0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #280 -: Юни 15, 2011, 09:33:16 am »
Здравейте момичета, аз пак с въпросче. При вас случвал ли се е този рефлукс, вече една седмица е нещо страшно, няма спане, единственото решение при мен  е стоене права, или седнала на стол, но за през нощта вече ми идва в повече? Има ли шанс да е нещо временно или ще си го търпя още почти 2 месеца и освен болката и невъзможността за лежане има ли други сериозни рискове( четох в нета, но едно си от препатил)? 
Говорейки с лекарката за очите, каза че няма лекар( поне тук в България), който да се подпише за нормално раждане след интервенция на ретината. Доколкото разбрах, проблем може да се получи не веднага след раждането, а в дългосрочен план, но повече информация ще имам на 21 когато съм при офталмолог( то има логика, мен ми бяха казали никакви силови натоварвания, даже навеждане, защото се покачва вътреочното налягане стремглаво и тогава става това отлепване и разкъсване).
url=http://lilypie.com][/url]
[/url
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #281 -: Юни 15, 2011, 09:54:04 am »
Аз през  последните дни не съм влизала тук -отдадох се на бъбрене и срещи с приятелки.
Да не казвам колко бях изкушена от шопинга из магазините-какви сладурски бебешки неща има по софийските магазини , но успях да се въздържа, защото у дома е пълно с дрешки.
И  не четях, за да не се  шашкам, така че утре отивам абсолютно неподготвена :balk_100: , но пък много спокойна  :balk_105:

Аз съм за секцио за утре -стискайте палци  :oops:
Не мога да повярвам ,че настъпи  нашия ден!


*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #282 -: Юни 15, 2011, 10:20:12 am »
Аз съм за секцио за утре -стискайте палци  :oops:
Не мога да повярвам ,че настъпи  нашия ден!

Стискам палци и чакаме да пишеш. Страхотно изживяване ти пожелавам и да нагушкаш бебока.
Не знам защо така те имам на друга дата в списъчето.


  
*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #283 -: Юни 15, 2011, 10:21:46 am »
Стискаме палци Нимика,всичко да мине по вода и скоро да ни се похвалиш :-))


*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #284 -: Юни 15, 2011, 10:52:38 am »
nimika Успех незабравими първи мигове и много бързо възстановяване
*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #285 -: Юни 15, 2011, 10:55:12 am »
nimika стискаме ти силно палци - всичко ще мине по вода и преди да се усетиш ще си гушнала твоето малко съкровище!


*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #286 -: Юни 15, 2011, 11:51:35 am »
 Нинчеееее,добре си направила,че си се въздържала.Тук изкушенията са Жестоки  :lol:
 Стиснати палци имаш и от мен,за леко секцио и незабравимо изживяване!Ще разправяш после,макар че сигурно си разбрала,аз няма да съм там, но това няма абсолютно никакво значение...И естествено ако имаш желание,може да дойдем да те  видим...
*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #287 -: Юни 15, 2011, 13:54:55 pm »
Много стиснати палчета утре!!!
url=http://lilypie.com][/url]
[/url
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #288 -: Юни 15, 2011, 13:56:07 pm »
Аз съм за секцио за утре -стискайте палци  :oops:
Не мога да повярвам ,че настъпи  нашия ден!
успех мила и най щасливата среща с бебо ти пожелавам!!! :D
*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #289 -: Юни 15, 2011, 14:00:54 pm »
nimika, много стиснати палчета и от мен и една незабравима среща с бебчо.

*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #290 -: Юни 15, 2011, 14:03:27 pm »
Нинче, утре е твоят ден пожелавам ти всичко да мине леко и безпроблемно, а също така една незабравима среща със твоето съкровище!Ще чакам радостни новини  :P.
*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #291 -: Юни 15, 2011, 15:06:46 pm »
Елис, пробвай да спиш облегната на висока възглавница в полуседнало полажение-както повдигат матрачетата на бебетата с рефлукс. Дано успееш.
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #292 -: Юни 15, 2011, 15:31:47 pm »
Nimika успех утре стискаме палци всичко да мине наред.

*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #293 -: Юни 15, 2011, 16:24:10 pm »
Момичета,благодаря на всички за подкрепата! :)


Макар от сто години да знам,че  заради пустия херпес ,когато му дойде времето,ще трябва да родя секцио, реших да не се ограмотявам много за същността на операцията и подробностите....Така че  засега  съм много спокойна!

Ако има правописни грешки ,не е от вълнение и треперене на ръцете,а защото пиша през телефона.

А датичката окончателно я определихме в понеделник.
Интерниста и анестизиолога казаха ,че се радват ,когато пациентите са толкова усмихнати ,чустват се добре и са ведри .
А аз откакто дойдох в София  и  спрях  магнерота ,се чуствам много по-добре и по-подвижна-абе щом се возих и из трамвайте,а преди на 50м и спирах...Знам ли дали е било в главата ми само притеснение,но много ми се  стягаше щумбака.

Didon,заповядайте,заповядайте-ама да не стане някой посетител по
спешност да се превърне в пациент ! :)
« Последна редакция: Юни 15, 2011, 16:36:28 pm от nimika »


*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #294 -: Юни 15, 2011, 16:54:04 pm »



Didon,заповядайте,заповядайте-ама да не стане някой посетител по
спешност да се превърне в пациент ! :)

 Хахаха,не е малко вероятно!
 Много се радвам,че си в настроение.Твоите хора тук ли са вече?Ако не и имаш нужда от нещо,непременно да се обадиш?
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #295 -: Юни 15, 2011, 16:56:39 pm »
Нинче,имаш и моята подкрепа! :goodluck:


*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #296 -: Юни 15, 2011, 19:36:25 pm »
nimika стискаме ти и ние палци с ади и да видиш колко е хубаво да си гушкаш бебето. пиши като можеш да кажеш как си.

деси -кк, абсолютно ми се иска да съм бременна, ама ако може и бебето да си го гушкам, то това моята алчност край няма, вчера си мислех, че трябва да си сменя лентичката, но все не стигам до там, ще пробвам да я свърша тази работа днес.

що се отнася до ин-витрото и секциото, може би го пишат като рискова бременност тъй като често жените са с операции или други усложнения или проблеми, които могат да се окажат проблем за бременността или раждането.

*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #297 -: Юни 15, 2011, 19:45:25 pm »
nimika много стиснати палци и от мен  :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers: дано всичко мине по възможно най- лекия начин  и незабравими първи мигове с бебчето.и бързо възстановяване  :wink:                                             аз искам да ви попитам каква е връзката на магнерота със умората. защото аз се чувствам много безсилна вече само да направя 50-тина крачки и почвам да се задъхвам . той и бебчо си е и по-едричък де . а иначе ям лимони като за световно   :lol:. никога през живота си не съм яла толкова много лимони          дидон браво на теб че си си избрала болница и лекар.  сега остава да чакаш щастливия момент
*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #298 -: Юни 15, 2011, 20:56:01 pm »
IOLII, скоро проверявала ли си хемоглобинът? Може от нисък хемоглобин да се уморяваш бързо.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #299 -: Юни 15, 2011, 21:04:17 pm »
Момичета, днес бях на УЗИ и съммного щастлива, защото няма да ми правят секцио! Плацентата се е преместила на 2.3см от шийката, което е достатъчно, за да не е показател за секцио. Бебка расте нормално - в момента е 1650г. и всички мерки са и наред. Нали я наблюдаваме да не спре да расте заради двуцевната връв, та камък ми падна от сърцето. 

Да се похваля и друго - моята Ивана днес стана на 1 годинка. Още ми е трудно да повярвам,че цяла година е минала от както изплака за първи път и ми я сложиха ревяща на корема.