pm »
Коалке, не ми казаха за аспирина нищо.. Аз дори не знам казах ли им, че го пия?? Клиниката, в която ме гледаха е друга, не е тази, в която ни беше ИКСИто.

При моето кървене поради същата причина точно в тези седмици изрично попитах лекаря си дали да спра аспирина и отговорът му беше "не".
*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #535 -: Юни 26, 2011, 20:01:09 pm »
Коалке, не ми казаха за аспирина нищо.. Аз дори не знам казах ли им, че го пия?? Клиниката, в която ме гледаха е друга, не е тази, в която ни беше ИКСИто.

При моето кървене поради същата причина точно в тези седмици изрично попитах лекаря си дали да спра аспирина и отговорът му беше "не".

 Ето,задължително трябва да има консултация с доктор...
*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #536 -: Юни 26, 2011, 20:16:07 pm »
запис в "новата"  :oops: тема
*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #537 -: Юни 26, 2011, 21:28:55 pm »
Коалке, не ми казаха за аспирина нищо.. Аз дори не знам казах ли им, че го пия?? Клиниката, в която ме гледаха е друга, не е тази, в която ни беше ИКСИто.

При моето кървене поради същата причина точно в тези седмици изрично попитах лекаря си дали да спра аспирина и отговорът му беше "не".

 Ето,задължително трябва да има консултация с доктор...

Напълно съм съгласна. При мен случая беше малко по-различен.. Аспирина не ми беше предписан изобщо след ИКСИ-то. Аз изрично питах IVF сестрата дали може да го пия, тъй като ми предстоеше да си летя до БГ ( а дългото седене в самолет предизвиква съсиреци в кръвта) С нейно разрешение, си го пих и докато се върна от БГ. Дори и няколко дена след като се върнахме.. Като прокървих го спрях.. То си беше време да го спра де. Сестрата в клиниката ми каза да го спра като се напътувам  :biglove:

Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #538 -: Юни 26, 2011, 22:11:46 pm »
Много ви благодаря за успокоителните думи,момичета!Мен всъщност не ме притеснява,че бебка е малка,а че може да се дължи на проблем.Но като пообмилсих нещата малко по-спокойно,то и док не е казал че има проблем,а че може да е индикация за такъв(не защото е малка,а защото е качила само 300г за един месец).Ама и то такова шило като нея как да качи повече ;)
[/url]
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #539 -: Юни 27, 2011, 08:15:32 am »
Bobbie,много си права-всичко е от имунната система. Аз само тези брадавици нямах, и те се появиха.Имунната ми система не просто е променена,тя си е побъркана. Аз съм с Хашимото, витилиго. Лятото просто констатирам как е прогресирало витилигото през изтеклата година. Всяка промяна в организма първо се отразява на кожата, все нещо автоимунно излиза. Както казва една варненска докторка по повод абортите ми "Твоят организъм е неблагоприятна среда за развитие на бебе".
didon,каква е тази техника с конец?Така няма ли още повече да се увеличат? Ако ги потъркам леко с пръсти се променят към по тъмен цвят, иначе си стоят бели.
aditoo,моите се появиха точно в деветия месец и са доста над десет. Лекарката  след каза, че се махат след като спреш да кърмиш, и то в есенно-зимния период. Може да си коза :lol: в собствените си очи,но какво хубаво агънце имаш в лентичката си.
Краси, бебка наистина може да си е по-финна, важното е да се развива правилно, а това го преценява доктора. Ти слагаш ли фракси?
Момичета, допустимо ли да ползвам крем за лице и фон дьо тен в деня на секциото?Не става въпрос за друг грим.