0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #820 -: Юли 17, 2011, 17:54:04 pm »
Аз имам генна мутация , касаеща усвояването на фолиева киселина (MTHFR)и до скоро пиех 3х 2 дневно неофолик мета, сега съм на 2 х2 дневно, док. каза ,че е задължително да я пия до към 18-та седмица, а за след това ще видим. Витамини не пия все още, приемам големи количества плодове и зеленчуци, изследванията са ми добри. Може би наесен и зимата ще трябва да започна да пия, но с док. ще решим
*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #821 -: Юли 17, 2011, 19:27:30 pm »

Едно въпросче и от мен (дано не ставам досадна  :?): кога усетихте първото ритниче от бебо? Аз все го чакам, но още нищо  :(
Хубав и слънчев ден!
Не се притеснявай,аз също го усетих много късно моето момченце и се бях паникьосала,даже и сега не рита много ,та съм на тръни всеки ден,но явно ми е от мързеливичките :D.Когато питах моята док.,каза че може и да не различавам ритничетата,щом на прегледа всичко е ок,няма от какво да се притесняваш.
[/quote]
Аз бях по същия начин- само се ''ослушвах'' за някакво движение, четях в коя седмица се усещат първите движения, ама нъц. Започнах да го усещам по-късно( мисля че към края на 5-я месец) и всичко си е наред. Така че не се притеснявай Тонита - всичко ще е наред и скоро ще го усетиш мъника :-)  :-)


*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #822 -: Юли 17, 2011, 22:11:27 pm »
При мен "пърхането на пеперуди" беше в 18г.с.  :D
Когато ме вълнуваше и мен този въпрос от съфорумки разбрах, че зависи и от разположението на плацентата. Момичетата с предна плацента усещат в по-късна седмица ритничетата  :wink:
*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #823 -: Юли 17, 2011, 22:32:29 pm »
 Аз си въобразявах, че усещам движения много,много рано...По-късно, разбах кои са истинските, малкия юнак като набра малко маса...Това стана изведнъж,след 20та седмица.
 Преди два дни ми попадна статия, в която пишеше, че към края на бременността, определени звуци в утробата карат бебока да изпада в състояние близко до транс и всичко това е с цел да може да издържи в това тясно пространство...Така, че е нормално към края да не се движат много
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #824 -: Юли 18, 2011, 05:09:20 am »
Преди два дни ми попадна статия, в която пишеше, че към края на бременността, определени звуци в утробата карат бебока да изпада в състояние близко до транс и всичко това е с цел да може да издържи в това тясно пространство...Така, че е нормално към края да не се движат много
Интересно как ли пък го разбраха това? По принцип се смята, че към края не са такива движенията, защото на бебето му става по-тясно.

Б.


  
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #825 -: Юли 18, 2011, 08:58:24 am »
Аз моята малка маймунка я усетих много рано,ама аз съм много слабичка.А за товю,че към края движенията намаляли-още не съм усетила такова нещо(дано и не го усетя де).
ФК още си приемам-с пренаталните витамини.А,от няколко дни насам и с Малтофер Фол.

Ние петък бяхме на преглед.Добре сме,но продължаваме да изоставаме.Плацентата ми е втора степен на зрялост,но по някаква причина не пропуска хранителни в-ва.Тежим около 1950г,а като видях Боби,че са 2660г,а сме с една седмица разлика...
Аз му казвам на моя док,че искам да раждам при него по възможност нормално и той ми отговаря:"Добре,добре,ама нека да видим как вървим с килограмите"  :D
[/url]
*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #826 -: Юли 18, 2011, 09:06:13 am »
Преди два дни ми попадна статия, в която пишеше, че към края на бременността, определени звуци в утробата карат бебока да изпада в състояние близко до транс и всичко това е с цел да може да издържи в това тясно пространство...Така, че е нормално към края да не се движат много
Интересно как ли пък го разбраха това? По принцип се смята, че към края не са такива движенията, защото на бебето му става по-тясно.

Б.

Бебетата така явно се предпазват от клаустрофобия :P.

Краси, какво казва док, защо изоставате, колко кг си забременяла? И аз така бях супер слаба, изоставахме, но си имаше причина. Е, докарахме го до края 2900  :).
« Последна редакция: Юли 18, 2011, 09:10:46 am от Smaraidi »






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #827 -: Юли 18, 2011, 09:16:19 am »
Момичета, успокоихте ме  :P че бях почнала да се панирам ... Ми то всеки който ме срещне, едни въпроси - рита ли, усещаш ли го ...ми не рита, не го усещам, и оттам едни физиономии ...
Когато ме вълнуваше и мен този въпрос от съфорумки разбрах, че зависи и от разположението на плацентата. Момичетата с предна плацента усещат в по-късна седмица ритничетата  :wink:
На мен док на последния преглед ми каза, че плацентата ми била предна ... Ще си чакам ритничето когато дойде  :D
Хубав и слънчев ден на всички!
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #828 -: Юли 18, 2011, 09:27:29 am »
Здравейте сладки тумбачета :)
 Аз усетих към 20 седмицаза пръв път едно леко ритниче,така и не усетих това пърхане на пеперуди..и после имаше едно затишие от сигурно 2 седмици докато започне да ритка пак.относно спирането на движение на бебе с напредването на бременността,ами аз наистина не съм усетила такова нещо,до последно ( вярно че 1 месец по рано родих ),нооо имаше яко къртене на ребва,без да се спира :))))))))))))).


п.п.Тонкааа не си далече от шутовете още малко и ще те метне беока :))
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #829 -: Юли 18, 2011, 11:09:21 am »
 Боби,това го пишеше по повод шумовете,които успокояват бебчетата при колики.Обясняваха принципа, на който им действат...та така...

 Смарайди :) , да ти кажа, като видях нашия юнак колко голям излезе, направо ми домъчня за човечето, как майка му си упорстваше и искаше максимално близо до термина да роди. Не можех да си представя на какво кълбо е бил вътре, та да се побере...оперелено е имал нужда от хапове срещу "клаустрофобия"  :wink:
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #830 -: Юли 18, 2011, 11:56:50 am »
Така и никой не ми каза нищо по моят случай с разкритието. За колко най-дълго сте чували някой да изкара с такова разкритие?


Б.


  
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #831 -: Юли 18, 2011, 13:44:27 pm »
Моля, мамите да споделят има ли момичета, които са родили по нотрмален начин след ин-витро и ако да, къде и при кой лекар.  Питам, тъй като подочух на ушенце, че в България ин-витрото е индикация за секцио... предварително благодаря
Раждах нормално, обезболено обаче, при д-р Илиев в Токуда. Разказът ми го има някъде из темите, много приятен спомен ми е (нищо, че имаше от какво да се оплача). Ин-витрото, само по себе си, не е индикация за секцио. Много четох и проучвах, преди да реша как да раждам, но д-р Сигридов и д-р Илиев ме подкрепиха в решението ми и не съжалявам. Отбелязвам обаче, че не съм чувала за по-лека бременност от моята (не че няма, де  :D), наистина не е имало и грам съмнение по отношение на това налага ли се или не секцио.

Боби, 3 см не е много като разкритие, но е достатъчно за предизвикване на раждане, например. Аз изкарах точно 2 дни с такова и Бобо тръгна. Колко е най-дългото... не знам. Стискам палци да издържиш, колкото може повече!
Да допълня - не знам дали помниш, ама аз правех разходки всеки ден по 2 часа, за да тръгне раждането по-бързо. Не се знае помогна ли или не (нали и на кръчма ме пращаха, и стълби да качвам), ама по тази логика, гледай да не вдигаш много-много Ивана и да не се разхождаш дълго.
« Последна редакция: Юли 18, 2011, 14:41:15 pm от cambozzola »
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #832 -: Юли 18, 2011, 15:29:12 pm »

[/quote]Краси, какво казва док, защо изоставате, колко кг си забременяла? И аз така бях супер слаба, изоставахме, но си имаше причина. Е, докарахме го до края 2900  :).
[/quote]
Бях 43кг като забременях на 164см :oops:,сега съм около 56кг :)
А за изоставането-док каза,че плацентата не пропуска достатъчно хранителни в-ва.Често се случвало,но причините за това все още не били изяснени(не конкретно за моя случай,а по принцип).Но както каза док,по-важното е да се открие на време,да се следи и ако се наложи,да се израждаме по-рано,преди да е станал сериозен проблем с бебка.Интересното е,че на ЖК никой нищо не ми и спомена,че бебка изостава :x

Тонита,щом си с предна плацента е нормално да усетиш бебо по-късно.Ама да знаеш после какво те чакааа...Аз имам чувството,че малката е направила органите ми на чорба и от дясно всичко ми е натъртено.Но не се оплаквам де.Радвам се,че е толкова активна.Хахахаха,даже снощи малката хулиганка прави палатка с пъпа ми :lol:
[/url]
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #833 -: Юли 18, 2011, 15:40:38 pm »
Боби, 3 см не е много като разкритие, но е достатъчно за предизвикване на раждане, например.
Аз си мислех, че е доста, в смиъл, че става толквоа точно преид да раждаш, а не си седи така по седмици. Нали след 4см вече те приемат в болнцата ( ако си с контркации, де). Аз минаият път на 2см вече съм бях с епидуралнта в гърба, защото ми се спукаха водите и имах яко контракции, а сега с 3см обикалям вече поне седмица. Контракции от фашливите си имам непрекъснато от 2 седмициа вече.
Да и аз искам да изкара поне една и половина седмици още. Веднъж стана ли 37 седмици съм готова да раждам :-). Бебето е голямо колкото аз като съм се родила, ама дали са му развити така дробчетата не се знае. Не исакм да ходи по интензивни отделения и тем подобни.
Много е трудно това с Ивана - няма как да не я нося въобще, макар да се опитвам да го намаля. През седмицата я водя на детска граднина, но събота например се наложи мъжът ми да работи и аз я гледах цял ден и доста нанагорно ми дойде.


  
*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #834 -: Юли 18, 2011, 16:14:56 pm »
Боби, моя приятелка беше 3 седмици с 3 см.
Дано и ти устискаш до 37-ма седмица :D

*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #835 -: Юли 18, 2011, 17:07:25 pm »
Боби, не че съм критерии, но изкарах 2 дни (на окситоцин) без да ми мръдне разкритието повече от 2 см... Когато трябваше да се увеличава не стана...  Иначе имам братовчедка, която изкара близо месец с 3 см и изтичащи води, обаче беше под наблюдение в болница. Стискам палци да изкарате колкото може повече 2 в 1  :grouphug:
Колкото до ритниците в края на бременността - деня преди да родя, малката беше толкова "не активна", че риташе коланите на доплера, та се наложи акушерката да държи (не знам как се казват тия щуротии...) с ръка 30 мин...

*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #836 -: Юли 19, 2011, 01:42:30 am »
при мен движенията на бебето не знам дали намаляха, но със сигурност се промениха, станаха по-"ограничени", повече като протягания, отколкото като ритници, но вие ще кажете при вас как е.

Боби, стискам палци, това с разкриетието може да си стои дълго време, изтъняването на шийката е по-сериозният показател, според мен, но дано си стои бебето вътре, да ти е спокойно.

а колкото до ин витрото като индикация за секцио - не мисля, че има такова генерализиране, естествено ако имате предишни операции, сраствания, и тн като резултат от лечението, да вероятно, но ако няма такава предишна история, нямате никакви грижи да си раждате естествено ако искате, аз така си родих, макар, че исках да е по-естествено от това, което ми се случи, но това е друга тема (родих с форцепс).

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #837 -: Юли 19, 2011, 05:37:59 am »
Благодаря момичета. Ники, не знаех, че толкова дълго може да се изкара с такова разкритие. Адито, при мен, ако тръгна да раждам, нищо няма да правят, защото казаха, че в тези седмици вече няма смисъл да се опитват да го спират.
Елена, в Бъглария явно някои доктори го водят като индикация, което според мен е нередно, но така се смята.

 


  
*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #838 -: Юли 19, 2011, 08:17:26 am »
И аз не знаех, Боби :D Док ибеше казал, ченя ма да устиска да влезе в девети месец с това разкритие. Пък тя роди 12 дни преди термин.
Както често казват самите лекари - В медицината 2+2 не винаги е 4 :P

*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #839 -: Юли 19, 2011, 08:38:54 am »
Добро утро момичета,

Ооооо Ники  :D, много сте ранобудни, Софи спи ли :) :bighug: :bighug:

Помагайте, в дълбокия прованс немога да намеря крема за гърди лансинох, а четох негативни отзиви за гермастан. Какво друго да си купя? Крема на Мустела за гърди добър ли е, или пък нещо друго да взема?
Момичета в болницата със какво стерилизирате - с таблетките ли? Аз като човек химик,  :) малко скептично гледам на тях...... :wink:
Хубав ден на всички! :)
« Последна редакция: Юли 19, 2011, 08:41:38 am от Breiv »