0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #480 -: Юни 24, 2011, 11:29:43 am »
Ето ни и нас! На 20 юни ми беше секциото всичко мина по план бебе Виктор се роди на 20 юни в 08:50 часа 3.500кг и е 50 см. ве4е сме у дома от днес и се гледаме и кърмим!:)
Успех на всички които им предстои срещата с малкото съкровище !
Дидон стискам ти палци!
*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #481 -: Юни 24, 2011, 11:59:34 am »
Чудех се кога всъщност започва качването на кг през бременността. Аз засега удържам фронта, но много се страхувам от 20-30кг.плюс, борбата ми с това датира от ранна възраст.

Най-много най-накрая, когато бебето расте главоломно. Според мойта дебела книга, до половин кило на седмица.  

Цигу, ти коя книга четеш? За мой срам, аз разчитам основно на форумите за информация.

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #482 -: Юни 24, 2011, 12:10:32 pm »
Вики честито! Да ви е жив и здрав малкия Виктор!

Зай и на мен ми е интересно това, че последните седмици бебо наддава до половин килограм на седмица. Сякаш множко ми се струва....., ама знам ли - все пак говорим за до, а не по.
Цигу, я сподели наистина за книгата!
« Последна редакция: Юни 24, 2011, 12:14:38 pm от mirkas »
*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #483 -: Юни 24, 2011, 12:27:28 pm »
 Има една седмица обаче, в която наддава само 50-100гр /37ма/
 "Ембрионално развитие в 37 седмица на бременността:
Плодът е в 9-ти месец. Затишие пред буря. Теглото на бебето се е повишило само с 50-100 гр. тази седмица. Така то вече трябва да е около 3200 гр/ като момченцата са по-тежки и по-дълги от момиченцата/. За щастие вътрешните органи са достатъчно развити, за да функционират във външна среда, въпреки че така важната имунна система още не е готова и ще продължи да се развива и след раждането с помощта на антителата, съдържащи се в кърмата, когато кърменето започне, за да може бебето да се пребори с инфекциите и да бъде здраво"

 п.п Имаме ли тема за Вики? :? :?
 
« Последна редакция: Юни 24, 2011, 12:39:34 pm от didon »
*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #484 -: Юни 24, 2011, 13:09:18 pm »

Цигу, ти коя книга четеш? За мой срам, аз разчитам основно на форумите за информация.

ето тук е описана книгата която ползва цигу - на Mayo Clinic е и се казва Guide to a Healthy Pregnancy

http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=45261.0
« Последна редакция: Юни 24, 2011, 14:01:27 pm от vaci »


*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #485 -: Юни 24, 2011, 13:18:44 pm »
Доколкото аз знам при секцио с пълна упойка винаги е с интубиране.
Аз имам операция с венозна упойка и секцио с пълна. Събуждането от венозната упойка стана на операционната маса, просто отворих очи. А след секциото се събудих в реанимацията, първо осъзнах как мрънкам и хлипам.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #486 -: Юни 24, 2011, 13:31:12 pm »
 Смарайдичка,пълната упойка също е венозна :)
 Аз от дълбока наркоза, също се събудих на операционната маса и даже си спомням, че тръбата още ми беше в гърлото... изобщо не е страшно,защото почти веднага отново заспиваш. Просто не си тук...Операцията ми е надхвърляла 2 часа
« Последна редакция: Юни 24, 2011, 13:34:46 pm от didon »
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #487 -: Юни 24, 2011, 14:08:26 pm »
И да нищим секциото как е що е докторите си знаят работата.Аз бях с пълна упойка и не съжелявам  при условие че  наистина в Аг Варна има един анестезиолог който прави спинална как да стане .Пък и при мен нещата бяха по спешност. Сега втория път ще видим как ще е .
Еми, бъди силна  !
Книги за бебето не съм чела подариха ми една в болницата и в нея ровех но предимно от нета и  аз се интересувам.
На лекции ходих предния път сега не можах да отида защото съм с Емо навсякъде и няма как.
Аз пуснах вчера кръв  и урина за изследване , дано всичко е окей и сме убили бактерията. Ще пиша като излазат резултатите.
Леко раждане на всички в горещия списък !  :wink:

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #488 -: Юни 24, 2011, 14:10:15 pm »
Аз пък не разбирам, защо вместо да си честитите тук, първият който види новините, не пусне една темичка в честито, а чака другите.

Ето и темата за Вики: http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=46232.0

Вики и тук да кажа - честито синче! Много ме изненада, защото по моят списък беше на 1ви Юли. Като се поокопитиш от новите задължения и се понаспиш, ще чакаме да пишеш подробности.


preggo

Юни
godgift – 28.06.2011 - секцио
бина – 29.06.2011 –секцио

Юли
didon – 01.07.2011 - секцио
dessi-kk – 01.07.2011 –секцио
didka_ - 18.07.2011
mirkas – 26.07.2011 - секцио

Август
IOLII – 07.08.211
Bobbie – 19.08.2011
ivaleta – 24.08.2011
krasi(ahiito) – 27.08.2011
ivanita – 28.08.2011


П.П. Хайде стига за тези упойки. Разбрах ме се, че всички знаем за какво става дума.


  
*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #489 -: Юни 24, 2011, 14:14:52 pm »
Zai, mirkas, vaci правилно е споменала книгата. От самото начало ми хареса да си имам един дебел наръчник и да не ровя интернета за всичко - за всеки въпрос един отговор на едно място.

Не бебето може да наддава до половин кило последните седмици, а бременната.

Емилия, дано се съвземеш скоро. Много съжалявам и ти пожелавам кураж.
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #490 -: Юни 24, 2011, 14:26:43 pm »
Здравейте,момичета!Аз отдавна не съм писала,иначе редовно ви чета.Вчера бяхме на преглед и ще си имаме момченце. :DДок огледа всички органчета и каза,че бебчо е много добре и ,че вече тежи 360гр.Шийката на матката и тя е много добре,покачила се е с 1см от миналия месец и от 3.39см е станала 4.29см.Честити рожбички на мама Вики и мама Фифоняк-да съм им живи и здрави!Мила,Еми огромно съжалявам за случилото се и бъди силна! :(
*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #491 -: Юни 24, 2011, 14:33:04 pm »
Благодаря ти за уточнението Цигу, така по-може. :D
На мен пък дебели книги не ми се четат, ........особено на English. Успокоявам се когато отида на преглед и док кажат, че бебо е ОК и теглото му отговаря на седмиците от бременността. Малкият вече е 2400 гр., а аз самата на килограми не съм мръднала през последните няколко седмици за мое щастие. :D
*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #492 -: Юни 24, 2011, 14:37:12 pm »

Не бебето може да наддава до половин кило последните седмици, а бременната.



 Малеееееее  8O 8O 8O 8O 8O
 Явно, обаче е така, поне аз отговарям изцяло на статистиката  :oops: :oops: :oops:

  Еми, голяма подкрепа и от мен.Бързо да се съвземеш и да не губиш кураж.
  Следващия път ще е вашия
*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #493 -: Юни 24, 2011, 20:47:38 pm »
И аз разчитам на интернет за всички въпроси свързани с бременноста, и на докторите разбира се. :D
За теглото и колко горе долу е нормално да качвам ползвам калкулатор:
http://www.indiacurry.com/women/pregcalc.htm
Засега съм съвсем леко под нормата, качила съм общо 5 кг, но не се съмнявам че ще си наваксам. :lol:

Bobi78 ти си герой с тази шийка, моята преди няколко дни я измериха 3 см, стори ми се малко, но док каза че била ок...За близнаци било притеснително да не падне под 2,5 см, така че остава да стискам палци да не се скъси още. :? В същото време на едно момиче наскоро и направиха серклаж заради шийка 2,9 см...явно превантивно е било. osi_10

Цигу честит ти младеж :D
« Последна редакция: Юни 24, 2011, 20:54:06 pm от tranka »
*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #494 -: Юни 25, 2011, 08:45:46 am »
За информация разчитам на интернет и приятелки :wink:

Боби, може да ме сложиш в списъка с дата: 01.07.2011 - секцио :D
Сега остава бебка да си седи кротко и да си чака датата :wink:

*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #495 -: Юни 25, 2011, 08:51:32 am »

Боби, може да ме сложиш в списъка с дата: 01.07.2011 - секцио :D


И ти ли? Мирише ми на заговор  :lol:  :lol: :lol:


 
*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #496 -: Юни 25, 2011, 09:07:29 am »

Боби, може да ме сложиш в списъка с дата: 01.07.2011 - секцио :D


И ти ли? Мирише ми на заговор  :lol:  :lol: :lol:


 
Мдааааааааа :D Заговор, заговор, колко да е заговор :D

Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #497 -: Юни 25, 2011, 09:26:33 am »
Секциото с пълна упойка го нищихме във връзка с един най-обикновен съвет от миналите вече по този път да си вземем ментови бонбони  защото много помагат след операцията за силно раздразненото от интубацията гърло. Bobbie  пак ти беше тази на която на дълго и широко трябваше да ти се аргументираме... с категоричните си мнения че еди кое си се правело еди как си   и точка... - е светът е доста голям, не можеш винаги да очакваш че всичко което се прави в САЩ се прави по същия начин навсякъде.
*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #498 -: Юни 25, 2011, 09:58:03 am »

Боби, може да ме сложиш в списъка с дата: 01.07.2011 - секцио :D


И ти ли? Мирише ми на заговор  :lol:  :lol: :lol:


 


 АБСОЛЮТНОООО  :lol: :lol: :lol:
*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #499 -: Юни 25, 2011, 10:31:50 am »
Секциото с пълна упойка го нищихме във връзка с един най-обикновен съвет от миналите вече по този път да си вземем ментови бонбони  защото много помагат след операцията за силно раздразненото от интубацията гърло. Bobbie  пак ти беше тази на която на дълго и широко трябваше да ти се аргументираме... с категоричните си мнения че еди кое си се правело еди как си   и точка... - е светът е доста голям, не можеш винаги да очакваш че всичко което се прави в САЩ се прави по същия начин навсякъде.
Деси, извинявай че се намесвам, но Боби е доста интелегентен човек, който се опитва да помогне по някакъв начин. Не позволявайте на хормоните да ви играят лоши шеги.Тук сте да споделяте и търсите съвети, а не е възможно всички да мислят еднакво. Лично аз съм учудена, че се правят секция с пълни упойки когато не е абсолютно наложително, но явно на различните места са различни възможностите както на персонала, така и на материална база и прочие. Хубав и прохладен ден ви желая, знам че за бременните днешната прохлада е като живителна капка вода-това от опит :D