0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #440 -: Юни 23, 2011, 10:58:09 am »
Маринче, твоя корем си беше доста голям мила - все пак с близнаци си - не е шега работа, няма как да ти се прибере току -така за няма и месец. Аз след като минат 10-тина дена от секциото, като ми позаздравее раната смятам да си взема стягащ колан въпреки че сигурно ще ми се иска да се самоубия в жегите, но поне в къщи ще го нося. Що не пробваш и ти?

Ели, а хранителните вещества които отиват от кръвта в кърмата откъде влизат в кръвта? :D Нали пак от храната, която майката приема   - мама хапва - от там в стомаха, от там в тънките черва и от там в кръвта :wink:

Момичета, тези  бикини еднократните на Canpol дълбоки ли са? Стават ли за болницата за след операцията? Смисъл над раната ли застават, че като ги гледам в нета доста плитки ми се виждат  :?
« Последна редакция: Юни 23, 2011, 11:07:44 am от dessi-kk »
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #441 -: Юни 23, 2011, 11:59:59 am »
Деси...ясно, че няма как да се прибере, ама съм виждала мами с близнаци, дето излизат още на 5 ден без корем, е на това му викам кожа... :D
иначе нося гащи с колан, има ефект да ти кажа....сега чакам от ибея един корсет, та да видим с него как ще съм  :wink:

за еднократни гащи аз бях много доволна, те са бая дълбоки.....аз взех от най големия номер и ми бяха точно  :wink:, превръзки вземи специални за родилки.....а не от тези стандартни с най много капки,на мен лично ми бяха много удобни  :wink:
иначе след секцио първия ден е добре,само лежиш и само в началото боли като се съкращава матката, после минава.......най гадното на другия ден, когато трябва да се раздвижваш,много дърпат конците....ама мисли, че след 5 дена вече ще си забравила болките, аз бях пушка....даже и подкарах колата  :wink:
сега си спомних още в болница като сменях памперса и младежа тръгна да ме опикава, а аз инстинктивно хукнах да бягам и такъв смях ма напуши, ама от болките не мога да се смея  :lol:, после едни приятели дойдоха да ме видят и те голям смях на моя гръб, едвам се стисках за да не се смея....ама не можах и ми се разкървави раната, та ходих да ми слагат превръзка на раната.Така че със смехурии по внимателно  :lol:
Сега чакам да мине още един месец и ще почвам да тренирам коремчето, че то направо кожа виси...... :?

и моя съвет носете си помпа в болница, на мен много ми помогна и не се наложи да чакам кога ще ми слезе коластра, много бързо си разработих гърдитес с нея и си отпуших каналите :wink:
« Последна редакция: Юни 23, 2011, 12:03:17 pm от marigri »
*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #442 -: Юни 23, 2011, 12:29:28 pm »
 Моя приятелка роди преди около 50 дни две момиченца. Като излезе от болницата, повярвайте, нямаше корем. В момента изглежда изглежда по-добре, отколкото преди да забременее. Изобщо не е спортна натура, мисля, че зависи и от това колко бързо се свива матката и изобщо колко голяма е била в края на бременността, както и от кожата де...Е, аз няма да съм от тези късметлийки, определено.

 Оф,като си спомням дните след операциите ми. Най-гадно ми беше, когато ми се кашляше, а то беше често, защото с пълната упойка те интубират / почти винаги / и гърлото ти е раздразнено. Зареждахме се със стрепсилс , за да не кашляме. Обаче от смеха нямаше лек. Единственото , което помагаше беше да се смеем сякаш сме си замразили цялото лице с ботокс. Получаваше се нещо като "хохохо"
*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #443 -: Юни 23, 2011, 12:39:45 pm »
деси, аз че ми е ъкъла не знам къде е вярно, че не съм спала като хората от един месец също, ама не съм чак толкова зле, че да не знам откъде се набавят хранителни вещества в кръвта. това, което казах се отнасяше за едни много дълги списъци, които сигурно сте ги чели, с храни, дето да не ядем, защото правили колики на бебето или не били полезни или не знам си какво. та идеята ми беше да не им се връзвате, да не губите време да се ровите в нета може ли да ядете шоколад или таратор или там каквото, защото хран вещества в кърмата идват от кръвта ни, не от стомаха, така че да си хапвате каквото ви се иска. и по принцип ако не ядете достатъчно и качествена храна, организмът си взима от вашите запаси.

вижте аз не раждах със секцио, пък пак не можех да се смея, имах чувството, че ще ми изпаднат вътрешностите и си ме болеше, така че усмихвайте се загадъчно и толкоз :)

*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #444 -: Юни 23, 2011, 13:13:49 pm »
Bobbie благодаря за помощта ще стигнем до консенсус надявам се  :wink:
Кофти ми е понякога че мислят по скоро черногледо от колкото да се радват на това което предстои  :( допускат всевъзможни страхотии ами ако това ами ако онова и аз обикновено казвам "ако,ако цапа и мирише"  :lol:  :lol:
Хубав ден на всички!



Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #445 -: Юни 23, 2011, 13:47:00 pm »
деси, аз че ми е ъкъла не знам къде е вярно, че не съм спала като хората от един месец също, ама не съм чак толкова зле, че да не знам откъде се набавят хранителни вещества в кръвта. това, което казах се отнасяше за едни много дълги списъци, които сигурно сте ги чели, с храни, дето да не ядем, защото правили колики на бебето или не били полезни или не знам си какво. та идеята ми беше да не им се връзвате, да не губите време да се ровите в нета може ли да ядете шоколад или таратор или там каквото, защото хран вещества в кърмата идват от кръвта ни, не от стомаха, така че да си хапвате каквото ви се иска. и по принцип ако не ядете достатъчно и качествена храна, организмът си взима от вашите запаси.

вижте аз не раждах със секцио, пък пак не можех да се смея, имах чувството, че ще ми изпаднат вътрешностите и си ме болеше, така че усмихвайте се загадъчно и толкоз :)


ооооо тези списъци ги мани ти, въобще не смятам да се втелявам аз толкова, даже си спомням едно предаване На кафе при Гала бяха показали две маси: едната с храни които трябва да избягваме, а другата с тези които спокойно можем да ядем. Сега не си спомням точно какви бяха, но картинката ми е пред очите: първата отрупана с какво ли не, а на втората само картофи, хляб, мляко и още нещо  :lol: айде няма нужда от толкова преиграване си мисля аз. Особено сега в сезона на плодовете, ягоди не можело,че били алергени, кайсии не можело защото незнам си какво и т.н.

а за след секциото една приятелка ме посъветва скоро да си взема от възможно най-ментовите бонбонки които мога да намеря именно заради дисконфорта в гърлото. Аз имам две операции с пълна упойка досега и чак пък да е била толкова дразнеща болката в гърлото не се сещам, но ще се оборудвам с всичко необходимо естествено - и онази вода за спортисти дето е с накрайник като биберон също. Оффф почти не остана, почва да ме тресе нервата лека по-лека... :?
*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #446 -: Юни 23, 2011, 13:54:49 pm »
Като сте подхванали темата за корема - бях решила да се пристягам, за да ми се прибере по-бързо, ама в тия жеги направо се побърках и се отказах. През бременността растях изключително на корем. Дори сега имам да свалям само 5 кг. Всички ми казват че съм екстра за раждала жена преди месец. Е имам си коремче и паласки :lol:, които трябва да махна. И да не е веднага, после като проходят ще видите как бързо се сваля и прибира всичко :lol:.
Ей със секциото не можеш да се смееш. А аз да ви кажа с нормалното нито можеш да се изкашляш, нито носа да си издухаш, а пък като кихнете какво става 8O. Е това е ако имате външни шевове. Абе докато има конци, дали на корема или някъде другаде положението е тегаво.

Цитат
ооооо тези списъци ги мани ти, въобще не смятам да се втелявам аз толкова, даже си спомням едно предаване На кафе при Гала бяха показали две маси: едната с храни които трябва да избягваме, а другата с тези които спокойно можем да ядем. Сега не си спомням точно какви бяха, но картинката ми е пред очите: първата отрупана с какво ли не, а на втората само картофи, хляб, мляко и още нещо   айде няма нужда от толкова преиграване си мисля аз. Особено сега в сезона на плодовете, ягоди не можело,че били алергени, кайсии не можело защото незнам си какво и т.н.

Напълно съм съгласна с теб. Бебетата са различни и по различен начин реагират на това което ние сме яли.

*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #447 -: Юни 23, 2011, 14:05:28 pm »
Хайде и аз на всяка манджа мерудия да се изкажа. Не помня да ми е имало нищо на гърлото след секциото, но спортната бутилка с вода е задължителна по две причини- при секциото най-напред не се надявайте да се надигнете да пиете вода от обикновена бутилка и второ пиенето на вода и то доста,  е добре, за да не ви боли главата от упойката.
За коремчетата да не ви обезкуражавам обаче положението при мен, а като гледам и родили около мен е следното: излязох от родилното на килограмите почти, на  които забременях, после продължих да свалям без да правя нищо обаче след няколко месеца се забелязва плавно покачване почти до килограмите в 9 месец. Ужас просто 8O Родих в най-голямата жега миналата година и не можех да търпя нищо почти, камо ли ластични гащи, страшно е некомфортно на раната.
« Последна редакция: Юни 23, 2011, 14:08:58 pm от shanoar »
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #448 -: Юни 23, 2011, 14:07:27 pm »
Мен нищо не ме дразнеше в гърлото, ама много ми се пиеше вода, обаче вода не дават да пиеш много....аз си изпросих да ми донесат моето шише и до сутринта едвам 50-100гр изпих глътка по глътка, ама на следващия ден нагъвах натурален сок ябълка с литри  :lol:
Деси, айде нищо не остана...още малко и скоро ще се гушкате с принцесата :wink:

п.п.значе след секцио и след нормално раждане болката е еднаква, за кашлене, кихане, смехурии, а също ходене до ВЦ беше много неприятно, аз не сядам на чинията и да клекнеш беше не от най лесните пози, направо ми идваше да си сложа някой памперс за възрастни  :lol:
иначе да седнеш добре......но като трябва да станеш, адски кофти и боли  :x, особено да станеш от леглото най неприятно, аз за това по цял ден го избягвах и се молех през ноща да не ми се дохожда до туалетната честичко :lol:
« Последна редакция: Юни 23, 2011, 14:18:53 pm от marigri »
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #449 -: Юни 23, 2011, 14:13:18 pm »
Да ви кажа с бутане на количка и носене насам натам на бебето си свалих почти всички килограми  :) И кърменето доста помага за бързото възстановяване на фигурата. Иначе наистина има някои родилки, които си излизат от болницата без кореми, не знам как го правят  8O

За списъците и аз не вярвах, че може да има връзка и си ядях каквото си искам. Обаче веднъж бебо получи адски колики след като бях яла боб  :oops: И от тогава си имам едно наум.

Иначе не помня дали ме е боляло като се смея, знам само, че не можех да се изкашлям. Добре, че не ми се кашляше много  :lol: Не съм раждала секцио, но все пак на коремните мускули им трябваше време, за да се стегнат.
*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #450 -: Юни 23, 2011, 14:23:38 pm »
КЪДИ, как така през следващите 2 години ще се повиши възрастовият риск при БХС? Моля те, кажи на теб какво ти обясниха, защо ще се получи така?






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #451 -: Юни 23, 2011, 14:31:25 pm »
Д асе включа и аз към родилите близнаци.На 16 ден когато си тръгнахме от болницата бях по слаба от колкото преди да забременея,а от корем и помен нямаше.Всичко е структура,аз бях качила има няма 11 кг. общо.
*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #452 -: Юни 23, 2011, 14:49:57 pm »
 :))))))), момичета, аз написах след пълна упойка и коремна операция, при която интубират. Тогава дразни гърлото, а в каква степен зависи и от гърлото и от начина на интубиране. естествено, че нищо няма да ви дразни, като при секциото не се интубира...просто го споделих,че ако някой си отиде в болницата с кашляне, не е зле да си вземе нещо за облекчаване на последното
 :)
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #453 -: Юни 23, 2011, 15:02:42 pm »
деси, аз че ми е ъкъла не знам къде е вярно, че не съм спала като хората от един месец също, ама не съм чак толкова зле, че да не знам откъде се набавят хранителни вещества в кръвта. това, което казах се отнасяше за едни много дълги списъци, които сигурно сте ги чели, с храни, дето да не ядем, защото правили колики на бебето или не били полезни или не знам си какво. та идеята ми беше да не им се връзвате, да не губите време да се ровите в нета може ли да ядете шоколад или таратор или там каквото, защото хран вещества в кърмата идват от кръвта ни, не от стомаха, така че да си хапвате каквото ви се иска. и по принцип ако не ядете достатъчно и качествена храна, организмът си взима от вашите запаси.
Може би искаше да кажеш Боби, не Деси - аз отговорих за кръвта :-).
Аз също не съм спазвала никакви списъци, просто посочих, че това което казваш за връзката черва-кръв-кърма, не е точно така. От червата директно всички хранителни вещества, които сме яли, отиват баш в кръвта. Те всъщност никъде другаде не отиват. Проблем няма, не защото в кърмата не отивало това, което си яла (точно там си отива), а защото на повечето бебета това не им пречи. Обаче ако бебето има проблем, е нормално да се търси причината в храната на майката. На енда позната бебето беше чувствително към протеините на кравето мляко и то толкова, че му се появяваше кръв в изпражненията. Лекарите и казаха да спре всички млечни продукти и детето се оправи.

shanoar, при секцио не се интубира, защото си будна. Затова ти е нямало нищо. Обаче при операции с пълна упойка се интубира и от седенето на тръбата  гърлото ти след това е раздразнено и не е приятно чувството. Също при малки операцийки от рода на кюртажи и тем подобни, не се интубира, там упойката е по-различна - мисля, че освен първоначалното приспиване( с това, от което умря Майкъл Джексън) после те държат под упойка само с газ ( не съм 100% сигурна), а може и с него да те държат - при всяко положение мисълта ми беше, че тогава също не интубират.   

Б.
« Последна редакция: Юни 23, 2011, 15:10:56 pm от Bobbie »


  
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #454 -: Юни 23, 2011, 15:24:37 pm »
КЪДИ, как така през следващите 2 години ще се повиши възрастовият риск при БХС? Моля те, кажи на теб какво ти обясниха, защо ще се получи така?

Ето какво ми отговори проф. Кременски относно възрастовият риск - "Възрастовият риск е рискът на средно статистическата бременна на Вашата възраст. Това не е Вашия риск." В момента съм на 38г. и рискът ми е 1/180, а при моя приятелка която е на 31г. е 1/770.
С годините този риск се повишава чисто статистически скоро едно момиче на 42г. ми беше писало и при нея въпросният риск е 1/65. Това именно ми обясни и д-р Сигридов. Важен е първият тип изследване от БХС, а именно Резултати на бременната жена, при тях се взимат предвид освен кръвните изследвания и показателите от ФМ - нухална транслуценция и нозални костици.
*

    saraapl

  • *****
  • 2009
  • Нашата мечта... Обичаме те много
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #455 -: Юни 23, 2011, 15:27:01 pm »
Да ви кажа с бутане на количка и носене насам натам на бебето си свалих почти всички килограми  :) И кърменето доста помага за бързото възстановяване на фигурата. Иначе наистина има някои родилки, които си излизат от болницата без кореми, не знам как го правят  8O

За списъците и аз не вярвах, че може да има връзка и си ядях каквото си искам. Обаче веднъж бебо получи адски колики след като бях яла боб  :oops: И от тогава си имам едно наум.

Иначе не помня дали ме е боляло като се смея, знам само, че не можех да се изкашлям. Добре, че не ми се кашляше много  :lol: Не съм раждала секцио, но все пак на коремните мускули им трябваше време, за да се стегнат.

Ами аз съм случай когато излязох от болницата панталона едва не ми падна в коридора...  :oops: Та мъжа ми ходи да ми донесе друго за обличане.. Иначе наистина кърменето много помага за възстановяването на кг-те :)
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #456 -: Юни 23, 2011, 15:47:23 pm »
Ето какво ми отговори проф. Кременски относно възрастовият риск - "Възрастовият риск е рискът на средно статистическата бременна на Вашата възраст.

Ама КЪДИ ти за този риск ли пишеш? Аз мислех, че пишеш за изчисленият риск. Ми възрастовият си е статистика и скача рязко след 35. На мен като ми дадоха изследванията имаше моят изчислен риск и сравнен с този за моята възраст. Тях ги интересува изчисленият, който си е лично за теб, а статистиката я слагат за сравнение да видиш дали е по-висок или по-нисък от средното за тази възраст.

Б.


  
*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #457 -: Юни 23, 2011, 16:09:45 pm »
Гледам, че тези на които кг са им ок са с бебета около три, четири месеца. До тези месеци и моите бяха ок, после взех да качвам. Дано този феномен да е само при мен и родилите ми познати около мен.
Боби, възприех написаното за дразненето на гърлото за общоприето за това написах, че при мен не е имало. :)
*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #458 -: Юни 23, 2011, 16:25:41 pm »
Ааа, аз разбрах друго, КЪДИ. Да, с годинките и статистическият риск се увеличава. Първоначално разбрах че щял да се покачи изобщо риска при всички възрасти. Сега ми стана ясно какво са казали докторята.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #459 -: Юни 23, 2011, 16:51:06 pm »
Чудех се кога всъщност започва качването на кг през бременността. Аз засега удържам фронта, но много се страхувам от 20-30кг.плюс, борбата ми с това датира от ранна възраст. Днес говорих с една приятелка, която роди януари в САЩ, била качила само 4кг!!! Че е слаба слаба е, че нищо не й се лепи е вярно, но чак пък толкова. Всеки път й се карали и накрая беше почнала да се храни по схема с цел покачване на тегло. Излезе от родилното 52кг., 4кг. под нормата си.