0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #300 -: Юни 15, 2011, 21:25:56 pm »
Да ти е жива и здрава Ивана, Боби и много да се гордеете с нея!
Радвам се, че всичко е наред с малкото човече, така ще бъде и до края   :crossfingers: :flower:

*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #301 -: Юни 15, 2011, 22:39:19 pm »
Боби, честита ти малка рожденичка! Да е жива и здрава. :D И се радвам за отмененото секцио - както искаш, така да родиш.

Днес бях на подробен анатомичен преглед в 20-та седмица. Чакаме момченце. Язък за хубавото момичешко име, дето бяхме избрали, сега ще се озорим с момчешкото.
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #302 -: Юни 16, 2011, 06:11:08 am »
IOLII, скоро проверявала ли си хемоглобинът? Може от нисък хемоглобин да се уморяваш бързо.
мдааа, аз от три месеца съм с нисък хемоглобин и като спра желязото за два три дена - не мога да се замъкна до магазина дори, дето ми е на две крачки.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #303 -: Юни 16, 2011, 06:43:49 am »
Цигу, честити сини гащи! Ще измислите име, няма къде да ходите :-)

Б.


  
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #304 -: Юни 16, 2011, 09:17:54 am »
Нимика,стиснати палци и от мен  :crossfingers: :crossfingers: за леко секцио и незабравима среща с бебчето.
Дидон ,браво вече си решила къде ще раждаш и дада си имаш  :) Супер.
Цигу ,честити сини гащи и от мен.Вярвам че ще измислите чудесно име за малкия юнак. :D
Момичета аз да ви се оплача -снощи получих кафеникаво зацапване.На какво може да се дължи,сега сутринта нямах но незнам може и да се появи пак.А и много ми е замаяно ,незнам кръвното ли ми е паднало или е от пустия Медрол ,от него ми става доста кофти ,макар че го намали д-р Персенска по  1 сутрин.
Незнам какво да правя да звъня ли на спешния или да изчакам понеже днес не ми е зацапвало още.
Моля за вашите съвети.
Много ми е притеснено  :?
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #305 -: Юни 16, 2011, 10:35:32 am »
Боби да ви е жива и здрава малката кукла :flower:
Цигу да са ти честити сините гащури :P
malkave6tiza най добре се обади не мисля,че при каквото и зацапване трябва да се чака най вероятно е безобидно,но ти се обади
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #306 -: Юни 16, 2011, 10:36:01 am »
malkave6tiza, звъни профилактично на д-ра си все пак  :wink:
иначе аз в твоите седмици имах постояно зацапване до края на 3 месец, а и на 2 пъти силни кръвоизливи....на никой не го пожелавам, доста стряскащо е......но като ходих при моя д-р нямаше никаква причина на какво да се дължи.... :?, казаха ми да лежа, да увелича утрогестана, да пия но-шпа и голямо пазене........та така и изкарах до края на 3 месец на дивана почти  :D
не че и после не си лежах основно.....разходки при мен нямаше, или варианта беше да изляза с памперс......постояно ми се пишкаше и все търсене на тоалетната ми писваше, то докато изляза от нея и имах чуство, че пак ми се пишкаше  :lol:

пази се, колкото може повечко  :wink:
лека бременност до края и две ревящи бебета на финала ти пожелавам  :D

Боби честита ти рожденичка!! :D
Цигу честито ти сините гащета  :D!!
« Последна редакция: Юни 16, 2011, 10:38:15 am от marigri »
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #307 -: Юни 16, 2011, 11:11:33 am »
Благодаря ви за отговорите !
Преди малко бях до 00 но не ми е зацапало .
Сега звъннах на спешния и сестрата която вдигна обясни ситуацията на д-р Стаменов .
Той каза да взимам Утрогестана перорално а не вагинално.Е аз си казах че сутринта съм го изпила .Четох в предишни теми че при зацапване е било по добре да се пие ,да не се прилага вагинално.Казаха ми също ако се засили зацапването да се обадя пак на спешния или направо да отида да ме прегледат.
Дано да е било инцидентно-аз досега съм нямала зацапвания и затова сега се уплаших и притесних.
 :bighug: :bighug: :bighug: :bighug:
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #308 -: Юни 16, 2011, 11:27:44 am »
Малкавещица и аз имах бежово зацапване мисля 6-7 седмица беше, нищо по-различно не направих просто взимах нош па и два дена не ходих на работа. Всичко мина и замина.
*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #309 -: Юни 16, 2011, 11:43:57 am »
Момичета аз да ви се оплача -снощи получих кафеникаво зацапване.На какво може да се дължи,сега сутринта нямах но незнам може и да се появи пак.А и много ми е замаяно ,незнам кръвното ли ми е паднало или е от пустия Медрол ,от него ми става доста кофти ,макар че го намали д-р Персенска по  1 сутрин.
Незнам какво да правя да звъня ли на спешния или да изчакам понеже днес не ми е зацапвало още.
Моля за вашите съвети.
Много ми е притеснено  :?
Мила, аз съм така от 7-ма седмица. Първо беше зацапване. оказа се, че имам хематом. Иначе плода си е ОК. Увеличиха ми утрогестана и повечко почивка. Аз обаче бях в чужбина, походих си доста и в резултат - след всяка дълга разходка - по-сериозно зацапване. Почивам си - спира. Получи се и малко отлепване на плодния сак. В края на 10-та седмица, след една командировка, получих кръвоизлив. Веднага на лекар отидох. Оказа се, че плода е ОК и кървенето е от отлепването. С 2 дни лежане и прегнил 5000 единици се оправиха нещата. Сега са ОК (да чукна на дърво). Но не вдигам нищо тежко, даже и компютъра ми го носи мъжа ми. Не ходя особено насам-натам, както и не чистя вкъщи. За сега чисти той :) С две думи - плода се развива добре, но се опитвам повечко да се пазя.
Бях писала, че е добре да се отиде на лекар, но ти вече си се консултирала. Много късмет ти пожелавам
« Последна редакция: Юни 16, 2011, 11:46:20 am от koala »
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #310 -: Юни 16, 2011, 12:31:59 pm »
Благодаря ви Къди и Коала.
Четох че при зацапване се спира и Фраксипарина ,а на мен не ми казаха ,може би защото казах че сега не ми зацапва.
Къди да те попитам -от кога пращат бременните при д-р Сигридов или д-р Михова.
Сега на 25.06. имам час пак при д-р Перси ,дали следващия път вече няма да съм при Сигридов -нали има ФМ от 11 до 14 г.с. ако не се лъжа?
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #311 -: Юни 16, 2011, 12:46:54 pm »
Благодаря ви Къди и Коала.
Четох че при зацапване се спира и Фраксипарина ,а на мен не ми казаха ,може би защото казах че сега не ми зацапва.
Къди да те попитам -от кога пращат бременните при д-р Сигридов или д-р Михова.
Сега на 25.06. имам час пак при д-р Перси ,дали следващия път вече няма да съм при Сигридов -нали има ФМ от 11 до 14 г.с. ако не се лъжа?

При д-р Стаменов имах общо три прегледа след положителен кръвен тест. Миналата седмица се прехвърлих при д-р Михова, бях 11г.с., днес съм пак на преглед, за да ми даде бележка за БХС в МД. В този ред на мисли, най-вероятно на 25-ти ще бъде последната ти среща с д-р Перси.
*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #312 -: Юни 16, 2011, 15:19:59 pm »
Цигу, добре дошла в отбора на свекървите и да дойде един ден, и за нас да пишат в темата "Как се справяте със свекървите?"  :lol:.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #313 -: Юни 16, 2011, 15:31:52 pm »
Цигу, добре дошла в отбора на свекървите и да дойде един ден, и за нас да пишат в темата "Как се справяте със свекървите?"  :lol:.

 :lol: ей това е много хубаво пожелание, присъединявам се към него. Дано един ден станем и ние свекита даващи умни съвети  :lol:
*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #314 -: Юни 16, 2011, 16:28:32 pm »
Цигу, добре дошла в отбора на свекървите и да дойде един ден, и за нас да пишат в темата "Как се справяте със свекървите?"  :lol:.

 :lol: ей това е много хубаво пожелание, присъединявам се към него. Дано един ден станем и ние свекита даващи умни съвети  :lol:


Мерси за пожеланията! :D

Майтап, майтап, ама вчера като казвах на колегите, че ще е момче, ме информираха, че по света има недостиг на жени: в много страни все още се предпочитат момчетата, а при момичета се правят аборти. http://en.epochtimes.com/news/7-3-16/52898.html
Успокоявам се, че засега най-засегнат е Китай.
*

    fifonqk

  • ***
  • 175
  • вярвах и чудото стана
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #315 -: Юни 16, 2011, 17:40:06 pm »
Относно списьчето,аз написах че на 27-ми ще ме приемат в болницата,и някьде кьм 1-ви ще бьде секциото,тогава като вляза ще го доуточним с доктора сьс сигурност,но казах предполагаема дата защото ми е хубаво да се видя и аз вьв списьчето,и то като гледам сьм май една от пьрвите наредена там,малеее....момичета неостана.Да си кажа честно вече искам да раждам,толкова ми е тежко,незнам кога за последно се наспах нощно време,само се вьртя,на никьде не ми е удобно,ставам през 30 мин. до тоалетна,задушаваме диаграгмата и какво ли още не. Знам че малко остана но на края е най-трудно,а и времето най - бавно минава когато не се чувстваш комфортно,а и емоцията вече е толкова голяма че сьвсем не издьржам. Ама аз сьм инат и ще устискам още 2 седмици,макар че от доста време си ходя с контракции и разкритие,чак доктора ми се чуди как още не сьм родила,а аз му спестявам факта че дори и не се спирам по цял ден хайманя,ако разбере пак ще ме вкара в болницата:)))
 А за свекьрви и тьщи на мен ми се очертава да опитам и от двете страни,да доживеем пьк ще видим разликата:)))
*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #316 -: Юни 16, 2011, 19:08:22 pm »
fifonqk, в Майчин дом-София ли ще влизаш на 27-ми?
Аз на 23-ти влизам та може и да се засечем :D

*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #317 -: Юни 16, 2011, 19:24:06 pm »
fifonqk като чета да си кажа и аз,че вече дори не мога да се храня нормално едно от киселини и друго имам чувството че бебетата ми са дошли в гърлото чак :P и толкова тежи че до близкия магазин не ми се мърда вече и днес и кръст ме заболя от едната страна дори си помислих че може да са контракции но пък коремчето ми мекичко,а и да ви питам когато започнат да ме ритат ниско долу не само по шийката,но и към ануса усещам ритници 8O или греша,но не остана има няма две седмици ще се изкарат и все повече ме обземат смесени чувства радост,че бебетата ще дойдат и страх от секциото и изобщо на края май настина е трудничко,но майка лесно не се става :P
*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #318 -: Юни 16, 2011, 22:20:58 pm »
бина, не знам за ритниците, но аз една голяма част от контракциите си ги усещах по гърба и към ануса, включително и след раждането, така че мисля, че ако като ритат се отразява на задната стена на матката съвсем си можеш там да ги усещаш.

боби, супер за добрите новини и честита ти рожденничка,
цигу, честит ти син, аз мисля, че след години, ще си спретнем темичка тъщи и свекърви и ще се държим в правия път една друга, че децата ни заслужават нормални майки и тъщи или свекърви.

успех на тези, дето са на финала. удивително е как въпреки всякаквите намеси бебетата и майките успяват да си направят едни прекрасни отношения (днес чух поредните истории за кофти лекарски намеси и искам да ви кажа, че това, че ще раждате в българия всъщност е по-добрия вариант. не се правя на романтичен емигрант, но каквото преживях и чух тук, не мисля, че в бг би ми се случило, най-малкото защото платените услуги са по-достъпни). но да не си говорим такива работи, стискам палци
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #319 -: Юни 16, 2011, 23:07:20 pm »
Фифоняче.........викаш не си спомняш кога си се наспивала през ноща, еми близката 1 година няма и да спомниш май  :lol: :lol:
бебета като се родят почва друг купон... :wink:
де не спиш от притеснение в началото, дишат...не дишат ли, кой кихна, кой пръцна.....на всяко тяхно мърдане подскачаш, добре ли са..как са  :lol: :lol:, поне при мен е така  :D
така че при бременност са едни прелести, а после следват други....лесно няма  :lol:

стискам палци да устискаш до края, ти си герой  :wink:

иначе аз в последните седмици силно осещах крачета долу, имах чуство че всеки момент ще се подаде някой крак....ама ето че устискахме с бебките  :wink:

ни днес бяхме на преглед, единия нададе 0,500гр, а другия 0,700гр за 16 дена....вече минахме 3 кг  :D, растем...растем  :D :D
« Последна редакция: Юни 16, 2011, 23:08:58 pm от marigri »