0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #540 -: Юни 27, 2011, 11:40:55 am »
 Годфри,не снам дали ще ти е до крем за лице и тен ту тен, както му казвам аз  :lol: . Те , докторите те наблюдават на апарати, но все пак не е зле да ти видят и истинския тен на личицето...Аз не бих сложила,честно...
 Техниката с конеца. Пак да кажа, че съм го практикувала само преди бременността и никога на оцветени израстъци. Само и единствено, ако са като кожата...ми взимам най-обикновен конец и го връзвам в основата на израстъчето. Стягам го хубавко и му правя две три възелчета. Така прекъсваш кръвоснабдяването му и след няколко дни почернява и си пада само.

 Искам да питам,според вас, ако си стерилизирам помпата в къщи и я сложа в пластмасова кутия или в самия стерилизатор, дали ще е годна за употреба, така че да не хвърлям млякото, ако имам такова още с първото изцеждане?
*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #541 -: Юни 27, 2011, 11:53:37 am »
Искам да питам,според вас, ако си стерилизирам помпата в къщи и я сложа в пластмасова кутия или в самия стерилизатор, дали ще е годна за употреба, така че да не хвърлям млякото, ако имам такова още с първото изцеждане?
И аз това се питах. Взех разтвор за студена стерилизация и ще я оправям на място в болницата. Разтвора е на Чико.

*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #542 -: Юни 27, 2011, 12:07:11 pm »
 И аз съм взела таблетки, Ники.Явно и аз на място ще го правя...
 Абеееее,гледам ти лентичката, не те ли е срам толкова рано да раждаш  :lol: :lol: :lol: :lol: Само аз кукумицина ли ще нося толкова дълго :lol: :lol: :lol:
*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #543 -: Юни 27, 2011, 12:37:50 pm »
Ники, гледах го аз това шише за студена стерилизация, ама нещо много голямо ми се видя и се отказах да го купувам.

Дидон, какви са тези таблетки и от къде ги купи?
А и не си ти само кукумицин и мен ме гласят за секцио почти до термин  :lol:
*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #544 -: Юни 27, 2011, 14:09:18 pm »
Таблетките съм ги виждала в детски магазин.
Ето ти линк да видиш: http://www.krisieli.com/product/744/tabletki-za-sterilizatsiya-40br-jane.html

Дидонкеееее, тя момата върви едра и както се изказа мъжа ми, ще чукне 5 килограма до термин :wink: Това с датата е решение на Дяволов и аз го слушам. Той не е човек на празните приказки и действия :)

*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #545 -: Юни 27, 2011, 14:15:36 pm »
Като обсъждате кремовете, да ви кажа за лаковете, хубаво е да нямате лак по ръцете, а само гланц, за да следят лекарите цвета на ноктите.
*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #546 -: Юни 27, 2011, 14:35:18 pm »
 Мечо,същите са таблетките, на които Ники е дала линка. На мен ми ги дадоха, не съм ги купувала... Аз съм си взела за болницата, кутията на стерилизатора за микровълнова и него ще ползвам като купа. Бтраво,няма да се даваш рано, рано. Нали трябва да заприличаш на истински мечо :)
 Никиииии, ми дай да ги сватосаме от сега. Нашия юнак също се очаква да е шишко. Още на 25 май, кардиолога ме предупреди да съм на стартова позиция, защото младежа е свършил сериозната работа и вече е много внушителен... Та, явно ще са си лика прилика  :lol: :lol: :lol: :lol:
 Аз вече всяка сутрин като се събудя и ми става мъчно, че детенцето го мъча още в тумбака, който от своя страна сутрин е като българските ски писти, отвсякъде стърчат бъбуни ...

 Ако искате може да видите в албума снимки от 16ти юни
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #547 -: Юни 27, 2011, 15:41:44 pm »
Момичета, виждам, че обсъждате носене на помпа в родилното. Не зная дали ще ви е нужна вероятно няма да е зле да сте подготвени.

При мен коластрата тръгна ден преди да ни изпишат, родих в четвъртък в неделя имах вече първата кърма, започна да се стича по нощницата. До този момент слагах беба на гърдата непрекъснато но тя нямаше какво да суче, независимо от това съм сигурна, че слагането на гърда помага да "слезе" млякото. Голяма борба беше, тя плаче, че няма нищо и се нерви а аз се притеснявах... но не се отказвайте, в един момент нещата се нормализират. Няма да забравя вечерта срещу неделя не успях да заспя от притеснение, че ще се приберем и няма да мога да си храня детето, цяла нощ препрочитах книгата, която бях взела с мен в Селена.  :lol:

Нека и други мами да споделят, според мен се подгответе с помпа но ако не ви потрябва не се притеснявайте. Все пак споделям опит за секцио раждане.

В родилните отделения имат стерилизатори и помпи (но второто не бих ползвала) ако не се притеснявате може да ползвате услугите. Поне така е в Селена - Пловдив.

Успех!
« Последна редакция: Юни 27, 2011, 15:44:14 pm от deep »

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #548 -: Юни 27, 2011, 16:12:02 pm »
 Благодаря, Диип. Мен ме притеснява точно това, да не се забавят даването на бебчето, че и аз ще съм секцио.Та, за това ще взема помпа... въпреки че ми казаха, ако съм добре, няма причина да не ми го дадат на втория ден...
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #549 -: Юни 27, 2011, 16:48:32 pm »
Момичета, не се притеснявайте за кърмата. Не е нужно нито да се цедите и да се мъчите на празни гърди, още по-малко да мъчите бебето да суче на сухо. Освен да го уморите и изнервите, друго няма да направите. Те бебетата си имат вроден сукателен рефлекс и дори и 2-3 дни да не сучат от гърда, няма да го забравят този рефлекс. Моето бебе след едномесечен престой в кувьоз и хранене първо със сонда, после с шише, нямаше никакъв проблем после да засуче. Друг е въпросът, че така и не се кърмихме дълго, тъй като аз по начало си нямах много кърма и колкото и да цедях, докато Габи я нямаше, не успях да я увелича. Иначе коластрата ми тръгна в деня след раждането /естествено раждане/, без никакви спомагателни действия от моя страна. Ако ще имате кърма, тя ще слезе и без да се цедите предварително. Вече като тръгне, тогава е нужно цеденето /ако бебето все още не е при вас/ - от една страна за поддържане на лактацията, от друга за разработване на каналите.
Относно стерилизирането - не мисля, че е проблем, ако държите стерилизираната помпа в чиста затворена кутия. Аз също носех разтвор за студена стерилизация, но така и не го ползвах. Нещо не ми допадна, не знам защо. А и чисто технически, на мен не ми се наложи да се цедя с цел хранене на бебето, цедях само, за да поддържам лактация и да не запуша канали. Всичко хвърлях, докато бях в болницата /пукнах се от яд/, защото нямаше къде да съхранявам изцеденото.
Успех на всички и леко раждане!
« Последна редакция: Юни 27, 2011, 16:50:07 pm от sixsens »
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #550 -: Юни 27, 2011, 18:19:37 pm »
Терезка ми я дадоха 4 часа след секциото. Аз бях убедена, че нямам нищо в гърдите, но като засука и чухме преглъщане, сестрата каза, че имам коластра. Млякото ми "слезе" вечерта. Помпа ползвах чак когато гърдите ми започнаха да се препълват. Вече си бяхме вкъщи.
Успех на всички мами на финала  :D!
*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #551 -: Юни 27, 2011, 19:09:10 pm »
Здравейте момичета.
Миналата седмица по моя инициатива и препоръка на доки си пуснах изследване за уреапласми, микоплазми и хламидия - ново 20 - От трите уреаплазмата излезе положителна  :( :( :(  а докторът е на семинар в чужбина, и никой не вдига. То е ясно че ще го изчакам, но може ли да ми дадете малко информация доколко е опасна за бебчо. Знам, че може да се зарази бебето при раждането (аз мисля да раждам естествено), но не искам да чета много из нета за да не се травмирам излишно. Някоя от вас минала ли е по този път.
Уфф, надявам се че ще мога да се излекувам до раждаето  :?


*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #552 -: Юни 27, 2011, 23:18:42 pm »
Здравейте момичета.
Миналата седмица по моя инициатива и препоръка на доки си пуснах изследване за уреапласми, микоплазми и хламидия - ново 20 - От трите уреаплазмата излезе положителна  :( :( :(  а докторът е на семинар в чужбина, и никой не вдига. То е ясно че ще го изчакам, но може ли да ми дадете малко информация доколко е опасна за бебчо. Знам, че може да се зарази бебето при раждането (аз мисля да раждам естествено), но не искам да чета много из нета за да не се травмирам излишно. Някоя от вас минала ли е по този път.
Уфф, надявам се че ще мога да се излекувам до раждаето  :?
Уреплазма е част от нормалната флора. Изолира се при близо 70% от хората, ако специално я търсиш. Ако излезне от контрол ( както и всяка една бактерия от нормалната флора) тогава може да причини проблеми. А се смята, че нещо, което е нормална флора, е излезнало от контрол, когато започнеш да има симптоми и възпаление на влагалището. Ако е така, тогава ще ти кажат да я лекуваш, защото може да прични инфекция, а това вече не е хубаво. По каква причина са ти предложили да се изследваш за нея- някакви оплаквания ли имаш или възпаление да не е видял?

Боби


  
*

    Velka

  • ***
  • 315
  • Това е моето Чудо!
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #553 -: Юни 27, 2011, 23:50:31 pm »
Момичета, носете си помпа за всеки случай,аз не носех но си поисках в болницата чак на вторият ден, че не ми идваше на ума osi_13 детето пищи коластра бол тече а то не ще голямото зърно, и аз ту на едната ту на другата гърда а то милото гладно и реве, така и не се научи да ме суче, но до сега се справяме с помпата.
ВИНАГИ ИМА НАДЕЖДА!
Чудесата се случват, когато най-малко ги очакваш!





http://velamitko.snimka.bg/daily/moeto-chudo.517163.19647495
*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #554 -: Юни 28, 2011, 09:25:30 am »
Ами Боби, аз бях решила като отида на преглед да си пусна МБ и за Хламидия. МБ най-вече защото имам засилено бяло течение, но доколкото знам това е нормално по време на бременността, ама аз да съм си спокойна. Даскалов предложи да пуснем хламидия, уреаплазма и микоплазма без МБ, защото нея можело и АГ-то водещо ми ЖК да я пусне.Та така. Изледванията ги пуснах в Геника Пловдив - доколкото разбрах там се извършват ДНК изследвания.
Аз не съм се шашнала още, мисля да изчакам доктора да видим какво ще каже той, и тогава вече ще го мисля.


*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #555 -: Юни 28, 2011, 14:48:48 pm »
ivanita, това е най-доброто. Изчакай си лекаря, той ще каже. 

Я аз да сложа списъчето, че скоро не съм го слагала и се налага хората да го търсят назад по темата.

Леле, сега виждам, че godgift ще ражда днес, а бина утре. После са още трички в петък.Как се чувстват момичетата, чийто ред идва тази седмица?
 Леле леле, така са вълнувам, все едно аз ще раждам. Хей дидон, дойде и твоят ред, а?  

preggo

Юни
godgift – 28.06.2011 - секцио
бина – 29.06.2011 –секцио

Юли
didon – 01.07.2011 - секцио
dessi-kk – 01.07.2011 –секцио
Ники – 01.07.2011-скецио
didka_ - 18.07.2011
mirkas – 26.07.2011 - секцио

Август
IOLII – 07.08.211
Bobbie – 19.08.2011
ivaleta – 24.08.2011
krasi(ahiito) – 27.08.2011
ivanita – 28.08.2011

« Последна редакция: Юни 28, 2011, 14:50:43 pm от Bobbie »


  
*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #556 -: Юни 28, 2011, 15:09:24 pm »
Как се чувстват момичетата, чийто ред идва тази седмица?

Още никак не се чувствам :D Седя и си мисля сякаш не се случва на мен :ask:
Ама в петък сутрин ще го почувствам :wink:

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #557 -: Юни 28, 2011, 21:15:59 pm »
Още никак не се чувствам :D Седя и си мисля сякаш не се случва на мен :ask:
Ама в петък сутрин ще го почувствам :wink:
Определно. В петък животът ти ще се промени необратимо :-).

Б


  
*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #558 -: Юни 29, 2011, 11:08:05 am »
 Хехехе,Боби, даааа и моя ред дойде. Като си погледна корема и си мисля, че момчето само ще тръгне да си идва на първи. Толкова е ниско вече, като презряла круша е  :)

 И аз още нямам треска, но понеже в петък ме викат чак в 10ч, ще има време да ме затресе
 А днес от сутринта са започнали да ми се обаждат разни хора да ми пожелават лека и незабравима среща, та за момент си помислих да не вземем да прекръстим момчето на Петър/Павел, че нали днес е Петров ден  :lol: Честит имен ден на всички именници!
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #559 -: Юни 29, 2011, 11:17:28 am »
Честито и от мен на всички именици - живи и здрави!
Някой има ли идея какво да правя с необръщащо се поради малко води бебе (9ти месец)  :(? Подозирам, че няма какво, освен да свиквам с мисълта за операция, но все пак...